Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παλι μου κολλησε η συσκευη και παλι στο ιντερνετ. Τρεις φορες... Και το ειχα παει στο service οπου το κοιταξαν υποτιθεται :( Αποκλειω να μην ασχοληθηκαν καν, τι ειχαν να χασουν αλλωστε. Επισης εχω αποκλεισει οτιδηποτε μπορει να θεωρηθει δικη μου παρεμβαση καθως πριν το στειλω εβαλα την μαμα ρομ και τιποτα αλλο (πλην του opera mini, αλλα δεν εχει σχεση καθως μου κολλουσε σε οποιονδηποτε browser). Απεκλεισα επισης το radio καθως επαιξα με πολλα. Απεκλεισα memory card καθως εβαλα δυο διαφορετικες. Μονο sim δεν εχω αλλαξει, αλλα το θεωρω τραβηγμενο, την ιδια που ειχα στο tp2 εβαλα και εκει δεν ειχε προβλημα.

 

Ετσι μου ερχεται να το πουλησω και να παρω το x10 καθαρα λογω οθονης, τι να πω, εχω απογοητευτει (οχι απο το hd2 φυσικα που κατα τ'αλλα θεωρω κορυφαιο, αλλα απο το δικο ΜΟΥ hd2)... Σκεφτηκα επισης πωληση και αγορα νεου hd2 αλλα το θεωρω κοροιδια :(

Εχετε να προτεινετε οτιδηποτε ή θα παει ακλαφτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι μου κολλησε η συσκευη και παλι στο ιντερνετ. Τρεις φορες... Και το ειχα παει στο service οπου το κοιταξαν υποτιθεται :( Αποκλειω να μην ασχοληθηκαν καν, τι ειχαν να χασουν αλλωστε. Επισης εχω αποκλεισει οτιδηποτε μπορει να θεωρηθει δικη μου παρεμβαση καθως πριν το στειλω εβαλα την μαμα ρομ και τιποτα αλλο (πλην του opera mini, αλλα δεν εχει σχεση καθως μου κολλουσε σε οποιονδηποτε browser). Απεκλεισα επισης το radio καθως επαιξα με πολλα. Απεκλεισα memory card καθως εβαλα δυο διαφορετικες. Μονο sim δεν εχω αλλαξει, αλλα το θεωρω τραβηγμενο, την ιδια που ειχα στο tp2 εβαλα και εκει δεν ειχε προβλημα.

 

Ετσι μου ερχεται να το πουλησω και να παρω το x10 καθαρα λογω οθονης, τι να πω, εχω απογοητευτει (οχι απο το hd2 φυσικα που κατα τ'αλλα θεωρω κορυφαιο, αλλα απο το δικο ΜΟΥ hd2)... Σκεφτηκα επισης πωληση και αγορα νεου hd2 αλλα το θεωρω κοροιδια :(

Εχετε να προτεινετε οτιδηποτε ή θα παει ακλαφτο?

τωρα που σου κολλαει το ιντερνετ ποια ρομ εχεις?

μηπως εχεις βαλει ενα προγραμματακι wifi monster?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα που σου κολλαει το ιντερνετ ποια ρομ εχεις?

μηπως εχεις βαλει ενα προγραμματακι wifi monster?

 

Με την eNergy ειμαι, αλλα σιγουρα δεν εχει να κανει με την rom, αφου το παθαινα και με την μαμα rom πριν το στειλω στο service. Και ειναι εντελως random γμτο, τωρα πχ που το τελευταιο 20λεπτο το εχω λιωσει στο νετ δεν κολλαει καθολου. Ειμαι με φορτιστη βεβαια, και τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν μου εχει κολλησει ποτε σε φορτιση και πλοηγηση... Αλλα ειναι δυνατον να παιζει ρολο αυτο? Και να μην το ειδαν στο service?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω κουραστηκα με τα κολληματα του κινητου.Εκανα hard reset αλλα κανει λιγα μεν κολπακια αλλα δεν μου αρεσουν. Δεν σβηνει η οθονη μερικες φορες κατα την ομιλια , κανει δονηση χωρις ηχο οταν με καλουν...Ισως φταιω κι εγω σε κατι....Σε συνδιασμο με το μεγαλο του μεγεθος αποφασισα να το δωσω και να παω για desire.

