Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο γιατι το προεπιλεγμενο πλαισιο για crop,μειωνει και τις 2 πλευρες μιας foto 960*854.

Δεν γνωρίζω ειλικρινά...

Όποιος ενδιαφέρεται για να τροποποιήσει roms και να τις φέρει στις δικές του αισθητικές προτιμήσεις δείτε παρακάτω...

http://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/index.html

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο το e-shop το εχει παρε καποιος????

 

Εγώ το πήρα φίλε μου, την πρώτη φορά που το είχε βάλει, πριν 2 βδομάδες περίπου.

Κανονικά ελληνικό με qwerty πληκτρολόγιο και την 2.1 πάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

http://help.yahoo.com/l/gr/yahoo/mail/classic/mailplus/pop/pop-14.html

Εδώ είναι οι ρυθμίσεις. Δες αν μπορείς να τις περάσεις χειροκίνητα κατά τη δημιουργία του λογαριασμού σου στο κινητό.

Επίσης, αν πας ρυθμίσεις> ασύρματο κ δίκτυα>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας> ονόματα σημείου πρόσβασης εκεί τι σου βγάζει?

 

Το ε-μαιλ δουλευει μια χαρα εκανα τις ρυθμισεις οπως ειπατε και ολα οκ,τωρα για το τι μου βγαζει οταν παω εκει 2 επιλογες: WIND GR internet,WIND GR MMS...Tωρα αν θελετε για να μπαινω στο ιντερνετ και χωρις χρηση wifi....:( μπορω να σας πω τι στοιχεια εχουν μεσα σε καθε επιλογη...:O

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από eshop το πήρα. Μόλις το έπιασα τα έπαιξα. Δεν είχα πιασεί ποτέ καλύτερο κινητό σε θέμα κατασκευής. Πολύ βολικό γιατί γεμίζει το χέρι. Έχει την λυχνία πάνω από την οθόνη για τις ειδοποιήσεις (πολύ σημαντικό για μένα). Μόλις έβαλα την SIM της Vodafone ήταν αυτόματα ενεργοποιημένες οι ρυθμίσεις για Internet και MMS. Έκδοση έχει την 2.1-update1.

 

Ορισμένα από τα προβλήματα και απορίες που έχω είναι οι εξής:

1) Όταν κάποιος μου στείλει MMS, μου δείχνει ότι το έστειλε μια ώρα νωρίτερα.

2) Στις επαφές η ταξινόμηση μπερδεύει λίγο. Για παράδειγμα οι επαφές που αρχίζουν απο Ζζ (ελληνικό) είναι στο τέλος (μάλλον λόγω του αγγλικού Ζ που είναι στο τέλος της αλφαβήτου)

3) Δεν μπορώ να διαγράψω ορισμένες επαφές και πρέπει να τις μετονομάσω για να μπορέσω να τις διαγράψω.

4) Στο πληκτρολόγιο υπάρχει κάποιο πλήκτρο για να αλλάξει η σειρά; (αντίστοιχο του Enter) Δεν βρήκα κάτι.

5) Ταχεία κλήση;

6) Πολλοί παραλήπτες σε ένα μήνυμα;

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

 

Το ε-μαιλ δουλευει μια χαρα εκανα τις ρυθμισεις οπως ειπατε και ολα οκ,τωρα για το τι μου βγαζει οταν παω εκει 2 επιλογες: WIND GR internet,WIND GR MMS...Tωρα αν θελετε για να μπαινω στο ιντερνετ και χωρις χρηση wifi....:( μπορω να σας πω τι στοιχεια εχουν μεσα σε καθε επιλογη...:O

 

ΝΑΙ Θα ηταν χρησιμο..!!:D

LG G4
Link to comment
Share on other sites

 

ΝΑΙ Θα ηταν χρησιμο..!!:D

 

Οχι δεν το εθεσα σωστα να σας πω τι γραφει για να μου πειτε να κανω τις σωστες ρυθμισεις....μακαρι φιλε μου να ηξερα να το μοιραζομουν μαζι σας.....:O

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα της Wind ή να πάρεις τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών τους.
Link to comment
Share on other sites

2) Στις επαφές η ταξινόμηση μπερδεύει λίγο. Για παράδειγμα οι επαφές που αρχίζουν απο Ζζ (ελληνικό) είναι στο τέλος (μάλλον λόγω του αγγλικού Ζ που είναι στο τέλος της αλφαβήτου)

5) Ταχεία κλήση;

6) Πολλοί παραλήπτες σε ένα μήνυμα;

 

2) Ετσι ειναι.Πχ οι επαφες μου απο "Φ" ειναι στο "F",αυτες απο "Σ" στο "S" κ.ο.κ.

