Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Άρα καλύτερα να το πάρω από το expansys και να μη σκάσω το 700άρι στο Πλαίσιο. :)

 

Αυτό εξαρτάται από εσένα. Εγώ προσωπικά ούτως ή άλλως δεν είμαι υπέρ του ελληνικού μενού, συνεπώς θα ήταν πιο εύκολη για μένα η επιλογή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Update for HTC HD2 – SMS Function Update

 

This update for HTC HD2 messaging lets you reach out to your friends and family with instant notifications. Keeping in touch has always been very important, and this update delivers just that: fast and reliable SMS messaging.

 

http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=812&news_id=459

 

Χρονια πολλα Γιαννη Athanasso 77

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Update for HTC HD2 – SMS Function Update

 

This update for HTC HD2 messaging lets you reach out to your friends and family with instant notifications. Keeping in touch has always been very important, and this update delivers just that: fast and reliable SMS messaging.

 

http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=812&news_id=459

 

Χρονια πολλα Γιαννη Athanasso 77

 

 

Release Date: 2009-12-15 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Update for HTC HD2 – SMS Function Update

 

This update for HTC HD2 messaging lets you reach out to your friends and family with instant notifications. Keeping in touch has always been very important, and this update delivers just that: fast and reliable SMS messaging.

 

http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=812&news_id=459

 

Χρονια πολλα Γιαννη Athanasso 77

 

Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη για τις ευχές. Όπως είπε και ο Δημήτρης (zaharakis) αυτό δεν είναι καινούργιο hot fix και υπάρχει από τις 15 του Δεκέμβρη στο πρώτο post μαζί με τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αλλαγή σε HTC HD2 WWE 1.61 του CurLang σε 1032 από 1033 (ή 409 σε 408 Hex) το HTC Sense άλλαξε κανονικότατα σε Ελληνικά ΑΛΛΑ στο Album οι φωτογραφίες εμφανίζονται εις διπλούν.

 

Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αλλαγή σε HTC HD2 WWE 1.61 του CurLang σε 1032 από 1033 (ή 409 σε 408 Hex) το HTC Sense άλλαξε κανονικότατα σε Ελληνικά ΑΛΛΑ στο Album οι φωτογραφίες εμφανίζονται εις διπλούν.

 

Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό?

 

Ευχαριστώ...

 

Στο πρώτο ποστ υπάρχει η λύση!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω Topix 1.1.2 να σπασει λιγο η μονοτονια. Δημητρη ξερεις αν εχει το Documents Tab? Ασε μη πεις φλασαρω για να μαθω!

Ο Λαυρέντης δυστυχως εμεινε χωρις συσκευη αρα αναμονη!

 

Χρονια Πολλα στου Γιανναρους !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω Topix 1.1.2 να σπασει λιγο η μονοτονια. Δημητρη ξερεις αν εχει το Documents Tab? Ασε μη πεις φλασαρω για να μαθω!

Ο Λαυρέντης δυστυχως εμεινε χωρις συσκευη αρα αναμονη!

 

Χρονια Πολλα στου Γιανναρους !!

 

αυτην χρησιμοποιω Βαγγελη και ειναι απαιχτη :!:

 

οχι δεν το εχει ασε που τελικα ειναι προβληματικο!!!η cashe του εκτινασεται στα υψη μετα απο 2-3 αναγνωσεις μερικων αρχειων!!

εμενα μετα απο αναγνωση μεσω του documents tab, 3 pdf (γυρω στα 20mb μεσο ορο μεγεθος ) και καποιων word πηγε στα 51mb :lol:

 

οσο για τον Λαυρεντη,αυτος ειναι ο ενας απο τους 2 που εχασαν την συσκευη τους με τις δοκιμες του hspl που εχω ηδη πει :O

οι υπολοιποι ευτυχως την γλυτωσαμε :cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε guys αν και εψαξα στο φορουμ δεν υπαρχει για πωλησης ..Εαν υπαρχει καποιο ειδικο θεμα που γραφουμε αγγελιες μπορει καποιος που ? Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

ρε guys αν και εψαξα στο φορουμ δεν υπαρχει για πωλησης .. Απλος ηθελα να πω οτι ανταλλαζω το HTC με iphone 3GS ασπρο .Εαν υπαρχει καποιο ειδικο θεμα που γραφουμε αγγελιες μπορει καποιος που ?

