Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην το σκέφτεσαι, σίγουρα φταίει η σιμ. Αξίζει να δώσεις 5 ευρώ για να πάρεις μια καινούρια. Εξάλλου και σε άλλα κινητά έχουν αναφερθεί προβλήματα με κομμένη σιμ.

 

Μακάρι να είναι αυτό όντως το πρόβλημα. Παρήγγειλα ήδη άλλη κάρτα και περιμένω να έρθει εντός 3 εργάσιμων ημερών.

 

Εντωμεταξύ το κάνει σε άκυρες στιγμές και δεν μπορώ να το τσεκάρω. Μόνο να βάλω άλλη κάρτα και να περιμένω.

 

Το θέμα είναι γιατί το κάνει μόνο μετά το update σε kit Kat?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

By the way, μιας και δεν εχει αναφερθει καθολου στο φορουμ, και εγω το διαβασα σημερα, ξερατε οτι το Moto G μας, ειναι water resistant?

Ενω μπαινει κανονικα νερο μεσα ολα τα ηλεκτρονικα κομματια ειναι περασμενα, με nano coating, με αποτελεσμα το νερο να γλισταει και να φευγει. Ενδεικτικα:

http://androidcommunity.com/moto-g-water-resistance-put-to-the-test-20140131/

και

Link to comment
Share on other sites

By the way, μιας και δεν εχει αναφερθει καθολου στο φορουμ, και εγω το διαβασα σημερα, ξερατε οτι το Moto G μας, ειναι water resistant?

Ενω μπαινει κανονικα νερο μεσα ολα τα ηλεκτρονικα κομματια ειναι περασμενα, με nano coating, με αποτελεσμα το νερο να γλισταει και να φευγει. Ενδεικτικα:

http://androidcommunity.com/moto-g-water-resistance-put-to-the-test-20140131/

και

 

Κορυφη! Βασικα νταξει δεν προκειται να κανει κανεις κατι τετοιο νομιζω στο καημενο το κινητο απλα θα νιωθω πιο ασφαλης οταν πχ ειμαι για καφε και καταλαθος πεσει νερο στην κινηταρα μου χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ας κάνει ένας την καλή να αφήσει 1-2 links από που μπορώ να το αγοράσω σε καλή τιμή και με γρήγορη παράδοση.

 

Έψαξα στο Amazon, αλλά όλο μου βγάζει λίγο πριν από την παραγγελία, ότι δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα στις χώρες αποστολής (για διάφορους πωλητές).

 

Να το πάρω από Expansys με 198 ευρώ; Μου φαίνονται πολλά. Τουλάχιστον θα το έχω σε 1-2 μέρες σπίτι;

εγω το πηρα απο expansys αλλα ειδα που ειπε καποιος ποιο πανω οτι το εφερε και το x-treme http://www.extreme-mobile.gr/p.Motorola-Moto-G-16GB-Black-EU.944760.html ,απο expansys σου ερχεται μαζι με μεταφορικα 235 το 16αρι ,αν εισαι αθηνα πηγαινε και παρτο απο το μαγαζι του,εχω ψωνισει πολλες φορες απο το παιδι και ηταν αψογο ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ας κάνει ένας την καλή να αφήσει 1-2 links από που μπορώ να το αγοράσω σε καλή τιμή και με γρήγορη παράδοση.

 

Έψαξα στο Amazon, αλλά όλο μου βγάζει λίγο πριν από την παραγγελία, ότι δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα στις χώρες αποστολής (για διάφορους πωλητές).

 

Να το πάρω από Expansys με 198 ευρώ; Μου φαίνονται πολλά. Τουλάχιστον θα το έχω σε 1-2 μέρες σπίτι;

 

Στο ebay θα βρεις καλες τιμες.http://www.ebay.co.uk/itm/Motorola-Moto-G-8-GB-Black-Unlocked-Smartphone-/281253079034

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

 

Μάλλον για το 8-αρι θα πάω για να πάει κάτω από 200.

 

Λέω να το παραγγείλω από Ebay.

 

Έχει κανείς εμπειρία αγοράς από εκεί;

Σε πόσες μέρες έρχεται και πως;

Δηλαδή σπίτι το παρατάει ο ταχυδρόμος όπου βρει ή έχει κούριερ ή πας και το παραλαμβάνεις;

 

 

ΥΓ. Αν το πάρω τελικά θέλω να ξεφορτωθώ το LG 4X (χωρίς φορτιστή, γιατί θα πάει στο Motorola :p) και θα το δώσω γύρω στα 160 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο αυτο.Κι εγω το περιμενω αλλα με UPS. Δεν ξερω μηπως το mail που ελαβες ηταν ψιλοautomated, επειδη η παραγγελια σου ειναι ακομα σε status : preparing for dispatch.Κι εμενα ηταν σε αυτην την κατασταση για 3-4 μερες. Λογικα οταν θα γινει state dispatched, θα σου στειλουν UPS tracking code

