Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έψαξα στο xda και δεν βρήκα να λέει κάπου ότι χρειάζεται uspl κλπ...προχωράω

ευχαριστώ fori;)

 

Κωστη απο την μερα που το πηρες δεν εχεις καταφερει ακομη να το χαρεις απο οτι βλεπω :(

κατσε και διαβασε φιλε μου πριν κανεις οτιδηποτε και κρατα παντα ενα καθαρο backup με τα βασικα που σου δουλευουν καλα και μετα αρχισε να ψαχνεις για λυσεις στα προβληματα που σου παρουσιαζονται :)

 

ενα hard reset ποτε δεν ειναι ευχαριστο αλλα αν εχεις ενα καλο backup ολα γινονται πιο ευκολα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν έγραψα κάτι που δεν έπρεπε πίστεψε με υπάρχουν άτομα αρμόδια εδώ μέσα που θα μου έκαναν παρατήρηση η διόρθωση.θεωρώ οτι δεν είσαι σε θέση να μου κανεις υποδείξεις

Oπως είπες τα προβλήματα δημιουργήθηκαν σε εμενα και γι αυτό το λόγο τα αναφέρω.μπας και βρω λύση.και αν διαβάσεις καλύτερα θα δεις ότι δεν δημιουργήθηκαν μονο σε εμενα.εξάλλου είναι ένας από τους σκοπούς του θέματος νομίζω.να επιλύονται προβλήματα και να ανταλλάσσονται απόψεις.

Αυτό που περίμενα από την καινούρια rom(ελληνική αγγλική δεν έχει σημασία)είναι να έχουν φτιαχτεί κάποια πράγματα(κάμερα ημερολόγιο..) όχι να χαλάσουν ακόμη περισσότερα...

το ότι ο γραπτoς λόγος διαφέρει του προφορικού είναι λίγο πολύ γνωστό.και εσύ τώρα με αυτά που γράφω μπορεί να νομίζεις ότι επιτιθομαι.αντιθετως.σου δείχνω ακόμα μια φορα τη δυσαρέσκεια μου για την καινούρια ελληνική rom και το ξαναγράφω ότι είναι η προσωπική μου άποψη

επλίζω να μην σε επηρέασα με τα σχόλια μου

φιλικά κώστας

συγνώμη για το off topic

 

Οκ λοιπον, μπορεις να ξαναγυρισεις στην εργοστασιακη.

Τελος του off topic...

Link to comment
Share on other sites

Κωστη απο την μερα που το πηρες δεν εχεις καταφερει ακομη να το χαρεις απο οτι βλεπω :(

κατσε και διαβασε φιλε μου πριν κανεις οτιδηποτε και κρατα παντα ενα καθαρο backup με τα βασικα που σου δουλευουν καλα και μετα αρχισε να ψαχνεις για λυσεις στα προβληματα που σου παρουσιαζονται :)

 

ενα hard reset ποτε δεν ειναι ευχαριστο αλλα αν εχεις ενα καλο backup ολα γινονται πιο ευκολα ;)

 

μια χαρά το χαίρομαι δημητρη :)απλά από χτες που έβαλα τη rom δημιουργήθηκαν τα μπερδέματα...τι να πω μπορεί σε εμενα να πήγε κάτι λάθος κατά την εγκατάσταση.έχω από την προηγουμενη backup ;)

 

Οκ λοιπον, μπορεις να ξαναγυρισεις στην εργοστασιακη.

Τελος του off topic...

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανεις κανενα περισσευουμενο screen protector να μου... πουλησει; :)

Περιμενω δεκα μερες να μου ερθουν απο hong kong, αλλα τζιφος.

Στην Ελλαδα, η Nortorline που προμηθευει μερικα ελληνικα e-shops δεν εχει παραλαβει ακομα.

Αν καποιος διατιθεται, ας μου στειλει ενα πμ.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν κανετε "Pinch to zoom" στον Opera 9.7 πχ σε ενα σημειο στην ιστοσελιδα...εχει την ταση ο opera να "κεντραρει" (εκτος το οτι αλλαζει και τα γραμματα για να μπορουμε τα διαβαζουμε)

ας πουμε στην αρχη που ξεκιναει πχ μια παραγραφος ή μια φωτογραφια?

 

Δηλαδη αν κανω εγω ζουμ στην μεση ή στην δεξια ακρη του ποστ μου...ο opera με παει ενα click αριστερα εκει που ξεκινανε τα γραμματα κ οχι εκει που του ειπα εγω να κανει ζοομ...

 

Με λιγια λογα εχει την ταση να κεντραρει καπου που θεωρει οτι πρεπει να κεντραρει...κ δεν κανει απλα ζουμ εκει που του λες...

 

Δεν ξερω αν σας μπερδεψα...ελπιζω να εγινα κατανοητος...

