Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον bazexa

 

nai alla ego leo otan anoigeis to kinhto bgazei dikia tou.

 

Όταν ανοίγεις το κινητό το default είναι τα δύο χέρια, το κλασικό των nokia! Εσύ μπορείς να επιλέξεις να βλέπεις άλλη εικόνα όταν ανοίγει το κινητό όπως σου είπα παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Όταν ανοίγεις το κινητό το default είναι τα δύο χέρια, το κλασικό των nokia! Εσύ μπορείς να επιλέξεις να βλέπεις άλλη εικόνα όταν ανοίγει το κινητό όπως σου είπα παραπάνω!

 

Εβαλα μια εικόνα με τον τροπο που αναφέρεις πιο πάνω αλλά εμφανίζει πρώτα τα χέρια και μετά την εικόνα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Εβαλα μια εικόνα με τον τροπο που αναφέρεις πιο πάνω αλλά εμφανίζει πρώτα τα χέρια και μετά την εικόνα. :worry:

 

Εγώ το κάνω όπως ανέφερα παραπάνω και γίνεται κανονικά η εκκίνηση χωρίς τα χέρια! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν χρειάζεται εξήγηση για το post μου εδώ (θα μπορούσε να υπάρχει απλά μόνο ένα εικονάκι: :whistle: )

 

Το θέμα είναι:

Νokia 3650

 

(Ο καθένας βοηθάει όπως και όσο μπορεί, αρκεί να κάνει αυτό μόνο - με ερωτήσεις και απαντήσεις σε κάποιο θέμα. Οτιδήποτε άλλο, άσχετο σε ένα ήδη δρομολογημένο θέμα, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται... και πάνω από όλα, δεν βοηθάει καθόλου στην συνέχεια του θέματος).

 

Ευχαριστώ :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το αγόρασα και εγω αυτό το κινητό.. είναι απαιχτο!!

 

Μερικές ερωτήσεις..

1) Γιατί όταν κλεινει, στην οθόνη παραμένει μια γραμμή που στη συνέχεια εξαφανίζεται;

2) Γιατί όταν βγάζεις μια φωτογραφία δεν μπορείς να την βάλεις για φόντο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

ναι ναι το αγόρασα και εγω αυτό το κινητό.. είναι απαιχτο!!

 

Μερικές ερωτήσεις..

1) Γιατί όταν κλεινει, στην οθόνη παραμένει μια γραμμή που στη συνέχεια εξαφανίζεται;

2) Γιατί όταν βγάζεις μια φωτογραφία δεν μπορείς να την βάλεις για φόντο;

 

 

1) δεν το κάνει πάντα. αλλά όταν βγάλεις την μπαταρία ή το κάνεις restart. το κάνουν περίπου όλες οι active matrix οθόνες. πχ στα ppc έκανε πολλές γραμμές (νερά) αν του έβγαζες την μπαταρία ξαφνικά :(

 

2) στο series 60 δεν μπορείς κατευθείαν... :( απλά πηγαίνεις εργαλεία> ρυθμήσεις> συσκευή> λειτουργία αναμονή> εικόνα στο φόντο (ναι ) και επιλέγεις την φωτό που θες από ένα pop-up που σου εμφανίζει :o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και μια προταση:

 

-Ερωτηση:

Καποια στιγμη που ειχα φορτωσει στο κινητο μου πολλα .wav αρχεια ( γυρω στα 10 με size περιπου στα 400kb) αρχισε να κανει κατι περιεργα οταν εβαζα καποιο απο ολα ως ηχο κλησης... Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο; Πληρφοριακα, εχω την 64αρα MMC της SanDisk και εκδοση λογισμικου την 2.50

 

-Προταση:

Γιατι δεν ανοιγουμε κι ενα θεμα: "Διαξιφισμοι μεταξυ μελων του forum" ;

Ετσι μπορουμε να αποφυγουμε και τετοιου ειδους ασκοπα posts !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Μια ερωτηση και μια προταση:

 

-Ερωτηση:

Καποια στιγμη που ειχα φορτωσει στο κινητο μου πολλα .wav αρχεια ( γυρω στα 10 με size περιπου στα 400kb) αρχισε να κανει κατι περιεργα οταν εβαζα καποιο απο ολα ως ηχο κλησης... Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο; Πληρφοριακα, εχω την 64αρα MMC της SanDisk και εκδοση λογισμικου την 2.50

 

-Προταση:

Γιατι δεν ανοιγουμε κι ενα θεμα: "Διαξιφισμοι μεταξυ μελων του forum" ;

Ετσι μπορουμε να αποφυγουμε και τετοιου ειδους ασκοπα posts !!! :cool:

 

Δηλαδή τι έκανε το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Δηλαδή τι έκανε το κινητό?

