Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γκρρρρρ ,με καλώδιο δεν την κάνει την αναβάθμιση...το βλέπει updated...τα νεύρα μου...είναι κάποιος με θαυμαστικό που να ΜΗΝ είναι rooted?

Γίνεται κάπως να ξερουταριστει?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Γίνεται αν περάσεις μια 2.1 από το link που έδωσα από πάνω... με RSDLite...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@maxairo

δοκίμασε να περάσεις μια 2.0.1 από εδώ να δεις αν λύνεται το πρόβλημα...

Αν λυθεί έτσι μετά ξεκινάς από την αρχή, να ξαναπεράσεις την 2.1...

Δε νομίζω γιατί το error το βγάζει πάντα στο μενού του Bootloader 90.78, οπότε πιστεύω πως φταίει αυτό αλλά θα το δοκιμάσω.

 

Με λίγα λόγια λες να περάσω 2.0.1 stock, μετα GOT + GOT Open Recovery; Γίνεται έτσι απλά downgrade από 2.1 σε 2.0.1 ή θέλει κανένα κόλπο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω γιατί το error το βγάζει πάντα στο μενού του Bootloader 90.78, οπότε πιστεύω πως φταίει αυτό αλλά θα το δοκιμάσω.

 

Με λίγα λόγια λες να περάσω 2.0.1 stock, μετα GOT + GOT Open Recovery; Γίνεται έτσι απλά downgrade από 2.1 σε 2.0.1 ή θέλει κανένα κόλπο;

 

Νομίζω ότι άμα διαλέξεις μια 2.0.1 και ανάψει το start στο RSDLite, θα την περάσει....

αν δεν την περάσει έτσι προσπάθησε να περάσεις πρώτα τον 90.73 ή 90.74 από εδώ και μετά ξανά μια .sbf 2.0.1.

 

 

Edit: Ο maxairo το έλυσε το πρόβλημα και μόλις βρει χρόνο θα σας γράψει τι ακριβώς έκανε.....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

για να περαστει η αναβαθμιση δεν πρεπει το κινητο να ειναι ρουταρισμενο;

 

Μάλλον όχι ή αν ειναι root να μην εχει σβηστεί καμιά εφαρμογή απο το system/app

 

 

Edit: Παιδιά θέλω μια χάρη: Όποιος πάει στο market να κάνει search το my tracks.... Aν του βγάλει το My Tracks google (σαν εικονιδιο έχει ένα πορτοκαλί βελάκι) στα αποτελέσματα αναζήτησης, να μου ανεβάσει το build.pro από το /system... Eυχαριστώ...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου το βγαζει,αν μου πεις που είναι αυτό που θες ,

να το δω...να το κάνω ινστολ?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου το βγαζει,αν μου πεις που είναι αυτό που θες ,

να το δω...να το κάνω ινστολ?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Αν είσαι rooted πήγαινε στο /system και κάτω κάτω έχει ένα αρχειο build.pro

κάνε το με τον Root Explorer copy-paste στην κάρτα μνήμης και μετά ζιπαρε το και ανέβασε το εδώ....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον...έκανα ένα restore το πρώτο back up που είχα κάνει οταν έκανα το πρώτο ρουτ,και όλα οκ.οπότε,δε φταίει το ρουτ,

Φταινε τα απς που με περισσο ζηλο αφαιρεσα.

Οσο για το build,αργοτερα που θα ξαναειμαι ρουτ θα στο στειλω φιλε,,προς απογευματακι,εκτος αν με προλαβει καποιος...

Το περιεργο ειναι οτι το superuser app,συνεχιζει να υπαρχει,και ειναι η μονη εφαρμογη που εμεινε,αλλα δε δουλευει βεβαια...

Ευχαριστω ρε kalagas,που με εχεις βαλει λιγο στο νοημα,εκανα nandroid back up,wipe,restore αλλο back up,περπατωντας στο δρομο χαχαχα...μονο που πρεπει να περασω παλι τη ρικαβερυ τωρα φανταζομαι...

Πρωτα θελει vulnerable,και μετα απο εκει τρεχω την οπεν?

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το quickofice κάνει επιτέλους ζουμ με multitouch,που πρώτα δε το είχε αν δεν κανω λαθος

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

UK SHOLS_U2_02.31.0 900 / 2100 no no moto 387C0F40 6E8BF2E07D1492E34724139444FF2837

3F2C40C03585958C2653578F66284FCA78AC57AF

 

παιδια εγκατεστησα αυτή την παραπανω rom (2.1 service version) και οταν ζηταω ενημερωσεις συστηματος μου βγαζει αυτη τη στιγμη το συστημα σας ειναι ενημερωμενο. καμια ιδεα για να κανω την αναβαθμηση και γω;;;

Link to comment
Share on other sites

για να περαστει η αναβαθμιση δεν πρεπει το κινητο να ειναι ρουταρισμενο;

 

Τώρα δεν συνδέεται με τον διακομιστή για την αναβάθμιση!Καλά πάμε...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να περάσετε πάλι το vulnerable_recovery_only_RAMDLD90_78.sbf και να δοκιμάσετε να κάνετε root από το μενού του GOT...