 

 

Τι να πω! Θα περιμένω να δω και σήμερα αν θα μου στείλουν emal. Το στάτους έχει αλλάξει σε dispatching now και στην περιγραφή λέει ότι θα στείλουν email μόλις αναχωρήσει. Άντε να δούμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά υπάρχουν αναφορές στο επίσημο forum της motorola για bugs στο moto g μετά την αναβάθμιση σε kitkat.

https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150?page=1

 

Όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση έχετε παρατηρήσει κάτι;

Στο forum η Μοτορόλα απαντά ότι ελέγχουν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Ενδιαφέρομαι πολύ για το κινητάκι, λέω να το κάνω δωράκι στην αδερφή μου. Το βλέπω ως πολύ καλό value for money. Μιά ερώτησή μόνο. Αν το πάρω από εξωτερικό (πχ ebay που βλέπω κάτι ωραίες τιμές) και εφόσον είναι σε kit kat, θα μπορώ να το εξελληνίσω πλήρως?

Εννοώ, θέμα Android δεν είναι? Εφόσον το android έχει ελληνικά, δεν τρέχει τίποτα, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.Δικος μου εισαι εσυ!Κι εμενα την Τριτη ερχεται.Και μαλιστα θα αντικαταστησει το Huawei X5, το οποιο πραγματικα ηταν σκυλι, και 2,5 χρονια τωρα με εβγαλε ασπροπροσωπο (για τα λεφτα του, παντα!).

Ελπιζω το Moto G, να ειναι αξιος αντικαταστατης κι ακομα καλυτερο!

 

Και μένα την Παρασκευή :O

Θα αντικαταστήσει ένα Neo V :p

Link to comment
Share on other sites

Στο forum της motorola αναφέρονται τα παρακάτω bugs μετά την αλλαγή σε kitkat.

Έχετε παρατηρήσει κάτι όσοι έχετε περάσει σε kitkat?

https://forums.motorola.co...b0b8150?page=1

 

Following KitKat upgrade, devices appear to show any of the following symptoms:

 

1. lose mobile signal

2. display 'No Sim' icons,

3. fall into Aeroplane mode (while not displaying Aeroplane Icon status)

4. Mobile signal can often be recovered by swapping into and out of Aeroplane mode.

5. Pop-up errors about being in Aeroplane mode while attempting to make calls during signal problems.

6. Aeroplane mode observed in about phone status (while no aeroplane mode shown on icons)

7.Popup errors - the process "com.android.phone" has stopped

8. Not specific to individual SIM cards - multiple SIMs (cutdown/original confirmed as impacted)

9. Suggestion that it only occurs with mobile data enabled - to be investigated.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα και εγώ παραγγελία :) μετά από 1 μήνα που περίμενα επιτέλους!

το 8άρι τελικό μου βγήκε 169 ευρώ με φόρους κλπ :cry: από την κάρτα αφαιρέθηκαν τα λεφτά αλλά επιβεβαίωση δεν έχω πάρει ακόμα :p

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το παραγγείλω για τον γιό μου-με έχει φάει το κεφάλι- Ελληνικό μενού έχει ή μπορώ να βάλω εύκολα;

ενταξει άκυρο είδα οτι εχει Ελληνικά κανονικα

Edited by dk65gr
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα και εγώ παραγγελία :) μετά από 1 μήνα που περίμενα επιτέλους!

το 8άρι τελικό μου βγήκε 169 ευρώ με φόρους κλπ :cry: από την κάρτα αφαιρέθηκαν τα λεφτά αλλά επιβεβαίωση δεν έχω πάρει ακόμα :p

 

Απο που η παραγγελία?

Οι υπόλοιπες εκδόσεις πόσο πανε?

Link to comment
Share on other sites

απο amazon UK φίλε μου δεν γνωρίζω για την 16άρα πόσο βγαίνει δυστυχώς.

 

Για του λόγου το αληθές

 

Item(s) Subtotal: £107.50

Postage & Packing: £4.68

-----

Total Before VAT: £112.18

VAT: £25.81

-----

Total: £137.99

-----

Grand Total: £137.99

 

δεν το άφησα να κάνει μόνο του την μετατροπή το άμαζον

Link to comment
Share on other sites

Στο forum της motorola αναφέρονται τα παρακάτω bugs μετά την αλλαγή σε kitkat.

