Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ωραίο είναι ότι όταν θές να διαγράψεις μήνυμα σου λέει

 

 

' διαγραφή νήματος΄

 

Μάλλον αυτός που έβαζε τα ελληνικά ήταν πρώην απολλημένος κλοστοϋφαντουργίας :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα παιδες το κινητο συνουσιαζει.

 

 

έχεις δύο;;;

Πως ξεχωρίζεις το αρσενικό από το θηλυκό; :lol::lol::p:p

 

 

όντως είναι :superman::up:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σε αναλύσεις 640x480 και 480x320 αλλά το βίντεο "συμμαζεύεται" στο κέντρο της οθόνης. Δεν υπάρχει επιλογή ώστε η έκταση ενός βίντεο να πιάνει όλη την οθόνη ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασα την εφαρμογή mVideoPlayer από το Market, το βίντεο έπιανε όλη την οθόνη αλλά λόγω του ότι τα βίντεο ήταν μικρής ανάλυσης, δεν ήταν ικανοποιητικό το αποτέλεσμα.

 

Γι αυτό ψάχνω για κάποιον Video Converter ο οποίος να μετατρέπει βίντεο σε mp4 με ανάλυση WVGA (800x480) ή 854x480 ή κάποια παρόμοια ώστε να καλύπτει, αν όχι όλη, όσο περισσότερο γίνεται την έκταση της οθόνης του Milestone κατά την αναπαραγωγή του βίντεο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Δεν κάνει βιντεοκλήση γιατί;;; (δεν δείχνει 3g ποτέ στο σήμα του):dizzy::dizzy:

 

2) το sygic mobile 10 είναι χρεωστικό ή όχι;; δουλεύει με αυτόνομο gps και κατά το κλείδωμα στην αρχή χωρίς χρέωση;;

 

 

Ευχαριστώ πολύ που δεν φωνάζετε για τις απορίες μου:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Δεν κάνει βιντεοκλήση γιατί;;; (δεν δείχνει 3g ποτέ στο σήμα του):dizzy::dizzy:

 

2) το sygic mobile 10 είναι χρεωστικό ή όχι;; δουλεύει με αυτόνομο gps και κατά το κλείδωμα στην αρχή χωρίς χρέωση;;

 

 

Ευχαριστώ πολύ που δεν φωνάζετε για τις απορίες μου:lol::lol::lol:

 

Δεν εχει δευτερη καμερα. Τι γιατι; Δεν...

Κοιτα στις ρυθμισεις μηπως εχεις τσεκαρει το <μονο 2g δικτυα>.

Για το αλλο με το gps δεν ξερω σιγουρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

1) Δεν κάνει βιντεοκλήση γιατί;;; (δεν δείχνει 3g ποτέ στο σήμα του):dizzy::dizzy:

 

2) το sygic mobile 10 είναι χρεωστικό ή όχι;; δουλεύει με αυτόνομο gps και κατά το κλείδωμα στην αρχή χωρίς χρέωση;;

 

 

Ευχαριστώ πολύ που δεν φωνάζετε για τις απορίες μου:lol::lol::lol:

Δε φωνάζει κανείς εδώ,τα μηνύματα εκτός θέματος όμως θα αφαιρούνται.

Link to comment
Share on other sites

MaXAiRO, thanks αυτο ηταν. Ειχα επιλεγμενο το moto keyboard απο το input method.

 

Οσο παει με φτιαχνει περισσοτερο. Δυστυχως δεν εχω ενεργοποιησει ακομα το data plan στη vodafone και ειμαι δεσμιος του wifi. BTW μαθανε ολοι να βαζουν wpa ασφαλεια στα δικτυα τους? Τι πραματα ειναι αυτα? Τσκ τσκ! :lol:

 

Ειμαι ακομα ομως στο ψαξιμο για εφαρμογες. Δυστυχως το επισημο android apps & games thread ειναι λιγο σαβουριασμενο και δεν εχω την υπομονη να το παω post by post.

ΑΤΜ κυριως ψαχνω ενα messenger για Windows Live. Αν υποστηριζει και εισοδο απο πολλαπλες συσκευες θα <insert epic win term here>.

 

Παραλληλα θα μπορουσε καποιος να πει (μεσω pm αν ειναι κακο-τζιζ-σουξουμουξου) τα basic sites για τα πιο "underground" droid news? Τυπου rooting, του "θειου" κτλ.

