Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιδεα μου ή οι φωτο που βγαζει μετα την 4.4.4 ειναι λιγο χειροτερες...;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κάνω λάθος οι καινούριες μπαταρίες καλό είναι να φορτίζονται πριν πέσουν κάτω από 15%

 

Λες ε; Μαλλον ετσι θα το κανω πλεον. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα το αφησω να ξανακλεισει απο μπαταρια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ερώτηση χρησιμοποιώ την δωρεάν έκδοση του nova launcher. Αξιζει η αγορά της prime έκδοσης?

 

Πολλοι φιλοι απο δω μεσα που τον χρησιμοποιουνε λενε οτι ειναι ο καλυτερος. Εγω πιστευω οτι αξιζει...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό από την 4.3 μπορεί να πάει ΟΤΑ σε 4.4;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό από την 4.3 μπορεί να πάει ΟΤΑ σε 4.4;

 

 

 

Φυσικά και μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ρωτάω, διότι κάτι xperia παλιά θέλανε PC σώνει και καλά.

Ευχαριστώ για την απαντηση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τελικά έχω πρόβλημα με την φόρτιση. Και μένα σταμάτησε στο 75% το έκλεισα και άρχισε να φορτίζει πάλι κανονικά. ..Μετά το update φυσικά σε 4.4.4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα οτι με την 4.4.4 οταν παιζει το ραδιοφωνο ακουγεται ο ηχος μονο απο το ενα ακουστικο (το δεξια συγκεκριμενα) ενω με την 4.4.2 ολα ηταν μια χαρα.

 

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η μπαταρία άρχισε να επανέρχεται πάλι...

 

android L πότε μας έρχεται;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η μπαταρία άρχισε να επανέρχεται πάλι...

 

android L πότε μας έρχεται;

Μαλλον Οκτώβριο μαζί με τα νεξους κι εμείς

Link to comment
Share on other sites

ω ναι, το moto g ήταν το καλύτερο κινητό, οι επιδόσεις του moto g μου άφηναν με ανοιχτό στόμα άτομα με πολύ ακριβά κινητά αλλά από όταν πήρε update σε 4,4,4 το Moto g τείνει να γίνει μηλόφωνο, η L αργεί, για καστομιά μας βλέπω τους περισσότερους

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό φίλε? Εμένα τουλάχιστον δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα η 4.4.4 το κινητό εξακολουθεί και είναι το ίδιο καλό
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό φίλε? Εμένα τουλάχιστον δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα η 4.4.4 το κινητό εξακολουθεί και είναι το ίδιο καλό

 

γιατί το κινητό τρώει μικρά λαγκαρίσματα ενώ τρέχει μόνο η επίσημη εφαρμογή του τουίτα και η μπαταρία φεύγει χωρίς καν να χρησιμοποιώ το κινητό. είναι και η σύγκριση, με την 4,4,2 το moto g ήταν εντυπωσιακό και αυτή η σύγκριση κάνει την 4,4,4 ακόμα υποδεέστερη. :(

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

...με την 4,4,2 το moto g ήταν εντυπωσιακό και αυτή η σύγκριση κάνει την 4,4,4 ακόμα υποδεέστερη. :(

 

Εγω νομιζω οτι με τη 4.4.4 ειναι πιο αποδοτικο το κινητο...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Λες τοσο γρηγορα? Να το παρουμε και μεις?

Ναι καπου είχα δει οτι μαζι με τα νεξουσακια θα την πάρουμε κι εμεις και το moto x. Τώρα νταξει περιμένουμε να δούμε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

ω ναι, το moto g ήταν το καλύτερο κινητό, οι επιδόσεις του moto g μου άφηναν με ανοιχτό στόμα άτομα με πολύ ακριβά κινητά αλλά από όταν πήρε update σε 4,4,4 το Moto g τείνει να γίνει μηλόφωνο, η L αργεί, για καστομιά μας βλέπω τους περισσότερους

 

Εγώ δεν είδα καμιά διαφορά στην 4.4.4 πάντως. Ούτε lags εμφανίστηκαν, ούτε η μπαταρία φεύγει γρηγορότερα. Μακριά από μένα οι κάστομς.

