Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό δεν το περνώ ούτε με σφαίρες!

 

Εξ' άλλου...φαίνεται πως ξεκίνησε και την Ευρώπη πριν λίγο!!!:yahoo:

Kάνε λίγο υπομονή για την επίσημη.Στο δρόμο είναι! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!Ενδιαφερομαι για την αγορά του Motorola moto G στα 16gb και έλεγα να περιμένω να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα αλλα επειδη δεν βλέπω φως στο τουνελ αποφάσισα να το παραγγείλω επειδή όμως δεν εχω εμπειρία απο online παραγγελίες θα ηθελα να μου πεί καποιος από που να το παραγγείλω και ποιά θα είναι η τιμή του μαζί με τα μεταφορικά.Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Μια περίπτωση είναι το http://www.handtec.co.uk και θα σου κοστίσει 215 € μαζί με τα μεταφορικά(DHL)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο post #127 εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2594590&page=13 έχει ανέβει η 4.4.2 OTA για τα γερμανικά moto g.

Θα την κάνω sideload το βράδυ και θα σας πω πως πήγε....

Edited by lpapachr
Link to comment
Share on other sites

Το handtech ειναι αξιοπιστο οσο και το αμαζον? Εγγυηση ενα χρόνο γράφει. Τοσο έχει παντου?

 

Πολύ αξιόπιστο, ανήκει στην κατηγορία των clove/ expansys μαγαζιών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Royal Mail, δεν ξέρω αν το amazon.co.uk στέλνει με RM ή με DHL, έχει εισάγει μία νέα νομοθεσία όπου οι συσκευές ΔΕΝ θα πρέπει να έχουν μέσα την μπαταρία. Αυτό πρακτικά σημαίνει πως μπορεί σε μία συσκευασία να υπάρχει τηλ. και μπαταρία αλλά ΟΧΙ το ένα μέσα στο άλλο. Αυτό όμως ξέρω πως ισχύει από τα μέσα του '13 περίπου..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Και οσο για την εγγυηση? ο ενας χρονος που αναφέρει το handtec ειναι οσο δινουν ολοι? Βασικα η μοτορολα μαλλον δινει μονο εναν χρονο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Και οσο για την εγγυηση? ο ενας χρονος που αναφέρει το handtec ειναι οσο δινουν ολοι? Βασικα η μοτορολα μαλλον δινει μονο εναν χρονο?

 

Η Motorola GR δίνει 2 χρόνια. Η Ε.Ε δίνει και αυτή 2 χρόνια. Η Motorola UK όμως δίνει 1 χρόνο. Ως εκ τούτου είναι λίγο tricky..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Η Motorola GR δίνει 2 χρόνια. Η Ε.Ε δίνει και αυτή 2 χρόνια. Η Motorola UK όμως δίνει 1 χρόνο. Ως εκ τούτου είναι λίγο tricky..

καλυτερα να αγοραστει τοτε απο amazon.de η αντιστοιχο ευρωπαικο site για τον ενα παραπανω χρονο εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να αγοραστει τοτε απο amazon.de η αντιστοιχο ευρωπαικο site για τον ενα παραπανω χρονο εγγυησης.

 

Συνήθως το service το Ελληνικό τα δέχεται και ας είναι από το νησί.. Συνήθως έτσι, δεν είναι κανόνας αυτό..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πάιδες κάπου διάβασα ότι στο κουτί έχει μέσα μόνο ένα καλώδιο usb. Με τον φορτιστή του iphone 3gs θα μπορώ να κάνω φόρτιση; Επειδή ο εν λόγω φορτιστής εχει υποδοχή για usb.

Τέλος ένα καλό hands free ακουστικό για το moto g πόσο κοστίζει; Πρέπει να να είναι και κεραία για το radio ή έχει ενσωματομένη;

Ευχαριστώ...:)

 

Καμιά απάντηση; Κάτι ακόμα. Στις διαστάσεις λέει για πάχος 11,6 χιλ. Στις φώτο και τα βίντεο που βλέπω δεν φαίνεται και τόσο χοντρό. Επειδή κάνει καμπύλη εννοεί ότι τα 11,6 είναι το μέγιστο στο κέντρο του τηλεφώνου;

Πάντως τα μόνα μειονεκτήματα (προσωπικά) που βρίσκω είναι το μέγεθος-βάρος, το υψηλό SAR και η φωτογραφική που θα μπορούσε να είναι στα 8 MP. Εφόσον υπάρχει motorola Hellas γιατί δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορούμε να παραγγειλουμε απο αμαζον.uk? Κι εγω ημουν ετοιμος για παραγγελια αυτες τις μερες. Ποιες αλλες επιλογες υπάρχουν? Το ιδιο θα συμβαινει και στο αμαζον της γερμανιας?

