Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου το έφερε κάποιος ο οποίος πήγε αμερική για διακοπές είμαι απο τους τυχερούς διότι το πήρα και στην καλύτερη τιμή! :) Λοιπόν μόλις το αναβάθμισα στο 4.4.2 kitkat και έχει κανονικά την ελληνική γλώσσα...σας ευχαριστώ!! :)

 

εντωμεταξύ το προηγούμενο μου κινητό είναι της Sony xperia το Sole και πραγματικά είχε το καλύτερο λεξικό απ'όσα κινητά είχα δει! έγραφα τι κσνρι; και μου βγαζε αμέσως τι κάνεις! αυτό πως το αλλάζω στο moto g ;

Edited by Metaxas_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εντωμεταξύ το προηγούμενο μου κινητό είναι της Sony xperia το Sole και πραγματικά είχε το καλύτερο λεξικό απ'όσα κινητά είχα δει! έγραφα τι κσνρι; και μου βγαζε αμέσως τι κάνεις! αυτό πως το αλλάζω στο moto g ;

 

Κατέβασε κανένα άλλο πληκτρολόγιο από το play store όπως το SwiftKey ή το swype.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να πιστευω παρολο που μιλαμε για ποιοτητα οσον αφορα το moto X, οτι ενα διπυρηνο θα ειναι κοντα στην τιμη ενος nexus τα οποία ειναι τετραπύρηνα. Αυτο το βλεπω σαν ιεροσυλια :p

Αν σημερα εφτιαχναν το moto G με 2gb Ram θα το επαιρνα "χτες" :)

Αν είχε 2GB τότε θα κόστιζε πάνω από 250€ !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε 2GB τότε θα κόστιζε πάνω από 250€ !!!

 

Αυτο ειναι σιγουρο, απλα βλεπω οτι αρκετα απο τα νεα τηλεφωνα που κυκλοφορουν εχουν 2gb μνημης που σε συνδυασμο με quad core επεξεργαστη, σου δινουν ενα τηλεφωνο που θα το κρατησεις αρκετο καιρο. Αλλα ενταξει, γνωριζω οτι ολοι θελουμε κατι απο το τηλεφωνο μας, αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα !

Και η αληθεια ειναι οτι μαλλον θα επρεπε να με καιει ο επεξεργαστης να ειναι quad για καλυτερη αποκριση, καλυτερη θερμικη συμπεριφορα αφου ειναι νεοτερος επεξεργαστης, με υποστηριξη lpddr3 αντι για lpddr2 μνημης αλλων συσκευων αφου στη kitkat η μιση μνημη ειναι ελευθερη.

Συμπερασμα : οσο μιλαω θα αλλαζω συνεχεια γνωμη για το ποιο απο τα 2 θα διαλεξω :lol: :p

LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα μου ήρθε και εμένα το moto g (16gb) απο το amazon uk.

Οι πρώτες εντυπώσεις και απο εμένα άριστες,μια χαρά οθόνη και χρώματα,γρηγορο,wifi περιήγηση τέλεια..το κράτημα στο χέρι όπως λένε όλοι όντως είναι μια χαρά..Το πίσω καπάκι εγώ το έβγαλα μια χαρά(είδα σε πολλές παρουσιάσεις οτι ανοίγη δύσκολα)..Η συσκευασία αποστολής απο το amazon ασφαλέστατη το κουτί του τηλεφώνου δεν ήταν κλειστο με ζελατίνη(μπορεί να έγινε ελεγχος πριν σταλεί).. Το τηλέφωνο στην οθόνη του είχε το διαφανο προστατευτικο..Δεν πρόλαβα να το ψάξω περισσότερο, τα λέμε στην συνέχεια..Είμαι και εγώ σε αναζήτηση θήκης και προστατευτικου οθόνης,θα έλεγα ναι σε μια ομαδική παραγγελία αλλά είμαι επαρχία,οπότε δύσκολο..

Edited by satmaniac
φωτο επισυναψη
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά καλύτερα είναι 2πύρινος επεξεργαστής χρονισμένος ψηλά ή 4πύρινος χρονισμένος χαμηλά. Με την ίδια RAM ας πούμε...:worry::worry::worry:

 

Επειδή προέρχομαι από iPhone και από android δεν γνωρίζω. Μπορώ να αλλάγω το ui στο moto g από το play store. Από τα βίντεο που βλέπω δεν μου αρέσει και πολύ το μενού του και τα χρώματα. Κάποιος από τα παιδιά που το αγόρασε να μας πει εντυπώσεις.

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα μου ήρθε και εμένα το moto g (16gb) απο το amazon uk.