 

επειδη δεν εχεις προσβαση να το διαβασεις φιλε μου,στο παραθετω:)

 

Παράλληλα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το κατώτατο όριο για να επιτραπεί η συμμετοχή ενός μέλους στην ενότητα Buy and Sell αυξήθηκε σε 150 μηνύματα και 100 ημέρες παραμονής.:)

 

για αυτον τον λογο δεν σου εμφανιζεται πουθενα αυτη η ενοτητα του buy&sell

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτην χρησιμοποιω Βαγγελη και ειναι απαιχτη :!:

 

οχι δεν το εχει ασε που τελικα ειναι προβληματικο!!!η cashe του εκτινασεται στα υψη μετα απο 2-3 αναγνωσεις μερικων αρχειων!!

εμενα μετα απο αναγνωση μεσω του documents tab, 3 pdf (γυρω στα 20mb μεσο ορο μεγεθος ) και καποιων word πηγε στα 51mb :lol:

 

οσο για τον Λαυρεντη,αυτος ειναι ο ενας απο τους 2 που εχασαν την συσκευη τους με τις δοκιμες του hspl που εχω ηδη πει :O

οι υπολοιποι ευτυχως την γλυτωσαμε :cry:

 

Τελεια, φλασαρω την ωρα που γραφω!

 

Κριμα για τον Λαυρεντη, ελπιζω να μην του στοιχισει...

 

Ερωτηση λιγο noobιστικη αλλα καλο ειναι να το διευξρηνησω. Εχω εγκατεστημενα σχεδον ολα τα προγραμματα (εξαιρουντε Power Tools τυπου SKtools κλπ) στη καρτα μνημης. Θα πρεπει να τα κανω εγκατασταση ενα ενα απο πανω για να ξαναεμφανιστουν? Και αποια save που εχω κανει πχ στο Zenonia (RPG παιχνιδδακι το οποιο συνιστω ανεπιφυλακτα) θα τα ξαναβρω? (ειναι η πρωτη φορα που εγκαθιστω προγραμματα στη καρτα μνημης καθως στο HD τα εβαζα ολα στη μνημη τ ου τηλεφωνου και για αυτο ρωταω):X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις και μονος σου,περασε σε πρωτη φαση ξανα την επισημη ρομ και βλεπεις

 

Παιδια επειδη το προβλημα συνεχιζεται τελικα μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να περασω τα windows αποψε να δω αν υπαρχει το προβλημα και αυριο αν ειναι να το παω στην HTC?

 

Kαι κατι αλλο.. Αν δε γινει τπτ με τα windows το service το αναλαμβανει η HTC η η ACE?

 

Και θα μεινω καιρο χωρις κινητο?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Τελεια, φλασαρω την ωρα που γραφω!

 

Κριμα για τον Λαυρεντη, ελπιζω να μην του στοιχισει...

 

Ερωτηση λιγο noobιστικη αλλα καλο ειναι να το διευξρηνησω. Εχω εγκατεστημενα σχεδον ολα τα προγραμματα (εξαιρουντε Power Tools τυπου SKtools κλπ) στη καρτα μνημης. Θα πρεπει να τα κανω εγκατασταση ενα ενα απο πανω για να ξαναεμφανιστουν? Και αποια save που εχω κανει πχ στο Zenonia (RPG παιχνιδδακι το οποιο συνιστω ανεπιφυλακτα) θα τα ξαναβρω? (ειναι η πρωτη φορα που εγκαθιστω προγραμματα στη καρτα μνημης καθως στο HD τα εβαζα ολα στη μνημη τ ου τηλεφωνου και για αυτο ρωταω):X

 

σε καποιες εφαρμογες μενουν τα στοιχεια,αλλα χρειαζεται να τις ξανα εγκαταστησεις!

