Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθες πηγα να μειωσω την ενταση κατα την διαρκεια μιας εισερχομενης και εκανε mute.Αρα ανακαλυφθηκε και απο αλλον!!!

 

Βασικα κατι ακομα.πχ παω να στειλω μυνημα,πριν γραψω λοιπον τον αριθμο,το γκρι android επανω αριστερα,μου εμφανιζεται καποιες φορες αναποδα!!@#$%

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος που έχει την Βlue rom Νο2 που ανέβασα, να βγάλει το build.pro από το /system και να το ανεβάσει εδώ να δω κάτι που θέλω.???

 

Κανείς δεν το έχει ρε παιδιά το build.pro της Βlue rom Νο2 που ανέβασα???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το έχει ρε παιδιά το build.pro της Βlue rom Νο2 που ανέβασα???

 

Εγω χρησιμοποιω την πρωτη οποτε δε μπορω να βοηθησω....

Link to comment
Share on other sites

παιδια είδα στο samsung I9000 galaxy στην οθονη του ένα θέμα με μια πλατεία, δεν ξερω μπορει να είναι και wallpaper και μολις μετακινίση την οθόνη του adroid μετακινιτε και η πλατεια και φενεται πολύ ζωντανό και είναι φανταστικό!Δεν ξέρω αν το κάνει μόνο το I9000 galaxy αλλα μου φένεται λίγο παράξενο να μην μπορει να το κάνει και το milestone αφού έχουνε το ίδιο λειτουργεικο adroid . Σας έβαλε εδώ και το video να το δείτε τι ακριβός ενοώ!Είναι στην αρχη που δίχνει μια κιτρινι πλατεία παρακαλώ παρατηρήστε το οι κάτοχοι του milestone και πείτε μου!Εγώ θα το έχω μάλλον τετάρτη.:) ΤΟ ΒΊΝΤΕΟ ---->
Link to comment
Share on other sites

παιδια είδα στο samsung I9000 galaxy στην οθονη του ένα θέμα με μια πλατεία, δεν ξερω μπορει να είναι και wallpaper και μολις μετακινίση την οθόνη του adroid μετακινιτε και η πλατεια και φενεται πολύ ζωντανό και είναι φανταστικό!Δεν ξέρω αν το κάνει μόνο το I9000 galaxy αλλα μου φένεται λίγο παράξενο να μην μπορει να το κάνει και το milestone αφού έχουνε το ίδιο λειτουργεικο adroid . Σας έβαλε εδώ και το video να το δείτε τι ακριβός ενοώ!Είναι στην αρχη που δίχνει μια κιτρινι πλατεία παρακαλώ παρατηρήστε το οι κάτοχοι του milestone και πείτε μου!Εγώ θα το έχω μάλλον τετάρτη.:) ΤΟ ΒΊΝΤΕΟ ---->

 

μην τρελενεσαι

μια απλη φωτο ειναι ουτε καν live wallpaper

Link to comment
Share on other sites

αλλα μου φένεται λίγο παράξενο να μην μπορει να το κάνει και το milestone αφού έχουνε το ίδιο λειτουργεικο adroid

Βέβαια και μπορεί. Εγώ, όταν βαριέμαι, με το Live Wallpaper του Nexus One πάω στην πρώτη από τις 9 οθόνες και μόλις εμφανιστεί μια γραμμή από τα αριστερά (για όσους το ξέρουν) συνεχίζω να την ακολουθώ και στις υπόλοιπες 8 οθόνες. :lol:

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε όλους δεν κρατάει η μπαταρία πολύ? Εμένα με το ζόρι μου βράζει μέχρι το βράδυ!! Είναι θέμα ROM? Μήπως επιδή έχω 2.1 root? Τις προηγούμενες ROM (2.0 2.0.1) δεν τις έχω δοκιμάσει καθόλου, έτρωγε λιγότερη μπαταρία με αυτές?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε όλους δεν κρατάει η μπαταρία πολύ? Εμένα με το ζόρι μου βράζει μέχρι το βράδυ!! Είναι θέμα ROM? Μήπως επιδή έχω 2.1 root? Τις προηγούμενες ROM (2.0 2.0.1) δεν τις έχω δοκιμάσει καθόλου, έτρωγε λιγότερη μπαταρία με αυτές?