 

Edit : Μιας και ειμαι GPS noob μπορει καποιος να μου εξηγησει λιγο σε basic επιπεδο πως παει η βαρκα απο αποψη τι χρειαζεσαι, αν χρεωνεται κτλ? Γιατι ειδα παραπανω οτι καποιες εφαρμογες σε χρεωνουν κατα τη χρηση wtflol? (sorry αν ξεφευγει απο το θεμα του thread απλα ειναι που λενε βρηκαμε παπα...)

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το είδα στην wind από κοντά και το ερωτεύτηκα!πολύ στιβαρό κινητό και μετά από τα comments σας θα το πάρω σίγουρα...Και κάτι άλλο!Αφού υποτίθεται είναι open source γτ να χρειαστεί root?Eiμαι αρχάριος συγχωρέστε με αλλά αν δε ρωτάμε πως θα μαθαίνουμε:D

 

Open Source, σημαινει οτι υπαρχει ελευθερο το source code απο την Google και σαν developer μπορεις να το παρεις και να φτιαξεις οτι θες. Γι αυτο κ κυκλοφορουν custom made roms. Το root χρειαζεται για να παρεις access σε αρχεια συστηματος τα οποια ειναι κλειδωμενα, πολυ απλα γιατι αλλιως θα σβηναμε κατα λαθος οτι να ναι, κ θα χαλουσες το λειτουργικο της συσκευης σου

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και άλλη Rom Gold 2nd Edition....

Tην έχω κάνει τζι-τζι.....

Για μένα η καλύτερη μου δουλειά έως τώρα... αλλά αυτά είναι υποκειμενικά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

1) ΑΤΜ κυριως ψαχνω ενα messenger για Windows Live. Αν υποστηριζει και εισοδο απο πολλαπλες συσκευες θα <insert epic win term here>.

 

 

2) Edit : Μιας και ειμαι GPS noob μπορει καποιος να μου εξηγησει λιγο σε basic επιπεδο πως παει η βαρκα απο αποψη τι χρειαζεσαι, αν χρεωνεται κτλ? Γιατι ειδα παραπανω οτι καποιες εφαρμογες σε χρεωνουν κατα τη χρηση wtflol? (sorry αν ξεφευγει απο το θεμα του thread απλα ειναι που λενε βρηκαμε παπα...)

 

>>>

 

1) Nimbuzz. Δωρεάν από το μαρκετ, μπορεί να συνδεθεί με Skype, Windows Live Messenger (MSN), Yahoo Messenger, ICQ, AIM, studiVZ, GoogleTalk, Facebook, MySpace κτλ. κτλ. Εαν το αντέχει η σύνδεση (wifi εννοώ) κανεις και voip call με ικανοποιητικότατη ποιότητα.

 

2) Κάθε κινητό/συσκεύη που έχει GPS δέκτη επικοινωνεί δωρεάν με τον δορυφόρο και μπορεί να εντοπίσει το στίγμα σου στη γη. Μέχρι εκεί δεν υπάρχει χρέωση. Επειδή όμως σε ενδιαφέρει να δείς το στίγμα πάνω σε ένα χάρτη και όχι απλά να μάθεις τις συντεταγμένες σου, θα πρέπει η συσκευή να εμφανίσει το στίγμα σου επάνω σε καποιο χάρτη. Εαν λοιπόν το λογισμικό πλοήγησης έχει προεγκατεστημένους χάρτες τότε και η απεικόνιση είναι δωρεάν και τελειώνεις. Αν όχι, όπως συμβαίνει πχ. σε μικρότερης κατηγορίας κινητά με gps δέκτες που τρέχουν απλές java εφαρμογές ή όπως συμβαίνει με το Maps που έχει η συσκευή, οι χάρτες της εκάστοτε θέσης σου κατεβαίνουν επι τόπου μέσω 3G που συνεπάγεται να έχεις data plan αλλιώς χρεώνεσαι υπερβολικά.

 

Το κινητό λοιπόν έρχεται με το Maps το οποίο δεν έχει χάρτες και τους τραβάει real time = χρέωση. (Βέβαια με ένα data plan 300-500 MB είσαι εντάξει πιστεύω αν δεν χρησιμοποιεις gps καθημερινά.) Τα υπόλοιπα προγράμματα τύπου Sygic, nDrive, Navigon κτλ. είναι μεν επι πληρωμή, αλλά εφόσον τα αγοράσεις, περιέχουν χάρτες και επομένως δεν ξαναχρεώνεσαι για τη χρήση τους πέραν του αρχικού κόστους αγοράς.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και άλλη Rom Gold 2nd Edition....