 

Ηδη μπηκε στις αγγελιες.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με την eNergy ειμαι, αλλα σιγουρα δεν εχει να κανει με την rom, αφου το παθαινα και με την μαμα rom πριν το στειλω στο service. Και ειναι εντελως random γμτο, τωρα πχ που το τελευταιο 20λεπτο το εχω λιωσει στο νετ δεν κολλαει καθολου. Ειμαι με φορτιστη βεβαια, και τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν μου εχει κολλησει ποτε σε φορτιση και πλοηγηση... Αλλα ειναι δυνατον να παιζει ρολο αυτο? Και να μην το ειδαν στο service?

αφου εισαι με την energy αυτο που σου λεω ειναι σιγουρα!

πηγαινε στα tools,ανοιξε το wifi monster και τσεκαρε την παραμετρο turn wifi on on startup

και μετα στο ιδιο προγραμμα κανε disable το battery guard.

γιαυτο δεν σου κλεινει το wifi οταν το εχεις στο φορτξστη.

αντε σε γλυτωσα που ησουν ετοιμος να το σκοτωσεις!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι με την energy αυτο που σου λεω ειναι σιγουρα!

πηγαινε στα tools,ανοιξε το wifi monster και τσεκαρε την παραμετρο turn wifi on on startup

και μετα στο ιδιο προγραμμα κανε disable το battery guard.

γιαυτο δεν σου κλεινει το wifi οταν το εχεις στο φορτξστη.

αντε σε γλυτωσα που ησουν ετοιμος να το σκοτωσεις!:lol:

 

Αμ μακαρι να ηταν τοσο απλο φιλε μου :(

Ξεχασα να πω πως συνδεομαι μονο με vodafone web και οχι wifi οποτε το monster δεν εχει να κανει. Ειλικρινα τα εχω χασει...

 

Γιαννης (platano?) δοκιμασες να αλλαξεις rom, γενικα δεν εχω παρατησει τα συγκεκριμενα προβληματα. Η ειρωνια ειναι πως ο λογος που δεν αποφασιζω εγω ακομα την πωληση του, ειναι το μεγεθος :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

 

Γιαννης (platano?) δοκιμασες να αλλαξεις rom, γενικα δεν εχω παρατησει τα συγκεκριμενα προβληματα. Η ειρωνια ειναι πως ο λογος που δεν αποφασιζω εγω ακομα την πωληση του, ειναι το μεγεθος :)

 

Ναι...Platano !!!! :D:D

 

Εχω την τελευταια ελληνικη.Ποτε δεν εχω βαλει πειραγμενη rom.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αμ μακαρι να ηταν τοσο απλο φιλε μου :(

Ξεχασα να πω πως συνδεομαι μονο με vodafone web και οχι wifi οποτε το monster δεν εχει να κανει. Ειλικρινα τα εχω χασει...

 

Γιαννης (platano?) δοκιμασες να αλλαξεις rom, γενικα δεν εχω παρατησει τα συγκεκριμενα προβληματα. Η ειρωνια ειναι πως ο λογος που δεν αποφασιζω εγω ακομα την πωληση του, ειναι το μεγεθος :)

τοτε αλλαξε ρομ γιατι η τελευταια energy που εβαλα προχτες το βραδυ,ενω ειναι καταπληκτικη και απ ολες τις προηγουμενες πιο καλη,με το ιντερνετ παρατηρω και εγω να κανει διαφορα...πιστευω οτι η ρομ φταιει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

apozafeir και menioseten μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της καινούργιας ROM, ελπίζω όλα να είναι πολύ καλύτερα...σας ευχαριστώ πολύ.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

apozafeir και menioseten μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της καινούργιας ROM, ελπίζω όλα να είναι πολύ καλύτερα...σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

Καλησπέρα

Λογικά φλάσαρες την 1.66 οπότε σίγουρα θα δεις διαφορά :)

Είναι γρηγορότερη αλλά και πολύ πιο σταθερή από την 1.44 (απ'οτι θυμάμαι από καμιά ώρα που την είχα) :lol::lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις να μου προτεινει καποιο προγραμμα κατι σαν blacklist που να βαζω αριθμους σε λιστες ωστε να αποριπτονται αυτοματα η να δεχομαι συγκεκριμενους αριθμους. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

τοτε αλλαξε ρομ γιατι η τελευταια energy που εβαλα προχτες το βραδυ,ενω ειναι καταπληκτικη και απ ολες τις προηγουμενες πιο καλη,με το ιντερνετ παρατηρω και εγω να κανει διαφορα...πιστευω οτι η ρομ φταιει

 

