Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα Κωστα ειναι θεμα αναγκων και συμφωνω απολυτα μαζι σου.

 

Ειναι αυτο που εγραψα και αρχικα, πως για επαγγελματικο τηλεφωνο ειναι αξεπεραστο.

 

+100000000000000000000000000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Παιζει τιποτα καινουργιο που να κρατα με επιτυχια ανοικτο το wifi οταν η συσκευη ειναι σε sleep mode ωστε να μην ξοδευουμε τσαμπα ΜΒ απο το data plan?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιζει τιποτα καινουργιο που να κρατα με επιτυχια ανοικτο το wifi οταν η συσκευη ειναι σε sleep mode ωστε να μην ξοδευουμε τσαμπα ΜΒ απο το data plan?

 

[Εφαρμογή] DontSleep + Wifi

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιζει τιποτα καινουργιο που να κρατα με επιτυχια ανοικτο το wifi οταν η συσκευη ειναι σε sleep mode ωστε να μην ξοδευουμε τσαμπα ΜΒ απο το data plan?

κωστα εμενα μου δουλευει κανονικα το παρακατω που σου δινω (wifi no standby). δεν κλεινει απο μονο του ποτε το wifi, ακομα και να βαλω απο μονος μου τη συσκευη σε αναμονη απο το hardware button.

δοκιμασε το και πες μου.

 

 

 

Edit : Γιαννη εμενα με αυτη την εφαρμογη αν βαλω τη συσκευη σε αναμονη μετα απο λιγο κλεινει το wifi ακομα και οταν εχω αφησει ανοικτη την εφαρμογη dontsleep.

ας δοκιμασει και ο Κωστας να μας πει.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κωστα εμενα μου δουλευει κανονικα το παρακατω που σου δινω (wifi no standby). δεν κλεινει απο μονο του ποτε το wifi, ακομα και να βαλω απο μονος μου τη συσκευη σε αναμονη απο το hardware button.

δοκιμασε το και πες μου.

 

Έχει ενδιαφέρον και αυτό, αν δουλεύει... να το κρατήσουμε!

 

EDIT: Το πρόσθεσα στο thread που προτείνω παραπάνω ως εναλλακτική.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Στο διαστημα που μεσολαβησε βρηκα με αναζητηση αυτο που προτεινει ο Τασος.

Το εχω εγκαταστησει και δειχνει να δουλευει σωστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Παρακολουθω το θεμα πολυ καιρό και το συγκεκριμενο προβλημα δεν πιστευω πως εχει αναφερθει. Εχω το Destinator 7 (και 9) σε "ειδικές εκδόσεις για HD2" και πάντα μετα τη splash screen μου κλεινει. Είναι μήπως πρόβλημα που εχω την artemis rom και έχει windows 6.5.5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Στο διαστημα που μεσολαβησε βρηκα με αναζητηση αυτο που προτεινει ο Τασος.

Το εχω εγκαταστησει και δειχνει να δουλευει σωστα.

 

Και σε μένα το dontsleep δε δουλεύει.Το wifi nostandby δουλεύει κανονικά :cool:

 

αυτη η εφαρμογη παιδια ειναι μονιμη,(πρεπει να την απεγκαταστησεις για να σταματησει να λειτουργει)ενω αυτη η λυση που εγραψα,στο αναλογο thread, και χρησιμοποιω χρονια τωρα,ειναι αμεσα αναστρεψιμη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτη η εφαρμογη παιδια ειναι μονιμη,(πρεπει να την απεγκαταστησεις για να σταματησει να λειτουργει)ενω αυτη η λυση που εγραψα,στο αναλογο thread, και χρησιμοποιω χρονια τωρα,ειναι αμεσα αναστρεψιμη ;)

Καλημερα Δημητρακη,

Δωσε μας το link αν το εχεις ευκαιρο να το δουμε κι'αυτο. thanks !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια. Παρακολουθω το θεμα πολυ καιρό και το συγκεκριμενο προβλημα δεν πιστευω πως εχει αναφερθει. Εχω το Destinator 7 (και 9) σε "ειδικές εκδόσεις για HD2" και πάντα μετα τη splash screen μου κλεινει. Είναι μήπως πρόβλημα που εχω την artemis rom και έχει windows 6.5.5

 

Μπες στον φάκελο που βρίσκεται το destinator και σβήσε το smsmodule.dll.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς τις ελληνικές rom που κυκλοφορούν όχι.

 

Δεν υπάρχει κάποια cooked για HD2 1024?

 

Η μόνη λύση δηλαδη είναι να αλλάξω τη γλωσσα του Manilla και να βάλω και Ελληνικό πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει κάποια cooked για HD2 1024?

 

Cooked ελληνική όχι.