Οι πρώτες εντυπώσεις και απο εμένα άριστες,μια χαρά οθόνη και χρώματα,γρηγορο,wifi περιήγηση τέλεια..το κράτημα στο χέρι όπως λένε όλοι όντως είναι μια χαρά..Το πίσω καπάκι εγώ το έβγαλα μια χαρά(είδα σε πολλές παρουσιάσεις οτι ανοίγη δύσκολα)..Η συσκευασία αποστολής απο το amazon ασφαλέστατη το κουτί του τηλεφώνου δεν ήταν κλειστο με ζελατίνη(μπορεί να έγινε ελεγχος πριν σταλεί).. Το τηλέφωνο στην οθόνη του είχε το διαφανο προστατευτικο..Δεν πρόλαβα να το ψάξω περισσότερο, τα λέμε στην συνέχεια..Είμαι και εγώ σε αναζήτηση θήκης και προστατευτικου οθόνης,θα έλεγα ναι σε μια ομαδική παραγγελία αλλά είμαι επαρχία,οπότε δύσκολο..

 

Απ' οτι κοιταξα λιγο, σε αρκετες θηκες κανουν δωρο τα προστατευτικα http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_n_0?rh=n%3A560798%2Cn%3A340321031%2Ck%3Amoto+g+pouch&keywords=moto+g+pouch&ie=UTF8&qid=1389294057&rnid=560800

LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Συμπερασμα : οσο μιλαω θα αλλαζω συνεχεια γνωμη για το ποιο απο τα 2 θα διαλεξω :lol: :p

Οταν δεις, μεταξύ των δύο,διαφορά στην τιμή το λιγότερο 150€ εύκολα θα διαλέξεις!

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεις, μεταξύ των δύο,διαφορά στην τιμή το λιγότερο 150€ εύκολα θα διαλέξεις!

 

Αρχικα, σαν οδηγο ειχα αυτο http://www.skroutz.gr/s/4294295/Motorola-Moto-G-16GB.html με ταβανι τα 300 ευρω. Αν η διαφορα ειναι στα 150 ευρω, εννοειται πως θα ειναι ευκολη η επιλογη ! :D

LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω:

 

Ποση ειναι η ακριβη συνολικη ραμ και ποση ειναι διαθεσιμη οταν το πρωτοανοιξατε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα, σαν οδηγο ειχα αυτο http://www.skroutz.gr/s/4294295/Motorola-Moto-G-16GB.html με ταβανι τα 300 ευρω. Αν η διαφορα ειναι στα 150 ευρω, εννοειται πως θα ειναι ευκολη η επιλογη ! :D

Αν βέβαια δεν έρθει διπύρινη έκδοση του Χ αλλά τετραπύρινη, εννοείται ότι θα είναι ακριβότερο.Αυτή τη στιγμή το καλύτερο value for money κινητό είναι χωρίς αμφισβήτηση το MOTO G. Οσοι το πήραν το διαπιστώνουν καθημερινά!

Link to comment
Share on other sites

Αν βέβαια δεν έρθει διπύρινη έκδοση του Χ αλλά τετραπύρινη, εννοείται ότι θα είναι ακριβότερο.Αυτή τη στιγμή το καλύτερο value for money κινητό είναι χωρίς αμφισβήτηση το MOTO G. Οσοι το πήραν το διαπιστώνουν καθημερινά!

 

Το πιστευω αυτο και προς το G πλεον συγκλινω για αγορα αλλα λεω να περιμενω να φυγει ο Ιανουαριος, μην κανει κανενα αστειο η motorola και πεταξει κανενα revision στην αγορα γιατι ειναι google company πλεον. Το nexus 5 που ειναι συνεργασια google με lg βγηκε Οκτωβριο-Νοεμβριο αν δεν κανω λαθος και εχει ηδη 2 revision.Το nexus 4 εχει βγαλει 12 ή 13 revisions και εχω το 11ο. Λεω να το δω λιγο αυτο.

 

Το κινητό με την 4.4.2 διαπιστώνω ότι δεν έχει καμία διαφορά στην απαλότητα λειτουργίας από το Nexus 4, έχει ξεκάθαρα καλύτερα χρώματα στην οθόνη, καλύτερη ποιότητα στις φωτογραφίες, πολύ καλύτερη μπαταρία, ραδιόφωνο, καλύτερο μέγεθος και υστερεί μόνο στην RAM αλλά θεωρητικά γιατί δεν κατάλαβα ούτε για ένα δευτερόλεπτο την διαφορά...δεν παίζω όμως παιχνίδια.

 

Με την kitkat διαφορά δεν φαινεται γιατι ειναι ελαφριά και τρεχει πολυ καλα και σε low end κινητα.Αν πλεον βασιστουν στην φιλοσοφια της kitkat και οι υπολοιπες εκδοσεις android τοτε δεν υπαρχει θεμα για παραπανω Ram πιστευω. Σε jellybean θα φαινοταν καποια διαφορά στη Ram αλλα και παλι το G εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα. Ειναι απο τα καλυτερα vfm κινητα.

Edited by jjonny
LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν ανοίγω ή κλείνω την εφαρμογή της κάμερας ακούγεται ένας θόρυβος στο φακό της κάμερας. το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;ειναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ απαλό "τσακ"; Kαι το δικό μου το κάνει οπότε μάλλον προβλέπεται γιατί δεν βλέπω καμία δυσλειτουργία ή "παραξενιά", ούτε στην κάμερα, ούτε πουθενά αλλού.

