Jump to content

LG Pop (GD510)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα.

 

Το κινητάκι το έχει πάρει η γυναίκα μου εδώ και μερικές εβδομάδες και για αυτά που προσφέρει, σε συνάρτηση με την τιμή του είναι πολύ καλό.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως: Ξαφνικά άρχισε να μην δουλεύει το ξυπνητήρι. Ξέρουμε κάτι πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ ότι πέρα από από αυτό που εμφανίζεται στην κεντρική οθόνη ( το εξωτερικό ) μπορείς να έχεις και άλλα ξυπνητήρια πατώντας προσθήκη στο "ξυπνητήρια".Εγώ πχ έχω βάλει άλλα 2.

 

ΥΓ : Δεν πιστεύω να έχεις ξεχάσει να τα βάλεις στο "on" :p

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩ ναι, αυτό ήταν! :p

(πλάκα κάνω)

 

Οπότε εξωτερικό εννοείς το widget alarm.

Εννοείται ότι είναι στο on, και έχω δοκιμάσει καί το εξωτερικό καί το εσωτερικό.

Έχω προσθέσει κι άλλα, αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε τότε στο μενού->Ρυθμίσεις Τηλεφώνου->Αθόρυβη λειτουργία και σιγουρέψου ότι η επιλογή snooze είναι OFF.( όχι on αλλά off ) :)
Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα και ήταν off.

 

...βρήκα λύση όμως..

...το έκλεισα και τα ξανάνοιξα και όλα ΟΚ.

Είχε κολλήσει.

 

Οπότε, όποιος το πάθει.... alt+ctrl+del

:p:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδες γιατι ψινωμαι να το παρω. Το φωτιζομενο πληκτρο που εχει κατω απο την οθονη, λειτουργει και ως ειδοποιηση για αναπαντητες κλησεις η μη αναγνωσμενα sms;

Δηλ αν ερθει sms η αναπαντητη κληση, αναβοσβηνει ας πουμε για να σε ενημερωσει για το συμβαν; Απο τις πλεων χρησιμες λειτουργιες για μενα.

Μηπως εχει ηχητικη ειδοποιηση για εισερχομενα συμβαντα; Θα χαρω πολυ να με ενημερωσει καποιος χρηστης-κατοχος :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!(ipred,nikosmilos)...είναι πολύ σημαντικό για μένα να μπορώ να φτιάχνω λίστες και να ακούω μουσική..και η μπαταρία του νομίζω οτι κρατάει μια χαρά, 2,5 μέρες..λέω αυτήν την εβδομάδα να πάω να το πάρω σε μωβ! μήπως γνωρίζει κανείς κανένα κατάστημα με προσφορέσ στην Θεσσαλονικη, πχ Saturn, Plaisio, Multirama...

 

Το πηρααααααααααααααααα!!! πείτε μου με γειά! χαχαχ σε μωβάκι. Το Saturn στην Θεσ/νικη δεν είχε ηλιακό φορτιστή, βρήκε κανείς απο σας και αν ναι που και πόσο κοστίζει? Θενκς!!

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδες γιατι ψινωμαι να το παρω. Το φωτιζομενο πληκτρο που εχει κατω απο την οθονη, λειτουργει και ως ειδοποιηση για αναπαντητες κλησεις η μη αναγνωσμενα sms;

Δηλ αν ερθει sms η αναπαντητη κληση, αναβοσβηνει ας πουμε για να σε ενημερωσει για το συμβαν; Απο τις πλεων χρησιμες λειτουργιες για μενα.

Μηπως εχει ηχητικη ειδοποιηση για εισερχομενα συμβαντα; Θα χαρω πολυ να με ενημερωσει καποιος χρηστης-κατοχος :)

 

Όχι δεν αναβοσβήνει και ούτε σε ειδοποιεί ηχητικά για αναπάντητες κλήσεις και μη αναγνωσμένα sms.

 

Snoopitsa μεγειά :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Έχω ξετρελαθεί μου αρέσει πάρα πολύ...να σας ενημερώσω πως μου είπαν από την εταιρία πως ο ηλιακός φορτιστής δεν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα (τζίφος δηλαδή)..Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ στο Livesquare να αλλάξω την εικονίτσα μου (μου βγαίνει ένα μπλέ γατακι που γράφει απο κάτω "εγώ") και αν ναι πως...
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

 

Το πηρααααααααααααααααα!!! πείτε μου με γειά! χαχαχ σε μωβάκι. Το Saturn στην Θεσ/νικη δεν είχε ηλιακό φορτιστή, βρήκε κανείς απο σας και αν ναι που και πόσο κοστίζει? Θενκς!!

