Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα ενα task killer - manager, και θα το παρακολουθησω στενα. Ενδεχεται να ειναι αυτο που λετε, δηλαδη να αφηνα ολες τις εφαρμογες ανοικτες να τρεχουν στο παρασκηνιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα ενα task killer - manager, και θα το παρακολουθησω στενα. Ενδεχεται να ειναι αυτο που λετε, δηλαδη να αφηνα ολες τις εφαρμογες ανοικτες να τρεχουν στο παρασκηνιο.

 

Ρυθμισεις> σχετικα με το τηλεφωνο> τι χρησιμοποιουμε τη μπαταρια.

Τσεκαρε το.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς έχω καταλάβει ότι όταν είμαστε σε μια εφαρμογή για να μπαίνει σε idle ή από το μενού της πρέπει να πατάμε exit (αν έχει) ή να βγαίνουμε πατώντας το back μέχρι να "κλείσει" η εφαρμογή.

Γιατί αν βγούμε από μια εφαρμογή πατόντας το κουμπί home η εφαρμογή πρέπει να μένει ανοιχτή σε πλήρη λειτουργία...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

 

ok και πως εγκαθυσταται το πακέτο? Μπορεις να βοηθήσεις σε παρακαλώ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ok και πως εγκαθυσταται το πακέτο? Μπορεις να βοηθήσεις σε παρακαλώ?

 

Όπως εγκαθίσταντε όλες οι εφαρμογές...

Βάζεις το αρχειο με κατάληξη .apk στην κάρτα μνήμης και με ένα file manager (πχ Astro file manager), το βρίσκεις και το τρέχεις.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως εγκαθίσταντε όλες οι εφαρμογές...

Βάζεις το αρχειο με κατάληξη .apk στην κάρτα μνήμης και με ένα file manager (πχ Astro file manager), το βρίσκεις και το τρέχεις.

 

το εκανα με τον astro file manager και μου λεει browse file και open app manager χωρις να το τρεχει

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όπως εγκαθίσταντε όλες οι εφαρμογές...

Βάζεις το αρχειο με κατάληξη .apk στην κάρτα μνήμης και με ένα file manager (πχ Astro file manager), το βρίσκεις και το τρέχεις.

 

Να συμπληρωσω οτι εγω το εβαλα στην καρτα με το Bluetooth File Transfer ;)

LG G4
Link to comment
Share on other sites

το εκανα με τον astro file manager και μου λεει browse file και open app manager χωρις να το τρεχει

εαν θυμαμαι καλα πατα οpen ... εχει 2 επιλογες (ενεργειες) να κανεις ..

LG G4
Link to comment
Share on other sites

το εκανα με τον astro file manager και μου λεει browse file και open app manager χωρις να το τρεχει

 

Διαλέγεις το open app manager... και σε ρωτάει για εγκατάσταση...

 

@bo8ran8rwpos

Δεν μας είπες χτύπησε κανονικά το ξυπνητήρι σου...???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

 

οκ το εβαλα τελικά αλλα μου εχει μόνο το καιρο, πως αλλάζει ομως ταπετσαρία αναλόγως του καιρού ή δεν γίνεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οκ το εβαλα τελικά αλλα μου εχει μόνο το καιρο, πως αλλάζει ομως ταπετσαρία αναλόγως του καιρού ή δεν γίνεται?

πανω δεξια εχει και καρτελα για ειδησεις...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει την Βlue rom Νο2 που ανέβασα, να βγάλει το build.pro από το /system και να το ανεβάσει εδώ να δω κάτι που θέλω.???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

οκ το εβαλα τελικά αλλα μου εχει μόνο το καιρο, πως αλλάζει ομως ταπετσαρία αναλόγως του καιρού ή δεν γίνεται?

Πατάς σε ένα άδειο σημείο της οθόνης παρατεταμένα και σου βγάζει να επιλέξεις "Γραφικά στοιχεία" (widgets).Εκεί μπορείς να επιλέξεις είτε μόνο τον καιρό,είτε μόνο τις ειδήσεις,είτε καιρό και ειδήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.

 

Ενώ βρίσκει δίκτυα με το wi-fi δεν μπορεί να μπεί ακόμα και στου σπιτιού μου που πρώτα έμπαινε ΓΙΑΤΙ;;;;;;

Καμιά βοήθεια;;;

 

οκ έβγαλα Το router από ην πρίζα και το ξαναέβαλα και δούλεψε το κινητό. Το περίεργο είναι ότι το λαπτοπ δούλευε και από πριν καλά χιχιχι

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Πατάς σε ένα άδειο σημείο της οθόνης παρατεταμένα και σου βγάζει να επιλέξεις "Γραφικά στοιχεία" (widgets).Εκεί μπορείς να επιλέξεις είτε μόνο τον καιρό,είτε μόνο τις ειδήσεις,είτε καιρό και ειδήσεις.