 

ακριβώς αυτό το τσακ.οποτε όλα καλά. πάντως το κινητό πάει μπάλα. είμαι πολύ ευχαριστημένος. μόνο που έχω μικρό φορτιστή και έκανε 3+ ώρες να φορτίσει από 15% .

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω αγορασει απο Αγγλια θεωρητικα δεν επρεπε να εχω λαβει και εγω την 4.4 ? Δεν πεθαινω ειναι η αληθεια γιατι και με 4.3 παει νερο αλλα απο περιεργεια εχει λαβει την 4.4 κανεις με αγγλικο moto g?

 

Επισης να πω σε οσους σκεφτονται να το αγορασουν να πω το εξης: ειναι η εκτη συσκευη αντροιντ που περναει στην κατοχη μου και ειναι απλα η καλυτερη εμπειρια αντροιντ με διαφορα. Δεν κολλαει με τιποτα. Με τιποτα. Μονο αρνητικο η καμερα που στις βραδυνες δεν εντυπωσιαζει αλλα κανει την δουλεια της και εγω ειμαι απολυτος ευχαριστημενος. Στα 140 ευρο εδω δεν επερνα τιποτα. Σε αυτη την τιμη ειδικα δεν εχει αντιπαλο. :)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιασμένος κι εγω με τη σειρα μου για μια εξαιρετικη vfm υλοποιηση. Κι εχω δει πολλα, παρα πολλα. Μπραβο στη Motorola...
Link to comment
Share on other sites

Στα 140 ευρο εδω δεν επερνα τιποτα. Σε αυτη την τιμη ειδικα δεν εχει αντιπαλο. :)

 

Τελικά πόσο έχει βρε παιδιά. Αλλος λέει 140 άλλος 180... όλοι από το amazon.uk δεν το πείρατε;;;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο έχει βρε παιδιά. Αλλος λέει 140 άλλος 180... όλοι από το amazon.uk δεν το πείρατε;;;

 

εγώ από handec το πηρα.215€ βγήκε με DHL και το είχα σε 24 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας αξιόπιστος κάτοχος δεν φαίνεται να έχει ισχυριστεί ότι έχει πάρει 4.4.2 σε βρετανικό Moto G.

 

Ποια ρομ προτιμησες για φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο έχει βρε παιδιά. Αλλος λέει 140 άλλος 180... όλοι από το amazon.uk δεν το πείρατε;;;

 

Τελικο ποσο λεω φιλε αλλα το πηρα απο εκει (phones4u). Επρεπε να το γραψω σορρυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα προχωρησω στην αγορα του κινητου στα 8giga που ουσιαστικα ειναι 5.5 αν δεν κανω λαθος! Προσωπικα παιχνιδια παιζω σπανια και παιζω μικρα δν καθομαι να κατεβαζω τεραστια κτλπ! Κυριως τραγουδια εφαρμογες και φωτογραφιες! Πιστευτε οτι θα εχω θεματα? Ειναι πολυ τουμπανο πραγματικα περα απο αυτο το μειον με την μνημη!
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στο αμαζον εμειναν μονο 3 στοκ. και μαλιστα δεν λεει sold by amazon οπως το δικο μου που εκανα παραγγελία χτες.

Μαλιστα εριξαν και λιγο την τιμή. Οποτε οποιος προλαβει. Το δικο μου εγινε dispatch σημερα με ups ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

 

Μια ερωτηση, το γυαλι μπροστα απο την οθονη (gorilla glass νομιζω) ισχυει οτι ειναι πολύ δυσκολο να γρατζουνηθεί και γενκά οτι δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στο αμαζον εμειναν μονο 3 στοκ. και μαλιστα δεν λεει sold by amazon οπως το δικο μου που εκανα παραγγελία χτες.

Μαλιστα εριξαν και λιγο την τιμή. Οποτε οποιος προλαβει. Το δικο μου εγινε dispatch σημερα με ups ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

 

Μια ερωτηση, το γυαλι μπροστα απο την οθονη (gorilla glass νομιζω) ισχυει οτι ειναι πολύ δυσκολο να γρατζουνηθεί και γενκά οτι δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις screen protector?

 

Δες εδω για να καταλαβεις τι παιζει με το Corning Gorilla Glass 3

Απο τη πλευρα μου πιστευω οτι σε οθονες αφης γενικοτερα χρειαζεται το screen protector καθως δεν βοηθαει μονο εναντια στις γρατζουνιες, αλλα και απο σκονη, υγρα και οτι μπορει να πεσει στην οθονη και να την λερωσει ή να την χαλασει (οπως π.χ ενα οινοπνευματωδες ποτο που μπορει να τη θολωσει). Αν λερωθει ή γεμισει δαχτυλιες το screen protector, παιρνεις ενα πανακι και το σκουπιζεις ή το αλλαζεις με καινουριο και τελειωσε το θεμα χωρις να τρεχει τιποτα.

Edited by jjonny
LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...