Jump to content

[App Store] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking, Utilities


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντι να παταει κανεις 2 φορες το home button, μπορει να χρησιμοποιει τα 4 η 5 δαχτυλα για να δει τις "ανοιχτες" εφαρμογες (στο ios5, ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα και προστατευει το home button απο την hardware καταπονηση ... εχω διαβασει σε ξενα forums οτι σε μερικους users τα παιξε το home button μετα απο πολυμηνη εντατικη χρηση και δεν αποκρινοταν πλεον ... πραγμα σπανιο βεβαια, αλλα γιατι να το καταπονει κανεις οταν υπαρχουν τα finger gestures) ;)

 

Αυτό γίνεται μόνο στο iPad.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις, γιατί εγώ το χρησιμοποιώ αρκετά καθημερινά και δεν έχω παρατηρήσει κάτι...
Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις, γιατί εγώ το χρησιμοποιώ αρκετά καθημερινά και δεν έχω παρατηρήσει κάτι...

 

Τωρα δολευει μια χαρα,απλα χθες το βραδυ ελεγε συνεχεια "connecting" και δε στελνοταν τιποτα και το παρατηρησαν ολοι με οσους μιλαω ....Αλλα τωρα ολα οκ

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μήπως ξέρετε να υπάρχει κάποια εφαρμογή που να εμφανίζει πόσο bandwidth έχει καταναλώσει κάθε εφαρμογή που υπάρχει σε ένα iphone; Έγινε ένα κουλό στην αδερφή μου χθες και της κατέβασε από το πουθενά 340ΜΒ από το data network και άλλα 220 MB από το wifi και δεν ξέρω από που κατέβηκαν αυτά.

 

Φαντάζομαι ότι για αυτά που κατέβηκαν δεν υπάρχει τρόπος να δούμε τι έπαιξε, αλλά αν ξαναγίνει, να δούμε τι φταίει, μπας και κόλησε τπτ το αιφόνι της,

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω για τo iphone 4 μια application η οποια να μου δειχνει ποιον carrier κινητης τηλεφωνιας εχει η καθε επαφη μου ωστε να ξερω να διαχειριζομαι αναλoγα τις κλησεις μου με βαση το προγραμμα μου. Υπαρχει κατι τετοιο? (εκτος της doublecheck) Edited by fenderiarhs
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πως λεγεται η εφαρμογη που ψαχνεις μια επι πληρωμη εφαρμογη στο app store και direct μπορεις να την κατεβασεις απο το in stallous.(ειναι αθτη η εφαρμογη που σ βαζει ενα download κατω απο το download του appstore)
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποια καλή εγαρμοφή για καταγραφή κατανάλωσης βενζίνης αλλά και έξοδα για το αυτοκίνητο γενικότερα?

Χρησιμοποιούσα το VehiCal, αλλά θέλω να το αλλάξω, σε κάτι αισθητικά καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
παιδες ψαχνω να βρω εφαρμογή για να βλέπω καναλια τηλεορασης (ελληνικα) υπάρχει κατι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου.................ψαχνω 2-3 δοκιμασμενες εφαρμογες α. αν υπαρχει η δυνατοτητα οταν το κινητο ειναι σε αναμονη ανοιχτη οθονη με το πατημα της εφαρμογης να κλεινει β. εφαρμογη ποσοστο μπαταριας, ειναι πολλες αλλα ειπαμε δοκιμασμενες απο εσας γ. θελω να βλεπω και το σημα της cosmote (το πρασσινο εικονιδιο), αυτα προς το παρων :)

edit ξεχασα την πιο συμαντικη, να μετρα τα δεδομενα ποσο υπολοιπο data εχω

οι εφαρμογες ας ειναι και απο cydia

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

παιδες ψαχνω να βρω εφαρμογή για να βλέπω καναλια τηλεορασης (ελληνικα) υπάρχει κατι?

ANT1 - ERT και Σκαϊ

 

την καλησπερα μου.................ψαχνω 2-3 δοκιμασμενες εφαρμογες α. αν υπαρχει η δυνατοτητα οταν το κινητο ειναι σε αναμονη ανοιχτη οθονη με το πατημα της εφαρμογης να κλεινει β. εφαρμογη ποσοστο μπαταριας, ειναι πολλες αλλα ειπαμε δοκιμασμενες απο εσας γ. θελω να βλεπω και το σημα της cosmote (το πρασσινο εικονιδιο), αυτα προς το παρων :)

edit ξεχασα την πιο συμαντικη, να μετρα τα δεδομενα ποσο υπολοιπο data εχω

οι εφαρμογες ας ειναι και απο cydia

α & γ. Μόνο άμα κανείς Jeilbreak γίνεται αυτό!

 

 

(Send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

[quote

α & γ. Μόνο άμα κανείς Jeilbreak γίνεται αυτό!

 

(Send from iPhone)

 

εχω κανει jeilbreak, για το γ βρηκα την λυση, για α και β εχουμε κατι?