Tην έχω κάνει τζι-τζι.....

Για μένα η καλύτερη μου δουλειά έως τώρα... αλλά αυτά είναι υποκειμενικά...

 

Να σαι καλα ρε Kalagas.

Εγω δε μπορω ομως να αποχωριστω προς το παρον την BlueBlack!!!!

Σε ευχαριστουμε για τον χρονο που αφιερωνεις

Link to comment
Share on other sites

mclisme σ' ευχαριστω πολυ!

 

Θα δοκιμασω τον nimbuzz. Ετσι και με αφηνει logged in στο pc θα καμω party!

 

"Καλυτερο" gps software ποιο θεωρειται?

Link to comment
Share on other sites

 

"Καλυτερο" gps software ποιο θεωρειται?

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει το "καλύτερο" όπως το εννοείς. Έχω δοκιμάσει όλες σχεδόν τις GPS εφαρμογές στο android αλλά από καμία δεν έμεινα 100% ικανοποιημένος για να πω ότι είναι κορυφαία. Βέβαια από καμία δεν απογοητεύτηκα κιόλας (εκτός από το άθλιο motonav σε java) που σημαίνει ότι θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου με όλες σχεδόν από αυτές, όπως και την κάνω άλλωστε.

Άλλο κλειδώνει αστραπιαία αλλά προβληματίζεται να βρεί την ακριβή όδο αν του δώσεις Ονομα και Αριθμό.

Άλλο είναι ταχύτατο σε παρακολούθηση/αποτύπωση κίνησης αλλά αργεί φοβερά να κάνει το αρχικό κλείδωμα.

Άλλο έχει πληρέστατη κάλυψη και καθοδήγηση αλλά αργή παρακολούθηση και πολύ απλό / βαρετό μενού.

Έχει να κάνει με τι το ζητάς περισσότερο από το πρόγραμμα πλοήγησης σου, οπότε με βάση αυτό επιλέγεις. Συνολικά πάντως τη δουλειά τους, οι καλές εφαρμογές που κυκλοφορούν για android θα την κάνουν, απλά αν είσαι λίγο τελειομανής ίσως να μη σε καλύψει κάποια 100%.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

...Άλλο είναι ταχύτατο σε παρακολούθηση/αποτύπωση κίνησης αλλά αργεί φοβερά να κάνει το αρχικό κλείδωμα...

 

Συμφωνω με το παραπανω σου ποστ με εξαιρεση βεβαια το κομματι του αρχικου κλειδωματος.

Στο android,το gps ειναι τελειως ανεξαρτητο και αυτονομο απο της εκαστοτε εφαρμογες πλοηγησης.Γιαυτο και μπορεις να ανοιξεις μια εφορμογη χωρις να εχεις ενεργοποιημενο τον δεκτη σου.

Τωρα το να κλειδωσει αργα ή γρηγορα το gps(σαν δεκτης) εχει να κανει με συνθηκες ασχετες απο το προγραμμα.Δηλαδη,εαν ειμαστε εν κινησει,εαν "βλεπουμε" αρκετο ουρανο,εαν εχει καλο καιρο.

Απαξ λοιπον ο δεκτης "κλειδωσει",οτι εφαρμογη ανοιξεις που "δανειζεται" τις συντεταγμενες του,θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Thanks και παλι mclisme.

 

Φυσικα γνωριζα οτι δεν υπαρχει καλυτερο εξου και τα "". Το motonav που το ανοιξα να δω τι εστι μου φανηκε πραγματικα παναθλιο. Μου θυμισε το Nokia maps στο N73.

 

Ενεργοποιησα και το data plan στη voda αλλα μου ειπαν σε 2 εργασιμες ffs :mad:

 

Για root απευθειας στην 2.1 εχει ακουστει κατι?