 

Και εγώ την 2.1 έχω του KALAGAS Gold Edition που είναι SUPER by the way!!!!

Πιστεύω είναι θέμα χρήσης.

Μερικές φορές μέχρι να φτάσει το βράδυ είμαι στο 40% !!

Άλλες μέχρι το απογευματάκι είμαι στο 20%.

Μια ολόκληρη μέρα την βγάζω ΠΑΝΤΑ ΑΝΕΤΑ με αρκετές κλησεις, 3G κλειστό και Wi-Fi σύνολο 1 ώρα.

Αν βέβαια παίξω παιχνίδια και web surfing απο νωρίς, τότε πρέπει να φορτίσω κάπου μέσα στη μέρα.

Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα παιδιά!

Edited by alkis12
info
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.

Απο την στιγμη που δεν εχω κανει root την συσκευη,μπορω να κανω backup των προγραμματων που'χω περασει ετσι ωστε να κανω ενα restore μετα την επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις?

Επισης,τα settings πχ απο ηχους,wifi,φωτηνοτητα κτλπ,μπορουν να γινουν backup?

Tελος,οταν προσθετω μια επαφη,αυτη προστηθεται στην καρτα sim?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε όλους δεν κρατάει η μπαταρία πολύ? Εμένα με το ζόρι μου βράζει μέχρι το βράδυ!! Είναι θέμα ROM? Μήπως επιδή έχω 2.1 root? Τις προηγούμενες ROM (2.0 2.0.1) δεν τις έχω δοκιμάσει καθόλου, έτρωγε λιγότερη μπαταρία με αυτές?

Είναι καθαρά θέμα χρήσης.

Άστο λίγο από τα χέρια σου να δείς πώς κρατάει...

Εμένα μου κράτησε 2 μέρες το Σαββατοκύριακο. Απλά δεν το σκάλιζα.

Έκανα τα τηλέφωνά μου, τα μηνύματά μου, τα μέιλ μου, όλα κανονικά, αλλά μέχρι εκεί.

Έβγαλε 2 μέρες:)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το radiotime. Είναι φανταστικό έχει σχεδόν όλα τα radio που έχει και το greek-radio.

Είναι free στο market αλλά πιθανόν όσοι έχουν την 2.1 να μην μπορούν να την δουν ακόμα γιατί είναι protected μάλλον. Οπότε την ανεβάζω για όσους δεν την βρίσκουν στο market....

RadioTime

 

Οντως στην 2.1 χωρις root δεν την βρισκεις στο market. Thnks, εκπληκτικο e-radio, αυτο εψαχνα εδω κ καιρο. Και μετα αφθονα ΜΒ της Κοσμοτε, το δικο μου Milestone εχει και ραδιοφωνο :p:p:p

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα το αρχειάκι που έδωσες, αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί να το εγκαταστήσει:wacko:

 

Το έβαλα τελικά. Δεν είχε κατέβει καλά το αρχείο μέσω dropbox.

Φοβερό προγραμματάκι και πολύ χρήσιμο.

Thx:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησο κατι , το κινητο μεσα στην συσκευασια εχει καπια διαφανείς μεβράνη για την προστασια της οθόνης?Αν δεν έχει υπάρχει σκετη διαφανές μεβράνη για το milestone σε καταστήματα? Εσεις πως το χρησιμοποιητε χωρις η με μεβρανη?
Link to comment
Share on other sites

dream_master χωρις εγω προσωπικα. Εχει φυσικα το προστατευτικο που εχουν ολα τα κινητο οταν τα αγοραζεις καινουργια αλλα ειχε κανει "φουσκαλες" και το εβγαλα κατευθειαν.

BTW αν και ασχετη η ερωτηση σου μου θυμησε ενα σκηνικο τυπου :

-Μωρο μου εβαλες προφυλακτικο?

-Εεεεεε... :X

και ενιωσα ασχημα να παραδεχτω οτι δεν εχω μεμβρανη προστασιας στην οθονη μου. :lol::lol::lol:

 

Ξερει κανεις σας κατι για αδυναμια του android σε plaintext authentication? Εχω μια συγκεκριμενη σελιδα που δεν μπορω να κανω login ουτε με dolphin ουτε με default browser. Εχω postαρει και εδω στα "hackerια" αλλα ελαβα τόπια. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

dream_master χωρις εγω προσωπικα. Εχει φυσικα το προστατευτικο που εχουν ολα τα κινητο οταν τα αγοραζεις καινουργια αλλα ειχε κανει "φουσκαλες" και το εβγαλα κατευθειαν.