5)Για ταχεια κληση,εβγαλα οσες επαφες χρειαζομουν σε ενα πανελ και τις εκτελω απο εκει.

6)Γιαυτην τη δουλεια,χρησιμοποιησα το Handcent sms απο το market.(το ξυλωσα ομως γιατι στελνοντας μνμ στο 1256 της κοσμοτε γαι την υπηρεσια ερωτησης υπολοιπου,μου το στελνε στο 125)

 

Βασικα εαν εχετε να μου προτεινεται μια εφαρμογη γαι sms που να υποστηριζει καταμετρηση χαρακτηρων,θα ηταν πολυ χρησιμο.Νομιζω πως το προεγκατεστημενο app για τα sms δεν υποστηριζει κατι τετοιο ή δεν το χω ανακαλυψει ακομη.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

2) Ετσι ειναι.Πχ οι επαφες μου απο "Φ" ειναι στο "F",αυτες απο "Σ" στο "S" κ.ο.κ.

5)Για ταχεια κληση,εβγαλα οσες επαφες χρειαζομουν σε ενα πανελ και τις εκτελω απο εκει.

6)Γιαυτην τη δουλεια,χρησιμοποιησα το Handcent sms απο το market.(το ξυλωσα ομως γιατι στελνοντας μνμ στο 1256 της κοσμοτε γαι την υπηρεσια ερωτησης υπολοιπου,μου το στελνε στο 125)

 

Βασικα εαν εχετε να μου προτεινεται μια εφαρμογη γαι sms που να υποστηριζει καταμετρηση χαρακτηρων,θα ηταν πολυ χρησιμο.Νομιζω πως το προεγκατεστημενο app για τα sms δεν υποστηριζει κατι τετοιο ή δεν το χω ανακαλυψει ακομη.

 

Υποστηρίζει η default εφαρμογή καταμέτρηση. Αν χρησιμοποιήσεις το ελληνικό default που γράφει μόνο κεφαλαία θα δεις ότι όταν ξεπεράσεις τους 160 χαρακτήρες θα σου γράφει πάνω από το κουτάκι που γράφεις 2/1 που σημαίνει ότι είσαι στο 2ο μήνυμα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω to handcent, δεν εχει κανενα προβλημα στο 1256. Ολα μια χαρα τα στελνει
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nekisia για τις απαντήσεις. Πάντως η έλλειψη ταχείας κλήσης είναι μεγάλο μείον για μένα. :(

Ορισμένα από τα προβλήματα και απορίες που έχω είναι οι εξής:

1) Όταν κάποιος μου στείλει MMS, μου δείχνει ότι το έστειλε μια ώρα νωρίτερα.

2) Στις επαφές η ταξινόμηση μπερδεύει λίγο. Για παράδειγμα οι επαφές που αρχίζουν απο Ζζ (ελληνικό) είναι στο τέλος (μάλλον λόγω του αγγλικού Ζ που είναι στο τέλος της αλφαβήτου)

3) Δεν μπορώ να διαγράψω ορισμένες επαφές και πρέπει να τις μετονομάσω για να μπορέσω να τις διαγράψω.

4) Στο πληκτρολόγιο υπάρχει κάποιο πλήκτρο για να αλλάξει η σειρά; (αντίστοιχο του Enter) Δεν βρήκα κάτι.

5) Ταχεία κλήση;

6) Πολλοί παραλήπτες σε ένα μήνυμα;

1) Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Το δοκίμασα ένα σωρό φορές και γίνεται πάντα το ίδιο.

4) Για το virtual keyboard μιλάω.