 

Σπαει λιγο νευρα αυτο...κ δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο προβλημα με την προηγουμενη ρομ! Παιζει να αλλαζει αυτο τπτ μεσα απο κανα registry??

 

Sry για το spam...αλλα δεν απαντησε κανεις...

 

Σε σας το ιδιο κανει? Εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανεις κανενα περισσευουμενο screen protector να μου... πουλησει; :)

Περιμενω δεκα μερες να μου ερθουν απο hong kong, αλλα τζιφος.

Στην Ελλαδα, η Nortorline που προμηθευει μερικα ελληνικα e-shops δεν εχει παραλαβει ακομα.

Αν καποιος διατιθεται, ας μου στειλει ενα πμ.

Ευχαριστω.

 

εχει φερει η extreme-mobile http://www.extreme-mobile.gr/p.Htc-touch-HD-2-screen-protector-x2-Eidika-diafana-prostateytika-othonis.111626.html

 

ειχα παρει απο εκει καποια πραγματα και screen protector για αλλα κινητα και ηταν αρκετα καλα και το παληκαρι σε εξηπηρετει αμεσα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς καμμιά ιδέα πως επαναφέρουμε αυτήν την επιλογή-εικονίδιο στα email??????

Υπήρχε (?????) κανονικά αλλά για κάποιο λόγο δεν το βλέπω τώρα.

 

http://img710.imageshack.us/img710/7308/46122580.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανεις κανενα περισσευουμενο screen protector να μου... πουλησει; :)

Περιμενω δεκα μερες να μου ερθουν απο hong kong, αλλα τζιφος.

Στην Ελλαδα, η Nortorline που προμηθευει μερικα ελληνικα e-shops δεν εχει παραλαβει ακομα.

Αν καποιος διατιθεται, ας μου στειλει ενα πμ.

Ευχαριστω.

 

Ενώ η πρώτη παραγγελία που έκανα από Brando έφτασε σε 6 ημέρες, κάποιες άλλες παραγγελίες που έχω από Hong Kong (θήκες κτλ) έχουν καθυστερήσει. Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο τελωνείο μάλλον..

Εντωμεταξύ δοκίμασα ένα άλλο screen protector (καλύτερο από brando) που έρχεται από Γερμανία και έκανε 2 εργάσιμες ημέρες. Καλύπτει όλη την οθόνη (και κάτω από τα κουμπιά) και μου κόλλησε χωρίς ίχνος σκόνης ή φυσαλίδας.

Φυσικά screen sensitivity και proximity sensor δουλεύουν άψογα.

Το πήρα από εδώ και είναι Vikuiti (που είναι ίσως η πιο ποιοτική εταιρεία)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η πρώτη παραγγελία που έκανα από Brando έφτασε σε 6 ημέρες, κάποιες άλλες παραγγελίες που έχω από Hong Kong (θήκες κτλ) έχουν καθυστερήσει. Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο τελωνείο μάλλον..

Εντωμεταξύ δοκίμασα ένα άλλο screen protector (καλύτερο από brando) που έρχεται από Γερμανία και έκανε 2 εργάσιμες ημέρες. Καλύπτει όλη την οθόνη (και κάτω από τα κουμπιά) και μου κόλλησε χωρίς ίχνος σκόνης ή φυσαλίδας.

Φυσικά screen sensitivity και proximity sensor δουλεύουν άψογα.

Το πήρα από εδώ και είναι Vikuiti (που είναι ίσως η πιο ποιοτική εταιρεία)

 

και εγώ έχω παραγγείλει από εκεί ένα αλλα δεν μου έχει έρθει κάποιο mail για επιβεβαίωση της παραγγελίας.μονο από paypal μου ήρθε.λογικά δεν έπρεπε να μου στείλουν και αυτοί ένα mail που να επιβεβαιώνουν την παραγγελια??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kopromax και Kplr σας ευχαριστω.

Θα κανω κινηση για αυτον της extreme mobile (πριν λιγο αγορασα και κατι generic απο Γερμανο, αλλα δε θα ασχοληθω), μεχρι να μου ερθουν μερικοι απο ebay (κι ενα της brando). Ετσι οπως παει θα χαλασω κανα 50αρικο για τους screen protectors (οχι και πολυ... σοφη κινηση) :worry:

Ναι, το προβλημα ειναι στο hong kong μαλλον οπως μου εγραψε ο αποστολεας, γιατι και σε εμενα η πρωτη αποστολη (θηκη) ηρθε σε μια εβδομαδα :)

Link to comment
Share on other sites

46. Αυξήστε τα tabs-εικονίδια από 10,σε όσα θέλετε!!!!!!- στο Internet Tab

 

By default you only get 10 shortcuts to your favourite websites on the internet tab. Now you can have as many as you want (multiples of 2).

HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Internet.Cou ntOfPush

Change from 10 to 12 or 14 or 16 or 18 etc etc

 

Από τα Leo Hints & Tips

Link to comment
Share on other sites

Screen Protector τελικα εχετε βαλει? Εγω αγορασα δυο μαζι με τηναγορα του κινητου αλλα ακομη δε περασα κανεναν. Ειδα μερικα video στο youtube τα οποια δειχνουν να βασανιζουν την οθονη του HD2 και να μη νιώθει. Μου την σπάει που ποτέ δε τα βάζω καλά κ αφήνουν σημάδια στις άκρες της οθόνης, δλδ φουσκώνει το πλαστικό εκεί.

Η οθόνη είναι ίδια φάση με το iPhone κ δε σημαδεύεται με τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά με την οθόνη αυτή χρειάζεται να βάλουμε screen protector;;;

Δεν την βλέπω να γρατσουνιέται με τίποτα!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να πουμε και στον κοσμο οτι εαν στο αγγλικο π.χ απο expansys του περασεις ελληνικη και παθει κατι hardware μπορεις να του ξαναπερασεις την αγγλικη και να εισαι παλι εντος εγγυησης για την ace hellas.διορθωσε με αν κανω λαθος.:O

 

Δεν κάνεις λάθος. Αρκεί όμως αυτό που θα πάθει να μην είναι τόσο σοβαρό έτσι ώστε να μπορείς να περάσεις την stock ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά με την οθόνη αυτή χρειάζεται να βάλουμε screen protector;;;

Δεν την βλέπω να γρατσουνιέται με τίποτα!!!

 

Εχουν γινει πολλες συζητησεις για το αν και κατα ποσο χρειαζεται screen protector σε τετοιου ειδους οθονες, αλλα τιποτα δεν ειναι σαφες.

Εγω περιοριζομαι στην προσωπικη εμπειρια, εχοντας δει οθονη iphone να εχει γδαρθει (επιφανειακα, μικρες δηλαδη γρατζουνιες και σε μικρη εκταση) μετα απο 3 μηνες χρησης και οντας η συσκευη μονιμως μεσα σε δερματινη θηκη. Επισης, σε αναλογο thread στο xda-developers καποιοι εχουν αναφερει μικρες γρατζουνιες στην οθονη (που μπορει να προερχονται βεβαια απο εξαιρετικα απροσεκτη χρηση).

Κατα συνεπεια, ενας screen protector, σε μια συσκευη στην οποια η οθονη καλυπτει το 90% της επιφανειας νομιζω πως ειναι καλο να υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου έχει το iPhone κ έχουμε κάνει μερικές προσπάθειες να το γρατζουνίσουμε αλλά δε τα καταφέραμε. Από την άλλη θα βάλω το screen protector, αφού το έχω που το έχω.

 

μπορείτε να λινκάρετε ένα καλό registry editor? :D ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος μου έχει το iPhone κ έχουμε κάνει μερικές προσπάθειες να το γρατζουνίσουμε αλλά δε τα καταφέραμε. Από την άλλη θα βάλω το screen protector, αφού το έχω που το έχω.

 

μπορείτε να λινκάρετε ένα καλό registry editor? :D ευχαριστώ!

 

Free, PHM Registry Editor

 

Resco Registry Editor, εάν έχεις εγκατεστημένο το Resco Explorer μπορείς να το κατεβάσεις από τo Menu\Options\Add-Inns!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι το Resco Registry Editor στηνόταν μαζί με το Resco Explorer. Όπως κ να χει πήγα στο path που μου είπες αλλά μου το κατεβάζει σε μορφή *.tsk και όταν πάω να το τρέξω μου ανοίγει το Today (εκεί που διαλέγεις φόντο ή το Manilla). Μήπως πρέπει να μεταφέρω το αρχείο κάπου αλλού?

 

Επίσης βρήκα που είδα ότι έχω Windows Mobile 6.1 και όχι 6.5 . Μαζί με το Resco Explorer στήνεται και ένα System Info. Εκεί μου λέει ότι έχω Windows Mobile 6.1 ,μάλλον κάνει λάθος,ε? Είναι στάνταρ ένδειξη.. τι να πω...?

Έχω το Resco Explorer 7.05 μήπως πρέπει να βάλω ποιο καινούργια έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι το Resco Registry Editor στηνόταν μαζί με το Resco Explorer. Όπως κ να χει πήγα στο path που μου είπες αλλά μου το κατεβάζει σε μορφή *.tsk και όταν πάω να το τρέξω μου ανοίγει το Today (εκεί που διαλέγεις φόντο ή το Manilla). Μήπως πρέπει να μεταφέρω το αρχείο κάπου αλλού?

