Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας μου είπε 17 με 20 ώρες (έχει κι εκείνος 3650 και είναι φιλαράκι)... Ένας άλλος μου είπε 8 με 10... Ένας άλλος φίλος μου είπε 16... Εγώ το έβαλα στις 5:30 για να φορτίσει... Σκέφτομαι να το βγάλω κατα τις 8:30 και ο Θεος βοηθός... Αααα, επίσης μου είπαν στις 3 πρωτες φορτίσεις να το αφήνω να τελειώνει εντελώς η μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον tsouf

 

Παιδιά βοήθεια... Αγόρασα το 3650 και δεν μου είπαν πόσες ώρες να το φορτίσω... Αν μπορείτε μου λετε ποσο πρέπει να είναι η πρώτη φόρτιση??? Λίγο γρήγορα όμως... Thanks προκαταβολικά...

 

Ξέχασα να πω ότι το κινητό είναι συνέχεια αναμμένο και το ψιλοπειράζω που και που (αρκετά συχνά).

 

 

Επειδή είναι πρώτη φόρτιση θα σου πρότεινα να το αφήσεις 5-6 ώρες.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Επειδή είναι πρώτη φόρτιση θα σου πρότεινα να το αφήσεις 5-6 ώρες.... ;)

 

Παιδια το εχω πει και σε αλλα τοπικ αλλα θα το ξαναπω και τωρα ξανα.Αν θελετενα ακουσετε εμας τους τεχνικους....Στις 2 με 3 πρωτες φορτισεις ,πολυ σωστα πρεπει να αδειαζει η μπαταρια εντελως,σωστο ομως ειναι να αφηνετε την μπαταρια απο 8-16 ωρες(δεν παθαινει κατι αν δεν σας βολευει να το βγαλετε και μεινει περισσοτερο στον φορτιστη,οχι συνεχεια βεβαια).Θα δειτε οτι μετα απο 2 ωρες θα σταματησει η ενδειξη φορτισης ,γιατι εχουν ενα charging control i.c που το κανει αυτο καταλαβαινοντας το υψος της φορτισης,αλλα θα σας δωσω ενα παραδειγματακι.Ειναι σαν τις αυτοματες αντλιες βενζινης.Περναει τεραστια και γρηγορα ποσοτητας αντλιας απο το στομιο αλλα μολις φτασουν στο επιθυμητο ποσο βενζινης φρεναρουν αποτομα και μετα πανε πολυ πολυ σιγα.Ετσι συμβαινει και εδω στα κινητα ,με την διαφορα οτι η ενδειξη φορτισης σταματα.Μενει ομως ενα 9 με 10% των στοιχειων της μπαταριας αφορτιστο.Ετσι αφηνοντας το πανω στον φορτιστη περνα πολυ αργα και χωρις να φαινεται ρευμα στο κινητο και φορτιζει το επομενο αυτο ποσοστο των στοιχειων της μπαταριας.Επισης το κινητο φορτιζει παντα καλυτερα κλειστο χωρις ναναι απαραιτητο,γιατι δεν υπαρχουν διακυμανσεις στην ταση του καθως προσπαθει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να επικοινωνει με την κεραια και να της δηλωνει θεση. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

i esfiseses kapia efarmogi kai exei mini i misi kai sto kanei auto i den exeis kaqarisei to mitroo kai to tilefono krasari i iparxoun efarmoges poles sixronos aniktes a kai kati pou eisos poli na mein exoun skeftei sfinontas ta diafimistika video pou eiparxoun apo ti nokia epektinete simantika i mnimi tis mmc opos episis veltionete kai i taxitita meta to formarisma tis mmc prosoxi an exete efarmoges na kratiqei mpakap giati qa diagrafoun!!!
Link to comment
Share on other sites

εχει mmc

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ιδέα ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware? Είχα ένα με 3.16 αλλά με ρίξανε σε μια πισίνα με αυτό στην τσέπη και τώρα που πήρα καινούργιο (με τα δικά τους λεφτά οφκόρς) έχει 2.50. Λέω από δευτέρα να το πάω για αναβάθμιση σε ένα club nokia που έχουμε εδώ στην Καλλιθέα πάνω στη Θησέως. Πόση ώρα θα μου πάρει λέτε ( μέρες,μήνες ?!?! ).

