Jump to content

Σκουλαρίκι σε ανδρικό αυτί: Απόψεις


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για το σκουλαρίκι σε άντρες;  

408 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για το σκουλαρίκι σε άντρες;

    • Φοράω και μου αρέσει!
      168
    • Έχω τρύπα αλλά το έχω μετανιώσει..
      18
    • Δεν θα έκανα τρύπα ποτε στη ζωή μου!
      98
    • Για αδερφές ψάχνεις;
      68
    • Θα με κρεμάσουν στο σπίτι..
      56


Recommended Posts

forao skoulariki ap ta 13 k tora eimai 28...to ekana mia epoxi pou itan entelos katakriteo,simera nomizo einai pio xalara ta pragmata..enoeitai oti dn to exo metanosei k tha sinexiso na to forao...:) :) :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 289
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια καλησπερα!επειδη τα φορουμ εδω ειναι κλειδωμενα σχετικα με τα piercing θελω να ρωτησω κατι αλλο...θελω πολυ να κανω τρυπα στην ρωγα..το μονο που με εμποδιζει κ το σκεφτομαι ειναι μηπωσ στο μελλον υπαρχει περιπτωση να παρουσιαστει καποιο προβλημα.(για τισ γυναικες εννοω).ξερετε..για λογους θηλασμου κ τετοια......λεω τωρα εγω... :D

κ επισης εσεις τι γνωμη εχετε?ειναι ωραιο το σκουλαρικι στη ρωγα σε μια γυναικα??:O

ευχαριστω....:bow:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμένα θα με χαλούσε. Το θεωρώ too much. Είμαι σίγουρος όμως ότι πολύ θα το θεωρήσουν παραπάνω από ωραίο. Όπως και να'χει οι περισσότεροι έχουμε μία τάση να αποφεύγουμε ότι ξεφεύγει από το συνηθισμένο. Σίγουρα στην αρχή μας αρέσει το ξένο και διαφορετικό αλλά αργότερα όχι και τόσο! Γνώμη μου ! Για δημιουργία προβλήματος δεν ξέρω! Θα σε γελάσω!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!επειδη τα φορουμ εδω ειναι κλειδωμενα σχετικα με τα piercing θελω να ρωτησω κατι αλλο...θελω πολυ να κανω τρυπα στην ρωγα..το μονο που με εμποδιζει κ το σκεφτομαι ειναι μηπωσ στο μελλον υπαρχει περιπτωση να παρουσιαστει καποιο προβλημα.(για τισ γυναικες εννοω).ξερετε..για λογους θηλασμου κ τετοια......λεω τωρα εγω... :D

κ επισης εσεις τι γνωμη εχετε?ειναι ωραιο το σκουλαρικι στη ρωγα σε μια γυναικα??:O

ευχαριστω....:bow:

 

εχω ακουσει οτι παρουσιαζει προβλημα μετα απο καιρο.και δεν ειναι μονο το προβλημα για τον θηλασμο.σαφως κι αυτοι που τα κανουν εχουν το στοματακι τους κλειστο,εχω ακουσει ομως αρκετα.κι εχω δει και προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αυτό δε πονάει;;;

Ανατριχιάζω και μόνο στη σκέψη.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω απο ιατρικής αποψης τι ισχύει,αλλά θα μου φαινόταν άσχημο σκουλαρίκι στη ρώγα...με αηδιάζει

 

τώρα για τους άντρες,ειτε φοράνε σκουλαρίκι στο αυτί είτε όχι,μου είναι αδιάφορο..δε μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζεστη,με εξαίρεση κάτι σκουλαρίκια που βλέπω κρίκους της κακιάς ώρας που κρέμονται λες και είναι και γ δε ξερω τι...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!επειδη τα φορουμ εδω ειναι κλειδωμενα σχετικα με τα piercing θελω να ρωτησω κατι αλλο...θελω πολυ να κανω τρυπα στην ρωγα..το μονο που με εμποδιζει κ το σκεφτομαι ειναι μηπωσ στο μελλον υπαρχει περιπτωση να παρουσιαστει καποιο προβλημα.(για τισ γυναικες εννοω).ξερετε..για λογους θηλασμου κ τετοια......λεω τωρα εγω... :D

κ επισης εσεις τι γνωμη εχετε?ειναι ωραιο το σκουλαρικι στη ρωγα σε μια γυναικα??:O

ευχαριστω....:bow:

Αν θες τη γνώμη μου μην το κάνεις.Εκτός του ότι μπορεί να σου προκαλέσει πρόβλημα υγείας δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί άντρες που να το βρίσκουν ωραίο.Εμένα προσωπικά με αηδιάζει.