Έχετε παρατηρήσει κάτι όσοι έχετε περάσει σε kitkat?

https://forums.motorola.co...b0b8150?page=1

 

Following KitKat upgrade, devices appear to show any of the following symptoms:

 

1. lose mobile signal

2. display 'No Sim' icons,

3. fall into Aeroplane mode (while not displaying Aeroplane Icon status)

4. Mobile signal can often be recovered by swapping into and out of Aeroplane mode.

5. Pop-up errors about being in Aeroplane mode while attempting to make calls during signal problems.

6. Aeroplane mode observed in about phone status (while no aeroplane mode shown on icons)

7.Popup errors - the process "com.android.phone" has stopped

8. Not specific to individual SIM cards - multiple SIMs (cutdown/original confirmed as impacted)

9. Suggestion that it only occurs with mobile data enabled - to be investigated.

 

Δες αυτό που γράφω εγώ μια σελίδα πίσω.

 

Επίσης φτιάξε το λινκ που δίνεις

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό που γράφω εγώ μια σελίδα πίσω.

 

Επίσης φτιάξε το λινκ που δίνεις

 

Το σωστό Link είναι εδώ:

https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150

 

Για τα συγκεκριμένα προβλήματα δεν αναφέρει κάποιος θέμα sim αν και δεν είναι απίθανο

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό Link είναι εδώ:

https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150

 

Για τα συγκεκριμένα προβλήματα δεν αναφέρει κάποιος θέμα sim αν και δεν είναι απίθανο

 

Υπόθεση ότι είναι SIM κάνω εγώ, αλλά όπως φαίνεται το πρόβλημα είναι αλλού.

 

Άμα το πάω σε κάποιο service και ζητήσω downgrade σε 4.3 θα το κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει κανεις να προτεινει μια θηκη φθηνη αλλα και καλη η οποια να καλυπτει και τα κουμπια ? ακομα καλυτερα αν ειναι δοκιμασμενη απο καποιον συμφορουμιτη!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει κανεις να προτεινει μια θηκη φθηνη αλλα και καλη η οποια να καλυπτει και τα κουμπια ? ακομα καλυτερα αν ειναι δοκιμασμενη απο καποιον συμφορουμιτη!

 

Αγόρασα τη συγκεκριμένη από το eBay, πριν έρθει το τηλέφωνο σκεπτόμενος να πάρω κάποια καλύτερη αργότερα. Νομίζω θα μείνω με αυτή για το λόγο ότι οι περισσότερες δεν καλύπτουν τα κουμπιά. Είναι μια χαρά και εφαρμόζει ακριβώς.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/S-line-Wave-Soft-Skin-Case-Cover-Back-Black-Protector-Motorola-Moto-G-XT1032-DVX-/331090206521?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4d16839f39

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη συγκεκριμένη από το eBay, πριν έρθει το τηλέφωνο σκεπτόμενος να πάρω κάποια καλύτερη αργότερα. Νομίζω θα μείνω με αυτή για το λόγο ότι οι περισσότερες δεν καλύπτουν τα κουμπιά. Είναι μια χαρά και εφαρμόζει ακριβώς.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/S-line-Wave-Soft-Skin-Case-Cover-Back-Black-Protector-Motorola-Moto-G-XT1032-DVX-/331090206521?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4d16839f39

 

καθεται καλα στο κινητο?εφαρμοζει σωστα?? επισης τα κουμπια πατιουντε ευκολα?

 

απο σκονη μαζευει στις ακρες??

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες τις θηκες ειχα παρει την ασπρη, αλλα μεσα σε 20 μερες εγινε κιντρινη, οποτε πηγε σκουπιδια! Πολυ ωραια ομως!
Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας e-bay βρήκα και moto-g με δύο κάρτες

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Motorola-Moto-G-XT-1033-3G-8GB-Dual-Sim-Card-Smart-Phone-Unlocked-Sim-Free-/331119509673?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item4d1842c0a9

 

ξέρει κανείς τίποτε

Link to comment
Share on other sites

καθεται καλα στο κινητο?εφαρμοζει σωστα?? επισης τα κουμπια πατιουντε ευκολα?

 

απο σκονη μαζευει στις ακρες??

 

Πήρα τη μαύρη, εφαρμόζει πολύ καλά, τα κουμπιά πατούνται εύκολα, ιδιαίτερη σκόνη δεν έχω παρατηρήσει. Για τα πολύ λίγα χρήματά της, είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι είναι λίγο bulky αλλά έτσι προστατεύεται όλη η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή ενδιαφέρομαι για νέο σμαρτφον και απ ότι βλέπω το κινητό είναι τέλειο για τα λεφτά του θελω να μου πείτε πως τα πάει με την κάμερα? Βγάζει καθαρές φωτογραφίες? Επίσης βλέπω κάτι προβλήματα με σιμ. Και διάφορα άλλα που εμφανίζονται μετά από αναβάθμιση σε κιτκατ.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στη σιμ το αναφέρω εγώ, αλλά μάλλον δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Θα σου πω όταν βάλω την καινούρια και για καμιά βδομάδα δεν βγάλει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...