Jump to content

Acer Liquid


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μολις πηρα μια 8αρα sd και εκανα χωρο με το malez recovery 1gb για εφαρμογες, μετα μετακινησα τις εφαρμογες και φαινεται οτι πηγαν γιατι μου γραφει οτι η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου ειναι 175mb.

Ετσι δεν πρεπει να ναι??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω προσωπικά δεν εχω το app2sd. εχουν ολα χωρέσει στην μνήμη και εχω και καμια 100αρα free

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ εχω πρόβλημα χώρου,απλά δοκιμάζω για να μάθω. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι,αν κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή τώρα,που θα πάει; στην εσωτερική ή στη κάρτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω και εγω λετε να μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση?

 

Εχει χρησιμοποιησει κανεις σας αυτο το ROM ? http://db.androidspin.com/android_developer_display.asp?developerid=34

 

H XP.H480Q.001 σειρα σας παρουσιασε αυτο το προβλημα με την οθονη?

Edited by darkie
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω και εγω λετε να μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση?

 

Εχει χρησιμοποιησει κανεις σας αυτο το ROM ? http://db.androidspin.com/android_developer_display.asp?developerid=34

 

H XP.H480Q.001 σειρα σας παρουσιασε αυτο το προβλημα με την οθονη?

 

Για την επιδοτηση κοιτα στο skroutz μηπως το δινει καποιο με επιδότηση.

Η eViL Eclair v2.2 ειναι απο τις καλυτερες μεχρι τωρα ROM.

Για το προβλημα στην οθονη δεν μπορω να βοηθησω, δεν γνωριζω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκεφτομαι να το παρω και εγω λετε να μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση?

 

Αφού δεν πωλείται από κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας (ακόμα τουλάχιστον), πως θα κάνεις χρήση της επιδότησης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω για expansys που ρωτησα μου ειπαν οτι δεν γινεται.. θα ρωτησω μηπως υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο σε saturn , media markt ktlp που συνεργάζονται με τη vodafone.. το πολυ πολυ να παρω το vivaz και να το πουλησω και να παρω αυτο εδω... οτι ειναι να γινει πρεπει να γινει σε 7 μερες.. Το προβλημα ειναι πως δεν το φερνει η acer hellas αλλα παραεισαγωγεις .. π.χ. μολις ειδαν πως εστειλα email στο expansys αυξησαν τη τιμη κατα 30 ευρω.. ελεος.. Edited by darkie
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε ξερω για expansys που ρωτησα μου ειπαν οτι δεν γινεται..

 

Λογικό είναι. Δεν συνεργάζεται με κάποιον από τους ελληνικούς providers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποια στιγμη σήμερα ο malez ανεβασε την LCR_1.5 και μάλλον στηρίζεται σε καινούριο leak που μπορεί να ειναι και η final 2.1.

Παντως μην την ψαξετε την LCR_1.5 την κατεβασαν αμεσως.

Υπομονή η 2.1 official δείχνει να ειναι πολυ κοντα μιας και 15/5 κυκλοφορεί και επίσημα το Liquid E.

Αντε και με 2.2 :p

 

EDIT:

Kαι οπως σας ειπα βγηκε η [ROM LEAK] Liquid E 0.014.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασε κανείς;

Διάβασα πάντως ότι είναι σταθερή και έχουν διορθώσει κάποια bug όπως το led για τα μηνύματα όπου παρέμενε αναμενο και το gps όπου σε έδειχνε ανάποδα.

Πάντως δείχνει να είναι μακρυά από την έκδοση 1.0 του liquid e μιλώντας αριθμητικά.

Ήδη ξεκίνησαν οι προαναγγελίες του liquid e και θα έχουμε μια stable φαντάζομαι έκδοση του 2.1.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

την εγκατεστησα και μια πρωτη εικονα ειναι ιδιαιτερα θετικη

Σταθερη μεχρι στιγμης χωρις κολληματα... Ειχα την 1.6 και δε βλεπω λογο να γυρισω πισω...

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασε κανείς;

Διάβασα πάντως ότι είναι σταθερή και έχουν διορθώσει κάποια bug όπως το led για τα μηνύματα όπου παρέμενε αναμενο και το gps όπου σε έδειχνε ανάποδα.

Πάντως δείχνει να είναι μακρυά από την έκδοση 1.0 του liquid e μιλώντας αριθμητικά.

Ήδη ξεκίνησαν οι προαναγγελίες του liquid e και θα έχουμε μια stable φαντάζομαι έκδοση του 2.1.

 

την εχω βάλει και εγω.

αρκετα γρήγορη.

led οκ δεν εχει καποιο πρόβλημα.

επισης επιτέλους το haptic feedback μπορει να απενεργοποιηθει και να μην εχει δονηση κάθε φορα!!!

αν βάλεις και τις ρυθμισεις του xian για το setcpu τοτε η μπαταρία βγάζει 1.5 μέρα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποφάσισα να μείνω στην 1.6 επίσημη τελικά μέχρι να βγει επίσημη 2.1 για το liquid e.

Εκτός κ αν με πιάσει κανας πυρετός για rom testing παλι :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ παιδιά. Μια χαρά δείχνει. Όχι ότι είχα πρόβλημα με τις 1.4 κ 1.4.1

Άντε να βγει και η επίσημη..

 

Γνωρίζει κανείς αν θα ανοίξει επίσημο android market στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλια ηδη αρχισε να πουλαει το Liquid e.

Οπότε μεσα στην βδομαδα περιμενουμε dump της ROM :D

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς αν θα ανοίξει επίσημο android market στην Ελλάδα;

 

Για αυτά τα θέματα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το apndroid το εχει βάλει κανεις?

εμενα δεν μου λειτουργει καλά.δηλαδή οταν παγωνει την συνδεση μετα δεν την επαναφέρει και θέλει ρεσετ

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

επειδη σκοπευω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο συντομα, θα ηθελα να ξερω απο τους μεχρι τωρα κατοχους του, αν υπαρχει καποιο προβλημα σχετικα με την οθονη και την ανταποκριση της. Καποιος ανεφερε οτι σε 1-2 σημεια κατω χαμηλα δεν εχει καλη ανταποκριση. Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα. Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω για να πάρεις μια εικόνα και εντυπώσεις από τη συσκευή αν θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο expansys τελικα...Οταν το παρω θα σας γραψω και εγω τα σχολια μου.!!

 

Παιδια ακομη κατι..Οταν παω να το παραλαβω μηπως πληρωνω τιποτα?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ακομη κατι..Οταν παω να το παραλαβω μηπως πληρωνω τιποτα?

 

Εάν έχεις πληρώσει ήδη και δεν το έχεις αγοράσει με αντικαταβολή... δεν πληρώνεις τίποτα. Σε αυτά που έχεις πληρώσει συμπεριλαμβάνονται και τα έξοδα αποστολής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πλησιάζει να γίνει stable...οσο πάει και γίνεται καλύτερη...πρακτικά δεν έχει κάποιο bug...

λέγεται μάλιστα ότι ειναι πολύ πιθανό αυτή να είναι η official rom που θα "φοραει" το liquid e

 

Από στιγμή σε στιγμή βγαίνει και η 1.100.05_EMEA, 1st final release rom

 

Τις τελευταιες ώρες βγαινει η μια rom μετά την άλλη...πανικος....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...