Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάνε ένα scanάρισμα το κινητό για ιούς με κάποιο πρόγραμμα ή αν συνεχίσει να μη φεύγει SUS. Θα χάσεις τα πάντα βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κάνε ένα scanάρισμα το κινητό για ιούς με κάποιο πρόγραμμα ή αν συνεχίσει να μη φεύγει SUS. Θα χάσεις τα πάντα βέβαια..

 

εκανα σκαναρισμα με το dr web light και επισης κατεβασα το push air και δεν βρισκει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει τα ίδια;

δυστυχως ναι την δευτερη λυση που προτεινες δεν την επιχειρησα ειναι το τελευταιο αν δεν βρεθει μια λυση

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη περίπτωση στο παρελθόν με αλλαγή μπαταρίας ολα επανήλθαν στο φυσιολογικό...

 

 

τελικά ολα καλα

το έβαλα 2 φορές στον φούρνο μετά που το έλυσα

και την δεύτερη φορά επανήλθε η οθόνη

 

το καλό επίσης είναι ότι με φλας που προσπαθούσα να το σηνεφερω δεν κατάφερα ούτε μια φορά να κάνω κάτι ολοκληρωμένο οπότε με το που άνοιξε ήταν ακριβώς όπως το είχα αφήσει

τρελάθηκα απο την χαρά μου :D:D:D:D:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Σημερα θα παω να παρω στα 90Ε το συγγεκριμενο κινητο δεν ξερω αν ειναι λογικη η τιμη του αλλα οποιος ξερει μπορει να με βοηθησει να το αναβαθμησουμε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αυριο θα παω να παρω το συγκεκριμενο κινητο <μεταχηρισμενο> σε καλη κατασταση και θελω να το βαλω καινουργια εκδοση.. 4.0.4 ??οποια γνωριζεται εσεις!Φυσικα μην καταστρεψουμε το κινητο!! πλακα κανω..θα ηθελα ομως και καποιο βιντεο δεν ειμαι και σχετικος πολυ με το θεμα θα περιμενω την βοηθεια σας!ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μιπος ξερει καποιος πως μπορω να παρω επαφες και μυνηματα απο το χ10 γιατι το τατσ δεν δουλεβει με αποτελεσμα να μην μπορω να χρησιμοποιήσω το Sony PC Companion sos......ευχαριστω παιδες.
Link to comment
Share on other sites

MyBackup Pro ...

 

Καταρχας ευχαριστω οπως ειπα και πριν το touch screen ειναι νεκρο δεν ανταποκρινεται αρα δεν εχω καμια προσβαση στο περιβαλον της συσκευης αλλα πριν κανω οτι διποτε πρεπει να τραβιξω παση θυσια καποια data επαφες-μυνηματα κλπ sos καιγομαι.

η προταση σου ηταν οκ αλλα δεν μπορω να την αξιοποιησω λογο της νεκρωσης του touch screen....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω οπως ειπα και πριν το touch screen ειναι νεκρο δεν ανταποκρινεται αρα δεν εχω καμια προσβαση στο περιβαλον της συσκευης αλλα πριν κανω οτι διποτε πρεπει να τραβιξω παση θυσια καποια data επαφες-μυνηματα κλπ sos καιγομαι.

η προταση σου ηταν οκ αλλα δεν μπορω να την αξιοποιησω λογο της νεκρωσης του touch screen....

Δοκίμασε το my phone explorer αν ανοίγει θα κάνεις δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αυριο θα παω να παρω το συγκεκριμενο κινητο <μεταχηρισμενο> σε καλη κατασταση και θελω να το βαλω καινουργια εκδοση.. 4.0.4 ??οποια γνωριζεται εσεις!Φυσικα μην καταστρεψουμε το κινητο!! πλακα κανω..θα ηθελα ομως και καποιο βιντεο δεν ειμαι και σχετικος πολυ με το θεμα θα περιμενω την βοηθεια σας!ευχαριστω!!!

 

Επειδη σε αυτο το κινητο εχω βαλει οτι εκδοση εχει βγει απο τους xda ,για μενα μην βαλεις ICS ποσο μαλλον JB που εχει βγει.Το κινητο θα σερνεται και δεν θα εχεις καποια βασικα πραγματα οπως πληρως λειτουργικη καμερα.Επισης θα σερνεται γιατι δεν θα εχεις πολυ ελευθερη ram.Αυτη τη περιοδο και μετα απο ενα χρονο χρησης και αλλαγης roms,ειναι στην καλυτερη κατασταση το κινητο απο πλευρας λειτουργικοτητας και perfomance.Φυσικα εχω GB rom πανω του Feravolt v22 Marvel χρονισμενο στα 1113mhz.Αμα θες λιγη βοηθεια και μπορω να το κανω ευχαριστως

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα ήρθε στα χέρια μου (επιτέλους) κινητό με android. οπότε ξεκίνησα να διαβάζω και να μαθαίνω για roms kernels κλπ...

