Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
για να φρεσκαρω λιγο τις γνωσεις σας μην ψαχνω τοσες σελιδες και ωυσταζω !

1-μπορω να εχω το κινητο στα αγγλικα με ελληνικα τοπικες ρυθμισεις οπως στο HD?εκει ειχε ενα εικονιδιο της ace που εκανες εναλλαγη της γλωσσας

2--να κανω αναβαθμιση της ρομ η να μεινω στην 1.66?

3---τον φακελο με το igo8 τον περασα απο το hd οπως ηταν στο sys διορθωσα την διαδρομη αντι για storage card σε καρτα αποθηκευσης καθως και στο [device]προσθεσα το να ειναι t8282 hd.θα δουλεψει η πρεπει να κανω κατι για την "καρτα αποθηκευσης"?

 

1- Όχι. Η rom έχει μία γλώσσα αποκλειστικά.

2- Όχι εκτός και αν θες να δεις ακόμα μικρότερη ελεύθερη μνήμη.

3- Δες στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1- Όχι. Η rom έχει μία γλώσσα αποκλειστικά.

2- Όχι εκτός και αν θες να δεις ακόμα μικρότερη ελεύθερη μνήμη.

3- Δες στο πρώτο post.

 

1-αν αλλαξω χειροκινητα απο τον resco explorer το ονομα της καρτας αποθηκευσης σε storage card δεν θα κανει?για το igo8 λεω?

 

2-μπορω να βαλω απο το 1ο ποστ την ρομ 1.66.χχ?ειναι η αγγλικη?μετα μεσα απο τα regional settings αν τα βαλω greekθα εχω ελληνικο μανισιο htc πληκτρολογιο?

 

3-το bsb tweaks ειναι το αντιστοιχο hdtweaks του hd για το hd2?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με το resco explorer αυτό που λες δεν θα σου δουλέψει. Σου είπα να κοιτάξεις στο πρώτο post γιατί υπάρχουν οδηγίες για το τι θα κάνεις με το "Κάρτα αποθήκευσης".

 

Για να βάλεις οποιαδήποτε άλλη rom στη συσκευή σου εκτός της official ελληνικής που έχεις θα χρειαστεί να κάνεις hard spl κάτι που από ότι έχω καταλάβει δεν θέλεις. Σε αγγλική rom δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Θα χρειαστεί να το βάλεις εκ των υστέρων με τη βοήθεια του πρώτου post επίσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το resco explorer αυτό που λες δεν θα σου δουλέψει. Σου είπα να κοιτάξεις στο πρώτο post γιατί υπάρχουν οδηγίες για το τι θα κάνεις με το "Κάρτα αποθήκευσης".

 

Για να βάλεις οποιαδήποτε άλλη rom στη συσκευή σου εκτός της official ελληνικής που έχεις θα χρειαστεί να κάνεις hard spl κάτι που από ότι έχω καταλάβει δεν θέλεις. Σε αγγλική rom δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Θα χρειαστεί να το βάλεις εκ των υστέρων με τη βοήθεια του πρώτου post επίσης.

 

οκ!το net 3.5 ....κατι χρειαζεται για την λειτουργια του flimap?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή!!! Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με την μνήμη: όταν στο κινητό έχει γίνει HSPL και μετά περαστεί η επίσημη (ελληνική) ρομ, ΥΠΑΡΧΕΙ πρόβλημα στη συνολική μνήμη!!! Με αποτέλεσμα μετά από ελάχιστη χρήση να βγάζει μη επαρκής μνήμη και να μην ανοίγει καμία εφαρμογη (εμένα δεν άνοιγε ούτε η κάμερα!!!).

Σε οποιαδήποτε ρομ οι φυσιολογικές τιμές της διαθέσιμης συνολικής μνήμης είναι από 450 - 576!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή!!! Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με την μνήμη: όταν στο κινητό έχει γίνει HSPL και μετά περαστεί η επίσημη (ελληνική) ρομ, ΥΠΑΡΧΕΙ πρόβλημα στη συνολική μνήμη!!! Με αποτέλεσμα μετά από ελάχιστη χρήση να βγάζει μη επαρκής μνήμη και να μην ανοίγει καμία εφαρμογη (εμένα δεν άνοιγε ούτε η κάμερα!!!).

Σε οποιαδήποτε ρομ οι φυσιολογικές τιμές της διαθέσιμης συνολικής μνήμης είναι από 450 - 576!

στην ελληνικη την δικη μου 1.66 οπως αλλων απο οτι καταλαβα δεν εχουμε 450-576 αλλα 178!

