Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες!

Καιρο ειχα να μπω.

 

Τι ακριβως ειναι το cyanogen 2.2 rom που λετε? Ειναι κανονικο 2.2 ή το γνωστο μπασταρδεξ που κυκλοφορει εδω και καιρο?

 

Είναι αυτό ΕΔΩ... που κυκλοφορεί καμιά δεκαπενταριά μέρες....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι αυτό ΕΔΩ... που κυκλοφορεί καμιά δεκαπενταριά μέρες....

 

Μια εβδομαδα κυκλοφορει :p

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι kalagas αλλα απο το link δεν καταλαβα τι ειναι ακριβως περα απ'το οτι ειναι cyanogen για milestone.

 

Τρεχει 2.2 kernel? Τρεχει custom kernel? Σπασανε τον bootloader?

Link to comment
Share on other sites

 

Τρεχει 2.2 kernel? Τρεχει custom kernel? Σπασανε τον bootloader?

Πολυ αισιοδοξο σε βρισκω,τπτ απο αυτα.

Αφου ειπες οτι ξερεις τη μπασταρδεμενη.

Αυτη ειναι.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι kalagas αλλα απο το link δεν καταλαβα τι ειναι ακριβως περα απ'το οτι ειναι cyanogen για milestone.

 

Τρεχει 2.2 kernel? Τρεχει custom kernel? Σπασανε τον bootloader?

 

Αφού ο τίτλος το λέει καθαρά "[iMAGE][alpha 0.01c][22 sep 2010]CyanogenMod 6 for Milestone (bastardized 2.2)".

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ήδη υπόψη σας στο forum, αλλά το βρήκα στο US site της ΜΟΤΟ για το Droid και φαντάζομαι ισχύει σε μεγάλο βαθμό και για μας-το επίσημο changelog για την αναβάθμιση σε froyo.

 

Software Update for the DROID by Motorola

 

Introduction

 

We are pleased to announce the new Android™ 2.2 software update for DROID by Motorola.

Our current estimate is that full deployment should be completed over the next few weeks.

The new Android 2.2 (FRG01B) software update includes new features and tons of shortcuts. It’s like downloading a new phone.

After downloading and installing the FRG01B software release, you will notice:

 

Enhancements:

 

Improved Web browsing with Adobe® Flash® Player 10.1 for Android, which will be available for download via Market.

New security options including remote device wipe and device lock, password complexity and minimum password length.

New tips, shortcuts, and assistance from a homescreen widget help users better navigate their phones.

Easily switch between the eight most recent applications.

Bluetooth® voice dialing displays your verbal instructions and repeats them back.

Switch between letters, numbers, and symbols with a touch-screen swipe.

Camera’s video mode now uses LED flash, and on-screen buttons make it easy to control zoom, white balance, focus, exposure, and geo tagging.

Camcorder functions also provide easy to use formatting for uploading to YouTube™ or MMS.

Enhanced browser performance for faster loading of JavaScript¬ heavy pages.

Rotate the screen 270 degrees to work with apps in any direction.

Check USB connectivity status at a glance with a color ¬coded widget.

 

Improvements:

 

Improved security with numeric and alphanumeric password options.

Enhanced audio quality.

View PDFs and Microsoft® Office files sent from Outlook® 2003, Yahoo!,® and Outlook

Express email accounts, as well as TXT file attachments fromVerizon.net email accounts.

Keep original home¬page icon locations after an over-¬the-¬air update.

Easy shortcuts for access to the phone, application launcher, and browser from any of the five home screens.

Management of password policies for Microsoft Exchange administrators across all devices.

Sync your Exchange email account to your phone and auto- complete recipient addresses.

Support Exchange calendars in the Calendar application.

Edit recurring Corporate Calendar meetings with a large number of invitees.

Improved picture management for photos sent to Droid via Bluetooth.

Use the Voice to Text feature while rotating the device from portrait to landscape.

Improved Hotmail® sync for accounts with a large number of emails.

Streamlined efficiency in Microsoft Exchange Active Sync® Corporate Calendar for meeting notices.

Use Music Player and Visual Voicemail simultaneously.

Improved Motorola Corporate Directory application.

 

Improve your communication with smarter functions from Android 2.2.