εγω τα αφηνω παντα στην καρτα (εκει βαζω τα περισσοτερα ) και σωνω (για αλλαγη ρομ)

1. pim

2. spb wireless ολον τον φακελο (ετσι μετα την επανεγκατασταση,κανω register,reset και αντιγραφω ολον τον φακελο της εφαρμογης οποτε ετσι εχω το ιστορικο μου απο την 1η μερα που ειχα εγκαταστησει για 1η φορα το προγραμμα

3.ολον το φακελο του opera απο τα windows;) (αγαπημενα,cookies κλπ δεν χανονται)

για τα παιχνιδια μπορεις μετα την εγκατασταση να γυρισεις (μονο τον φακελο της καρτας μνημης) το backup σου απο την αλλη ρομ ;)

δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις...

 

 

 

Παιδια επειδη το προβλημα συνεχιζεται τελικα μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να περασω τα windows αποψε να δω αν υπαρχει το προβλημα και αυριο αν ειναι να το παω στην HTC?

 

Kαι κατι αλλο.. Αν δε γινει τπτ με τα windows το service το αναλαμβανει η HTC η η ACE?

 

Και θα μεινω καιρο χωρις κινητο?

 

ειτε ελληνικο ειτε αγγλικο η ace θα σε καλυψει!

λογικα καμια βδομαδα το πολυ(εχει αναφερθει οτι επισκευαστηκε και επιστραφηκε συσκευη μεσα σε 4 μερες ;))

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για τα windows τι κανω?

γνωριζεις?

πως τα περναω απο την αρχη?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

για τα windows τι κανω?

γνωριζεις?

πως τα περναω απο την αρχη?

 

το τηλεφωνο σου ειναι ελληνικο η αγγλικο?

 

τι ενοεις τα windows??εχεις περασει αλλη ρομ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σε καποιες εφαρμογες μενουν τα στοιχεια,αλλα χρειαζεται να τις ξανα εγκαταστησεις!

εγω τα αφηνω παντα στην καρτα (εκει βαζω τα περισσοτερα ) και σωνω (για αλλαγη ρομ)

1. pim

2. spb wireless ολον τον φακελο (ετσι μετα την επανεγκατασταση,κανω register,reset και αντιγραφω ολον τον φακελο της εφαρμογης οποτε ετσι εχω το ιστορικο μου απο την 1η μερα που ειχα εγκαταστησει για 1η φορα το προγραμμα

3.ολον το φακελο του opera απο τα windows;) (αγαπημενα,cookies κλπ δεν χανονται)

για τα παιχνιδια μπορεις μετα την εγκατασταση να γυρισεις (μονο τον φακελο της καρτας μνημης) το backup σου απο την αλλη ρομ ;)

δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις...

 

Ευτυχως για το Zenonia μια απλη επανεγκατασταση δουλεψε!

Ευχαριστω Δημητρη! Οντως η Ρομ πεταει και επιτελους το Σταρτ μενου ειναι μαζεμενο και πολυ καλα οργανωμενο!

 

Φοβαμαι να του βαλω Τασκ μανατζερ. Λεω να δοκιμασω παλι τον Showcase.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι Ελληνικο..

 

Εχει την τελευταια επισημη ΡΟΜ περασμενη..

 

Εκανα soft reset hard reset και ξαναπερασα τη τελευταια ΡΟΜ.

 

Δε λυθηκε το προβλημα.

 

Απο ΗτC μου παν θα με βοηθησουν να περασω ξανα τα windows μηπως λυθει.. Γνωριζει καποιος πως γινεται??

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως για το Zenonia μια απλη επανεγκατασταση δουλεψε!

Ευχαριστω Δημητρη! Οντως η Ρομ πεταει και επιτελους το Σταρτ μενου ειναι μαζεμενο και πολυ καλα οργανωμενο!

 

Φοβαμαι να του βαλω Τασκ μανατζερ. Λεω να δοκιμασω παλι τον Showcase.

 

wtask και τπτ αλλο!!

 

ο show case δεν ειναι σταθερος...

 

απλα βαλε στα exeptions τα

 

\windows\manila.exe

\windows\shell32.exe

να μην τα κλεινει αλλα και να μην τα εμφανιζει στον task manager του wtask επανεκινηση και τελος;)

 

θα κανω μια μικρη λιστα με καποια must have apps καποια στιγμη,μιας και αρχισε ο χορος του flashing:)

edit

οσο για το start menu δεν χρειαζεται να ειναι μαζεμενο,το κανεις εσυ οπως θελεις οπως και στα προηγουμενα wm!!