ψάχνω λοιπόν κάποιο rom να έχει καλή διαχείριση μπαταρίας γιατί η κοπέλα μου που το δούλευε μέχρι τώρα είχε πολλά παράπονα με την μπαταρία (18 ώρες max :() ακόμα και μετά την αναβάθμιση στο επίσημο 2.3.3 .

Προς το παρόν δοκίμασα το cmx10 γιατί είναι πιό κοντά στην τελευταία έκδοση android. Είναι αρκετά πιο γρήγορο το κινητό στην απόκριση αλλά μου έκανε κάτι κολλήματα με την χρήση και είπα να ψάξω για κάτι άλλο.

Εδώ είδα ότι προτείνεται το

FeraLab*** v22 Marvel ROM http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25329710&postcount=2448

βρήκα επίσης και το

Slimbean for Xperia X10 v 4.0 **~ Kickass Edition ~** http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2064389

το έχετε δοκιμάσει το παραπάνω; αν ναι ακούω εντυπώσεις. αν όχι πιό προτιμάτε για

καλή διαχείρηση μπαταρίας;

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα ήρθε στα χέρια μου (επιτέλους) κινητό με android. οπότε ξεκίνησα να διαβάζω και να μαθαίνω για roms kernels κλπ...

ψάχνω λοιπόν κάποιο rom να έχει καλή διαχείριση μπαταρίας γιατί η κοπέλα μου που το δούλευε μέχρι τώρα είχε πολλά παράπονα με την μπαταρία (18 ώρες max :() ακόμα και μετά την αναβάθμιση στο επίσημο 2.3.3 .

Προς το παρόν δοκίμασα το cmx10 γιατί είναι πιό κοντά στην τελευταία έκδοση android. Είναι αρκετά πιο γρήγορο το κινητό στην απόκριση αλλά μου έκανε κάτι κολλήματα με την χρήση και είπα να ψάξω για κάτι άλλο.

Εδώ είδα ότι προτείνεται το

FeraLab*** v22 Marvel ROM http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25329710&postcount=2448

βρήκα επίσης και το

Slimbean for Xperia X10 v 4.0 **~ Kickass Edition ~** http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2064389

το έχετε δοκιμάσει το παραπάνω; αν ναι ακούω εντυπώσεις. αν όχι πιό προτιμάτε για

καλή διαχείρηση μπαταρίας;

 

Eγω εχω την v22 και ειναι φοβερη.Να μην βαλεις την kickass γιατι ειναι JB και θα εχεις πολλα προβληματα και καθολου καλη μπαταρια.Αφου σε αφορα το θεμα μπαταρια δεν θα φυγεις απο GB rom

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να έχουν εγκατεστημένες πολλές εφαρμογές, από προσωπική εμπειρία σας προτείνω την Donut HD με Doomkernel. Είναι ο μόνος συνδυασμός που δεν τρελαίνει το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να μπορείς να μετράς το Broadband και το χρόνο ομιλίας για σύνδεση με wind για το χ10? Οχι αυτές που δίνει η wind γιατί είναι "χαμηλού επιπέδου".

Ευχαριστώ

Edited by nikosf1234
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να μπορείς να μετράς το Broadband και το χρόνο ομιλίας για σύνδεση με wind για το χ10? Οχι αυτές που δίνει η wind γιατί είναι "χαμηλού επιπέδου".

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς όχι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το Phone Usage και το Net Counter μπορούν να κάνουν την δουλειά σου.

 

Αν βέβαια τελικά βάλεις ICS ROM και πάνω, αυτή η δυνατότητα είναι ενσωματωμένη εξ αρχής μέσα στο λειτουργικό.

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το Phone Usage και το Net Counter μπορούν να κάνουν την δουλειά σου.

 

Αν βέβαια τελικά βάλεις ICS ROM και πάνω, αυτή η δυνατότητα είναι ενσωματωμένη εξ αρχής μέσα στο λειτουργικό.

Χρησιμοποιούσα το Phone Usage πριν που είχα 2 ώρες συνολικό χρόνο (κινητά & σταθερά) Με τη wind τώρα έχω 1500 προς σταθερά και 150 προς κινητά και 350 ΜΒ. Αν υπάρχει τρόπος να γίνει διαχωρισμός μεταξύ κινητών και σταθερών.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κενό μήνυμα στο 1212 και ότι ξεκαθαρίσεις..

τουλάχιστον είναι δωρεάν

 

Δεν κατάλαβα. Τι θα γίνει αν στείλω κενό μήνυμα στο 1212?

Link to comment
Share on other sites

σου λεει τα δωρεάν λεπτά που εχεις υπόλοιπο απο το πρόγραμμα

Τι ακριβώς? Από τα 1500' προς σταθερά ή από τα 150' προς κινητά? Αν μπορεί να γίνει ο διαχωρισμός ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Ας μην επεκταθούμε για το συγκεκριμένο ζήτημα στο παρόν θέμα γιατί είμαστε ήδη off topic.

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...