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβεις τι σου λεμε,σου γραφω τι λεει η δικη μου συσκευη

storage

total 200,15

in use 139,48

free 60,68

 

program

total 451,29

in use 230,97

free 220.32

 

και σε μενα γραφει (εχω τη "miri v25")

storage

total 217,71

in use 56,66

free 161,04

 

program

total 458,76

in use 181,20

free 277,56

@ilka71

σε βρισκω τσιτωμενο χωρις ιδιαιτερο λογο

χαλαρωσε και απολαυσε το κινητο σου ;)

@vkb

σου το στειλα

(βλεπω οτι κλειδωνει σε αλλη θυρα το δικο σου )

Link to comment
Share on other sites

to NETCF3.5 χρειαζεται για το flipmap που αλλαζει χαρτες στο igo8 η το εχουν τα 6.5αρια μεσα ηδη?στο hd δεν το ειχαν γιαυτο ρωταω

 

οι επισημες ρομ δεν΄τοχουν απο οτι θυμαμαι -μονο οι cooked

δοκιμασε να το βαλεις αν εγκατασταθει παει να πει οτι δεν υπηρχε

Link to comment
Share on other sites

οι επισημες ρομ δεν΄τοχουν απο οτι θυμαμαι -μονο οι cooked

δοκιμασε να το βαλεις αν εγκατασταθει παει να πει οτι δεν υπηρχε

 

ναι δεν το εχει το εγκαθιστω τωρα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε οποιαδήποτε ρομ οι φυσιολογικές τιμές της διαθέσιμης συνολικής μνήμης είναι από 450 - 576!

 

Σε καμία rom δεν βλέπεις διαθέσιμα και τα 576 RAM. Με ενεργοποιημένα τα 576, βλέπεις maximum ~455 ΜΒ RAM.

 

Τι διαφορα εχει το HSPL2 με το HSPL3???Εγω εχω περασει την HSPL2 παντως!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410512#post3410512

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία rom δεν βλέπεις διαθέσιμα και τα 576 RAM. Με ενεργοποιημένα τα 576, βλέπεις maximum ~455 ΜΒ RAM.

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410512#post3410512

 

Ναι δεν το διατύπωσα σωστά: Στις πληροφορίες υλικού βλέπεις συνολική Ram 576... Στην διαθέσιμη με omega βλέπω 455! Κάπου στα 178 έβλεπα όταν πειραματιζόμενος με το κινητό έβαλα hspl ->omega rom και μετά ξαναγύρισα στην oficial ελληνική χωρίς να αλλάξω το hspl!!! To κινητό είχε τότε άπειρα κολλήματα/προβλήματα λόγω έλλειψης μνήμης, μέχρι που ένας φίλος σε ένα άλλο φορουμ με ενημέρωσε γι αυτό που λέω. Δεν πρέπει να περάσεις την 3.14 πάνω σε HSPL 3!!! Μου είπε για κάποιο λόγο σε αυτή την περίπτωση τρωει μνήμη - δεν ξέρω γιατί!!! Γύρισα πάλι το προηγούμενο spl και το πρόβλημα με την μνήμη διορθώθηκε! Αλλά γρήγορα το γύρισα πάλι σε omega (με αρκετή περισσότερη μνήμη) οριστικά!!!

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

το εικονιδιακι πανω δεξια τον task manager που ειχα στο hd δεν τον εχει το hd2?

που ειναι η επιλογη ωστε το Χ να κλεινει τις εφαρμογες και οχι να τις κανει minimize?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εικονιδιακι πανω δεξια τον task manager που ειχα στο hd δεν τον εχει το hd2?

που ειναι η επιλογη ωστε το Χ να κλεινει τις εφαρμογες και οχι να τις κανει minimize?

 

Πρέπει να το εγκαταστήσεις εσύ. Είναι η τρίτη φορά που θα σου πω να κοιτάξεις στο πρώτο post όπου υπάρχουν μαζεμένες οι πληροφορίες για όλα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το εγκαταστήσεις εσύ. Είναι η τρίτη φορά που θα σου πω να κοιτάξεις στο πρώτο post όπου υπάρχουν μαζεμένες οι πληροφορίες για όλα. :rolleyes:

 

ουπς σορρυ σας εχω πρηξει i know :O

τελευταια ερωτηση!!(για σημερα :p ) η δονηση οταν γραφω με το πληκτρολογιο πως απενεργοποιειται?

 

για το χ που ρωτησα δηλαδη χρειαζεται καποιος task manager?που υπαρχει στην πρωτη σελιδα?αυτο λες? εγω λεω ρυθμιση να παταω το χ και να κλεινει το προγραμμα δεν θελω task manager

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ουπς σορρυ σας εχω πρηξει i know :O

τελευταια ερωτηση!!(για σημερα :p ) η δονηση οταν γραφω με το πληκτρολογιο πως απενεργοποειται?

