Jump to content

[Φήμες] HTC Zoom 2 (HTC Dragon)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα θα περιμενω ενα μηνα μεχρι Δεκεμβρη δεν γινεται πρεπει να αλλαξω συσκευη το διαμαντι δεν την παλευει αλλο πραγματικα και τον Δεκεμβρη σκοπευα να αλλαξω συσκευη και ειχα καταληξει στον Ηρωα αλλα μετα απο λιγο καιρο τσουπ ξεφυτρωσε το dragon που ειναι μια ολοκληρη γενια μπροστα στα παντα επεξργαστη κυριως μεγαλυτερη οθονη και εχω μπει παλι σε σκεψεις

 

ακυρο το ειδα που ελεγες αν και μου φενεται παραξενο στην ιστοσελιδα http://www.htc.com δεν υπαρχει καν πως το ξερουν αυτοι οτι θα κυκλοφορησει τον Δεκεμβρη ( μακαρι βεβαια αλλα μου φενεται λιγο δυσκολο :S:S:S:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιο νεο σχετικα με την κυκλοφορια του ? με το ζορι κρατιεμαι να μην αγορασω το hero :lol:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο νεο σχετικα με την κυκλοφορια του ? με το ζορι κρατιεμαι να μην αγορασω το hero :lol:

 

κοίτα φίλε μου..Εγω πριν 1 μηνα χρειαζόμουν 2 κινητά...ένα προσωπικό και ένα επαγγελματικό...μιας και το iphone που είχα μετα το ραγισμα της οθόνης(φτιάχτηκε μεν άλλα δεν παίζει όπως έπαιζε)..Έτσι κατεληξα στο ήρωα,,,ενώ κι εγώ είχα ενδιασμούς για το άν θα έπρεπε να περιμένω τον Δράκο...Άλλα φυσικά η αγορά του είναι σαφώς τίμια για τα λεφτά του και κατα την ταπεινή μου άποψη η καλύτερη συσκευή για το 2009...όσο για τις εφαρμογές που λές...διαφωνώ...μιας και δεν μπορείς να συκγρίνεις ανόμια πράγματα...το Apple store δουλευει 2-3 χρόνια με τα widgets και τα apps ένω το android μήνες...είναι άδικη η συγκριση...Κατα τα άλλα έχει μιά καλή ροή προσθηκών νέων εφαρμογών.Σιγουρα το Zoom2 aka dragon θα έχει καλύτερο hardware...άλλα κατάλαβα ύστερα μετά απο μερικά χρόνια χρήσης πολλών τηλεφωνικών συσκευών...ότι το 70% της συσκευής είναι το λειτουργικό του...Και το Ipnone 3g ακόμα είναι καλύτερο απο φετινές συσκευές..όχι χάρη στο hardware άλλα επειδή το software του το κάνει τόσο μοναδικό...Όταν βγεί με το καλό και με το φοβερό κατε με Android θα έχουμε να λέμε πολλά και ενδιαφέροντα.Το μέλλον είναι πάντως στο android...έχει κάνει άλμα αυτό το λειτουργικό και εύχομαι να κάνει άλματα και στο μέλλον και όχι απλά βήματα....οπως τα WM και τα Symbian OS

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Με 1GHz δεν την βλέπω να κρατάει και πολύ η μπαταρία:lol::lol::lol:

 

Υπάρχουν και άλλες συσκευές που χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο επεξεργαστή. Η εξελιγμένη τεχνολογία του κάνει καλύτερη διαχείριση των πόρων και κατά συνέπεια δεν υπάρχει πρόβλημα κατανάλωσης. Το έχουμε δει και στην πράξη εξάλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ηδη ομως μιλαμε γι αυτο το μοντελο τωρα 2 μηνες και ακομα τιποτα δεν εχει εμφανιστει....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ηδη ομως μιλαμε γι αυτο το μοντελο τωρα 2 μηνες και ακομα τιποτα δεν εχει εμφανιστει....

 

λογικά εντός Δεκεμβρίου θα ανακοινωθεί και επίσημα, πιστεύω θα είναι μετά την έλευση του motorola milestone στην ευρώπη που θα είναι το πρώτο που θα φοράει android 2, μην ξεχνάμε ότι θα πρέπει να προσαρμόσει το sence στο android 2, υπομονή λοιπόν αλλά δεν το βλέπω πριν τα χριστούγεννα εκτός εάν η htc μας ετοιμάσει κανένα χριστουγενιάτικο δώρο;)

Link to comment
Share on other sites

λογικά εντός Δεκεμβρίου θα ανακοινωθεί και επίσημα, πιστεύω θα είναι μετά την έλευση του motorola milestone στην ευρώπη που θα είναι το πρώτο που θα φοράει android 2, μην ξεχνάμε ότι θα πρέπει να προσαρμόσει το sence στο android 2, υπομονή λοιπόν αλλά δεν το βλέπω πριν τα χριστούγεννα εκτός εάν η htc μας ετοιμάσει κανένα χριστουγενιάτικο δώρο;)

 

Το motorola ειναι διαθέσιμο απο την Παρασκευη και στην Ευρωπη:D (expansys)