 

Το σκουλαρίκι στους άντρες σε άλλους πάει σε άλλους όχι.Προσωπικά εμένα δεν μου πάει και το ξέρω.Αλλά δεν σκέφτηκα και ποτέ να βάλω.Μια φορά είχα δοκιμάσει ένα μικρό με κλιπάκι και δεν μου ταίριαζε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Aπό ιατρικής άποψης ναι μπορεί να υπάρξουν προβλήματα μαστού και θηλασμού αργότερα. Όσον αφορά τον αισθητικό τομέα, δεν υπάρχει πιο άσχημη εικόνα από το να βλέπεις σκουλαρίκι στην ρώγα μιας γυναίκας. Με αηδιάζει το θέαμα και μόνο που το σκέφτομαι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατί, αυτή η νέα μόδα τι σας λέει, με αυτόν τον στρογγυλό κρίκο που κάνει μεγάλη την τρύπα στο αυτί. Πως το κάνουν αυτό το πράγμα; Αηδία. Τους βλέπω στο δρόμο και κοιτάζω χαμηλά για να μη καταλάβουν ότι ανατριχιάζω. Τρομακτικό.
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

το streching λες? μια χαρα μοδα ειναι ;) πολυ ομορφο μαλιστα απο ενα απλο στρασακι 'η κρικακι. βεβαια να ειναι σε λογικα πλαισια ή τρυπα, οχι να χωραει δαχτυλο απο μεσα.
Link to comment
Share on other sites

γιατί, αυτή η νέα μόδα τι σας λέει, με αυτόν τον στρογγυλό κρίκο που κάνει μεγάλη την τρύπα στο αυτί. Πως το κάνουν αυτό το πράγμα; Αηδία. Τους βλέπω στο δρόμο και κοιτάζω χαμηλά για να μη καταλάβουν ότι ανατριχιάζω. Τρομακτικό.

 

αυτες οι μοδες μας φαγανε:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου τους βλέπω στο δρόμο μου και σκιάζομαι. Και όσο πάνε και γίνονται περισσότεροι. Ακόμη και κοριτσάκια έχω δει στο κέντρο με αυτή την ιστορία. Που πας μαντάμ;;; Τον καθρέφτη σου τον κοίταξες πριν;
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου τους βλέπω στο δρόμο μου και σκιάζομαι. Και όσο πάνε και γίνονται περισσότεροι. Ακόμη και κοριτσάκια έχω δει στο κέντρο με αυτή την ιστορία. Που πας μαντάμ;;; Τον καθρέφτη σου τον κοίταξες πριν;

 

εχει χαθει το γουστο νομιζω,βεβαια ειναι κι ενα προσωπικο θεμα αυτο για το τι θελει να κανει ο καθενας στον εαυτο του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα υιοθετήσουμε το στυλ ανθρώπων της άγριας φυλής έτσι όπως πάει η μόδα.:lol:

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!επειδη τα φορουμ εδω ειναι κλειδωμενα σχετικα με τα piercing θελω να ρωτησω κατι αλλο...θελω πολυ να κανω τρυπα στην ρωγα..το μονο που με εμποδιζει κ το σκεφτομαι ειναι μηπωσ στο μελλον υπαρχει περιπτωση να παρουσιαστει καποιο προβλημα.(για τισ γυναικες εννοω).ξερετε..για λογους θηλασμου κ τετοια......λεω τωρα εγω... :D

κ επισης εσεις τι γνωμη εχετε?ειναι ωραιο το σκουλαρικι στη ρωγα σε μια γυναικα??:O

ευχαριστω....:bow:

 

εγω παλι το γουσταρω το σκουλαρικι στην ρωγα....με αναβει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το γουσταρω το σκουλαρικι στην ρωγα....με αναβει :)

 

κι εμενα..αλλα το προβλημα μου ειναι οτι φοβαμαι τι θα παρουσιαστει στο μελλον:wacko:...τελοσ παντων...οκ...ευχαριστω ολους....:D

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι απορω... γιατι να σε νοιαζει αν αρεσει στους αντρες;...για σενα δεν θες να το κανεις; γιατι αν ειναι απλα να θες να κανεις κατι για να αρεσεις στους αντρες, βρες κατι καλυτερο.

