Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως μπορεις να μου πεις το ρολοι το διπλο πως το εχεις βαλει;

 

ναι αν μπορεις να μας πεις γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα παρ ολο που εχω κατεβασει το cab

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης... εκτός του task manager της HTC (για τον οποίο πολλοί παραπονέθηκαν για memory drain) προτείνω τον πολύ καλό Showcase. (Κατεβάστε την έκδοση Showcase-1.0.1b.cab)

 

Τον Showcase τον ειχα αρκετο καιρο και δεν τον προτεινω. Ητανε φορες που κολουσε και δεν ανοιγε. Προτεινω τον Duttys HTC Task Manager.

 

(Με ολο το θαρρος Γιαννη:))

 

Να ρωτησω κατι σχετικα με την μπαταρια?? Επειδη διαβασα και αλλη λενε ουτε μια μερα και αλλη περιπου 2 μερες. Ποσο περιπου κραταει??

Με ομιλια περιπου 10 λεπτα την ημερα, λιγο fb (status updates και λιγο browsing), μερικα μαιλ (5-6, αλλα χωρις reply) και μονο με GPRS. Σημα φουλ (στις περιοχες που κινουμαι και στο γραφειο και στο σπιτι) και κλειστο 12-8 το βραδυ. Περιπου ποσο θα κραταει??

 

Εαν το κλεινεις το βραδυ θα σου κραταει σιγουρα 1,5 μερα. Εγω με πολυ λιγη χρηση, 10 λεπτα συνολο τηλεφωνηματα, 15 λεπτα παιχνιδια, απο χτες το πρωι στις 9 και ανοιχτο και το βραδυ εχω τωρα 34% μπαταρια. Δεν ειναι και ασχημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ητανε φορες που κολουσε και δεν ανοιγε.

 

Είσαι σίγουρος ότι χρησιμοποίησες την έκδοση που προτείνω παραπάνω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω:cool::cool:

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/

 

Ευχαριστω.Κατεβασα το .rar αλλα πως τα περναμε στο κινητο ? Ειναι γεματο αρχεια .png

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω.Κατεβασα το .rar αλλα πως τα περναμε στο κινητο ? Ειναι γεματο αρχεια .png

 

Χρειάζεσαι το JWMD Icon Changer V1.9 beta for Windows Mobile 6.5: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567080

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι χρησιμοποίησες την έκδοση που προτείνω παραπάνω;

 

Ναι γιατι την πατησα με την εκδοση για WM 6.5.X. την οποια ειχα περασμενη στη καρτα μνημης. Εβαλα την εκδοση 1.0.1b μου αρεσε στην αρχη αλλα μετα μοτ εκανε κατι νερα και εβαλα Duttys HTC Task manager και δεν εχω καθολου προβληματακια. Μπορει να εκανα εγω κατι λαθος αλλα τωρα δεν τον αλλαζω με τπτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι την πατησα με την εκδοση για WM 6.5.X. την οποια ειχα περασμενη στη καρτα μνημης. Εβαλα την εκδοση 1.0.1b μου αρεσε στην αρχη αλλα μετα μοτ εκανε κατι νερα και εβαλα Duttys HTC Task manager και δεν εχω καθολου προβληματακια. Μπορει να εκανα εγω κατι λαθος αλλα τωρα δεν τον αλλαζω με τπτ.

 

και τα προβλήματα που ανέφερε πιο πάνω ο Γιάννης (athanasso) μνήμης και μπαταρίας δεν ισχύουν για το Duttys ? γιατί και εγώ αυτόν έχω και σκέφτομαι να βάλω το showcase..

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι το JWMD Icon Changer V1.9 beta for Windows Mobile 6.5: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567080

 

 

Ευχαριστω.Πειραζει που εληνικη rom?

 

Μην μου βαλετε φωνες για ασκοπα reply...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και τα προβλήματα που ανέφερε πιο πάνω ο Γιάννης (athanasso) μνήμης και μπαταρίας δεν ισχύουν για το Duttys ? γιατί και εγώ αυτόν έχω και σκέφτομαι να βάλω το showcase..

 

Δε χανεις τπτ να τον δοκιμασεις παντως. Κινδυνος δεν υπαρχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και τα προβλήματα που ανέφερε πιο πάνω ο Γιάννης (athanasso) μνήμης και μπαταρίας δεν ισχύουν για το Duttys ? γιατί και εγώ αυτόν έχω και σκέφτομαι να βάλω το showcase..