7) Ποιον Video Converter χρησιμοποιείτε; Υπάρχει καποιος για μετατροπή σε mp4 ή γενικότερα σε format που υποστηρίζει το Milestone με ανάλυση 854x480 ή κάποια παραπλήσια όπως 720x480, 800x480, 848x480;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εχω to handcent, δεν εχει κανενα προβλημα στο 1256. Ολα μια χαρα τα στελνει

 

70 η 160 χαρακτηρες???

 

Εγω παντως σε μηνυμα δε μπορω να απαντησω με τη default εφαρμογη...!

Πρεπει να σβησω ολα τα sms που εχω ανταλλαξει με καποιον και μετα να πατησω δημιουργια νεου.

Εχω δοκιμασει τα παντα.Εχω αποθηκευσει τα νουμερα με 0030 μπροστα,χωρις το 0030 αλλα τζιφος..!Αν εχει κανεις καμια ιδεα ειναι ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

70 δυστυχως με ελληνικα. 160 δινει η default με κεφαλαια ελληνικα. Τι εννοεις ακριβως ? τι προβλημα εχεις? μηπως βοηθησουμε
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Αφου πολλαπλους παραληπτες υποστηριζει και η ενσωματωμενη εφαρμογη, γιατι να χρησιμοποιησετε κατι αλλο??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, απαντηστε μου σε κατι γιατι θα με τρελανει το Μοτορολα.

Εχω δυο Milestone (το ενα το εδωσα χθες) κι εχουν περασει απο τα χερια μου αλλα δυο στο παρελθον.

Σε ΟΛΑ ειχα/εχω το ιδιο προβλημα. Σποραδικα fade in/fade out της φωνης μου στο συνομιλητη.

 

Δηλαδη κατα τη διαρκεια μιας κλησης η ενταση της φωνης μου αυξανεται και μειωνεται τυχαια, με αποτελεσμα ο συνομιλητης να διαμαρτυρεται και πρακτικα πολλες συνομιλιες να μη διεξαγονται σωστα.

ΔΕΝ ειναι προβλημα hardware μιας συσκευης, γιατι μιλαω για 4 διαφορετικες.

Επισης συζητωντας το με καποιο φιλο που το εχει στην κατοχη του μου ανεφερε ακριβως το ιδιο πραγμα.

 

Διαβασα σε ξανα φορα για το προβλημα, αλλα φαινεται πως για καποιο περιεργο λογο δεν εμφανιζεται σε ολους.

Εχω Wind κι αρχιζω να εχω υπονοιες πως εχει να κανει με τη συγκεκριμενη εταιρια και το μονο σιγουρο ειναι πως το προβλημα οφειλεται στο δευτερο μικροφωνο (αυτο που ειναι στην πλατη του κινητου, κοντα στο jack των ακουστικων) και το noise cancelling και πιο συγκεκριμενα την κακη υλοποιηση του τελευταιου. Για να το εξηγησω λιγο, το προβλημα εχει να κανει με την ακυρωση της ιδιας της φωνης μου απο το δευτερο μικροφωνο, καθως το λογισμικο τη "μπερδευει" με εξωτερικο ηχο περιβαλλοντος και την "κοβει". Αυτο μπορει να το διαπιστωσει κανεις καλυπτοντας το μικροφωνο αυτο με το χερι του η με μια αυτοκολλητη ταινια.

 

Μου κανει εντυπωση πως πολλοι δεν το αναφερουν (εδω μεσα δεν εχω δει κανεναν), αλλα το προβλημα υφισταται και οι περισσοτεροι απλα δεν το εχουν παρατηρησει/ δεν εχουν δωσει την απαραιτητη σημασια.

Περιμενω feedback...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, απαντηστε μου σε κατι γιατι θα με τρελανει το Μοτορολα.

Εχω δυο Milestone (το ενα το εδωσα χθες) κι εχουν περασει απο τα χερια μου αλλα δυο στο παρελθον.

Σε ΟΛΑ ειχα/εχω το ιδιο προβλημα. Σποραδικα fade in/fade out της φωνης μου στο συνομιλητη.

 

Δηλαδη κατα τη διαρκεια μιας κλησης η ενταση της φωνης μου αυξανεται και μειωνεται τυχαια, με αποτελεσμα ο συνομιλητης να διαμαρτυρεται και πρακτικα πολλες συνομιλιες να μη διεξαγονται σωστα.