 

 

Οταν με καλουσε καποιος ενω ξεκινουσε κανονικα ο ηχος μετα εκανε κατι κολληματα οπως τα χαλασμενα CD για παραδειγμα !

Δεν μπορουσα να ακουσω τους ηχους απο το μενου "Εγγραφη" και γενικως ειχε κολλησει οτι ειχε σχεση με ηχο μεσα στο κινητο !!! :wacko:

Μολις εβγαλα μερικα και αφησα 3-4 ηχους ολα πηγαν καλα ! :worry:

 

Μια υποθεση που εκανα ηταν οτι μπορει καποιο αρχειο να μην "κατεβηκε" καλα στο κινητο και να προκαλουσε ολα αυτα τα προβληματα αλλα δεν θελω να το ξαναρισκαρω μην τυχων και παθει τιποτα το κινητο (γιατι καμια φορα εκανε και restart απο μονο του)... Τωρα καθε φορα που θελω να βαλω καινουριο ηχο, σβηνω καποιους και συμπληρωνω...

Γι'αυτο ρωταω αν το εχει παθει και κανεις αλλος αυτο η αν τυχων εγινε αυτο που υπεθεσα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

εχω το νοκια 3650 υπαρχει προγραμμα για φωτογραφιεσ .θελω να αλλαξω μια φωτογραφια απο 100χ100 σε 200χ200 για να ειναι σε ολη την οθονη.και κατι τελευταιο.υπαρχουν μελωδιεσ ελληνικεσ πχ. 34*56#345*.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bazexa

 

εχω milenium και το handset manager gia nokia 3650 den mou douleyei o thlefonikos katalogos.yparxei kapoia alli version h drivers neoi gia na moy doyleyei sosta.exo tin ekdosi 7.0

 

Dokimase to mobileaction.com bazexa na deis an kai apo oti xserw to handset manager den exei provlima me ta millenium(vres kai esi ta XP apo kapou...)

 

Pros Sadiagraxa:Pws apothikeveis ola auta ta wav re file?Ta apothikeveis stin MMC sou?Ginetai me ton idio tropo pou mou eixes pei palaiotera me tis photo?

Connecting People in every way....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KaZaMan

 

Pros Sadiagraxa:Pws apothikeveis ola auta ta wav re file?Ta apothikeveis stin MMC sou?Ginetai me ton idio tropo pou mou eixes pei palaiotera me tis photo?

 

 

Δεν θυμαμαι τι σου ειχα πει για τις φωτο :o

Παντως τα .wav αρχεια τα στελνω ενα-ενα στο κινητο μου και απο τα εισερχομενα μυνηματα τα αποθηκευω στην μνημη τηλεφωνου πρωτα και μετα απο το μενου Εγγραφη τα μεταφερω στην MMC...

Υπαρχει βεβαια και αλλος τροπος αλλα στο δικο μου PC καθυστερει λιγακι ! Ανοιγεις το PC Suite του 3650 και τα στελνεις κατευθειαν στο directory των ηχων της MMC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bazexa

 

genika den moy doyleyei to handset manager se polles epiloges.to mobile action poy tha to bro.eyxaristo

 

 

Αν εχεις την συσκευη υπερυθρων της Mobile Action τοτε το προγραμμα βρισκεται μεσα στο CD που δινουν μαζι με τη συσκευη...

Αν οχι, τοτε δυστυχως δεν προκειτε να σου δουλεψει με διαφορετικη μαρκα :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bazexa

 

to exo kai moy bgazei gia nokia 3650.ti allo mporei na ftaei.sos

 

 

Τι εννοεις σου βγαζει για nokia 3650;

Παντως αφου εχεις MobileAction τοτε κανε τα εξης:

 

Ψαξε στο CD κανοντας "explore" ενα φακελακι με την ονομασια -maagent- και θα δεις οτι περιεχει ενα .sis αρχειο... Στειλε αυτο το αρχειο στο κινητο σου και εγκατεστησε το. Μετα, ανοιξε την εφαρμογη αυτη απο το κινητο σου και βαλε το να συνδεθει με τις υπερυθρες (αργει λιγο)

Μολις βαλεις το κινητο σου στη συσκευη υπερυθρων ανοιξε και την εφαρμογη στο PC σου και θα συνδεθει κανονικα.