 

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να δοθεί λανθασμένη εντύπωση όσον αφορά τον Task Manager της HTC. Απλά υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που έχει αναφερθεί αυτό το παράπονο. Δεν είναι γενικό φαινόμενο. Κάνεις τις δοκιμές σου και αποφασίζεις. Εξάλλου και τα δύο είναι free.

 

Ευχαριστω.Πειραζει που εληνικη rom?

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να δοθεί λανθασμένη εντύπωση όσον αφορά τον Task Manager της HTC. Απλά υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που έχει αναφερθεί αυτό το παράπονο. Δεν είναι γενικό φαινόμενο. Κάνεις τις δοκιμές σου και αποφασίζεις. Εξάλλου και τα δύο είναι free.

 

Ok...θα την δοκιμάσω και θα σας πω...

 

Ήδη απο την απεγκατάσταση και την εγκατάσταση του Showcase τρέχω με 44% Μνήμη απο 50% που είχα με το Dutty.

Αργεί και λίγο να ανοίξει ή δεν ανοίγει με την πρώτη το Showcase, απο το εικονίδιο επάνω δεξιά στο Home Screen

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά..

 

Κάποιες διαπιστώσεις - Απορίες..

Προερχόμενος απο μηλαράκι συνάντησα καταρχήν δυσκολία στο συγχρονισμό μουσικής με το LEO..

Σβήνω κάτι απο το WMP και το κρατάει στο τηλέφωνο με θαυμαστικό.. φτιάχνω μια λίστα και αν την σβήσω απο το WMP πάλι θαυμαστικό στο τηλ και δεν τη σβήνει.. εχετε καμμία δοκιμασμένη πρόταση για προγραμματάκι που να το συγχρονίζει με iTunes ?

 

Δεν εχει push το Gmail ??!! αντε και δεν έχει ... έφτιαξα Hotmail το ρύθμισα να παίρνει τα mail συνέχεια (το αναφέρει 'ενημέρωση κατά την αφιξη' στο μενού ρυθμίσεις..) αλλά ούτε εκεί δουλεύει σωστά το push έχετε βρεί κάτι άλλο ή μήπως έχει push το Gmail και δεν το βλέπω ??

 

Live messenger δεν έχει επιλογή πουθενά να σε κρατάει Online συνέχεια ??

Google talk εχω φάει τον κόσμο και δεν υπάρχει μάλλον..

IM+ ή κάποιον άλλον Client έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία ?

 

Στο Exchange που έχω συγχρονίσει το εταιρικό μου βλέπει τα mail, βλέπει τα ραντεβού και όλα τα υπόλοιπα μια χαρά αλλά όταν κάνω αναζήτηση στον εταιρικό κατάλογο δεν μου φέρνει αποτελέσματα.. ( μου δούλευε στο άλλο τηλ.. ) έχει άλλος το ίδιο θέμα ?

 

Στο αλμπουμ φωτογραφιών έχει δυνατότητα να βλέπεις τις φώτο σε folder αντί να είναι σκόρπιες ? και είναι χαρακηριστικό το ότι έχω το NDrive ( ήταν στη συσκευασία ) αλλά είναι 600+ εικονίδια στο άλμπουμ χύμα και αναγκαστικά πρέπει να βλέπω και αυτά ..

 

Στο Windows Market Place γιατί λένε οτι υπάρχουν 20000+ εφαρμογές και εγω βλέπω μόνο καμμιά 10αριά... ( το Shazam όταν πάω να πληρώσω λέει σύντομα κοντά σας) προσπάθησα να αλλάξω και γλώσσα μήπως μου δείχνει μόνο τις εφαρμογές στην Ελληνική αλλά θέλει registry editor και το άφησα ... μα να μην υπάρχει άλλος τρόπος να αλλάξουμε γλώσσα ???

 

Αν έχουν απαντηθεί ή συζητηθεί οι απορίες μου ζητώ συγνώμη απλά δεν ήθελα να ποστάρω νωρίτερα πριν το ψάξω απο πάνω μέχρι κάτω, κάνω 4-5 hard reset για να διορθώσω τις δοκιμές μου και εξαντλήσω κάθε πιθανότητα που δεν έχω δει κάτι στις ρυθμίσεις...

 

Αυτά τα ολίγα ..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ετσι ειναι...Μια λυση για λιγο χωρο ειναι να διωξεις οτι φωτογραφιες , μουσικη εχεις και αλλα τετοια στην καρτα μνημης. Και παλι ομως η μνημη δεν φτανει.

 

Γιαννη δοκιμασε να σβησεις τη cashe απ το αλμπουμ της htc οπως επισεις κανε το ιδιο και αν σερφαρης με το Οπερα.