ΔΕΝ ειναι προβλημα hardware μιας συσκευης, γιατι μιλαω για 4 διαφορετικες.

Επισης συζητωντας το με καποιο φιλο που το εχει στην κατοχη του μου ανεφερε ακριβως το ιδιο πραγμα.

 

Διαβασα σε ξανα φορα για το προβλημα, αλλα φαινεται πως για καποιο περιεργο λογο δεν εμφανιζεται σε ολους.

Εχω Wind κι αρχιζω να εχω υπονοιες πως εχει να κανει με τη συγκεκριμενη εταιρια και το μονο σιγουρο ειναι πως το προβλημα οφειλεται στο δευτερο μικροφωνο (αυτο που ειναι στην πλατη του κινητου, κοντα στο jack των ακουστικων) και το noise cancelling και πιο συγκεκριμενα την κακη υλοποιηση του τελευταιου. Για να το εξηγησω λιγο, το προβλημα εχει να κανει με την ακυρωση της ιδιας της φωνης μου απο το δευτερο μικροφωνο, καθως το λογισμικο τη "μπερδευει" με εξωτερικο ηχο περιβαλλοντος και την "κοβει". Αυτο μπορει να το διαπιστωσει κανεις καλυπτοντας το μικροφωνο αυτο με το χερι του η με μια αυτοκολλητη ταινια.

 

Μου κανει εντυπωση πως πολλοι δεν το αναφερουν (εδω μεσα δεν εχω δει κανεναν), αλλα το προβλημα υφισταται και οι περισσοτεροι απλα δεν το εχουν παρατηρησει/ δεν εχουν δωσει την απαραιτητη σημασια.

Περιμενω feedback...

Δεν μου εχει παραπονεθει κανεις, αλλα θα αρχισω να ρωταω τωρα που το λες.

ΥΓ Υπαρχει μικροφωνο κοντα στην εισοδο των ακουστικων??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει παραπονεθει κανεις, αλλα θα αρχισω να ρωταω τωρα που το λες.

ΥΓ Υπαρχει μικροφωνο κοντα στην εισοδο των ακουστικων??

 

Ναι, ειναι η μικρη σχισμη (2 χιλιοστα) στην πλατη, πολυ κοντα στο jack. Κοιταξε προσεκτικα. Αυτες τις αηδιες εισηγαγε η google με το noise cancelling και δημιουργησε αυτα τα προβληματα στο milestone, αλλα και το nexus. Στο desire που το εκοψε το δευτερο μικροφωνο για εξοικονομηση κοστους ολα δουλευουν αψογα.

Δυστυχως το προβλημα υφισταται κι αν το ψαξετε πολλοι θα ανακαλυψετε οτι τα παραπονα των συνομιλητων εχουν να κανουν με ακριβως αυτο (ακουγεται σαν να μιλας απο μακρια, απο πηγαδι βγηκες κ.α. τετοια ομορφα)...

Επαναλαμβανω, μιλαω για τεσσερα (και ενα ενος φιλους, που το δοκιμασα ο ιδιος), συνολο 5 κινητα με το ιδιο θεμα...

Βεβαια περα απο Wind δεν εχω δει τι παιζει...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι η μικρη σχισμη (2 χιλιοστα) στην πλατη, πολυ κοντα στο jack. Κοιταξε προσεκτικα. Αυτες τις αηδιες εισηγαγε η google με το noise cancelling και δημιουργησε αυτα τα προβληματα στο milestone, αλλα και το nexus. Στο desire που το εκοψε το δευτερο μικροφωνο για εξοικονομηση κοστους ολα δουλευουν αψογα.

Δυστυχως το προβλημα υφισταται κι αν το ψαξετε πολλοι θα ανακαλυψετε οτι τα παραπονα των συνομιλητων εχουν να κανουν με ακριβως αυτο (ακουγεται σαν να μιλας απο μακρια, απο πηγαδι βγηκες κ.α. τετοια ομορφα)...

Επαναλαμβανω, μιλαω για τεσσερα (και ενα ενος φιλους, που το δοκιμασα ο ιδιος), συνολο 5 κινητα με το ιδιο θεμα...

Βεβαια περα απο Wind δεν εχω δει τι παιζει...