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον priestjim

 

Παιδιά έχετε ιδέα ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware? Είχα ένα με 3.16 αλλά με ρίξανε σε μια πισίνα με αυτό στην τσέπη και τώρα που πήρα καινούργιο (με τα δικά τους λεφτά οφκόρς) έχει 2.50. Λέω από δευτέρα να το πάω για αναβάθμιση σε ένα club nokia που έχουμε εδώ στην Καλλιθέα πάνω στη Θησέως. Πόση ώρα θα μου πάρει λέτε ( μέρες,μήνες ?!?! ).

 

εγω που εκανα μου πηρε 3 τεταρτα περιπου :o
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ενας πανευτηχης ιδιοκτητης του 3650.τηα ιθελα να μαθω που ειναι το προγραμμα για το 3650 που το κανει τιλεοκοντρολ :o :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον priestjim

 

Παιδιά έχετε ιδέα ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware? Είχα ένα με 3.16 αλλά με ρίξανε σε μια πισίνα με αυτό στην τσέπη και τώρα που πήρα καινούργιο (με τα δικά τους λεφτά οφκόρς) έχει 2.50. Λέω από δευτέρα να το πάω για αναβάθμιση σε ένα club nokia που έχουμε εδώ στην Καλλιθέα πάνω στη Θησέως. Πόση ώρα θα μου πάρει λέτε ( μέρες,μήνες ?!?! ).

 

Ένα τέταρτο χρειάζεται περίπου! ;)

 

Βέβαια αν έχουν πολύ δουλειά θα σου το καθυστερήσουν λιγάκι!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jog

 

παιδια ειμαι ενας πανευτηχης ιδιοκτητης του 3650.τηα ιθελα να μαθω που ειναι το προγραμμα για το 3650 που το κανει τιλεοκοντρολ :o :o

 

 

yparxei nomizo sto my files toy my phone alla gia keita kai sto http://www.aivadream.com alla kai sto http://groups.yahoo.com/group/jesal_apps/files(den mporei kapoy tha to breis)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον priestjim

 

Παιδιά έχετε ιδέα ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware? Είχα ένα με 3.16 αλλά με ρίξανε σε μια πισίνα με αυτό στην τσέπη και τώρα που πήρα καινούργιο (με τα δικά τους λεφτά οφκόρς) έχει 2.50. Λέω από δευτέρα να το πάω για αναβάθμιση σε ένα club nokia που έχουμε εδώ στην Καλλιθέα πάνω στη Θησέως. Πόση ώρα θα μου πάρει λέτε ( μέρες,μήνες ?!?! ).

 

 

Εμένα σήμερα από την ώρα που μου το πηραν το κινητό έκανα 2 ώρες στο κατάστημα της Συγγρού... Βέβαια η αναβάθμιση διήρκεσε περίπου 1 ώρα. Μόλις μου το δώσανε, το άνοιξα και δεν μπορούσα να μπώ στο μενού, το κινητό δεν άκουγε καθόλου. Τους το έδωσα πίσω και διαπιστώσανε ότι η MMC μου είχε πρόβλημα και μου δώσανε άλλη... Άντε πάλι όλα από την αρχή.

Δεν το έχω κάνει ποτέ, αλλά ύστερα από αυτό, θα σε συμβούλευα να κάνεις full backup του κινητού σου μέσω του PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

qa pas mitroo kai stin endeixi prosfates kliseis patas to tzoestik pros ta dexia qa sou dixi mitroo patas epiloges kai pas svisimo mitroou!!!!kai eisai etimos gia polemo!!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορειτε να μου πειτε τιμες (ενδεικτικα) απο mmc readers???

kai apo mmc giati εχω μπερδευτει λιγο:προσφατα ρωτησα στο πλαισιο για μια mmc 128mb και η τιμη ηταν γυρω στα 55-60 euro!