 

Όσο για την L προσωπικά πιστεύω ότι θα τη δούμε αρχές του 2015. Δεδομένου ότι με το staged release της 4.4.4 κάναμε 2 μήνες να την δούμε από τότε που ανακοινώθηκε, ίσως και παραπάνω. Βέβαια στην GPE έκδοση θα βγει αμέσως μετά το nexus λογικά άρα όποιος είναι root περνάει image.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι νεος κατοχος του moto g το κινητο ειναι τελειοοοοοοο :) το πηρα απο σκρουτζομαγαζο πριν 2 μερες κ εχω ενα μεγαλο προβλημα , προφανως το κινητο ειναι απο παραεισαγωγης κατι τετοιο κ μπορει να μου εχει ελληνικα αλα δεν μου εχει ελληνικο λεξικο και δεν μου λειτουργει το τ9 σωστα ... :(

Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικο λεξικο μεσα ή καποια αλλη λυση πλζ SOS

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι νεος κατοχος του moto g το κινητο ειναι τελειοοοοοοο :) το πηρα απο σκρουτζομαγαζο πριν 2 μερες κ εχω ενα μεγαλο προβλημα , προφανως το κινητο ειναι απο παραεισαγωγης κατι τετοιο κ μπορει να μου εχει ελληνικα αλα δεν μου εχει ελληνικο λεξικο και δεν μου λειτουργει το τ9 σωστα ... :(

Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικο λεξικο μεσα ή καποια αλλη λυση πλζ SOS

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Εγκατεστησε αυτο το πληκτρολογιο φιλε:

 

http://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760975506

 

και μετα κατεβασε το ελληνικο λεξιλογιο.

Link to comment
Share on other sites

γιατί το κινητό τρώει μικρά λαγκαρίσματα ενώ τρέχει μόνο η επίσημη εφαρμογή του τουίτα και η μπαταρία φεύγει χωρίς καν να χρησιμοποιώ το κινητό. είναι και η σύγκριση, με την 4,4,2 το moto g ήταν εντυπωσιακό και αυτή η σύγκριση κάνει την 4,4,4 ακόμα υποδεέστερη. :(

Εγω στην 4.4.4 δεν εχω λαγκαρισματα! Απλα η μπαταρια κραταει λιγοτερο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι νεος κατοχος του moto g το κινητο ειναι τελειοοοοοοο :) το πηρα απο σκρουτζομαγαζο πριν 2 μερες κ εχω ενα μεγαλο προβλημα , προφανως το κινητο ειναι απο παραεισαγωγης κατι τετοιο κ μπορει να μου εχει ελληνικα αλα δεν μου εχει ελληνικο λεξικο και δεν μου λειτουργει το τ9 σωστα ... :(

Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικο λεξικο μεσα ή καποια αλλη λυση πλζ SOS

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

βάλε swiftkey, δωρεάν είναι πια

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Του έχει τύχει κάποιου να σπάσει το τζαμάκι του moto g ???

Μου έπεσε στις διακοπές μου και έχει ραγίσει παντού στην οθόνη.

Λειτουργεί κανονικά σε όλα τα υπόλοιπα .

Ρώτησα στην motorola και μου είπανε 90€ .

Έχει βρει κανείς κάποιον τεχνικό που να μπορεί να το κάνει σε πιο λογική τιμή;;

Αλλιώς πρέπει να παραγγείλω από εξωτερικό ανταλλακτικό (περίπου 40 €) και να το ρισκάρω μόνος μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Του έχει τύχει κάποιου να σπάσει το τζαμάκι του moto g ???

Μου έπεσε στις διακοπές μου και έχει ραγίσει παντού στην οθόνη.

Λειτουργεί κανονικά σε όλα τα υπόλοιπα .

Ρώτησα στην motorola και μου είπανε 90€ .

Έχει βρει κανείς κάποιον τεχνικό που να μπορεί να το κάνει σε πιο λογική τιμή;;

Αλλιώς πρέπει να παραγγείλω από εξωτερικό ανταλλακτικό (περίπου 40 €) και να το ρισκάρω μόνος μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει....

 

Και για τι να το ρισκαρεις; Καλυτερα να το πας στη moto να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Και για τι να το ρισκαρεις; Καλυτερα να το πας στη moto να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

 

Είναι πολλά τα λεφτά.....

Με 90 € και ακόμη λίγα παίρνω καινούριο και κρατάω το παλιό για εφεδρικό!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα λεφτά.....

Με 90 € και ακόμη λίγα παίρνω καινούριο και κρατάω το παλιό για εφεδρικό!!

 

Τεχνικός δεν νομίζω να υπάρχει.. Ίσως κανένα μικρομαγαζο αλλά και αυτός θα σου πάρει 40 ευρώ που κάνει το εξάρτημα και πρόσθεσε και την δουλειά του οπότε και πάλι δεν θα συμφέρει.. Η Παρτο και φτιαξτο μόνος σου (λογικά θα υπάρχουν οδηγοί στο YouTube) ή κάνε αυτό που λες.. Βρες κανένα μεταχειρισμένο και κάνε την δουλειά σου.. ΑΑ και την επόμενη φορά θήκη οπωσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...