 

Android 2.2 boosts mobile organization and response time. Dedicated shortcuts make it easy to access the phone, application launcher, and browser from any of the five home screens. Enjoy improved security with the addition of numeric and alphanumeric password options. And now Microsoft Exchange administrators can manage password policies across all devices, making sure company information stays secure and safe. Stay on top of your game by syncing your Exchange email account to your phone and auto-completing recipient addresses with Global Address List look-up. And Android 2.2 now supports Exchange calendars in the Calendar application. Plus, use Bluetooth voice dialing for hands-free calling and hear your instructions repeated back for accuracy.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν παρει απο καιρο αυτοι,αλλα ετσι κι αλλιως τα droid ειναι τερατα,τα δουλευουν σε κατι τρελες συχνοτητες,με custom kernel και τετοια...

Αυτοι ειναι μπρουκληδες,εμεις να δουμε ποτε...

Πιστευω πως με kernel 2.2 και μια ρομ cyanogen,το κινητο θα στεκεται αξιοπρεπεστατα για καιρο ακομα,αν δεν ηταν αυτο το bootloader δε θα το αλλαζα με τιποτα,θα ηταν ο καλυτερος αντικαταστατης του g1...

Εχει και το ιδιο σχημα :p

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ειναι μπρουκληδες,εμεις να δουμε ποτε...

Όχι οτι δεν το ήξερες Vagelis αλλά για κανέναν άλλο...motonewbie σαν εμένα, εμείς τσεκάρουμε εδώ https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades τακτικά και περιμένουμε...:worry:

Btw μέσα από το...χάος του Android market ποιά apps προτείνετε ως καλύτερες επιλογές για χρήση

1. Password storage

2. GPS navigation (μια που το Motonav είναι trial - αλήθεια γίνεται να φύγει κάπως το εικονίδιο οριστικά από τις εφαρμογές?) εκτός κι αν έχοντας ένα καλό data plan θεωρείτε οτι το Google maps μπορεί να κάνει την δουλειά για περιστασιακή χρήση

3. Πρόχειρες σημειώσεις (από οτι κατάλαβα το κινητό δεν έχει κάτι installed :blink:)

 

Και κάτι τελευταίο: Αφού γράψεις ένα μήνυμα, δεν υπάρχει δυνατότητα να το στείλεις διαλέγοντας μια επαφή του καταλόγου? Αν είναι έτσι, θα πρέπει να πηγαίνω πρώτα στην επαφή και από εκεί να επιλέγω "αποστολή μηνύματος", not bad αλλά λίγο ανάποδο...:O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Btw μέσα από το...χάος του Android market ποιά apps προτείνετε ως καλύτερες επιλογές για χρήση

1. Password storage

2. GPS navigation (μια που το Motonav είναι trial - αλήθεια γίνεται να φύγει κάπως το εικονίδιο οριστικά από τις εφαρμογές?) εκτός κι αν έχοντας ένα καλό data plan θεωρείτε οτι το Google maps μπορεί να κάνει την δουλειά για περιστασιακή χρήση

3. Πρόχειρες σημειώσεις (από οτι κατάλαβα το κινητό δεν έχει κάτι installed :blink:)

 

Και κάτι τελευταίο: Αφού γράψεις ένα μήνυμα, δεν υπάρχει δυνατότητα να το στείλεις διαλέγοντας μια επαφή του καταλόγου? Αν είναι έτσι, θα πρέπει να πηγαίνω πρώτα στην επαφή και από εκεί να επιλέγω "αποστολή μηνύματος", not bad αλλά λίγο ανάποδο...:O

 

Αν και για τις εφαρμογες υπαρχει αναλογο θεμα, θα σε φτιαξω :)

 

Για το πρωτο που λες, εγω εχω το keep pass.

Απλο και ευχρηστο, κανεις τη δουλεια σου μια χαρα.

Για πλοηγηση, το sygic 10. Δεν θα το βρεις στο μαρκετ.

Για σημειωσεις, αν θελεις κατι εντελως απλο, προτεινω το color notes.

Αν ομως εχεις απαιτησεις, σε καλοσωριζω στον κοσμο του evernote!! Κατεβασε την εφαρμογη, τοσο στο κινητο, οσο και στο pc σου και οι σημειωσεις σου θα συγχρονοζονται!