Εγώ το κατέβασα το αρχειάκι που έδωσες, αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί να το εγκαταστήσει:wacko:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα το αρχειάκι που έδωσες, αλλά μου λέει ότι δεν μπορεί να το εγκαταστήσει:wacko:

Τίκαρε στις ρυθμισεις να αποδέχεται την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός του market.

Link to comment
Share on other sites

Τίκαρε στις ρυθμισεις να αποδέχεται την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός του market.

Καλά, αυτό εννοείται ότι το έχω κάνει από την πρώτη στιγμή.

Νομίζω όμως ότι δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο. Θα το ξαναπροσπαθήσω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή με τα πολλά παιχνίδια έχω ξεχάσει να κάνω backup τα defaults apps της 2.1, θέλω κάποιον που έχει rooted την 2.1 χωρίς να έχει περάσει κάποιου την Rom δηλαδή να έχει την αυτούσια 2.1 μόνο rooted, να αντιγράψει όλα τα apk από το /system/app καθώς και το framework.apk και το services.jar από το system/framework και να τα ανεβάσει ζιπάροντας τα κάπου, ώστε να έχω τα defaults εικονίδια από όλες τις εφαρμογές...

Ευχαριστώ...:D

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

 

αλλες ελληνικες πολεις μπορει να δειχνει ταυτοχρονα ??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

kalagas δεν εχω τις default apps της 2.1 , χθες το βραδυ "πεταξα" τα backup" αλλα νομιζω θα βρεις εδω αυτο που θες.

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=de&tl=en&u=http://www.android-hilfe.de/root-hacking-modding-fuer-motorola-milestone/20977-download-sammlung-fortsetzung.html&rurl=translate.google.gr στο Dumps / backups

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Kalagas ναι δουλεψε κανονικα με τον kernel που εδωσες.

 

Εν τελει χθες περασα 2.1 sbf, περασα απ'την αρχη τον exploitable recovery και τον kernel για το alarm, rootαρα, περασα busybox, δεν καταφερα παλι να το κανω unpack στο /system/xbin και εν τελει το αφησα unpacked στο /data και απλα το περασα στο path. Σημερα-αυριο θα καμω και ενα nandroid backeverythingthe****up.

 

Μου εχει δημιουργηθει ομως η εξης απορια : σπανιως πιανω 3G, κυριως GPRS ή Ε(dge?) και παει οπως αναμενεται. Σχετικα συχνα πυκνα πιανω H(dspa?) ομως κυριολεκτικα παει πιο αργα απο το GPRS ή/και δε το βλεπω να στελνει (δηλαδη ενω φορτωνει ο browser τα βελακια στο data connection ειναι γκριζα). Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα με vodafone στη γενικοτερη περιοχη της Αθηνας/Πειραια (= voda sux) ή καποιο θεμα εχω εγω με το milestone?

 

btw ειμαι πλεον Mobile member. post whore ftw.

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

οταν συνθετουμε ενα μηνυμα ..πως προσθετουμε ενα ονομα απο τις επαφες..??? και πως προσθετουμε παλι απο τις επαφες αλλα περισσοτερους ???

ευχαριστω..!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

οταν συνθετουμε ενα μηνυμα ..πως προσθετουμε ενα ονομα απο τις επαφες..??? και πως προσθετουμε παλι απο τις επαφες αλλα περισσοτερους ???

ευχαριστω..!!

 

troll? :p

 

Αν μιλας για το default messager απλα γραφεις τα πρωτα γραμματα του ονοματος της επαφης και σου βγαζει απο κατω επαφες που ταιριαζουν. Με τον ιδιο τροπο προσθετεις οσες επαφες θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει,δεν ειναι και ο πιο συντομος τροπος!Θα μπορουσε να ναι καλυτερα.Παντως δοκιμασε καμια εφαρμογη απο το market...σαν το handcent sms.Μπορει να σε βολεψει.
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κατεβασει το cvolume βλεπω κανονικα τα volumes για ολα και επιπλεον ενα system volume το οποιο δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι. Σιγουρα δεν λειτουργει σαν master volume control. Ειναι για ηχους του τηλεφωνου π.χ. στα πληκτρα οταν τα πατας? Στα dial tones δεν δουλευε παντως.

 

BTW κατι που "ανακαλυψα" και ισως να μη το εχει παρατηρησει καποιος :

Οταν σε καλουν και δεν θες να το κλεισεις στα μουτρα μπορεις να πατησεις το volume- (στο πλαι) για να σιγασεις το ringtone. Πολυ χρησιμο σε πληθωρα περιπτωσεων. :rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...