Mπορείς να βγάλεις μια φώτο και να κυκλώσεις το σημείο που λες ότι υπάρχει το noise cancel. Γιατί δεν βλέπω πουθενά καμία σχισμή...

Ρωτάω γιατί πουθενά στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου που δίνει η Motorola δεν γράφει για noise cancelation...

Kαι το Μilestone βγήκε πολύ καιρό πριν το Nexus One άρα είναι πολύ δύσκολο να το εισήγαγε η google στο Μilestone...

 

Εdit: α την είδα αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο να είναι για noise cancelation... θα το έδινε σαν συν (+) η Motorola στην περιγραφή της συσκευής...

Mήπως από τις ρυθμίσεις κλήσεων έχεις διαλέξει άλλη ρύθμιση από το "Κανονικό"...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βγάλεις μια φώτο και να κυκλώσεις το σημείο που λες ότι υπάρχει το noise cancel. Γιατί δεν βλέπω πουθενά καμία σχισμή...

 

 

http://lh4.ggpht.com/_tjMukatl24k/S2DxvpPB2bI/AAAAAAAAAB8/lkWbvjC9hTo/s512/milestonemic.png.jpg

 

Αυτες ειναι απο το droidforums και μπορεις να δεις που βρισκεται. Το βραδυ αν προλαβω θα ανεβασω και μια εξωτερικα. Ειναι ακριβως στο μεσο του κινητου, στο σημειο που κανει την καμπυλη απο το επιπεδο μερος της πλατης προς το πανω, απεχει 1-2 εκατοστα απο το jack.

Link to comment
Share on other sites

Εdit: α την είδα αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο να είναι για noise cancelation... θα το έδινε σαν συν (+) η Motorola στην περιγραφή της συσκευής...

Mήπως από τις ρυθμίσεις κλήσεων έχεις διαλέξει άλλη ρύθμιση από το "Κανονικό"...

 

 

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/ci.Motorola-DROID-US-EN.alt

 

Το δινει κανονικα επισημα στα specs (στην ενοτητα calling)...

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι απο το droidforums και μπορεις να δεις που βρισκεται. Το βραδυ αν προλαβω θα ανεβασω και μια εξωτερικα. Ειναι ακριβως στο μεσο του κινητου, στο σημειο που κανει την καμπυλη απο το επιπεδο μερος της πλατης προς το πανω, απεχει 1-2 εκατοστα απο το jack.

Την είδα τελικά... Και είναι αυτή για noice cancel???

Δεν το ήξερα ότι έχει τέτοιο...

Εγώ πάντως στις ρυθμίσεις κλήσεων το έχω στο "κανονικό" και κάποια στιγμή είχα πρόβλημα με το echo αλλά τώρα και πολύ καιρό δεν έχω echo (δεν ακούω την φωνή μου). Δεν ξέρω να έφτιαξε μόνο του??? Τι να πω???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα τελικά... Και είναι αυτή για noice cancel???

Δεν το ήξερα ότι έχει τέτοιο...

Εγώ πάντως στις ρυθμίσεις κλήσεων το έχω στο "κανονικό" και κάποια στιγμή είχα πρόβλημα με το echo αλλά τώρα και πολύ καιρό δεν έχω echo (δεν ακούω την φωνή μου). Δεν ξέρω να έφτιαξε μόνο του??? Τι να πω???

 

Ναι, οπως θα ειδες και στο λινκ της Μοτορολα, το δινει επισημα σαν feature της συσκευης.

Το θεμα ειναι πως επρεπε να δινει την επιλογη να μπορεις να το απενεργοποιεις, γιατι μονο προβληματα δημιουργει.

Εννοειται πως εχω δοκιμασει ολα τα settings (στο crystaltalk) και φυσικα δεν αλλαζει τιποτα επι της ουσιας...

 

Εγώ πάντως στις ρυθμίσεις κλήσεων το έχω στο "κανονικό" και κάποια στιγμή είχα πρόβλημα με το echo αλλά τώρα και πολύ καιρό δεν έχω echo (δεν ακούω την φωνή μου). Δεν ξέρω να έφτιαξε μόνο του??? Τι να πω???

 

Λογικα το echo θα σου εφτιαξε γιατι θα χαμηλωσες την ενταση του ακουστικου. Αν το βαλεις περιπου στη μεση ή και χαμηλοτερα (ειναι δυνατο το ακουστικο του Μοτορολα) εισαι οκ...

