Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Aν χρησιμοποιεις το hard keyboard me alt + space αν χρησιμοποιεις το touch πατα την ελληνικη σημαια

Με την κίνηση αυτή μου βγάζει να επιλέξω σύμβολα, γλώσσα δεν μου αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.Aν χρησιμοποιεις το hard keyboard me alt + space αν χρησιμοποιεις το touch πατα την ελληνικη σημαια

 

Σχετικα με το πληκτρολογιο οθονης:

Πατηστε παρατεταμενα στην περιοχη που γραφετε. Θα εμφανιστουν καποιες επιλογες.

Πατηστε μεθοδος εισαγωγης και διαλεξτε ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Μετα, εμενα τουλαχιστον, μου βγαζει ενα κουμπι στι πληκτρολογιο για αλλαγη γλωσσας "ΕΛ" ή "EN".

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις καταστράφηκε η sdcard μου... Όλα έγιναν όταν πήγα να ανοίξω την gallery και μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα είναι κενή ή κατεστραμμένη... μου το έχει ξανακάνει αλλά την έβαζα σε ένα usb reader στο PC και την έβλεπε μια χαρά, οπότε την έκανα format και την ξανάβαζα στο τηλέφωνο και λειτουργούσαν όλα καλά....

Τώρα ούτε το PC δεν την βλέπει... μου λέει δεν μπορούν τα windows να κάνουν διαμόρφωση στην κάρτα... Κρίμα και ήταν και class6 8GB...

Του έχει τύχει κανένα να του βγάλει έτσι στα ξεκάρφωτα μήνυμα για κενή ή κατεστραμμένη κάρτα???????????

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αυτονομο Gps η ειναι μεσω Internet?Και αν εχει αυτονομο Gps υπαρχουν προγγραματα τυπου Garmin οπως για τα κινητα με Windows?

 

Εννοειται τετοια κινηταρα εχει GPS δεκτη φιλος. Οσο για Navigation Apps, υπαρχει κατ αρχας το Google Navigation που ειναι κ τζαμπε κ τα σπαει, αλλα δεν εχει ελληνικη ομιλια. Επιπλεον, υπαρχει το Ndrive, το Sygic, το IGo, το MLS destinator. Διαλαξε!

 

ΥΓ: Kalagas, με τοσα πειραματα, λογικο κατι να καψεις ε... :X

ΥΓ2: οσοι ειστε gamers, δειτε

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

1.Aν χρησιμοποιεις το hard keyboard me alt + space αν χρησιμοποιεις το touch πατα την ελληνικη σημαια

2.Κατεβασε το astro file manager απο το market

 

Μόλις καταστράφηκε η sdcard μου... Όλα έγιναν όταν πήγα να ανοίξω την gallery και μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα είναι κενή ή κατεστραμμένη... μου το έχει ξανακάνει αλλά την έβαζα σε ένα usb reader στο PC και την έβλεπε μια χαρά, οπότε την έκανα format και την ξανάβαζα στο τηλέφωνο και λειτουργούσαν όλα καλά....

Τώρα ούτε το PC δεν την βλέπει... μου λέει δεν μπορούν τα windows να κάνουν διαμόρφωση στην κάρτα... Κρίμα και ήταν και class6 8GB...

Του έχει τύχει κανένα να του βγάλει έτσι στα ξεκάρφωτα μήνυμα για κενή ή κατεστραμμένη κάρτα???????????

 

Περιεργο. Ποτε δεν μου εχει χαλασει καρτα μνημης. Και εχω απειρες....

Παντως, να ξερεις οτι εχουν εγγυηση απο 5 χρονια το λιγοτερο μεχρι εφ ορου ζωης.

Αν εχεις κρατησει την αποδειξη αγορας της εισαι τυχερος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Ποτε δεν μου εχει χαλασει καρτα μνημης. Και εχω απειρες....

Παντως, να ξερεις οτι εχουν εγγυηση απο 5 χρονια το λιγοτερο μεχρι εφ ορου ζωης.

Αν εχεις κρατησει την αποδειξη αγορας της εισαι τυχερος.

 

Δεν ξέρω αν έχει χαλάσει αλλά όπου και να την βάλω δεν την αναγνωρίζει...

Και εγώ έχω πολλές κάρτες και πρώτη φορά το παθαίνω αυτό...

Την ίδια κάρτα είχα και στο Hero και μου έκανε πολλά τρελά, αλλά στο Milestone δούλευε καλά... Τι να πω, δυστυχώς απόδειξη δεν έχω...