πολυ φθηνη δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την pugman

μηπως μπορειτε να μου πειτε τιμες (ενδεικτικα) απο mmc readers???

kai apo mmc giati εχω μπερδευτει λιγο:προσφατα ρωτησα στο πλαισιο για μια mmc 128mb και η τιμη ηταν γυρω στα 55-60 euro!

πολυ φθηνη δεν ειναι?

 

Pragmati auth einai h timh ths mmc tis sandisk kai einai kai para poly kali.Pwtisa na dw poso kanei mia mmc 64mb se club nokia kai mou eipan oti i authentiki kanei peripou 150euro.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αλλη μια ερωτηση:

το franchesca.org γιατι δεν λειτουργει??

αλλαξε μηπως?

αν γνωριζει κανεις τιποτα please ας μου στειλει κανενα P.M.

και γενικα χρειαζομαι τετοιου ιδους links

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pugman

 

λοιπον αλλη μια ερωτηση:

το franchesca.org γιατι δεν λειτουργει??

αλλαξε μηπως?

αν γνωριζει κανεις τιποτα please ας μου στειλει κανενα P.M.

και γενικα χρειαζομαι τετοιου ιδους links

ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

Δεν λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό!

Δοκίμασε το http://www.aivadream.com :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pugman

 

μηπως μπορειτε να μου πειτε τιμες (ενδεικτικα) απο mmc readers???

kai apo mmc giati εχω μπερδευτει λιγο:προσφατα ρωτησα στο πλαισιο για μια mmc 128mb και η τιμη ηταν γυρω στα 55-60 euro!

πολυ φθηνη δεν ειναι?

 

 

ta perissotera plaisio sthn athina den exoyn 128ares sandick (ontos h timh tosh einai) kai gia ayto ama den breite sandick parte mia multimedia card apo allh marka(doyleei mia xara xoris problhma)peripoy 58 euro kai sto germano poy rothsa thn 128ara sandick thn exoyn gyro sta 100 euro

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να πω απιστευτοι ειστε !!!!!!!!!

απιστευτη ανταποκριση

ουτε chat να ηταν!

ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

και ενα ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

τιμες για mmc readers ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον argi_7

 

ta perissotera plaisio sthn athina den exoyn 128ares sandick (ontos h timh tosh einai) kai gia ayto ama den breite sandick parte mia multimedia card apo allh marka(doyleei mia xara xoris problhma)peripoy 58 euro kai sto germano poy rothsa thn 128ara sandick thn exoyn gyro sta 100 euro

 

 

Gia akoma mia fora.CARREFOUR LEWFORO ATHINWN: SANDISK 64MB=30euro,SANDISK 128MB=50euro,NOKIA CARD= 156EURO.Treles times kai makran oi kalyteres sthn agora.Phgainte na deite

Μy Wii number : 1434 - 3964 - 4896 - 4229
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pugman

 

τιμες για mmc readers ξερει κανεις?

 

 

Pigene sto Ram Shop sth Stournarh (einai ligo pio pano apo to Plaisio) kai zitise to SanDisk R/W 6 in 1, exei gyro sta € 55 kai einai KORIFEOS!!!

Link to comment
Share on other sites

Hey peeps. Μια ερώτηση σχετικά με τον Real Player...

 

Τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να δω streaming video; Έχω δοκιμάσει κάποια links αλλά μου βγάζει κάθε φορά "Unable to connect to server".

Δοκιμάζω πχ τα video που υπάρχουν στο site της Real Networks από το default bookmark "Media Guide", με τη σύνδεση GPRS του MycosmosView, αλλά δε συνδέεται.

Δεν έχω και πολύ χρόνο να το ψάχνω, γι' αυτό αν ξέρετε κάτι, please ενημερώστε.

 

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pugman

 

παιδια τι να πω απιστευτοι ειστε !!!!!!!!!

απιστευτη ανταποκριση

ουτε chat να ηταν!

ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

και ενα ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

τιμες για mmc readers ξερει κανεις?

 

sto crefour ston Alimo exei enan me 33 Europoula...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...