 

Ορίστε ο Task Manager, ορίστε και το Keyboard_Disable_Vibration.cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ο Task Manager, ορίστε και το Keyboard_Disable_Vibration.cab.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ :)

καλα τι βλακεια αυτα τα δυο να τα βγαλει η htc η δονηση τι χρειαζεται μονιμα και το εικονιδιο για τον τερματισμο των προγραμματων τι το κατηργησε δεν καταλαβαινω

1-καποιο απο τα δυο μηπως γινεται απο το bsbtweaks?

2-αυτο που θελω εαν γινεται ειναι καποια εφαρμογη να κανει το χ να κλεινει τα προγραμματα οχι να τα κανει minimized το κανει αυτο ο task manager που μου ειπες?

3-στο αλμπουμ οταν ανοιγει μια φωτο το pop up μενου της ανοιγει σε landscape ετσι ειναι το κανονικο?

4-. παω απο τις ρυθμισεις της εναρξης να βαλω μια φωτο για φοντο αλλα δεν μου δειχνει ολους τους φακελους που εχω τις φωτο.απο αλλου γινεται να βαλω μια φωτο για φοντο?

 

ευχαριστω και παλι!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Η δονηση απενεργοποιητε και απο της ρυθμισεις του sense προσαρμογη αναδραση δονησης μαζι με καποια επιπεον πραγματα..Το x πιο παια το ειχαμε γιατι το κινητι αρχισε να σερνεται μετα απο καποιες εφαρμογες,με το HD2 και το harware του δεν συμβεινει κατι τετοιο..Ψαξε την συσκευη σου,αυτη ειναι η μαγεια με το τεευταιο γνησιο wm....:lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η δονηση απενεργοποιητε και απο της ρυθμισεις του sense προσαρμογη αναδραση δονησης μαζι με καποια επιπεον πραγματα..Το x πιο παια το ειχαμε γιατι το κινητι αρχισε να σερνεται μετα απο καποιες εφαρμογες,με το HD2 και το harware του δεν συμβεινει κατι τετοιο..Ψαξε την συσκευη σου,αυτη ειναι η μαγεια με το τεευταιο γνησιο wm....:lol:

 

αρα δεν χρειαζεται το cabaki του athanaso πιο πανω για την απενργοποιηση της δονησης?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η δονηση απενεργοποιητε και απο της ρυθμισεις του sense προσαρμογη αναδραση δονησης μαζι με καποια επιπεον πραγματα..

 

Αυτό είναι διαφορετικό και δεν απενεργοποιεί τη δόνηση στο πληκτρολόγιο αλλά στα tab του sense.

 

αρα δεν χρειαζεται το cabaki του athanaso πιο πανω για την απενργοποιηση της δονησης?

 

Χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

 

μια απορια....

 

οταν θελω να κανω forward ενα email με καποιο attachment, γιατι στελνει μονο το email χωρις το attachment ??

 

πρεπει να κανω καποια ρυθμηση στα settings??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1-καποιο απο τα δυο μηπως γινεται απο το bsbtweaks?

2-αυτο που θελω εαν γινεται ειναι καποια εφαρμογη να κανει το χ να κλεινει τα προγραμματα οχι να τα κανει minimized το κανει αυτο ο task manager που μου ειπες?

3-στο αλμπουμ οταν ανοιγει μια φωτο το pop up μενου της ανοιγει σε landscape ετσι ειναι το κανονικο?

4-. παω απο τις ρυθμισεις της εναρξης να βαλω μια φωτο για φοντο αλλα δεν μου δειχνει ολους τους φακελους που εχω τις φωτο.απο αλλου γινεται να βαλω μια φωτο για φοντο?

 

ευχαριστω και παλι!

 

1- Όχι.

2- Βάλε το WkTask Manager που θα βρεις στο πρώτο post.

3- Ναι, έτσι δουλεύει η τελευταία έκδοση του HTC Album.

4- Υπάρχει η δυνατότητα για να κάνεις αναζήτηση στο φάκελο που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μπορω να ανταλλασω δεδομενα με αλλη συσκευη με το μπλε δοντι χωρις να χρειαζεται να περναμε κωδικο και στις δυο συσκευες:!:υπαρχει καποιο cab :!:που να απενεργοποιει το αιτημα του κωδικοιυ:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι διαφορετικό και δεν απενεργοποιεί τη δόνηση στο πληκτρολόγιο αλλά στα tab του sense.

 

 

 

Χρειάζεται.

κι ομως απενεργοποιειται και η δονηση στο πληκτρολογιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...