BTW αν και ασχετη η ερωτηση σου μου θυμησε ενα σκηνικο τυπου :

-Μωρο μου εβαλες προφυλακτικο?

-Εεεεεε... :X

και ενιωσα ασχημα να παραδεχτω οτι δεν εχω μεμβρανη προστασιας στην οθονη μου. :lol::lol::lol:

 

Ξερει κανεις σας κατι για αδυναμια του android σε plaintext authentication? Εχω μια συγκεκριμενη σελιδα που δεν μπορω να κανω login ουτε με dolphin ουτε με default browser. Εχω postαρει και εδω στα "hackerια" αλλα ελαβα τόπια. :rolleyes:

Εγώ έχω βάλει προστατευτικό. όχι ειδικά για το τηλέφωνο, ένα άλλο που το έκοψα και το έβαλα.

 

Από το pc δοκίμασες να μπείς? Μήπως έχει πρόβλημα η σελίδα (προσωρινό πρόβλημα εννοώ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησο κατι , το κινητο μεσα στην συσκευασια εχει καπια διαφανείς μεβράνη για την προστασια της οθόνης?Αν δεν έχει υπάρχει σκετη διαφανές μεβράνη για το milestone σε καταστήματα? Εσεις πως το χρησιμοποιητε χωρις η με μεβρανη?

 

Εννοειται μεμβρανουλα φιλος. Τετοιο εργαλειο, δεν λεει να φας καμια γραντζουνια στην οθονη κ μετα να κλαις την μοιρα σου.

Εγω εχω παρει απο ebay, την Invisible Shield. ειναι full body, αλλα αν θες, βαζεις μονο της οθονης

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια,ξερει κανεις,αν υπαρχει καποιο κινητο που να υποστηριζει το 2nd life? εννοω να μπορεις να παιζεις απο το κινητο.:confused::confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα το προστατευτικο ειναι must για να το καμουν ολοι.

 

@ddr φυσικα ρε δοκιμασα απο pc. Μπαινει κανονικα. Στο serverlog βλεπω οτι υπηρχαν αποτυχημενα login attempts απο την ip μου αρα ξερω οτι κανονικα προσπαθει να κανει login αλλα δεν στελνει σωστα το password.

Link to comment
Share on other sites

Οντως στην 2.1 χωρις root δεν την βρισκεις στο market. Thnks, εκπληκτικο e-radio, αυτο εψαχνα εδω κ καιρο. Και μετα αφθονα ΜΒ της Κοσμοτε, το δικο μου Milestone εχει και ραδιοφωνο :p:p:p

 

Προς KALAGAS η ερωτηση. Με nandroid restore που περασα την gold edition σου, ειμαι η οχι rooted? Απο οτι βλεπω ειμαι. Γιατι δεν βλεπω το radiotime στο market παρα ΜΟΝΟ με το market enabler να κανει fake οτι ειμαι σε δυκτιο ΑΤ&Τ usa???:blink:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Προς KALAGAS η ερωτηση. Με nandroid restore που περασα την gold edition σου, ειμαι η οχι rooted? Απο οτι βλεπω ειμαι. Γιατι δεν βλεπω το radiotime στο market παρα ΜΟΝΟ με το market enabler να κανει fake οτι ειμαι σε δυκτιο ΑΤ&Τ usa???:blink:

 

Δεν έχει να κάνει με το αν είσαι rooted ή οχι για να μπορείς να βλέπεις τα protected app στο market. ¨Εχει να κάνει με το fingerprint που έχει το build.pro

Ούτε εγώ το βλέπω το radiotime στο market.

To fingerprint που έχουν όλες οι 2.1 δεν το αφήνει ακόμα η google να βλέπει τα proctected apps.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

@ddr φυσικα ρε δοκιμασα απο pc. Μπαινει κανονικα. Στο serverlog βλεπω οτι υπηρχαν αποτυχημενα login attempts απο την ip μου αρα ξερω οτι κανονικα προσπαθει να κανει login αλλα δεν στελνει σωστα το password.

 

Τι να σου πώ ρε φιλαράκι.

Δεν μου έχει τύχει σε κανένα site ή forum μέχρι τώρα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...