Λοιπόν να μεταφέρω για όσους ενδιαφέρονται την δική μου περίπτωση.. Χθές παρότι διάβασα αυτό που έγινε στο Δημήτρη(ακύρωσαν την παραγγελία) απο amazon.uk .....παρόλα αυτά έκανα εχθές 6/1/14 παραγγελία το moto το 16gb ..Πριν λίγο μπήκα να δώ τι έγινε,είδα αυτό...

 

Delivery estimate Tuesday 14 Jan 2014

Dispatched

 

Tracking Information:

Status: In transit

Ship Carrier UPS και στην συνέχεια έχω το tracking id, οπότε το περιμένω και αν με το καλό έρθει θα σας πω και εγώ την δική μου γνώμη..

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει motorola Hellas γιατί δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα;

 

Δεν υπάρχει, μόνο service υπάρχει εξουσιοδοτημένο.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναζήτηση κινητού και απότι φαίνεται επειδή το Nexus 5 θα έρθει σε απαράδεκτη τιμή (450€), μάλλον θα προτιμήσω την δεύτερη εναλλακτική του Moto G 16GB.

 

Απότι καταλαβαίνω με την αγορά ενός φορτιστή και ακουστικών, η τιμή έρχεται κοντά στα 220€. Αυτό το θέτει αντιμέτωπο με το LG L9 II, που έχει σαφώς μικρότερες διαστάσεις-βάρος, πολύ μεγαλύτερη οθόνη (δεν έχει on-screen πλήκτρα), IR blaster για τηλεκοντρόλ, 8MP camera, NFC και micro-SD.

 

Εδώ, λοιπόν, πρέπει να ρωτήσω τους κατόχους του Moto G αν τελικά είναι ευχαριστημένοι με την αγορά τους ή τους λείπουν κάποια από τα χαρακτηριστικά που ανέφερα παραπάνω.

 

Υ.Σ.: Η τιμή του Xperia SP είναι παραπλήσια αλλά έχει ανυπέρβλητα προβλήματα με την οθόνη και το Wi-fi του, γιαυτό και έχει βγει εκτός επιλογών πια.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είχα αντιμετωπίσει αντίστοιχο πρόβλημα με -πληρωμένη κιόλας- εφαρμογή που έπρεπε να εγκατασταθεί χειροκίνητα τρέχοντας το .apk αρχείο. Είχα επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη της εδώ αντιπροσωπείας της εταιρείας λογισμικού, τα είχαμε δοκιμάσει όλα, αλλά η χειροκίνητη εγκατάσταση δεν γινόταν με τίποτα και δεν υπήρχε επιλογή για κατέβασμα από το google play store.

 

Είχα ακόμα δοκιμάσει να ανεβάσω πρώτα το .apk αρχείο στο google drive, να το κατεβάσω από το google drive στο κινητό, και μετά να το τρέξω από το κινητό. Πάντα μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα "Σφάλμα ανάλυσης" και η εγκατάσταση δεν ξεκινούσε καν.

 

Ο μόνος τρόπος με τον οποίο η εφαρμογή μπόρεσε να ξεκινήσει και να ολοκληρώσει την εγκατάσταση ήταν όταν ανέβασα πρώτα το .apk αρχείο στο google drive, μετά πήγα στο κινητό, βρήκα την προεγκατεστημένη εφαρμογή του google drive (λέγεται απλά "drive" και το εικονίδιό της είναι ένα τρίγωνο με μία πράσινη, μία κίτρινη και μία μπλε πλευρά) και μετά έτρεξα το αρχείο .apk απευθείας από το google drive.

 

Το google drive σου δίνει συγκεκριμένα και αυτή τη δυνατότητα, να τρέξεις την εφαρμογή τοπικά. Πως γίνεται αυτό; Καθώς θα έχεις το κινητό στα χέρια σου, θα ανοίξεις την εφαρμογή "drive" και θα βρεις το .apk αρχείο που θέλεις να εγκαταστήσεις. Θα παρατηρήσεις ακριβώς δεξιά από το αρχείο ένα μικρό γκρι εικονίδιο με ένα κύκλο ο οποίος μέσα έχει το γράμμα "i". Αν κάνεις κλικ εκεί πάνω θα σε πάει στην επόμενη οθόνη με κάποιες πληροφορίες για το αρχείο και την επιλογή "Ανοιγμα". Κάνε κλικ στο "Ανοιγμα" και το αρχείο θα τρέξει τοπικά από το google drive, χωρίς να κατέβει πρώτα στο κινητό σου. Ελπίζω έτσι να σου δουλέψει.

