Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. Εξακολουθώ όμως να μην έχω ορθογραφικό έλεγχο (τον γνωστό κορρέκτορα). Έχει βρει κανείς καμιά καλή λύση;Εγκατέστησα το SlideIT σε trial έκδοση, δουλεύει μια χαρά, αλλά μετά μου ζητούσε 3.99 ευρώ. Αν υπάρχει κάτι σε τζαμπέ, θα με βόλευε.

 

Δεν χρειάζεται άλλο πληκτρολόγιο για να έχεις ορθογραφικό έλεγχο το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κατεβάσεις το Ελληνικό λεξικό από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου της Google...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται άλλο πληκτρολόγιο για να έχεις ορθογραφικό έλεγχο το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κατεβάσεις το Ελληνικό λεξικό από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου της Google...

 

Τό'χω δοκιμάσει πολλές φορές, αλλά δε δουλεύει. Όταν πάω στα "πρόσθετα λεξικά", κολλάει στο "Φόρτωση..." και δεν κατεβάζει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το λεξικό έπρεπε να κατεβαίνει...

Μάλλον είναι κάποιο πρόβλημα με την συσκευή σου συγκεκριμένα, δοκίμασες να κάνεις clear data στο πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε από το Amazon Γερμανίας η αποστολή από που έγινε; Εμένα γιατί δείχνει ότι έφυγε από Ιταλία; Όχι πως έχει σημασία απλά από περιέργεια.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά :thanks:

 

Κατεβασα το touchpal x free. Ειναι υπέροχο γιατι εχει την λειτουργια που απλά σερνεις πανω στα γραμματα και γραφεις. ΑΛΛΑ στα sms γράφοντας με κεφαλαία σε κάθε τονισμένο γράμμα που γράφω οταν παταω αποστολή χάνεται ως δια μαγείας και δεν στελνεται στον αποστολέα.

 

Ξέρει κανεις την λύση? μου αρεσε κατα αλλα η εφαρμογη. Δεν το κανει ουτε στο viber ουτε αλλου. ΜΟνο στα sms.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Τό'χω δοκιμάσει πολλές φορές, αλλά δε δουλεύει. Όταν πάω στα "πρόσθετα λεξικά", κολλάει στο "Φόρτωση..." και δεν κατεβάζει τίποτε.

 

Στα προσθετα λεξικα εχει μονο 6 γλωσσες, αλλα δεν εχει Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το SwiftKey και όπως βλέπετε δουλεύει τέλεια και βγάζει και γρήγορα τις προτεινόμενες λέξεις.

Αν και είναι λίγο μεγάλο μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις το έκανα και μετά την επανεκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα "το android αναβαθμίζεται". Αν δω κάποια ουσιαστική διαφορά θα σας πω.

 

Παραθέτω αποτελέσματα από Geekbench με Dalvik και ART αντίστοιχα:

343/1148

INTEGER: 416/1479

FLOATING POINT: 311/1201

MEMORY: 261/380

--------------

337/1092

INTEGER: 406/1342

FLOATING POINT: 310/1197

MEMORY: 256/383

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω αποτελέσματα από Geekbench με Dalvik και ART αντίστοιχα:

343/1148

INTEGER: 416/1479

FLOATING POINT: 311/1201

MEMORY: 261/380

--------------

337/1092

INTEGER: 406/1342

FLOATING POINT: 310/1197

MEMORY: 256/383

 

Και γω απο χθες ειμαι με art! Εσυ παρατηρησες καμια διαφορα? Εγω δεν ξερω ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα του πέρασα την κομμένη sim και κάποιες εφαρμογές. Εντάξει, το κινητό πάει σφαίρα! Επίσης Wifi πολύ καλό, σαν του λάπτοπ όπως και σήμα από τον πάροχο. Ηχεία μπροστά και πίσω πολύ δυνατά. Αυτό με την διαστρέβλωση του ήχου δεν το άκουσα (ή μπορεί να το άκουσα και να μην το κατάλαβα! :p ). Ρε παιδιά, κάπου πήρε το μάτι μου ότι έχει καποιο ledάκι. Αυτό πότε ανάβει; Ακόμη δεν το έχω δει. Σε 4.3 είμαι ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται άλλο πληκτρολόγιο για να έχεις ορθογραφικό έλεγχο το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κατεβάσεις το Ελληνικό λεξικό από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου της Google...

 

Πως το κάνουμε αυτό...; Εξηγησέ το παραπάνω γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα...

 

Ευχαριστώ. :)

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα του πέρασα την κομμένη sim και κάποιες εφαρμογές. Εντάξει, το κινητό πάει σφαίρα! Επίσης Wifi πολύ καλό, σαν του λάπτοπ όπως και σήμα από τον πάροχο. Ηχεία μπροστά και πίσω πολύ δυνατά. Αυτό με την διαστρέβλωση του ήχου δεν το άκουσα (ή μπορεί να το άκουσα και να μην το κατάλαβα! :p ). Ρε παιδιά, κάπου πήρε το μάτι μου ότι έχει καποιο ledάκι. Αυτό πότε ανάβει; Ακόμη δεν το έχω δει. Σε 4.3 είμαι ακόμα.

 

Το ledaki ειναι διπλα στην μπροστινη καμερα ! Αμα δεν σου λειτουργει σωστα καποιος φιλος ποσταρε ενα app απο play store που ειναι αψογο

Link to comment
Share on other sites

Εχει και swype αυτο? Μεγαλο σε ram καταναλωση η σε μέγεθος που καταλαμβάνει?