Τώρα παράγγειλα αυτή...

Eίναι αρκετά ακριβή αλλά έχει πολλές χρήσεις και πιστεύω να την έχω για πολλά χρόνια....

Όσο για τον φίλο που σχολάσε ότι με τόσα πειράματα κάτι θα χαλούσα, πληροφοριακά τα πειράματα που κάνω δεν έχουν καμιά σχέση με την sdcard και 2ο είναι ακίνδυνα γιατί τα κάνω στο photoshop και εξάλλου ότι και να γίνει, με τo RSDLite επαναφέρεις το κινητό όπου θες...

 

Εdit: Αν είναι δυνατόν. Τώρα το PC (αφού ξετσέκαρα το "γρήγορη διαμόρφωση") μου την έκανε format κανονικά.....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει χαλάσει αλλά όπου και να την βάλω δεν την αναγνωρίζει...

Και εγώ έχω πολλές κάρτες και πρώτη φορά το παθαίνω αυτό...

Την ίδια κάρτα είχα και στο Hero και μου έκανε πολλά τρελά, αλλά στο Milestone δούλευε καλά... Τι να πω, δυστυχώς απόδειξη δεν έχω...

Τώρα παράγγειλα αυτή...

Eίναι αρκετά ακριβή αλλά έχει πολλές χρήσεις και πιστεύω να την έχω για πολλά χρόνια....

Όσο για τον φίλο που σχολάσε ότι με τόσα πειράματα κάτι θα χαλούσα, πληροφοριακά τα πειράματα που κάνω δεν έχουν καμιά σχέση με την sdcard και 2ο είναι ακίνδυνα γιατί τα κάνω στο photoshop και εξάλλου ότι και να γίνει, με τo RSDLite επαναφέρεις το κινητό όπου θες...

 

Εdit: Αν είναι δυνατόν. Τώρα το PC (αφού ξετσέκαρα το "γρήγορη διαμόρφωση") μου την έκανε format κανονικά.....

 

:)

Κάνε της ένα διπλό φορμάτ και μετά χρησιμοποίησέ την.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η σύνδεση δεδομένων? Δηλαδή να φύγει εκείνο το G (ή H) δίπλα από τις μπάρες του σήματος?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η σύνδεση δεδομένων? Δηλαδή να φύγει εκείνο το G (ή H) δίπλα από τις μπάρες του σήματος?

 

Εγω χρησιμοποιω το toggle data(ειναι widget).Μια χαρα δουλιτσα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το toggle data(ειναι widget).Μια χαρα δουλιτσα κανει...

Μια χαρά είναι. Αυτό ακριβώς που ήθελα.:)

Thx....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,θέλω να ενημερώσω ότι Θέματα, που σχετίζονται με το λειτουργικό σύστημα Android, καθώς και το λογισμικό που είναι συμβατό με αυτό,φιλοξενούνται σε αυτό το subforum. ;) Οτιδήποτε άλλο,συνεχίζουμε να το ποστάρουμε στο θέμα του κάθε τηλεφώνου.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

@kalagas

πες μου οτι εχεις win 7 64bit?

 

Win 7 32bit και XP. Έχει σχέση αυτό με την κάρτα μνήμης???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εχω...τι ΔΕΝ κανει το milestone σε σχεση με αλλα ανδροειδη?ξερω ας πουμε οτι στο ντροιντ,γινεται overclock,κατι αλλο?μιλαω για ουσιωδη πραγματα,οχι για γραμματοσειρες και τετοια,αλλα για πραγματα σχετικα με ρομς,εφαρμογες κ.λ.π.,υστερει καπου?δεν εχω καταλαβει τι επιπτωσεις εχει το κλειδωμενο bootloader ...
?ξερει καποιοs μηπωs?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται τετοια κινηταρα εχει GPS δεκτη φιλος. Οσο για Navigation Apps, υπαρχει κατ αρχας το Google Navigation που ειναι κ τζαμπε κ τα σπαει, αλλα δεν εχει ελληνικη ομιλια. Επιπλεον, υπαρχει το Ndrive, το Sygic, το IGo, το MLS destinator. Διαλαξε!