 

Επίσης βρήκα που είδα ότι έχω Windows Mobile 6.1 και όχι 6.5 . Μαζί με το Resco Explorer στήνεται και ένα System Info. Εκεί μου λέει ότι έχω Windows Mobile 6.1 ,μάλλον κάνει λάθος,ε? Είναι στάνταρ ένδειξη.. τι να πω...?

Έχω το Resco Explorer 7.05 μήπως πρέπει να βάλω ποιο καινούργια έκδοση?

 

Και εγώ τα ίδια είχα. Αλλα το κατέβασα από αλλού.

To ανέβασα στο rapidshare!

http://rapidshare.com/files/316668295/RegistryEn_p.ARM_1_.CAB.html

τρέξτο και μετα στο resco explorer θα υπάρχει κανονικότατα.

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι το Resco Registry Editor στηνόταν μαζί με το Resco Explorer. Όπως κ να χει πήγα στο path που μου είπες αλλά μου το κατεβάζει σε μορφή *.tsk και όταν πάω να το τρέξω μου ανοίγει το Today (εκεί που διαλέγεις φόντο ή το Manilla). Μήπως πρέπει να μεταφέρω το αρχείο κάπου αλλού?

 

Επίσης βρήκα που είδα ότι έχω Windows Mobile 6.1 και όχι 6.5 . Μαζί με το Resco Explorer στήνεται και ένα System Info. Εκεί μου λέει ότι έχω Windows Mobile 6.1 ,μάλλον κάνει λάθος,ε? Είναι στάνταρ ένδειξη.. τι να πω...?

Έχω το Resco Explorer 7.05 μήπως πρέπει να βάλω ποιο καινούργια έκδοση?

 

Σβήνεις την κατάληξη .tsk και την κάνεις .cab, είναι η τελευταία έκδοση η 7.05!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το αλμπουμ των φωτογραφιων το storage device δημιουργεί ένα αρχείο cache με αρκετα mb. Πώς γίνεται αυτό να δημιουργείται στην κάρτα μνήμης οταν ανόιγω το αλμπουμ της htc? Ευχαριστώ :)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας !!! Έχω βάλει διάφορα cabs από τo πρώτο post λειτουργούν μια χαρά αλλά έχω

ένα θέμα συνδεσης του HD2 με το οικιακό μου wi-fi

Συνδέομαι σε χρόνο dt σε σπίτια φίλων, σε cafe,στο γείτονα αλλά σπίτι μου τίποτα.

Για να βοηθήσω λάβετε υπόψιν 1) δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το ασύρματο δίκτυό μου, στη πράξη

όμως οποιαδήποτε απόπειρα πλοήγησης αποτυγχάνει

2) το ρούτερ ειναι της otenet to BAUDTEC (χρώμα λευκό αν βοηθάει κάπου). Υποψιάζομαι ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει στο 192.168.1.1

Στη συσκευή τα έχω πειράξει όλα σωστά για αυτό και άλλωστε συνδέομαι κανονικά παντού πλήν του σπιτιού μου. :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες σας παρακουλουθω μερες το εχει δει κανεις αυτο http://www.youtube.com/watch?v=27ZCfcIqeIM και κατι ακομα το hd2 με πια ρομ θα ερθει στην ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

εχω δυο αποριες αν μπορει καποιος να βοηθησει

 

καποια site στον opera ζητανε adope flash player. υπαρχει καποιο version για windows mobile γιατι δεν βρηκα τπτ

 

...........

 

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ. Λύνει το πρόβλημα....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ για τη βοήθειά σας !!! Έχω βάλει διάφορα cabs από τo πρώτο post λειτουργούν μια χαρά αλλά έχω

ένα θέμα συνδεσης του HD2 με το οικιακό μου wi-fi

Συνδέομαι σε χρόνο dt σε σπίτια φίλων, σε cafe,στο γείτονα αλλά σπίτι μου τίποτα.

Για να βοηθήσω λάβετε υπόψιν 1) δείχνει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το ασύρματο δίκτυό μου, στη πράξη

όμως οποιαδήποτε απόπειρα πλοήγησης αποτυγχάνει

2) το ρούτερ ειναι της otenet to BAUDTEC (χρώμα λευκό αν βοηθάει κάπου). Υποψιάζομαι ότι κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει στο 192.168.1.1

Στη συσκευή τα έχω πειράξει όλα σωστά για αυτό και άλλωστε συνδέομαι κανονικά παντού πλήν του σπιτιού μου. :confused:

 

μήπως το ασύρματο ρουτερ σου έχει ασφάλεια?

Αν ναι πρέπει να συμπληρώσεις το mac adress της συσκευής σου στην λίστα των συσκευών που μπορούν να έχουν προσβαση στο ιντερνετ από το router σου. Αυτη τη λίστα θα τη βρεις στη σελίδα του router σου. Κάπου λέει wireles. Εκεί είναι και η λιστα.

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...