Επισεις υπαρχει cabακι αν θυμαμαι καλα στη 1η σελιδα για να αποθηκευης τη cashe στη καρτα μνημης!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

φιλε Δημήτρη καλημέρα,

Εχω βαλει την topix 1.1.2 χωρις να εχω κανενα πρόβλήμα, οταν λες οτι η rom ειναι ετοιμη θα μπει καποια στιγμή το link?

Θεωρεις, σαν μαγιστρος των mobiles που εισαι, οτι ειναι καλυτερη από την topix? η μενουμε εδω....

 

ειναι πολυ πιο γρηγορη η topix :!: για οσους εχουν περασει απο hd μερια,κατι σαν του onkolog την ρομ να πω...:!:

 

Θα βαλω κατευθειαν του Λαυρεντη, δε δοκιμαζω για αρχη καμια αλλη. Ο ανθρωπος παντα βρισκει τη χρυση τομη στις ρομ του και παντα ριχνει πολυ δουλεια και αυτος και οι beta testers του, και ποτε δεν αρνειται να βοηθησει.

 

Ασε που τη δοκιμαζεις εσυ Δημητρη........

το καλο με τις ρομ του Λαβρεντη ειναι οτι ΔΕΝ βγαινουν ενα καρο εκδοσεις που η μια διορθωνει την αλλη!λιγες και προσεγμενες δουλειες που μπορεις να μεινεις με αυτες ανετα για παρα πολυ καιρο.

απλα το θεμα ειναι τι ζητας απο το κινητο σου.

τεσταρω παραλληλα και του Λεο τις ρομ(Laurentius26)αλλα και του Kwbr(topix)

 

η 1.1.2 topix ειναι μια φουλ onkolog ρομ,που μεχρι στιγμης δεν μου εχει κανει τπτ περιεργο που να χρειαζεται να αναφερθει μιας και ολα(2-3 μικρα και ασημαντα)τα bugs εχουν λυθει..

αντιθετα του Laurentius οι ρομ ειναι σταθερες,αλλα λιγο πιο αργες,μιας και ειναι πιο φορτωμενες.

καθε μια νεα εκδοση ειναι και πιο καλη και σταθερη απο την προηγουμενη..

και ειμαστε ηδη στην 5η (και μαλλον τελικη εκδοση) προσπαθεια :)

 

σε αυτες τις περιπτωσεις φλασαρετε,δοκιμαζετε και αποφασιζετε τι σας κανει εσας πιο πολυ.

 

Να ρωτησω κατι σχετικα με την μπαταρια?? Επειδη διαβασα και αλλη λενε ουτε μια μερα και αλλη περιπου 2 μερες. Ποσο περιπου κραταει??

Με ομιλια περιπου 10 λεπτα την ημερα, λιγο fb (status updates και λιγο browsing), μερικα μαιλ (5-6, αλλα χωρις reply) και μονο με GPRS. Σημα φουλ (στις περιοχες που κινουμαι και στο γραφειο και στο σπιτι) και κλειστο 12-8 το βραδυ. Περιπου ποσο θα κραταει??

 

φιλε μου εξαρταται απο την χρηση που κανεις.

κανεις δεν μπορει να σου πει οτι κραταει μιση,μια η και μιαμιση μερα(μην ακουω για παραπανω...) και να εχει αδικο.

εμενα με τον τροπο που δουλευω το τηλ δεν μου εχει βγαλει πανω απο μιση μερα ποτε μεχρι στιγμης!!

αν το χρησιμοποιεις

σαν τηλεφωνο

με λιγο browsing(απαντηση σε 2-3 ποστς,διαβασμα κανα μισαωρο σε νετ)

και συχνη ενημερωση στα μειλ σου,

πιστευω οτι την μερα την εχεις ανετα( για να μην παρεξηγηθω,οταν λεω μερα ενοω να φυγεις απο το σπιτι σου το πρωι και να γυρισεις το βραδυ αργα και να μην εχεις μεινει απο μπαταρια...οχι 24ωρο...)

 

Άσε Δημήτρη τι έπαθα χτες το μεσημέρι με την Topix 1.1.2!!! :p

 

Χτύπησε ο συναγερμός στο μαγαζί και το κινητό δεν έστελνε τόνους για να τον απενεργοποιήσω (μάλλον bug της rom).... το αποτέλεσμα: σηκώθηκα από τον ύπνο και έκανα 20χλμ για να πάω να τον κλείσω!!!

 

Θέλω άλλη rom επειγόντως!

 

δεν φταιει η ρομ Γιωργο!στανταρ αυτο,γιατι ολα τα notifications δουλευουν αψογα ;)

 

Τον Showcase τον ειχα αρκετο καιρο και δεν τον προτεινω. Ητανε φορες που κολουσε και δεν ανοιγε. Προτεινω τον Duttys HTC Task Manager.