Αυτο που εχω να πω σαν κατακλειδα ολων αυτων ειναι πως τοσα χρονια που ασχολουμαι με αυτα τα μαραφετια οι εταιρεις κανουν συνεχεια πατατες.

Μια η HTC με τα τριζατα ακουστικα στο 80% των συσκευων της, μια η ΕΤΕΝ με τα απανωτα echo σε ολα της τα μοντελα, μια η sonyericsson (που παραδοσιακα ειχε τα πιο δυνατα/καθαρα ακουστικα) που χαραξε κι αυτη πορεια για μια απο τα ιδια (η ενταση του ακουστικου στο Χ10 ειναι για κλαματα) και δε συμμαζευεται.

Παραδειγματα εχω απειρα. Οι εταιρειες ξεχνουν πως τα smartphones ειναι πανω απο ολα τηλεφωνα και μετα επονται ολα τα αλλα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Λογικα το echo θα σου εφτιαξε γιατι θα χαμηλωσες την ενταση του ακουστικου. Αν το βαλεις περιπου στη μεση ή και χαμηλοτερα (ειναι δυνατο το ακουστικο του Μοτορολα) εισαι οκ...

Αυτο που εχω να πω σαν κατακλειδα ολων αυτων ειναι πως τοσα χρονια που ασχολουμαι με αυτα τα μαραφετια οι εταιρεις κανουν συνεχεια πατατες.

Μια η HTC με τα τριζατα ακουστικα στο 80% των συσκευων της, μια η ΕΤΕΝ με τα απανωτα echo σε ολα της τα μοντελα, μια η sonyericsson (που παραδοσιακα ειχε τα πιο δυνατα/καθαρα ακουστικα) που χαραξε κι αυτη πορεια για μια απο τα ιδια (η ενταση του ακουστικου στο Χ10 ειναι για κλαματα) και δε συμμαζευεται.

Παραδειγματα εχω απειρα. Οι εταιρειες ξεχνουν πως τα smartphones ειναι πανω απο ολα τηλεφωνα και μετα επονται ολα τα αλλα...

Όντως την ένταση του ακουστικού την έχω στην μέση ή μια θέση παραπάνω το πολύ...

Πάντως επειδή ακούγονταν διάφορα για την ποιότητα κλήσεων του Milestone εγώ για καμιά βδομάδα σερί ρωτούσα τους συνομιλητές μου αν με ακούνε καλά και δεν μου είπε κανείς ότι δεν με άκουγε καλά ή ότι με ακούει από το υπερπέραν ή οτιδήποτε άλλο παράπονο... Αλλά από την άλλη να στο κάνουν 4 συσκευές εσένα δεν είναι τυχαίο... Τι να πω μήπως έπεσες σε καμιά προβληματική παρτίδα???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως την ένταση του ακουστικού την έχω στην μέση ή μια θέση παραπάνω το πολύ...

Πάντως επειδή ακούγονταν διάφορα για την ποιότητα κλήσεων του Milestone εγώ για καμιά βδομάδα σερί ρωτούσα τους συνομιλητές μου αν με ακούνε καλά και δεν μου είπε κανείς ότι δεν με άκουγε καλά ή ότι με ακούει από το υπερπέραν ή οτιδήποτε άλλο παράπονο... Αλλά από την άλλη να στο κάνουν 4 συσκευές εσένα δεν είναι τυχαίο... Τι να πω μήπως έπεσες σε καμιά προβληματική παρτίδα???

 

Μπα δεν ειναι θεμα παρτιδας. Μιλαω για 3 συσκευες με qwerty keyboard (απο expansys) και 2 qwertz, ΟΛΑ με το ιδιο θεμα (αρα διαφορετικες παρτιδες, διαφορετικες ημερομηνιες κατασκευης των components, ισως και διαφορετικοι προμηθευτες σε καποιες περιπτωσεις).

Σιγουρα υπαρχει το προβλημα αλλα δεν ξερω τι να υποθεσω πλεον. Αρχιζω να σκεφτομαι οτι ισως και να φταιει το δικτυο (Wind), αναφορικα με το digital processing της φωνης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...