πφ...ισως βεβαια απλα να σκεφτομαι απλα η παλιομοδιτικα, τι να πω. Κ εγω εκανα 5 ταττου και ακουσα χιλιες διαφορετικες αποψεις. το θεμα ειναι οτι τα εκανα για μενα και ειμαι πανχαρουμενη εδω κ 3 χρονια. Για σενα κανε οτι κανεις. οχι για τους αλλους. κ στην τελικη, εαν καποιος θελει να ειναι μαζι σου γιατι σε επιθυμει ως γυναικα, σορρυ αλλα δεν θα φυγει επειδη εχεις η δεν εχεις μπαρα εκει... καλη δυναμη! κ καλες γιορτες!

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα..αλλα το προβλημα μου ειναι οτι φοβαμαι τι θα παρουσιαστει στο μελλον:wacko:...τελοσ παντων...οκ...ευχαριστω ολους....:D

 

το μελλον δεν νομιζω να ειναι και τοσο θετικο αν κανεις την κινηση αυτη.ειχα κοπελα που ειχε κανει τρυπες στο στηθος,το θεαμα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε και με τον καιρο το ειδε κι αυτη το λαθος της.κι ομως ειχε δημιουργηθει ιδια καποια μικρη ζημια στο σημειο εστω κι αν δε το κρατησε για μεγαλο διαστημα.

να κανεις πραγματα που αρεσουν σε σενα πανω απο ολα κι οχι για αλλους μιας και οι γνωμες διχαζοντε.δεν θα σου πω οτι δεν ειναι φυσιολογικο να θες να κανεις αυτο το πραγμα εστω κι αν εμενα δεν μου αρεσει καθολου και προσωπικα οταν βλεπω κατι τετοιο στριβω η με τροπο λεω οτι θα προκαλεσει προβλημα στο μελλον.

γενικα με τα πολλα σκουλαρικια και ειδικα σε παραξενα σημεια εχω ενα θεμα.δεν ειμαι οπισθοδρομικος απλα απο θεμα γουστου δεν μου κολλαει ρε παιδι μου.hellraiser ημαστε η ανθρωποι?κι εγω εχω τρυπα στο αυτι αλλα μια και στο κλασσικο σημειο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το κανω μονο για μενα....απλα ανυσηχουσα για τα προβληματα που μπορει να προκυψουν..το ξανασκεφτηκα ομωσ κ δεν θα το κανω...παντωσ ευχαριστω για τισ αποψεις σας...
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το κανω μονο για μενα....απλα ανυσηχουσα για τα προβληματα που μπορει να προκυψουν..το ξανασκεφτηκα ομωσ κ δεν θα το κανω...παντωσ ευχαριστω για τισ αποψεις σας...

 

πηρες την καλυτερη αποφαση πιστευω.και κρατησε την,καλη χρονια:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλα ειναι στους λιγους που τα υποστηριζουν. Αλλα σε πολλους απλα δε ταιριαζουν.

Εκ των πραγματων οι αντρες ειναι παντα ενα βημα πισω απο τον καλλωπισμο των γυναικων