 

 

Για τα μηνυματα που λες, αν στο κουτακι του παραληπτη, αρχισεις να γραφεις τα πρωτα γραμματα του ονοματος του, σου εμφανιζει τα ονοματα που αντιστοιχουν στα γραμματα και διαλεγεις τον παραληπτη που θελεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μου συγχωρείς την αμέλεια ένεκα της παλιάς μεταξύ μας "γνωριμίας" μας καθώς και με τον bomber21 -που είναι και γνωστός ΑΕΚτζής- από την εποχή του RAZR! :)

Thanx για όλα, guys!

 

PS: Ειναι ΠΟΛΥ ωραία στον κόσμο του milestone....

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μου συγχωρείς την αμέλεια ένεκα της παλιάς μεταξύ μας "γνωριμίας" μας καθώς και με τον bomber21 -που είναι και γνωστός ΑΕΚτζής- από την εποχή του RAZR! :)

Thanx για όλα, guys!

 

PS: Ειναι ΠΟΛΥ ωραία στον κόσμο του milestone....

 

Προφανώς και στη "συγχωρώ" , αφού σου έδωσα και τις απαντήσεις:)

Για τον αεκτζή της παρέας, δεν ξέρω τι θα κάνει, όταν πάρει καμία άδεια ο νιούφης:p:X

 

Ο κόσμος του μιλεστονε είναι ωραίος, γιατί και η παρέα μας εδώ είναι ωραία. Είμαστε λίγοι και καλοί:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν έχετε data plan προτείνω για πλοήγηση την brut έκδοση του google navigation. Πολύ καλό για κάθε είδους ταξίδι με μόνο μειονέκτημα τις αγγλικές φωνητικές οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και στη "συγχωρώ" , αφού σου έδωσα και τις απαντήσεις:)

Για τον αεκτζή της παρέας, δεν ξέρω τι θα κάνει, όταν πάρει καμία άδεια ο νιούφης:p:X

 

Ο κόσμος του μιλεστονε είναι ωραίος, γιατί και η παρέα μας εδώ είναι ωραία. Είμαστε λίγοι και καλοί:):)

 

Λίγοι??? Αυτοί που μιλάμε είμαστε πάρα πολλοί πιστεύω.... Βάλε και αυτούς που μπαίνουν, παίρνουν αυτό που θέλουν και δεν λένε ούτε γεια.... Πρέπει να είμαστε πάρα πολλοί.... Αλλά όντως καλοί....

Τόσο που σκέφτομαι να μην πάρω άλλο τηλέφωνο με την επιδότηση, για να μην αναγκαστώ να αποχωρήσω από αυτό το thread και πάω πουθενά αλλού.....

 

Υ.Γ.1 Επειδή ορισμένοι φίλοι μου στέλνουν pm πως να περάσουν την Cyanogen 2.2 και επειδή ο τρόπος είναι ακριβώς ο ίδιος όπως περνάμε και άλλες ROMs (μέσω OpenRecovery δηλαδή), παρακαλώ όποιον από τους χρήστες εδώ (που έχουν εμπειρία) θέλουν και μπορούν να φτιάξουν ένα Οδηγό για την χρήση του Open Recovery και πως μπορούμε να περάσουμε ROMs, Themes κλπ μέσω αυτού.... Προτείνω να αναφερθούν (αν κάποιος το κάνει) στο Οpen Recovery του Skrilax_CZ από το ΜοdMyMobile και στο Οpen Recovery SE του -FuFu- από το Αndroid-Hilfe, μια και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι τα πληρέστερα που κυκλοφορούν με πάρα πολλές δυνατότητες....

Υ.Γ.2 Η παράκληση μου αυτή είναι επειδή εγώ δεν έχω το χρόνο αυτές τις μέρες.....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και για τις εφαρμογες υπαρχει αναλογο θεμα, θα σε φτιαξω :)

 

Για το πρωτο που λες, εγω εχω το keep pass.

Απλο και ευχρηστο, κανεις τη δουλεια σου μια χαρα.

Για πλοηγηση, το sygic 10. Δεν θα το βρεις στο μαρκετ.

Για σημειωσεις, αν θελεις κατι εντελως απλο, προτεινω το color notes.

Αν ομως εχεις απαιτησεις, σε καλοσωριζω στον κοσμο του evernote!! Κατεβασε την εφαρμογη, τοσο στο κινητο, οσο και στο pc σου και οι σημειωσεις σου θα συγχρονιζονται!