 

Η μόνη λύση δηλαδη είναι να αλλάξω τη γλωσσα του Manilla και να βάλω και Ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

Ναι. Μπορείς να βάλεις κάποιο από τα ελληνικά πληκτρολόγια του πρώτου post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς το Co0kie.HomeTab_v1.7.1 ? αν ναι, μπορούμε να έχουμε ιδιο background σε όλα τα tabs? γμτ.. κάνουν που κάνουν τέτοιες εφαρμογές δε μπορούν να βάλουν και την επιλογή αυτή?

 

δοκίμασα να τρέξω τα

grzegorz10 B4all Tabs 1920.CAB και

Jamrecords AddOn_bg4all.cab

αλλά δε θέλετε να μάθεται το αποτέλεσμα.. κανένας τρόπος, μήπως κανείς βρήκε κάτι?

 

Μερσυ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει βάλει κανείς το Co0kie.HomeTab_v1.7.1 ? αν ναι, μπορούμε να έχουμε ιδιο background σε όλα τα tabs? γμτ.. κάνουν που κάνουν τέτοιες εφαρμογές δε μπορούν να βάλουν και την επιλογή αυτή?

 

δοκίμασα να τρέξω τα

grzegorz10 B4all Tabs 1920.CAB και

Jamrecords AddOn_bg4all.cab

αλλά δε θέλετε να μάθεται το αποτέλεσμα.. κανένας τρόπος, μήπως κανείς βρήκε κάτι?

 

Μερσυ..

 

Toch X BG all tabs manila landscape.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους και ολες..... Θα ηθελα μια (μαλλον) απλη βοηθεια!

 

Εχω την συσκευη εδω και 2 ημερες και ακομα ψαχνομαι (εννοειται οτι μου εχει παρει τα μυαλα!!!!).

 

Αυτο που δεν εχω καταφερει ειναι να ναλλαξω τον ηχο του εισερχομενου μηνηματος με καποιον δικο μου (.mp3 ή οτιδηποτε αλλο). Δεν εχω βρει ακομη τον τροπο να του "δειξω" που ειναι οι ηχοι μου και να παρει εναν απο εκει, ή εστω να βρω ΠΟΥ στην συσκευη ειναι οι default ηχοι και να αντιγραψω εκει μεσα τους δικους μου ωστε να τους "δει"... (μην γελατε, οντως δεν το εχω βρει ακομη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Σταυρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αθανασο77... στειλε μου μια φωτο σου να την κανω εικόνισμα ρε φιλε, please... :)

 

stabill πηγαινε στο τελευταιο tab, στις ρυθμίσεις δλδ κ στην επιλογή Sound & Display απο εκεί πηγαινει στην επιλογή Notification Sounds και τσεκαρε ότι ήχο θες για το SMS κτλ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

stabill πηγαινε στο τελευταιο tab, στις ρυθμίσεις δλδ κ στην επιλογή Sound & Display απο εκεί πηγαινει στην επιλογή Notification Sounds και τσεκαρε ότι ήχο θες για το SMS κτλ.. ;)

 

Το εχω βρει αυτο, εκει μου εχει καποιους default ηχους, τους δικους μου πως θα τους βαλω? Πρεπει να καποιας συγκεκριμενης μορφης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χύμα μεσα στη storage card κ τους βλεπει κανονικα.

 

νομιζω τους βλεπει αν τους βάλεις κ χυμα μεσα στο my documents, της συσκευης, αλλα τους εχω στη storage card για να μη πιανουν χώρο απο την μνημη της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλημερα σε ολους και ολες..... Θα ηθελα μια (μαλλον) απλη βοηθεια!

 

Εχω την συσκευη εδω και 2 ημερες και ακομα ψαχνομαι (εννοειται οτι μου εχει παρει τα μυαλα!!!!).

 

Αυτο που δεν εχω καταφερει ειναι να ναλλαξω τον ηχο του εισερχομενου μηνηματος με καποιον δικο μου (.mp3 ή οτιδηποτε αλλο). Δεν εχω βρει ακομη τον τροπο να του "δειξω" που ειναι οι ηχοι μου και να παρει εναν απο εκει, ή εστω να βρω ΠΟΥ στην συσκευη ειναι οι default ηχοι και να αντιγραψω εκει μεσα τους δικους μου ωστε να τους "δει"... (μην γελατε, οντως δεν το εχω βρει ακομη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Σταυρος

 

Φρόντισε οι ήχοι σου να έχουν μικρή διάρκεια, φτιάξε έναν φάκελο (πχ. My Ringtones) στο /Storage Card/ My Documents και ρίξτους μέσα. Μετά θα τους βλέπεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν τους βλεπει... Και το παραξενο ειναι οτι αν επιλεξω ηχο κλησης, τα βλεπω ολα κανονικα. Αν επιλεξω ηχο sms βλεπω μονο τα default...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πραγματι κ σε μενα αυτο εκανε. με τον φακελο My Ringtones βλεπει οτι εχω εκει μεσα και μπορω να το επιλέγω σαν ηχο κλήσης αλλά στον ήχο ΣΜΣ βλέπει μόνο τα defaults.. οπότε χύμα στη storage card. Ένα αρχείο είναι, δε πειράζει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...