 

ΥΓ: Kalagas, με τοσα πειραματα, λογικο κατι να καψεις ε... :X

ΥΓ2: οσοι ειστε gamers, δειτε

τα υπολοιπα ειναι με αγορα???? (το Ndrive, το Sygic, το IGo, το MLS destinator):X

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, τα καλα προγραμματα, με πληρεις ελληνικους χαρτες κ φωνητικη πλοηγηση πρεπει να τα αγορασεις. Μπορεις να βρεις στο Ιντερνετ βεβαια σπασμενα apps, αλλα εμεις υποστηριζουμε οτι ο developer πρεπει να αμοιβεται για την δουλεια του...
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβληματάκια κατά τη διάρκεια κλήσης?

Ορισμένες φορές (όχι πάντα) χάνω το συνομιλητή μου για περίπου 1 δευτερόλεπτο και μετά επανερχεται.

Δεν συμβαίνει πάντα, αλλά είναι ενοχλητικό. Δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό.... Έχω vodafone.

Συμβαίνει σε άλλους??

 

Σχετικά με το θέμα που συζητουσαμε τις προάλλες, για το πώς σε ακούνε λόγω crystal talk, δοκίμασα να με καλέσουν από το milestone σε άλλη συσκευή μου, για να δώ πώς με ακούνε.

Δεν διαπίστωσα κανένα απολύτως πρόβλημα. Άκουγα καμπάνα:cool:.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1) :dance:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:up:.!!!!:yahoo:

 

2) ΑΑΑΒλεπω και 2 καλες θηκες τι λετε ???? http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Book-Type-For-Motorola-Droid-Milestone-New_W0QQitemZ280487639270QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414e5db8e6

http://cgi.ebay.com/Black-PDair-Leather-Flip-Case-fit-Motorola-Milestone_W0QQitemZ300410112415QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item45f1d6899f

http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Book-Type-For-Motorola-Droid-Milestone-New_W0QQitemZ280487639270QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414e5db8e6

 

3) Παρατηρησα οτι και στη δημιουργια μηνυματος & σε αλλες εφαρμογες μου δινει ΜΟΝΟ την δυνατοτητα αγγλικου πληκτρολογιου ???? (το κινητο ειναι αγορασμενο απο to e-shop.gr)..??ετσι ειναι και σε εσας ???? υπαρχει λυση ???

 

Δοκίμασε με το Shift+Space εμένα αυτό μου κάνει την αλλαγή

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη γλωσσας στο hw πληκτρολογιο ειναι alt και πανω τοξακι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει αγοράσει κανείς το:

 

Motorola MILESTONE Multimedia Station

 

Αν ναι απο που και πόσο;;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβληματάκια κατά τη διάρκεια κλήσης?

Ορισμένες φορές (όχι πάντα) χάνω το συνομιλητή μου για περίπου 1 δευτερόλεπτο και μετά επανερχεται.

Δεν συμβαίνει πάντα, αλλά είναι ενοχλητικό. Δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό.... Έχω vodafone.

Συμβαίνει σε άλλους??

 

Σχετικά με το θέμα που συζητουσαμε τις προάλλες, για το πώς σε ακούνε λόγω crystal talk, δοκίμασα να με καλέσουν από το milestone σε άλλη συσκευή μου, για να δώ πώς με ακούνε.

Δεν διαπίστωσα κανένα απολύτως πρόβλημα. Άκουγα καμπάνα:cool:.

 

Έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, τους κατηγορώ ότι δεν έχουν σημα αλλά τελικά μάλλον το moto μας έχει το πρόβλημα.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, τους κατηγορώ ότι δεν έχουν σημα αλλά τελικά μάλλον το moto μας έχει το πρόβλημα.

Ας είμαστε λογικοί.

Δεν μπορεί πάντα μια συνομιλία να είναι απροβλημάτιστη.

Παίζουν ρόλο πολλά. Το δικό σου σήμα, το σήμα του συνομιλητή του, η στιγμιαία εναλλαγή από 2G σε 3G κλπ.

Το πρόβλημα αυτό δεν εμφανίζεται πάντα, μπορεί να μιλάω 10 λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα. Άλλες φορές όμως, μπορεί να το κάνει.