 

(Με ολο το θαρρος Γιαννη:))

 

 

 

Εαν το κλεινεις το βραδυ θα σου κραταει σιγουρα 1,5 μερα. Εγω με πολυ λιγη χρηση, 10 λεπτα συνολο τηλεφωνηματα, 15 λεπτα παιχνιδια, απο χτες το πρωι στις 9 και ανοιχτο και το βραδυ εχω τωρα 34% μπαταρια. Δεν ειναι και ασχημα

 

Βαγγελη εγω δουλευω wtask και τπτ αλλο!αυτον εχω συνηθισει αυτον προτιμω,χωρις να σημαινει οτι δεν δουλευουν καλα οι υπολοιποι :)

 

συμφωνω με την χρηση που δινεις και την καταναλωση της μπαταριας ..

απλα εμενα ποτε δεν περναει 8ωρο χωρις να το βαλω στον φορτιστη...

ενταξει ειναι και διαφορετικη η χρηση που κανω αυτον τον καιρο με τις δοκιμες κλπ αλλα συνηθως με το browsing που κανω απο τα κινητα μου,κανενα δεν εχει κλεισει 8ωρο :happy:(εκτος του hero!!αυτο στην καταναλωση ειναι μια κατηγορια μονο του!!μακαρι να ειχα τετοια αυτονομια στο Λεο και στο μηλο μου!!)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω:cool::cool:

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/

 

ωραιο today

ολα transparent !

 

(εμενα δεν γινεται ολο οτι και αν εχω κατεβασει απο τα γνωστα patches)

:X
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω:cool::cool:

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/

 

θα σε μαλωσω!!:happy: περιμενεις να ακουσεις μπραβο για αυτο Κωστη ?:lol:

 

γιατι δεν κραταγες και το iphone αφου θελεις να μοιαζει με iphone? :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι free, και εάν έχεις βάλει "σπασμένη" έκδοση, ο συγκεκριμένος developer είναι γνώστης του θέματος και δεν την αφήνει να δουλέψει.

 

 

 

Πρόκειται για third-party εφαρμογές που χρησιμοποιήσουμε για να κρατήσουμε backup ασφαλείας της συσκευής μας.

που μπορω να βρω αυτες τισ εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις εγκαταστησει το wtask?

 

 

 

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση(απεγκατασταση) εφαρμογων

εχω βαλει αυτην εδω..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520547 .. V6 Test 1 Brians Taskbar- gfreek edition.cab μηπως να κανω απεγκατασταση?και να βαλω καπια αλλη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλεις το cab με τα εικονίδια πρέπει να τρέξεις το sdkcerts, το χεις κάνει?

Εμένα αυτά τα εικονίδια στο πρώτο πόστ δε μου δούλευε καλά το εικονίδιο του σήματος με αποτέλεσμα να βάλω αυτό απο δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520547&highlight=brians+Taskbar που λειτουργεί μια χαρά!!Δοκίμασέ το..

ναι το εχω κανει και... ναι ειναι αυτη η εφαρμογη που αναφερεις...ομως δε με λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει αυτην εδω..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520547 .. V6 Test 1 Brians Taskbar- gfreek edition.cab μηπως να κανω απεγκατασταση?και να βαλω καπια αλλη εφαρμογη?

 

το sdksert το εγκατεστησες ΠΡΙΝ απο αυτη την εφαρμογη??

 

αν οχι καντο τωρα και ξανα εγκατεστησε την εφαρμογη(απο πανω δεν πειραζει,θα σου ζητησει να απεγκαταστησει πρωτα την ηδη εγκατεστημενη) με τα εικονιδια της taskbar που εχεις βαλει και πες μας :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μερικα screenies μου..δεν θα μπω σε αλλες λεπτομερειες μιας και δεν χρειαζεται,

λιτα και απεριτα,εχω παντα ενα ταχυτατο,λειτουργικοτατο και σταθεροτατο τηλεφωνο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το sdksert το εγκατεστησες ΠΡΙΝ απο αυτη την εφαρμογη??

 

αν οχι καντο τωρα και ξανα εγκατεστησε την εφαρμογη(απο πανω δεν πειραζει,θα σου ζητησει να απεγκαταστησει πρωτα την ηδη εγκατεστημενη) με τα εικονιδια της taskbar που εχεις βαλει και πες μας :)

μπα το εκανα και τιποτα και τωρα μου εβγαλε στο κορμο και τα εικονιδια programs και settings διπλα με ιδιες ονομασιες και καταληξη (1)...αλλο παλι κι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...