Και εγω πιστευω να το ανακοινώσει μέσα στο Δεκέμβριο με έλευση Γενάρη το πολυ ΦΛΕΒΑΡΗ. Αυτο που βλέπω να ΕΡΧΕΤΑΙ μεσα στο Δεκέμβρη ειναι η αναβάθμιση του Hero σε Android 2.0 :D

Link to comment
Share on other sites

Το motorola ειναι διαθέσιμο απο την Παρασκευη και στην Ευρωπη:D (expansys)

Και εγω πιστευω να το ανακοινώσει μέσα στο Δεκέμβριο με έλευση Γενάρη το πολυ ΦΛΕΒΑΡΗ. Αυτο που βλέπω να ΕΡΧΕΤΑΙ μεσα στο Δεκέμβρη ειναι η αναβάθμιση του Hero σε Android 2.0 :D

 

to expansys λέει διαθέσιμο σε 6 ημέρες δεν ήρθε ακόμα

http://www.expansys.com/d.aspx?i=190234

Link to comment
Share on other sites

Παντως,πανω-κατω θα ειναι ενα HD2 με Android OS.Δεν ξερω αν για καποιους ειναι καλο και για καποιους κακο
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι τοσο ομορφο και ποιοτικο οσο ειναι το HD2....

 

δεν το βλεπω ομως....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω πως η HTC θα κάνει έκπτωση στην ποιότητα κατασκευής σε σχέση με τις υπόλοιπες σύγχρονες συσκευές της εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι τοσο ομορφο και ποιοτικο οσο ειναι το HD2....

 

δεν το βλεπω ομως....

 

απο θέμα ομορφιάς είναι όλο το ζόρι δηλαδή???...Το γεγονός ότι το android στο hero είναι πολύ καλύτερο με 528mhz επεξεργαστή και android 1.5 απο οποιαδήποτε wm συσκευή δεν το βλέπεις?.....Πιστέυω ότι θα είναι πολύ καλύτερο απο οποιαδήποτε συσκευή με 1ghz είτε με 1,5 με windows 6,5 ή 6,5.1 η 7 η 8....To ανοιχτό λογισμίκο σε δυνατές συσκευές όπως αναμένεται να έιναι το dragon θα ειναι αξεπέραστό...όλα τα άλλα ειναι μπανανοφλουδές...και στην πράξη marketing της MS....όταν αποφασίσει να ασχοληθεί σοβαρά με το wm τα ξαναλέμε...Γιατί το android ειναι πολύ φρέσκο σαν mobile λειτουργικό για να τι βάζουμε σε κόντρα με wm συσκευές..άλλα παρόλαυτα δεν βλέπω να έχει πρόβλημα να συγκριθεί όσο αναφορά την χρήση των πόρων μιας δυνατής ή μια λιγότερο δυνατής συσκευής...

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

σωστο αυτο που λες...

 

ομως εγω προσωπικα θελω να ειναι και αισθητικα ομορφο...

πχ το πισω μερος του στις εικονες που εχουν βγει στο διαδικτυο δεν μου αρεσει.

 

θα δειξει ομως.

 

απο εκει και περα δεν αμφισβητω οτι θα ειναι ισως η πιο αξιολογη συσκευη οταν θα βγει απο ολες τις αποψεις.

 

ελπιζω να την παρουσιασουν το συντομοτερο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ολο και περισσοτερες ιστοσελιδες λενε οτι θα κυκλοφορησει Δεκεμβρη . Υπολογιζουμε περιπου τιμουλα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα αν κυκλοφορησει παντως στην τιμη του HD2 παω για Ηρωα αν κυκλοφορησει μεχρι τοτε ειδαλως παιρνουμε τωρα τον Ηρωα και περιμενουμε μεχρι καλοκαιρι που θα εχει βγει μεχρι τοτε μην σου πω οτι θα εχουν βγει ακομα καλυτερα ^^

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το motorola ειναι διαθέσιμο απο την Παρασκευη και στην Ευρωπη:D (expansys)

Και εγω πιστευω να το ανακοινώσει μέσα στο Δεκέμβριο με έλευση Γενάρη το πολυ ΦΛΕΒΑΡΗ. Αυτο που βλέπω να ΕΡΧΕΤΑΙ μεσα στο Δεκέμβρη ειναι η αναβάθμιση του Hero σε Android 2.0 :D

 

Εχει διαρευσει φωτο με το Hero να τρέχει 2.1 :ninja:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

500+.... :D

 

ημουν σαφης σωστα;

 

ησουν σαφης,παρα 100 με 150 ευρω λιγοτερα.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μη νομισεις? Εχεις περι του αντιθετου ενδειξεις?

 

Αντιθετα η λογικη και η εμπειρια λενε πως στην περιπτωση των Hero-Dragon θα ακολουθηθει μια τιμολογιακη πολιτικη κατ'αναλογια των Diamond/Diamond2-HD/HD2.

 

Μεταξυ μας,μακαρι να το κοστολογησουν στα 500 ευρω,αλλα ειναι μαλλον αφελες να ελπιζουμε οτι θα μας δωσουν τo h/w του HD2(σχεδον),στην τιμη του Hero.Εγω υπολογιζω να κινηθει λιγο πιο κατω απο το ΗD2,κανα 10% λιγοτερο,max.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...