 

Αφού το update μου χάλασε το root, ξαναπέρασα το sbf, όλα μια χαρά, μπαίνω σε system recovery (υπάρχει κάτω-κάτω το μήνυμα E:Can't open /cache/recovery/command), πατάω apply:sdcard update και μου βγάζει το ακόλουθο μετά το veryfying:

 

E:EOCD marker occurs after start of EOCD

E:signature verification failed

Installation aborted.

 

Τι μπορώ να κάνω; Έχω την εντύπωση πως πρέπει να πάω πίσω σε 2.0.1, μετά πάλι σε 2.1 και μετά root. Κανένας σίγουρος οδηγός για αυτό; Επίσης, μετά από αυτό, δεν πρέπει να ξαναβάλω το update, σωστά; (άρα το update πάει τζάμπα).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ήμουν ρουτ όταν έκανα απντειτ,αλλά πιο πριν μου έλειπαν κάποιες εφαρμογές

που είχα σβησει,μετα το ριστορ ολα καλα.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε που μπορω να βρω την ελληνικη rom επίσιμη;;;

 

κανείς;;;;:shock::shock::sick::sick::help::help:

 

εχασα τα ελληνικα στο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

@ tassosmer

 

Κατέβασε το RSD Lite 4.6 (search στο Google) και μετά αυτό το οποίο είναι η 2.1 clean. Θα ανοίξεις το κινητό έχοντας πατημένο το UP (στο πληκτρολόγιο) και το Power button (θα το αφήσεις μόλις δεις να ανάβει η οθόνη και θα συνεχίσεις να έχεις πατημένο το UP). Έτσι θα μπεις σε Bootlodaer Menu, θα συνδέσεις το κινητό στο pc, θα ανοίξεις το RSD Lite και θα περάσεις το sbf που κατέβασες. Απλά να ξέρεις ότι θα χάσεις τα πάντα από το τηλέφωνο.

 

@ miltostammy2

 

Δε γίνεται να έχασες την ελληνική γλώσσα. Μάλλον θα απενεργοποίησες το ελληνικό πληκτρολόγιο. Πήγαινε Ρυθμίσεις - Γλώσσα και πληκτρολόγιο και ενεργοποίησε το.

 

@ DJDB

 

Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Και μετά πες μας.

 

@ Αll

 

Όποιος θέλει να κρατήσει το root να μην κάνει το update. Απενεργοποιήστε το αυτόματο updating.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ηδη αυτα που λες δεν υπαρχει ενεργοποιηση ελληνικου πληκτρολογιου.

θα κατεβασω την 2.1 clean που προτεινεις και θα την εγκαταστησω να δω οτι ειπες στον φιλο tassosmer

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε maxairo ολα οκ με την clean ευχαριστω παρα πολυ.

 

ΝΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

 

μετά από πολλά επισόδεια.

 

Τελικά σε όσους βγάζει τριγωνακι και δεν ειναι επιτυχης η ενημερωση δεν φταίει το root αλλά το delete εφαρμογών από το κινητό.

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κατάφερα με την 2.0.1. Κόλλαγε στο άδειασμα της flash και μετά πέταγε error. Πέρασa 2.1, κάνω τώρα το update και αν υπάρχει τρόπος για root από εδώ και κάτω, παρακαλώ, πείτε μου :).
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον Μίλτο!πέρασα νέα έκδοση, καθαρή, και έγινε η ενημέρωση αμέσως!

 

ευχαριστώ πολύ maxairo!!!

Edited by tassosmer
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω κάτι...το κινητό μου δεν είναι root. Μπορεί να αναπαράγει 720p ή και παραπάνω ανάλυση βίντεο και αν ναι με ποιο πρόγραμμα ; έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και δεν έχω βρει κάτι που να μπορεί να παίξει:(.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω κάτι...το κινητό μου δεν είναι root. Μπορεί να αναπαράγει 720p ή και παραπάνω ανάλυση βίντεο και αν ναι με ποιο πρόγραμμα ; έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και δεν έχω βρει κάτι που να μπορεί να παίξει:(.

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι θέμα ανάλυσης του βίντεο, αλλά φορμά (η κατάληξη του βίντεο πχ .mp4 ή .avi κλπ). Ο ενσωματωμένος videoplayer υποστηρίζει λίγες καταλήξεις, κυρίως Mp4 και wmv αν δεν κάνω λάθος.

 

Δοκίμασε τον demoplayer , θα το βρείς στο μάρκετ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

όταν το rootεψα είχα σβήσει το motonav και παρόλο που έβαλα την clean rom όταν πατάω motonav μου γράφει παρακαλω τοποθετήστε την motonav sd κάρτα μνήμης. Καμια ιδέα;

Να κατεβασω το motonav από τα γνωστα μαγαζάκια ή κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...