Αν πας στο expansys θα βρεις , γύρω στα 30 -35 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κανω μια ερωτηση το μικροφωνο του ειναι λιγο χαμηλο η ειναι ιδεα μου γιατι οταν παιρνω τηλ και μιλαω δεν ακουγομαι πολυ καλα. Αν ειναι να παω να το γυρισω να μου το αντικαταστησω.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Eμένα μια χαρά με ακούνε ( και δεν είμαι φωνακλάς ) :)

 

Λοιπόν κάποια ποστ πιο πριν ένας φίλος είπε ότι κάποια στιγμή είχε πρόβλημα με το ξυπνητήρι.Δεν χτύπαγε.Μου έτυχε και μένα.Έσβησα το κινητό το ξαναάνοιξα και μετά ok.Κάποιος στην LG θέλει να μην μας χαλάει τον ύπνο :p

 

A,χύθηκε και μπύρα πάνω του αλλά δεν το επηρέασε.Έχει σύστημα αντι-μπυρ το κινητό !:p

Xωρίς πλάκα παρόλο που έπεσε πάνω του δεν μπήκε ούτε σταγόνα.Αυτό θα πει καλό κούμπωμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο expansys θα βρεις , γύρω στα 30 -35 ευρώ.

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ, που βρίσκεται αυτό το κατάστημα? (Θεσ/νικη μένω....)

 

Κι άλλη μία ερώτηση...γράφω μηνύματα στα Ελληνικά και έχω μόνο 70 χαρακτήρες...Όταν το βάζω στα Αγγλικά έχω 160 ( αν δεν κάνω λάθος) αλλά δεν θέλω να γράφω γκρίνγλις.....τι μπορώ να κάνω, ξέρει κανείς??

Edited by Snoopitsa
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω ελληνικά με 160 χαρακτήρες.

 

Μήπως στο μενού SMS->Ρυθμίσεις->Κωδικοποίηση χαρακτήρων έχεις αλλάξει κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ, που βρίσκεται αυτό το κατάστημα? (Θεσ/νικη μένω....)

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=191590

Link to comment
Share on other sites

Ναί είχα βάλει άλλη ρύθμιση, ευχαριστώ πολύ!!! Όσο για το λινκ που μου δώσατε, θα περιμένω λίγο κι αν δεν το βρώ σε κάποιο μεγάλο πολυκατάστημα εδώ, θα το παραγγείλλω απο το ίντερνετ αναγκαστικά...
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είδα στο site της LG ότι βγήκε αναβάθμιση.

Την έχει κάνει κανείς? Είδατε καμιά διαφορά?

Εγώ λέω προς το παρόν να μην την κάνω μιας και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Μόνο την ένδειξη της μπαταρίας θέλω να βελτιώσουν και να την κάνουν τις μπάρες πιο αντιπροσωπευτικές του υπολοίπου μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

 

Και γω προχθες πηρα το συγκεκριμενο κινητακι κ πραγματικα σπαει...Επιβεβαιωθηκα πανηγυρικα μεχρι στιγμης οτι αξιζει 100% τα λεφτα του..

Δν ξαναειχα ποτε παρομοιο κινητο και θελω να ρωτησω κατι..

Οταν ερχεται μηνυμα χτυπαει ο ηχος που εχεις επιλεξει αλλα παιζει μονο μερικα δευτερολεπτα..Δεν υπαρχει τροπος να χτυπαει ολος ο ηχος οταν ερχεται το μηνυμα και να μην κοβεται ετσι αποτομα??

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια :) Δεν έχω βρει τρόπο να μη γίνεται αυτό που λες με τον ήχο sms.Ούτε που το είχα προσέξει γιατί βάζω ούτως ή άλλους σύντομους ήχους στα μηνύματα.

 

Εγκατέστησα παιδιά το καινούριο firmware.Η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι ότι σου δίνει και ένα δεύτερο skin ( λευκό αντί μαύρου ) και σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις comic τη γραμματοσειρά.Προσωπικά προτιμώ και παραμένω στο μαύρο θέμα.Καμία άλλη διαφορά δεν παρατήρησα.

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα μια απορια..

 

Διαβασα σε καποιο προηγουμενο post οτι παιζει και mp4 αλλα δοκιμασα να του περασω χθες ενα videaki MPEG-4 και δεν το υποστηριζει για να το ανοιξει..

Τι κανω λαθος?

Προς το παρρον κατεληξα σε εναν converter mp4 to 3gp αλλα απο ποιοτητα και ηχου και εικονας στο player ειναι αθλια..

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ όσα Youtube videos έχω κατεβάσει παίζουν τέλεια.

 

H μέθοδος που ακολουθώ στηρίζεται στο συνδυασμό Firefox + 1-click Youtube Video Downloader + Xmedia Recode.

 

Βάσει των παραπάνω κάνω τα εξής :

 

1) Μπαίνω στο youtube μέσω firefox και στο video που θέλω πατάω από κάτω το κόκκινο κουμπάκι mp4.Για να έχεις τέτοιο κουμπάκι πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον Firefox το add-on που λέγεται 1-click Youtube Video Downloader.

 

2) Αφού λοιπόν κατέβει το mp4 το φορτώνω στο πρόγραμμα Xmedia Recode και το μετατρέπω σε συμβατό mp4 για το LG GD510.*

 

 

*Όταν εγκαταστήσεις το Xmedia Recode πρέπει να θέσεις τις παρακάτω επιλογές,τις οποίες θα κρατήσει αποθηκευμένες για πάντα :

 

α) Kαρτέλα Format :

 

-Profile : LG και LG GD510(mp4)

 

β) Kαρτέλα Crop Preview :

 

-Video Size : 400x240

 

Όλες τις άλλες ρυθμίσεις τις αφήνεις ως έχουν.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...