Για τα μηνυματα που λες, αν στο κουτακι του παραληπτη, αρχισεις να γραφεις τα πρωτα γραμματα του ονοματος του, σου εμφανιζει τα ονοματα που αντιστοιχουν στα γραμματα και διαλεγεις τον παραληπτη που θελεις.

 

Από εκείνη την ώρα νομίζω έχω καταφέρει αρκετά...:happy:

1. Το sygic το βρήκα ;) και ήδη παίζει...δεν το είχα ποτέ σε κινητό ή PNA και τώρα γνωριζόμαστε :lol: Πως νομίζετε οτι στέκει γενικά απέναντι σε iGO κλπ λύσεις?

2. Με το θέμα των μηνυμάτων απλά απέδειξα πόσο android noob είμαι :O

3. Το keep pass δεν το βρήκα στο market. Παίζει να αποσύρθηκε?

*update* Προφανώς έγινε τυπογραφικό και εννοούσες το KeePass Droid right? Μετά από πολύ τύχη (έπεσα στην σελίδα του θέματος των εφαρμογών που ο Nikos_s3 αναζητούσε παρόμοιο πρόγραμμα!!) κατέληξα στο Password Safe Lite-δεν εστιάζει σε web/mail pswds, πολύ καλό UI και η μόνη διαφορά από την premium version είναι οτι δεν κάνει backup. Great app!

4. Το evernote είναι απλά φανταστικό αλλά έχει μια τελείως remote / sync φιλοσοφία...δυνατότητα για απλά local storage χωρίς μεσολάβηση internet δεν υπάρχει ή δεν την βρίσκω...? Αν οχι, έχουμε καμια άλλη πρόταση στο ίδιο επίπεδο (text notes, audio notes, user interface)

*update* Δοκίμασα το Color note και έμεινα εκεί - nice and simple

5. Α, και να μην ξεχάσω! Αν κατάλαβα καλά, το Quickoffice που έρχεται preinstalled είναι μόνο viewer, σωστά? Αν θυμάμαι μάλιστα καλά είναι το ίδιο πρόγραμμα που μια μέρα η ΝΟΚΙΑ έδωσε δωρεάν την premium version με δυνατότητες write, save κλπ στα Symbian 9 κινητά όπως το Ε51 μου....

 

Thanx again και αν έχω πλέον άλλα θέματα c u στο αντίστοιχο θέμα :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

dbal και ddr2 και kalagas,

 

είμαστε πολλά χρόνια εδώ μέσα και όσο να είναι -αν και δε γνωριζόμαστε- τα nicknames είναι πολύ οικεία και ο χρόνος που έχουμε περάσει εδώ μέσα συζητώντας για το κοινό μας ενδιαφέρον,σίγουρα δεν ξεχνιέται.. ;) Προσωπικά,αν δείτε τα threads είμαι στο μοτορόλα φόρουμ εδώ καμία πενταετία σίγουρα.

 

Γνωρίζετε όμως τη θέση μου ως συντονιστή και καταλαβαίνετε ότι το πάμε πολύ off topic,για ότι θέλετε μπορείτε να μου στέλνετε προσωπικό μήνυμα,θα χαρώ να σας απαντήσω!

 

Γυρίζουμε στο θέμα μας!

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

dbal και ddr2 και kalagas,

 

είμαστε πολλά χρόνια εδώ μέσα και όσο να είναι -αν και δε γνωριζόμαστε- τα nicknames είναι πολύ οικεία και ο χρόνος που έχουμε περάσει εδώ μέσα συζητώντας για το κοινό μας ενδιαφέρον,σίγουρα δεν ξεχνιέται.. ;) Προσωπικά,αν δείτε τα threads είμαι στο μοτορόλα φόρουμ εδώ καμία πενταετία σίγουρα.

 

Γνωρίζετε όμως τη θέση μου ως συντονιστή και καταλαβαίνετε ότι το πάμε πολύ off topic,για ότι θέλετε μπορείτε να μου στέλνετε προσωπικό μήνυμα,θα χαρώ να σας απαντήσω!

 

Γυρίζουμε στο θέμα μας!