Nope, δυστυχως ειμαι ηδη στην τελευταια. Δεν εχει να κανει με rom παντως, εχω περασει σχεδον απο ολες, αλλα το κανει και στην επισημη...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την energy 21905 dinik themed μιας και προτιμώ τα απλά wm 6.5.Ο φωτισμός είναι ρυθμισμένος στο full.Το γύρισα στο αυτόματο και είχα κάποια βελτίωση στην μπαταρία.Προς το παρόν μηδέν κολλήματα.Μοναδικό bug που βρήκα είναι ότι το messaging των wm δεν έχει την επιλογή για την αναφορά των sms.Aν στείλεις μην από το htc messaging,έχει κανονικά αναφορά μηνυμάτων.Δεν ξέρω αν είναι bug της rom ή έτσι ειναι το συγκεκριμένο build της ms.

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις να μου προτεινει καποιο προγραμμα κατι σαν blacklist που να βαζω αριθμους σε λιστες ωστε να αποριπτονται αυτοματα η να δεχομαι συγκεκριμενους αριθμους. Ευχαριστω πολυ.

magicall http://www.mobiion.com/magicall.html

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που μπορω να βρω τα μαυρα εικονιδια των φακελων που χρησιμοποιει η energy?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχαχα... Και την βλεπω τοση ωρα και με τρωει να φλασαρω...:O Με βλεπω να ξενυχταω, αποψε...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να δημιουργησουμε συντομευση απο την καρτελα που εμφανιζεται με παρατεταμενο πατημα του end key?????ξερει καποιος ποιο ειναι το exe??

 

Καλησπερα Κωστα.

εισαι τυχερος φιλε γιατί ενώ χαζεύα στο ίντερνετ βρήκα αυτό που ψάχνεις.

λοιπόν, κατεβάζεις από το παρακάτω link το αρχείο που θέλεις :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=704631

 

κανε το εγκατάσταση στο τηλέφωνο. μετά στον φάκελλο \windows θα βρεις το αρχείο endkey.exe.

κανε μια συντόμευση και είσαι έτοιμος. οπότε θα έχεις και την συντόμευση αλλά και το πλήκτρο end να δουλεύει !!!!

 

 

Σου προτείνω επίσης αυτό που δουλεύω εγώ και θα σε καλύψει πλήρως πιστεύω.

για δες εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601203

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την ρομ που έχω στην υπογραφή μου και έβαλα του miri, αλλά όταν κάνω επανεκκίνηση εμφανίζεται στην αρχή το λογότυπο του dragon, πως μπορώ να το εξαφανίσω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την ρομ που έχω στην υπογραφή μου και έβαλα του miri, αλλά όταν κάνω επανεκκίνηση εμφανίζεται στην αρχή το λογότυπο του dragon, πως μπορώ να το εξαφανίσω.

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα :)

 

Έχει αναφερθεί η λύση από τον Κώστα (koklas)εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3206196#post3206196

 

Απ'οτι βλέπω ο δημιουργός της ρόμ έχει φροντίσει για την επαναφορά του Splash με cab (Original Leo splash)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασα την official 1.66 γιατι καπου βαρεθηκα με τις custom συν οτι πλεον το χρησιμοποιω για τα βασικα.

Προσπαθησα α περασω το CHD EDITOR αλλα δεν το δεχεται.

Mηπως οι καθαρη 6.5 θελει καποια παλιοτερη εκδοση της εφαρμογης και ποια ειναι αυτη?

Eυχαριστω

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κωστα.

εισαι τυχερος φιλε γιατί ενώ χαζεύα στο ίντερνετ βρήκα αυτό που ψάχνεις.

λοιπόν, κατεβάζεις από το παρακάτω link το αρχείο που θέλεις :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=704631

 

κανε το εγκατάσταση στο τηλέφωνο. μετά στον φάκελλο \windows θα βρεις το αρχείο endkey.exe.

κανε μια συντόμευση και είσαι έτοιμος. οπότε θα έχεις και την συντόμευση αλλά και το πλήκτρο end να δουλεύει !!!!

 

 

Σου προτείνω επίσης αυτό που δουλεύω εγώ και θα σε καλύψει πλήρως πιστεύω.

για δες εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601203

 

Υπαρχει και αλλο που πιστευω ειναι το ποιο ο ομορφο και με bootloader icon!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=693668

 

βλεπω νεο radio..........

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=705098

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Το νέο Co0kie's Home Tab v1.8.5...;) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...