 

Η συγκεκριμένη μέθοδος δίνει μεν μία πλάγια λύση στο πρόβλημα, αλλά δεν είναι και ιδιαίτερα φιλική στη χρήση. Εάν ασχοληθώ και βρω την αιτία του προβλήματος (που μπορεί να είναι και κάτι εξαιρετικά απλό), θα ενημερώσω εδώ. Μέχρι τότε, και εάν τύχει άλλη παρόμοια περίπτωση, θα έχουμε τουλάχιστον μία προσωρινή λύση που δουλεύει.

 

Φοβερή η λύση σου, να'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Απότι καταλαβαίνω με την αγορά ενός φορτιστή και ακουστικών, η τιμή έρχεται κοντά στα 220€. Αυτό το θέτει αντιμέτωπο με το LG L9 II, που έχει σαφώς μικρότερες διαστάσεις-βάρος, πολύ μεγαλύτερη οθόνη (δεν έχει on-screen πλήκτρα), IR blaster για τηλεκοντρόλ, 8MP camera, NFC και micro-SD.

Φίλε μου και εγώ για να πω την αλήθεια ήμουν έτοιμος να αγοράσω το xperia sp που τα χαρακτηριστικα του είναι για εμένα πολύ καλύτερα απο πάρα πολλά κινητά για την τιμή του..Αλλά τι να το κάνω όταν διαβάζω τόσα προβλήματα?Και δεν το λέει μόνο ένας..

Το lg l9ii το είδα και εγώ και για κάποιον που ίσως θέλει φωτό και βιντεο μεγάλύτερης ανάλυσης ίσως και να είναι καλύτερη λύση..Εγώ σαν λάτρης του βίντεο και της φωτογραφίας έχω άλλα μηχανάκια για αυτά(Η άποψη μου είναι πως οι φωτό και τα βιντεο απο κινητα είναι όλα στο ίδιο επιπεδο) όσο για τις διαφορές έχουν και άλλη μια το ένα είναι dual core(LG) και το (MOTO G) quad core.. Βέβαια θα κλείσω με το ότι οι παρατηρήσεις σου είναι απόλυτα σωστές και λογικές,καλή επιλογή σου εύχομαι όπως και να χει..

Link to comment
Share on other sites

Νεο event της Motorola στην Αγγλια 14 Ιανουαριου με νεα συσκευη η το Moto X !!!

http://www.pocket-lint.com/news/126335-motorola-14-january-event-invite-suggests-new-phone-from-moto-x-family-imminent-maybe-even-tablet

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έιναι καλύτερο ένας διπύρινος χρονισμένος ψηλά ή ένα τετραπύρινος χρονισμένος χαμηλά (βλέπε moto g). Ας υποθέσουμε με ίδια RAM στο 1 GB.
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Στο post #127 εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2594590&page=13 έχει ανέβει η 4.4.2 OTA για τα γερμανικά moto g.

Θα την κάνω sideload το βράδυ και θα σας πω πως πήγε....

 

Τελικά. Κατέβασμα το zip από εδώ: https://www.dropbox.com/s/zssbizucmcjvd2b/Blur_Version.174.44.9.falcon_umts.Retail.en.DE.zip

Copy στο root folder στο κινητό και reboot.

Με το που ανάβει μας λέει ότι βρέθηκε νέα έκδοση και μας ρωτάει αν θέλουμε να αναβαθμίσουμε και προχωράμε με την εγκατάσταση σαν να ήταν OTA.

Θα παίξει μόνο σε γερμανικά moto g ( που είναι ήδη falcon_umts.Retail.en.DE ).

Αμέσως μετά το γύρισα σε ART και έκανα ένα γύρο τις εφαρμογές να δω μήπως κάποια έχει θέμα. Όλες ήταν οκ!

 

Εντυπώσεις για μπαταρία επιδόσεις κτλ, αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η λύση σου, να'σαι καλά.

 

Χαίρομαι που βοήθησε η πατέντα με την εγκατάσταση .apk αρχείου μέσω google drive. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το θέμα διορθώνεται στο Moto G μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 4.4 KitKat.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησε η πατέντα με την εγκατάσταση .apk αρχείου μέσω google drive. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το θέμα διορθώνεται στο Moto G μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 4.4 KitKat.

 

Μακάρι, αν και μια χαρά η πατέντα. Θα το διαπιστώσουμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρω οτι το galaxy grand ως 2core με A9 πυρήνες βγάζει artifacts στο ραλλακι των angrybirds κ στα rayman πέφτει σε δραματικά fps.το moto g απλα δεν καταλαβαίνει τίποτα... Νερό και τα δύο... Και με ανάλυση σχεδόν διπλάσια...

Μνήμη επίσης έχει περισσότερη συνολικη το μότο, το gg έχει 804mb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...