 

Εγώ τώρα γιατί έφαγα επίπληξη??? Α μήπως έγινες τίποτα λοχίας στο στρατό??? Δοκίμασε την Cyanogen 2.2 να βλέπεις και flash στον browser, να έρθεις στα ίσια σου..., έτσι για να είμαστε in topic...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

dbal και ddr2 και kalagas,

 

είμαστε πολλά χρόνια εδώ μέσα και όσο να είναι -αν και δε γνωριζόμαστε- τα nicknames είναι πολύ οικεία και ο χρόνος που έχουμε περάσει εδώ μέσα συζητώντας για το κοινό μας ενδιαφέρον,σίγουρα δεν ξεχνιέται.. ;) Προσωπικά,αν δείτε τα threads είμαι στο μοτορόλα φόρουμ εδώ καμία πενταετία σίγουρα.

 

Γνωρίζετε όμως τη θέση μου ως συντονιστή και καταλαβαίνετε ότι το πάμε πολύ off topic,για ότι θέλετε μπορείτε να μου στέλνετε προσωπικό μήνυμα,θα χαρώ να σας απαντήσω!

 

Γυρίζουμε στο θέμα μας!

 

Σαφώς και το κατανοώ αυτό φίλε μου.

Και εννοείται ότι μπορείς να διαγράψεις τα οφ τόπικ, χωρίς καμία παρεξήγηση.:)

 

Να πώ και κάτι σχετικό με θέμα μας.

Για όσους αναζητούν τον καταλληλότερο launcher για το μιλεστονε, πιστεύω ότι είναι ο Zeam.

Παρουσιάζει το λιγότερα μικροκολήμματα και δεν τρώει πολύ ράμ, όπως τα άλλα 2 (adw kai launcher pro).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!θα ήθελα να κανω μία ερώτηση δοκίμασα τον zeam οντως είναι πολυ καλός broswer χωρίς κολλήματα αλλα κάνωντας εγκατάσταση τον zeam απο πίσω τρέχει κ ο κανονικός του milstone?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!θα ήθελα να κανω μία ερώτηση δοκίμασα τον zeam οντως είναι πολυ καλός broswer χωρίς κολλήματα αλλα κάνωντας εγκατάσταση τον zeam απο πίσω τρέχει κ ο κανονικός του milstone?

 

Τον προεγκατεστημένο δεν μπορείς να τον αφαιρέσεις.

Πάντα θα τρέχει από πίσω, ότι πρόγραμμα launcher και να βάλεις.

Αν όμως θέλεις, επιλέγεις σαν προεπιλεγμένο τον zeam (ή τον adw κλπ) και δεν ξαναβλέπεις την αρχική οθόνη του μιλεστονε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτησούλα...

 

Έχω το milestone μου σχεδόν 1 χρόνο και καθημερινά το 'βιάζω' οσον αφορά την χρήση (χρησιμοποιώ μονο το hardware keyboard και το εχω συνέχεια σε τσέπες τζιν κλπ).

 

Φυσικά φοράει screen protector και τη θήκη της Seidio.

 

Παρατήρησα σήμερα πως με ανοιχτο το keyboard, πατώντας στη δεξιά μεριά της οθόνης, αυτή κάνει ενα 'κλικ', σαν να υπάρχει κάποιος μικρός τζόγος στο δεξί hinge του sliding μηχανισμού.

 

Με κλειστό πληκτρολόγιο δεν υπάρχει τζόγος (γι αυτό φροντίζει μάλλον και η θήκη που μειώνει τις ανοχές)...

 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Μπορώ να το πάω άραγε στο σέρβις να μου σφίξουν τους μεντεσέδες; Μπορώ να το κάνω μόνος;

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτησούλα...

 

Έχω το milestone μου σχεδόν 1 χρόνο και καθημερινά το 'βιάζω' οσον αφορά την χρήση (χρησιμοποιώ μονο το hardware keyboard και το εχω συνέχεια σε τσέπες τζιν κλπ).

 

Φυσικά φοράει screen protector και τη θήκη της Seidio.

 

Παρατήρησα σήμερα πως με ανοιχτο το keyboard, πατώντας στη δεξιά μεριά της οθόνης, αυτή κάνει ενα 'κλικ', σαν να υπάρχει κάποιος μικρός τζόγος στο δεξί hinge του sliding μηχανισμού.

 

Με κλειστό πληκτρολόγιο δεν υπάρχει τζόγος (γι αυτό φροντίζει μάλλον και η θήκη που μειώνει τις ανοχές)...