απλα κανεις οτι φακελους εσυ θελεις στο windows\start_menu\programs

και βαζεις τις εφαρμογες σου μεσα οπως εσυ θελεις και σε βολευει!

μετα πας start και με παρατεταμενο πατημα πανω στους φακελους σου η στα τυχον εικονιδια που εχεις αφησει χυμα και τα βαζεις εκει που θελεις εσυ :)

 

 

Το κινητο ειναι Ελληνικο..

 

Εχει την τελευταια επισημη ΡΟΜ περασμενη..

 

Εκανα soft reset hard reset και ξαναπερασα τη τελευταια ΡΟΜ.

 

Δε λυθηκε το προβλημα.

 

Απο ΗτC μου παν θα με βοηθησουν να περασω ξανα τα windows μηπως λυθει.. Γνωριζει καποιος πως γινεται??

 

φιλε μου τα εχεις μπερδεψει ...τα windows ειναι η ρομ που ξαναπερασες και τπτ αλλο!!

αν δεν εχει στρωσει το τηλ και με αυτο μην παιδευεσαι και στειλτο στο σερβις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επιτελους το Σταρτ μενου ειναι μαζεμενο και πολυ καλα οργανωμενο!

 

Αυτό μπορείς να το κάνεις και μόνος σου σε οποιαδήποτε ROM.

 

ο show case δεν ειναι σταθερος...

 

Δεν έχω την ίδια άποψη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την ίδια άποψη.

 

δεν εχω μεινει ευχαριστημενος προσωπικα Γιαννη μαζι του...

 

εξυπνη εφαρμογη αλλα δεν βλεπω τον λογο να την χρησιμοποιησω την στιγμη που ο wtask δουλευει αψογα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το κάνεις και μόνος σου σε οποιαδήποτε ROM.

 

οσο για το start menu δεν χρειαζεται να ειναι μαζεμενο,το κανεις εσυ οπως θελεις οπως και στα προηγουμενα wm!!

απλα κανεις οτι φακελους εσυ θελεις στο windows\start_menu\programs

και βαζεις τις εφαρμογες σου μεσα οπως εσυ θελεις και σε βολευει!

μετα πας start και με παρατεταμενο πατημα πανω στους φακελους σου η στα τυχον εικονιδια που εχεις αφησει χυμα και τα βαζεις εκει που θελεις εσυ :)

 

Το ξερω απλα ειναι πολυ ωραιο ετσι οπως το δινει Kwbr! Δε χρειαζεται να συμμαζεψεις τπτ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε κανεναν δεν εχει τυχει να τρεμοπαιζει η οθονη και να ανοιγει προγραμματα μονο του??

 

ναι περασα και τη καινουρια ρομ οποτε παει Ace..

 

Που πρεπει να το παω? Ξερει καποιος?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

σε κανεναν δεν εχει τυχει να τρεμοπαιζει η οθονη και να ανοιγει προγραμματα μονο του??

 

ναι περασα και τη καινουρια ρομ οποτε παει Ace..

 

Που πρεπει να το παω? Ξερει καποιος?

 

 

 

ACE-Hellas AE

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγ. Παρασκευή 15341

Τηλ: 2106068674

Ώρες λετουργίας: 09:00-15:00 καθημερινές (εκτός αργιών)

θα ηθελα,αν δεν σε πειραζει, να μας πεις απο ποιον το αγορασες ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα,αν δεν σε πειραζει, να μας πεις απο ποιον το αγορασες ...

 

Δεν μπορεί να γίνει δημόσια αυτή η συζήτηση γιατί δεν είμαστε σε θέση να έχουμε την τοποθέτηση και των δύο πλευρών. Μονο με pm λοιπόν και αν ο χρήστης anesperos13 πιστεύει ότι εξαπατήθηκε από κάποιον συγκεκριμένο χρήστη του forum μπορεί να ενημερώσει οποιοδήποτε από τα μέλη της ομάδας διαχείρισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...