 

40mb ραμ μου πιάνει τώρα αλλά πραγματικά αξίζει από pirate την κατέβασα

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πρόβλημα που είχα με το τσιριγμα στο ηχείο το έστειλα πίσω amazοn Γερμανίας,

πολύ εξυπηρετικοί μου το έκαναν αντικατάσταση και μου έστειλαν άλλο,(παρατήρησα ότι το στέλνουν μέσω Ιταλίας ,έχουν αποθήκες εκεί? γιατί το πρώτο ηρθε απο Γερμανία)

το περιμένω να το έχω την Τρίτη.

 

Το είχα κάνει και μια γρατζουνιά στην οθόνη ,φοβόμουνα μην είχα κάποιο θέμα και δεν μου το αλαλάξουν αλλά δεν είπανε τίποτα.

Μου επιστρέψαν και τα μεταφορικά .

 

Τώρα είμαι για να αναζήτηση θήκης για να μην την ξαναπατήσω και λέω για αυτή την έχει πάρει κανείς να μας πει γνώμες .

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Pudini-New-Thin-Flip-PU-Leather-Case-for-Motorola-MOTO-G-Phone-XT1031-XT1032-/271363146571?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item3f2e81034b

 

ή αυτη

http://www.ebay.com/itm/FUNDA-CARCASA-FLIP-COVER-PROTECTOR-para-MOTOROLA-moto-G-CUERO-PUDINI-CASE-/231132527678?pt=ES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles&hash=item35d0927c3e#shpCntId

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το MOTOROLA DEVICE MANAGER για μεταφορά αρχείων?

Εγώ το έβαλα και δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Η 4.4 ήρθε και για τους Γερμανούς. Καλορίζικη

 

Μου έβγαλε ειδοποίηση αλλά εκείνη την στιγμή δεν είχα WiFi και πάτησα remind.

Συνδέθηκα σε δίκτυο και προσπαθώ να το κατεβάσω αλλά έχει κολλήσει στο "Download will resume in WiFi coverage" και 0%.

Έκανα restart, μπηκα-βγηκα απο το WiFi αλλά δεν κάνει τίποτα. :/ Στο System Update λεει ότι η ενημέρωση κατεβαίνει και θα με ειδοποιήσει μόλις είναι έτοιμη. Μήπως έχουν πρόβλημα οι servers?

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε αυτό...; Εξηγησέ το παραπάνω γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα...

 

Ευχαριστώ. :)

 

Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις - Γλώσσα και εισαγωγή - Πληκτρολόγιο Google - Πρόσθετα λεξικά και επιλέγεις τα Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σορι που σας εχω κουράσει με τα sms αλλα είναι σημαντικό και αυτονόητο. Το πρόβλημα είναι μαλλον στη συσκευη και οχι στις εφαρμογές.

 

Εξηγώ: Αν γράψεις με μικρά οταν γινεται η αποστολή δεν φταννουν στον παραλήπτη τα τελικα σ. Αν γράψεις με κεφαλαια, δεν στελνονται στον παραλήπτη τα τονισμένα. (Με βολέυει μονο η λειτουργια με swype οποτε δεν μπορώ να αποφύγω τους τόνους.)

 

Οποιος εχει εμπειρία ας ποσταρει. Μήπως πρεπει να αλλάξω την αφαρμογή - πλατφόρμα των sms? μηπως φταίει η στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Το πα κι το' κανα.

Μόλις παρέλαβα κινητό και γνήσια flip shell θήκη. :D

 

Εντυπώσεις σε λίγο.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς λύση για τα ελληνικά SMS?

 

Αν λες για τα μικρα "σ" που τα κοβει, εγω εβαλα το handcent sms και λυθηκε το προβλημα.

 

Επίσης άμα σε κάποιον δεν αρέσει το Handcent ή θέλει μια λύση όσο ποιο κοντά στην στοκ εφαρμογή του Moto G μία εναλλακτική επιλογή είναι το 8sms.

 

Καλημέρα! Σορι που σας εχω κουράσει με τα sms αλλα είναι σημαντικό και αυτονόητο. Το πρόβλημα είναι μαλλον στη συσκευη και οχι στις εφαρμογές.

 

Το πρόβλημα δεν έχει καμιά σχέση με την συσκευή παρά μόνο με εφαρμογή των SMS και η λύση είναι η χρησιμοποίηση κάποιας άλλης όπως έχει ήδη αναφερθεί τόσες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Το πα κι το' κανα.

Μόλις παρέλαβα κινητό και γνήσια flip shell θήκη. :D

 

Εντυπώσεις σε λίγο.

 

Ποσο σου πήγε η flip shell??

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σου πήγε η flip shell??

 

22ευρω απο Αμαζον Αγγλιας.

Δινει αλλη ποιοτητα στο κινητο...χαλαλι τα λεφτα.

Αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πελαγώσει. Μια βοηθεια παιδες. Εδω και 10 μερες το viber λειτουργουσε μια χαρα. Σημερα λειτουργουν τα μηνυματα του, αλλά στις κλήσεις οταν το σηκωνω εγω η αλλος που καλώ η δικη μου εφαρμογη κρασαρει, και μου λεει οτι σταματησε να λειτουργει. Δεν εχω πειραξει τιποτα. Το χρειάζομαι γιατι η κοπελα μου ειναι εξωτερικό. Ειναι κατι που μπορώ να κάνω? Εκανα απεγκατασταση και παλι εγκατασταση και συμβαίνει παλι.

 

Edit . Να σημειωσω απλώς πως χθες εκανε μονο του αναβαθμιση το προγραμμα.

Edited by stepar10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...