 

Μεσα πλεον απο το προγραμμα θα εχεις την δυνατοτητα να επεξεργαστεις τον τηλ καταλογο και οχι μονο...

Link to comment
Share on other sites

Νεωτερα απο firmware upgrade.

Παω τριτη πρωι στο Νοκια Center και τους ρωταω ποση ωρα χρειαζονται το κινητο και μου απαντουν 30 λεπτα,ωραια τους λεω θα το φερω το απογευμα.Παω στις 18:00 και ρωταω ποτε να περασω και μου λενε ελα στις 20:00 :eek: ,τεσπα.Παω στις 20:15 ,"ελα σε 20 λεπτα δεν ειναι ετοιμο".Παω στις 20:50 και ο τεχνικος μου λεει ειναι ετοιμο,ωραια του λεω περασες την 3.16,ΟΧΙ μου απαντα περασα την 2.50(αυτη που ηδη ειχα!!!)την 3,16 θα την εχω την παρασκευη αλλα θα εχω την νεα 3,16 που ειναι βελτωμενη σε σχεση με την παλια 3,16 :eek: (τι εννοει ο ποιητης δεν καταλαβα).Ενταξει του λεω θα περασω την δευτερα να δουμε τι θα γινει.

TO BE CONCLUDED

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bazexa

 

yparxei programma poy na fiaxnei eikones apo 100x100 se 200x200 gia nokia 3650.kai kati allo yparxei programma na blepoyme tv apo to 3650.

 

 

Για το 3650 υπαρχει το προγραμμα Image Plus

Για το PC σου μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε προγραμμα κανει και επεξεργασια φωτογραφιας... (δεν ειναι αναγκη να ειναι επαγκελματικο)

 

Ενα απλο προγραμμα για το PC θα βρεις Εδω με ονομασια -IrfanView-

 

To Image Plus υπαρχει Εδω

 

 

Οσο για την εφαρμογη τηλεορασης ειναι δυσκολο να γινει εκτος κι αν φτιαξουν καποιο "add on" αξεσουαρ... Απο θεμα software μονο streaming video θα μπορουσαμε να δουμε αλλα κι αυτο δεν υπαρχει μεχρι στιγμης...

 

EDIT-EDIT:

Υπαρχει τελικα ενα προγραμμα που βρηκα μολις τωρα στο site Αυτο και παιζει streaming Video...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω με τη βοηθεια του SeleQ να βρω το directory του κεντρικου μενου στο 3650 αλλα δυστυχως δεν εχω βρει κατι σχετικο... :(

 

Θελω να δοκιμασω αν μπορω να στειλω καποια αρχεια κατευθειαν στο μενου μεσα σε εναν φακελο... Αν ξερει κατι καποιος ας postαρει...

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Ψαχνω με τη βοηθεια του SeleQ να βρω το directory του κεντρικου μενου στο 3650 αλλα δυστυχως δεν εχω βρει κατι σχετικο... :(

 

Θελω να δοκιμασω αν μπορω να στειλω καποια αρχεια κατευθειαν στο μενου μεσα σε εναν φακελο... Αν ξερει κατι καποιος ας postαρει...

 

Thanks :)

 

Αυτό δεν νομίζω να γίνεται sadiagraxa γιατί οι φάκελοι του menu ανήκου στη ROM του κινητού! Ελπίζω να κατάλαβα σωστά αυτό που ρώτησες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να εγκαταστήσω Operator Logos?

Κανένα καλό πρόγραμμα για διαχείρηση τηλεφωνικού καταλόγου;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

mporei na bohthsei kapoios.ean yparxei programa gia eikones na tis fiaxnei apo 100x100 se 200x200 h kai parapano gia nokia 3650.kai kati teleytaio ean yparxoyn ellinikes melodies πχ 34*45# gia na kanv monos ti synthesi sto thlefono h ean yparxei allos tropos. eyxaristo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...