 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Μπορώ να το πάω άραγε στο σέρβις να μου σφίξουν τους μεντεσέδες; Μπορώ να το κάνω μόνος;

 

Φίλε, το πρόβλημα σου αν δεν κάνω λάθος το είχε και ο DJDB αν δεν με απατά η μνήμη μου. Η άποψη η δικιά μου είναι να το πας στο σέρβις (όσο χάλια και αν είναι για να είσαι 100% καλυμμένος... Πάντως εκπλήσσομαι γιατί εμένα μετά από 3-4 καλές τούμπες δεν τρίζει το παραμικρό...!

Link to comment
Share on other sites

Λίγοι??? Αυτοί που μιλάμε είμαστε πάρα πολλοί πιστεύω.... Βάλε και αυτούς που μπαίνουν, παίρνουν αυτό που θέλουν και δεν λένε ούτε γεια.... Πρέπει να είμαστε πάρα πολλοί.... Αλλά όντως καλοί....

Τόσο που σκέφτομαι να μην πάρω άλλο τηλέφωνο με την επιδότηση, για να μην αναγκαστώ να αποχωρήσω από αυτό το thread και πάω πουθενά αλλού.....

 

Υ.Γ.1 Επειδή ορισμένοι φίλοι μου στέλνουν pm πως να περάσουν την Cyanogen 2.2 και επειδή ο τρόπος είναι ακριβώς ο ίδιος όπως περνάμε και άλλες ROMs (μέσω OpenRecovery δηλαδή), παρακαλώ όποιον από τους χρήστες εδώ (που έχουν εμπειρία) θέλουν και μπορούν να φτιάξουν ένα Οδηγό για την χρήση του Open Recovery και πως μπορούμε να περάσουμε ROMs, Themes κλπ μέσω αυτού.... Προτείνω να αναφερθούν (αν κάποιος το κάνει) στο Οpen Recovery του Skrilax_CZ από το ΜοdMyMobile και στο Οpen Recovery SE του -FuFu- από το Αndroid-Hilfe, μια και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι τα πληρέστερα που κυκλοφορούν με πάρα πολλές δυνατότητες....

Υ.Γ.2 Η παράκληση μου αυτή είναι επειδή εγώ δεν έχω το χρόνο αυτές τις μέρες.....

 

Ευχαρίστως να φτιάξω ένα οδηγό για το openrecovery αλλα νομίζω οτι η ολη διαδικασια ειναι selfexplanatory (τα ελληνικα μου μεσα...)!!!

Κατεβαζουμε το .zip πετάμε χύμα στην κάρτα τα περιεχόμενα μπαίνουμε με τον γνωστό τρόπο σε recovery mode και διαλέγουμε τι θέλουμε να κάνουμε απο το μενού. Θα ήθελε κάποιος το τι κάνει η κάθε επιλογή του μενού; Να το μεταφράσουμε στα ελληνικά; Που βάζουμε το image για nandroid restore;

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το πρόβλημα σου αν δεν κάνω λάθος το είχε και ο DJDB αν δεν με απατά η μνήμη μου. Η άποψη η δικιά μου είναι να το πας στο σέρβις (όσο χάλια και αν είναι για να είσαι 100% καλυμμένος... Πάντως εκπλήσσομαι γιατί εμένα μετά από 3-4 καλές τούμπες δεν τρίζει το παραμικρό...!

 

Δεν αναφέρομαι σε τρίξιμο.. Οταν έχεις ανοιχτό το keyboard και κρατόντας το κινητό απ' το πληκτρολόγιο, αν πιέσεις την οθόνη στο δεξί της μέρος (κοντά στα home - back κλπ keys) κάνει ενα 'κλικ' το οποίο νιώθεις, δεν ακούς, σαν κλικ ποντικιού, στο λίγο πιο ανεπαίσθητο..

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε τρίξιμο.. Οταν έχεις ανοιχτό το keyboard και κρατόντας το κινητό απ' το πληκτρολόγιο, αν πιέσεις την οθόνη στο δεξί της μέρος (κοντά στα home - back κλπ keys) κάνει ενα 'κλικ' το οποίο νιώθεις, δεν ακούς, σαν κλικ ποντικιού, στο λίγο πιο ανεπαίσθητο..

 

Και μένα το κάνει αυτό ακόμα και όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειστό.

Όταν δηλαδή πατάω στο κουμπί back. Αλλά εμένα το κάνει μετά από μια πρόσφατη και μοναδική τούμπα που έχει φάει.

Όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω κάποιο παιδί του το έκανε και το πήγε στην Motorola και του το σφίξανε...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...