 

Διαβάζοντας το παρακάτω φόρουμ, βλέπω ότι αναφέρονται ένα σωρό προβλήματα με τη 2.1 (που εγώ δεν τα έχω αντιμετωπίσει, εκτός από την εξαφάνιση των εικονιδίων στην αρχική οθόνη, όταν από sleep mode άνοιξα το slide - μια φορά μόνο έγινε αυτό) αλλά δεν αναφέρουν απολύτως κανένα πρόβλημα με το σήμα ή την ποιότητα συνομιλίας.

https://supportforums.motorola.com/thread/25936?start=0&tstart=0

 

Άρα, πιθανότητα να είναι θέμα δικτύου ή τοποθεσίας (από τη vodafone, γενικά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από θέμα δικτύου, ακόμα και η wind πιο αξιόπιστη).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ας είμαστε λογικοί.

Δεν μπορεί πάντα μια συνομιλία να είναι απροβλημάτιστη.

Παίζουν ρόλο πολλά. Το δικό σου σήμα, το σήμα του συνομιλητή του, η στιγμιαία εναλλαγή από 2G σε 3G κλπ.

Το πρόβλημα αυτό δεν εμφανίζεται πάντα, μπορεί να μιλάω 10 λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα. Άλλες φορές όμως, μπορεί να το κάνει.

 

Διαβάζοντας το παρακάτω φόρουμ, βλέπω ότι αναφέρονται ένα σωρό προβλήματα με τη 2.1 (που εγώ δεν τα έχω αντιμετωπίσει, εκτός από την εξαφάνιση των εικονιδίων στην αρχική οθόνη, όταν από sleep mode άνοιξα το slide - μια φορά μόνο έγινε αυτό) αλλά δεν αναφέρουν απολύτως κανένα πρόβλημα με το σήμα ή την ποιότητα συνομιλίας.

https://supportforums.motorola.com/thread/25936?start=0&tstart=0

 

Άρα, πιθανότητα να είναι θέμα δικτύου ή τοποθεσίας (από τη vodafone, γενικά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από θέμα δικτύου, ακόμα και η wind πιο αξιόπιστη).

 

Κι εγώ vodafone έχω και έχω παρατηρήσει ότι το παθαίνω πολύ συχνά όταν μιλάω με vodafone αλλά και cosmote. Όσον αφορά τα προβλήματα του 2.1 είναι πάάάάάρα πολλά και κάθε μέρα ανακαλύπτω όλο και περισσότερες προχειροδουλειές.

 

Ορισμένα από αυτά είναι:

1) Όποτε μου στέλνουν mms (από οποιαδήποτε) εταιρεία, μου δείχνει ότι ήρθε μία ώρα νωρίτερα.

2) Όταν έχω το κινητό σε landscape και θέλω να χρησιμοποιήσω το virtual keyboard, πολλές φορές δεν γράφει.

3) Στο hardware keyboard δεν πιάνει πολλές φορές η αλλαγή γλώσσας με το alt+shift.

4) Μερικές φορές όταν απενεργοποιήσω το flight mode πρέπει να κάνω restart το κινητό για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το δίκτυο και όλες τις λειτουργίες της Sim.

5) Αρκετά συχνά την ώρα που γράφω sms το πληκτρολόγιο κλείνει από μόνο του.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

4) Μερικές φορές όταν απενεργοποιήσω το flight mode πρέπει να κάνω restart το κινητό για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το δίκτυο και όλες τις λειτουργίες της Sim.

 

Το ιδιο μου παρουσιαζει και μενα.Το παρατηρησα οταν βρισκομαι σε χωρο χωρις καλυψη δικτυου και το γυρναω σε flight mode,οταν επειτα βρεθω σε χωρο που εχει δικτυο και απενεργοποιω το flight mode,τοτε κολλαει στο emergency call και θελει οπωσδηποτε restart.Πιστευω με μια επανεγκατασταση του OS θα διορθωθει.

~

Εχει δοκιμασει κανεις τον startup auditor?

~

Opera mini ή τον default browser και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου παρουσιαζει και μενα.Το παρατηρησα οταν βρισκομαι σε χωρο χωρις καλυψη δικτυου και το γυρναω σε flight mode,οταν επειτα βρεθω σε χωρο που εχει δικτυο και απενεργοποιω το flight mode,τοτε κολλαει στο emergency call και θελει οπωσδηποτε restart.Πιστευω με μια επανεγκατασταση του OS θα διορθωθει.

~

Εχει δοκιμασει κανεις τον startup auditor?

~

Opera mini ή τον default browser και γιατι?

 

Ναι, αυτο το bug παζει.

Ομως, σημαντικα προβληματα, οπως restarts κλπ δεν εχω παρατηρησει.

 

Ο μινι οπερα δεν υποστηριζει multitouch. Οποτε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...