 

Τσεκαρα και emulators. Το nes και snesoid εχουν υποστηριξη για bluetooth gamepad. Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο? Απ οτι ειδα κατι drivers για android υποστηριζουν μονο 2-3 gamepads (εκ των οποιων κανενα δεν βρηκα στο skroutz). Το πληκτρολογιο καλο χρυσο για typing αλλα δεν συμπαθει πολυ τους μουστακαληδες υδραυλικους ή ταχυτατους σκατζοχοιρους.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να μπαίνει στο internet καθε λίγο και λιγάκι, ή καλύτερα και αν γίνεται να με ρωτάει όπως στα nokia η ενέργεια αυτή απαιτεί σύνδεση με το internet να συνεχίσω?

Γιατί μέχρι να κάνω data plan βλέπω να μου έρχεται ο λογαριασμός ποοοολύ φουσκωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να μπαίνει στο internet καθε λίγο και λιγάκι, ή καλύτερα και αν γίνεται να με ρωτάει όπως στα nokia η ενέργεια αυτή απαιτεί σύνδεση με το internet να συνεχίσω?

Γιατί μέχρι να κάνω data plan βλέπω να μου έρχεται ο λογαριασμός ποοοολύ φουσκωμένος.

 

Κατεβασε απο το market το "toggle data".Το βαζεις σαν shortcut σε καποιο panel και ενεργοποιεις-απενεργοποιεις με ενα πατημα την συνδεση στο Internet.Βολευει πολυ.Σιγουρα θα κανεις δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το market το "toggle data".Το βαζεις σαν shortcut σε καποιο panel και ενεργοποιεις-απενεργοποιεις με ενα πατημα την συνδεση στο Internet.Βολευει πολυ.Σιγουρα θα κανεις δουλεια.

 

Και έχει απαντηθεί πολλές φορές και μάλιστα πρόσφατα.

 

Την ίδια δουλειά κάνει και το "APN Droid".

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά... Απαντήστε με το μαλακό. Είμαι ο μόνος που πρέπει να το φορτίζει 3-4 φορές τη μέρα; είχα δει κάποιον να λέει ότι η μπαταρία θα στρώσει μετά από καμιά δεκαριά φορτίσεις αλλά δεν βλέπω αποτελέσματα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

3-4 φορές τη μέρα είναι τελείως αφύσικο εκτός και αν μιλάς 5 ώρες,στέλνεις συνεχώς μηνύματα και σερφάρεις αδιαλλείπτως.
Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω καθόλου. Στέλνω κάπου 50 μηνύματα. Σερφαρω 3 ώρες. Πειράζω και δοκιμάζω το μενού και τις ρυθμίσεις εφαρμογών καθώς και μπες-βγες στο Market άλλες 3 ώρες. Τώρα μόλις το ξαναεβαλα για φόρτιση. Η προηγουμένη τέλειωσε στις 12.30.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει καποιος να υποδειξει μερικα basic sites για news, tutorials και ιστοριες σχετικα με τις πιο unofficial λειτουργιες?

Και οσο αφορα το root στην 2.1 υπαρχει καποιο νεο ή επειδη μπορεις να εχεις rooted με nandroid backup δεν ασχολειτε κανεις?

 

BTW for the lulz τσεκαρετε στο market το vibrator.

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω καθόλου. Στέλνω κάπου 50 μηνύματα. Σερφαρω 3 ώρες. Πειράζω και δοκιμάζω το μενού και τις ρυθμίσεις εφαρμογών καθώς και μπες-βγες στο Market άλλες 3 ώρες. Τώρα μόλις το ξαναεβαλα για φόρτιση. Η προηγουμένη τέλειωσε στις 12.30.

 

Δηλαδή 6+ ωρες αναμμένη η οθόνη. Κι ευχαριστημένος να είσαι...:)

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω καθόλου. Στέλνω κάπου 50 μηνύματα. Σερφαρω 3 ώρες. Πειράζω και δοκιμάζω το μενού και τις ρυθμίσεις εφαρμογών καθώς και μπες-βγες στο Market άλλες 3 ώρες. Τώρα μόλις το ξαναεβαλα για φόρτιση. Η προηγουμένη τέλειωσε στις 12.30.

Ρε συ, πας καλά?:blink::lol:

Και τι περιμένεις να κάνει το τηλέφωνο? 3 ώρες στο μάρκετ και 3 ώρες σερφάρισμα?

Το έχεις λιώσει....

Με φυσιολογική χρήση η μπαταρία κρατάει μερίπου 1μιση μέρα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...