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου.................ψαχνω 2-3 δοκιμασμενες εφαρμογες α. αν υπαρχει η δυνατοτητα οταν το κινητο ειναι σε αναμονη ανοιχτη οθονη με το πατημα της εφαρμογης να κλεινει β. εφαρμογη ποσοστο μπαταριας, ειναι πολλες αλλα ειπαμε δοκιμασμενες απο εσας γ. θελω να βλεπω και το σημα της cosmote (το πρασσινο εικονιδιο), αυτα προς το παρων :)

edit ξεχασα την πιο συμαντικη, να μετρα τα δεδομενα ποσο υπολοιπο data εχω

οι εφαρμογες ας ειναι και απο cydia

 

Α) sbsettings με activator από cydia

 

Β) δεν χρειάζεται αλλά αν θες δοκίμασε battery detective από cydia

 

Γ) Zeppelin και Greek carrier logos από cydia

 

 

 

 

 

δεν υπάρχει κατι τετιο απο οσο ξέρω

 

Ant1, skai και ert έχουν εφαρμογές στο app store με live streaming

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλησπερα...

 

Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας... Το Viber στο iphone μου εχει κολησει... Οταν παταω πανω του παει να μπει και μετα με πεταει εξω... Το Ειχα ξαναπαθει αλλη μια φορα στο παρελθον και εκανα ενα update απο το appstore και μετα δουλευε σχεδον οπως παλια..

 

Τωρα ομως που δεν υπαρχει καποια καινουργια εκδοση δεν μπορω να κανω κατι...

 

Σκεφτηκα να το σβησω και να το ξαναπερασω... Επειδη ομως δεν θελω σε καμια περιπτωση να χασω τα μηνυματα που εχω εκει μεσα... μπορω να παρω καποιο back up αρχειο των μηνυματων απο το open ssh και να το βαλω μετα την εγκατασταση και να εμφανιζονται κανονικα τα μηνυματα..? Και αν ναι ποιο ειναι αυτο το αρχειο μεσα στο φακελο του Viber?

 

(εχο iphone 3gs 5.0.1 jb)

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,

υπαρχει καποια εφαρμογη ios αποκλειστικα για chat μεταξυ iphone? το find my friends ειναι τετοια εφαρμογη?

εννοω μια εφαρμογη οπως αυτη που εχουν τα blackberry.

χωρις να χρειαζεται internet access

ευχαριστω

Edited by IRONMAIDEN
διευκρινηση
Link to comment
Share on other sites

Είναι το imessage αλλά πάλι χρειάζεσαι ιντερνετ. Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα θέμα με το viber.. Όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi είναι μια χαρά.. Όταν όμως είμαι με 3G ενώ μου έρχονται κανονικά τα μηνύματα , όταν πάω να στείλω δεν παραδίνονται. Στις ρυθμίσεις αποσο έχω δει δεν έχει καμία επιλογή.. Καμία ιδέα;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το viber.. Όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi είναι μια χαρά.. Όταν όμως είμαι με 3G ενώ μου έρχονται κανονικά τα μηνύματα , όταν πάω να στείλω δεν παραδίνονται. Στις ρυθμίσεις αποσο έχω δει δεν έχει καμία επιλογή.. Καμία ιδέα;

 

Vodafone;

Είχε παρουσιαστεί κ στο παρελθόν αυτό το θέμα.

Το έκοψαν πάλι;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Vodafone;

Είχε παρουσιαστεί κ στο παρελθόν αυτό το θέμα.

Το έκοψαν πάλι;

 

Ναι Vodafone.. Αλλα το whatsapp δουλεύει μια χαρά.. Άρα να μην κάνω το κόπο να το απεγκααστησω και να το εγκατέστησω ξανα ε ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ναι Vodafone.. Αλλα το whatsapp δουλεύει μια χαρά.. Άρα να μην κάνω το κόπο να το απεγκααστησω και να το εγκατέστησω ξανα ε ;

 

Τι να σου πω... Αν δε βαριέσαι δοκίμασέ το.

Είχαν "κόψει" κ παλαιότερα τις κλήσεις (άρα κ τα μηνύματα(?) ) από το δίκτυο της Vodafone, αλλά μετά από το γενικό

κράξιμο το είχαν δώσει πίσω. Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω για να σου πω τι γίνεται τώρα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή με τα εξής χαρακτηριστικά.

 

- TV Calendar (να δείχνει ποιες αμερικάνικες σειρές παίζουν κάθε μέρα)

- Δωρεάν

- Καθόλου ή διακριτικές διαφημίσεις, να μην είναι αντιαισθητικές

- Οι σειρές να μην είναι μια λίστα με ξερό κείμενο αλλά όμορφα thumbnails

- Να φαίνεται ωραία σε iPad με Retina.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. κατεβασα την εφαρμογη weather live . Φαινεται καλη και ακριβής στις προβλεψεις της. Δεν μπορω να τη βαλω στο notification center ομως, οπως το μανισιο widget καιρου που εχει ios. Ενω υπαρχει στις ρυθμισεις διακοπτακι για το κεντρο γνωστοποιησεων, οταν κανω την οθονη προς τα κατω, δεν υπαρχει. Τι κανω λαθος?
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...