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ. Τα σκουλαρίκια πέρα απο τις δύο κλασικές τρύπες για το γυναικείο φύλλο, είναι εντελός ασχήμιες. Μπορεί λοιπόν ο καθένας να κάνει τον εαυτό του ότι θέλει, όμως πρέπει να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε λίγο καλύτερα. Εχω ακούσει πολλά άτομα που έκαναν για να τα προσεχουν ( κυρίος απογοητευμένα άτομα και γεμάτα κόμπλεξ ) και μετά απο χρόνια το μετάνιοσαν. Και τώρα που το μετανιώνεις τι καταλαβαίνεις?? Έχασες τα καλύτερα σου χρόνια φορόντας την κάθε ασχήμια, και μετά πας στα τριάντα σου να διορθώσεις τα αδιόρθοτα. Ενα καλό έχουν τα σκουλαρίκια ( ειδηκά στο αυτί ) ότα τα σιχαθείς τα βγάζεις και τέλος. Και άν είσαι τυχερός/η, μετά απο κάποιο καιρό ( ανάλογα με το πόσο καιρό φοράς μπορεί σε 1 χρόνο μπορεί και σε 3) δε φαίνεται τίποτα. Τώρα για όσους το έχουν στο αίμα τους να χαλιώνται και δε το μετανιώσουν ποτέ, είναι άλλο θέμα. Για εμένα προσωπικά τέτοια άτομα, δεν έχουν πρόσβαση στην κοινωνία. Μη ξεχνάμε τους κινδύνους απο μολύνσεις που έχουν παρατηρηθεί, ακόμα και σε άτομα που έκαναν πριν απο χρόνια. Και φυσικά το πιστολάκι έχει απαγορευτεί απο την ΕΕ ( ασχετα που τα κερδοσκοπικα χρυσοχοία, κάνουν ακόμα παράνομα ) Αν ήταν στο χέρι μου... :shoot: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξαναπεί πως το αυτί στον άνδρα όταν πρόκειται για το κλασικό διαμαντάκι ή κρίκο στο αυτί και όχι σε άλλα σημεία του σώματος που θεωρούνται λιγάκι υπερβολικά, δεν είναι κάτι που υποδηλώνει πως αυτός που το φοράει είναι θυληπρεπής ή κάτι τέτοιο.

Ο καθένας φόρεσε κρικάκι στο αυτί και το έβαλε είτε επειδή είναι μια μόδα με διαχρονικό χαρακτήρα, είτε από απλή περιέργεια της εφηβικής ηλικίας, είτε επειδή του άρεσε και δεν τον ένοιαζε τί θα πούν οι άλλοι. Δεν υπάρχουν κάποιος τόσο σημαντικός λόγος για να δείς σκουλαρίκι σε κάποιον, του άρεσε και το έβαλε, απλό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα όταν είμουν 17 αλλά δεν φοράω πλέον(σπάνια να βάλω άμα έχει καμιά έξοδο σε κανά κλάμπ και πάλι όχι κρίκο αλλά το διακριτικό διαμαντάκι αλλά σε μαύρο ζιρκόνια).

το σκουλαρίκι στον άνδρα δεν είναι κάτι κακό-εξάλου νομίζω πέρασε και η εποχή που ήταν τόσο μόδα- κακό είναι η αποτρίχωση σε όλο το σώμα που κάνουν μερικοί(που δεν είναι αθλητές) και άλλοι που ασχολούντε με κρέμες ,υαλουρονικό οξύ, πλαστικές(τύπου ψινάκη) κ.λ.π. άποψή μου βέβαια. πέζει βέβαια η άποψη για άτομα διαφορετικής ηλικίας. όσο μεγαλώνεις σοβαρεύεις

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρουν οι απόψεις του Λοκατζή.

Εδώ παραδίδει μικρές μπουκίτσες σοφίας και 'σεις κολλάτε σε κάτι πράγματα μικρά.

(χούντα λέει και έχουμε 2011 λέει και ο καθένας έχει επιλογή να κάνει ό,τι θέλει λέει και χαζομάρες).

 

Σκουλαρίκι σε άντρα=αδερφή. Τέλος. Και αν πετύχεις κανέναν στον δρόμο,

του ρίχνεις και κανά μπουκέτο να στρώσει. Έτσι κάνει ο σωστός ο άντρας, ο μερακλής.

 

Την περίπτωση που κοιτάξει κανένας κατά λάθος την κοπέλα του από την απέναντι μεριά σε κανά μπαράκι ενώ πίνει ποτό, δεν θέλω καν να την σκεφτώ. Θα χυθεί αίμα.

Αν δε, φοράει και σκουλαρίκι ή έχει κανά τατουάζ, βαστάτε Τούρκοι τ' άλογα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...