Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας, είμαι καινούργια στο Forum.Έχω μία συσκευή Η1 εδώ και 2 χρόνια.Πριν λίγο καιρό μου παρουσίασε ένα πρόβλημα η οθόνη.Δεν πιάνει το αφής σε κάποια σημεία της με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.:wacko:Απευθύνθηκα σε διάφορους ειδικούς και κανείς δε μου έδωσε μία σαφή απάντηση.Συγκεκριμένα, ένας μου είπε πως είναι θέμα λογισμικού ,άλλος πως χρειάζεται αλλαγή οθόνης κτλ.Το κόστος μου είπαν πως είναι γύρω στα 250 ευρώ.Πολλά λεφτά!Μάλιστα ο τελευταίος το κράτησε 3 μήνες και το έστειλε πίσω χωρίς αποτέλεσμα.Είναι πολύ καλό κινητό και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος μπορεί να λύσει το "πρόβλημά" μου.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω σε γρήγορη "ανάρρωση" της συσκευούλας μου:D

 

 

 

Μου εμφάνισε και μένα προβλήματα με την απόκριση της οθόνης και όταν απευθύνθηκα στο κατάστημα μου είπαν ότι χρειάζεται περίπου 200 ευρώ για να επισκευασθεί.Εσένα πόσα σου ζήτησαν περίπου;

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις πάλι το λογισμικό (android) ή κάποιο άλλο.

Διαφορετικά τα έχει παίξει η συσκευή σου... :worry:

 

Έχω πρόβλημα με το λογισμικό android. :confused:

Δεν έχει multi touch ενώ μια προηγουμενη έκδοση είχε. :cry:

 

Λοιπόν, θα παρακαλούσα κάποιον ειδικό να προσθέσει όλα τα αρχεία update.zip ;)

(π.χ. multi touch,camera,overclock 1000mhz,emmec........... :X κτλ)

Aυτό πιστεύω θα ήταν χρήσιμο για όλους μας.

Eπειδή μια έκδοση έχει αυτό η άλλη δεν το έχει.

Για να μπορέσουμε επιτέλους να έχουμε μια ολοκληρωμένη έκδοση και να είμαστε υπερήφανοι για τη συσκευή μας :happy:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
SSP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spiros 88 μάλιστα,άρα ευτυχώς που δεν έδωσα τα λεφτά....και που μπορώ να βρω το λογισμικό ;Είναι δύσκολη διαδικασία γιατί δεν ξέρω και πολλά:wacko:.....!Ευχαριστώ πολύ πάντως εκ των προτέρων....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

παιδες μου εφερε ενας φιλος ενα samsung gt-i8320 στα χερια μου. αλλα βαζω σιμ κ δεν την βρισκει. μιλαμε για κλειδωμενο ?

πως μπορω να καταλαβω που ειναι κλειδωμενο το κινητο ? πως ξεκλειδωνει κτλ κτλ?

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου εφερε ενας φιλος ενα samsung gt-i8320 στα χερια μου. αλλα βαζω σιμ κ δεν την βρισκει. μιλαμε για κλειδωμενο ?

πως μπορω να καταλαβω που ειναι κλειδωμενο το κινητο ? πως ξεκλειδωνει κτλ κτλ?

 

vodafone κάρτα δοκίμασες?ίσως είναι κλείδωμα μόνο σε βονταφον κ δε δέχεται άλλους παρόχους

Link to comment
Share on other sites

vodafone κάρτα δοκίμασες?ίσως είναι κλείδωμα μόνο σε βονταφον κ δε δέχεται άλλους παρόχους

οχι με vodafone.... αλλα που τεσταρα το *#7465625# to sum/usim κτλ ειναι ολα disabled...

 

απο γερμανια μου ειπαν οτι το εφεραν.... αρα αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω... η πως να ξεκλειδωσει...θα ηταν μια καλη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

οχι με vodafone.... αλλα που τεσταρα το *#7465625# to sum/usim κτλ ειναι ολα disabled...

 

απο γερμανια μου ειπαν οτι το εφεραν.... αρα αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω... η πως να ξεκλειδωσει...θα ηταν μια καλη βοηθεια

 

δοκίμασε και με βόνταφον να είσαι σίγουρος..μπορείς βέβαια να το πειράξεις και να του βάλεις κάποιες άλλες εκδόσεις LiMo αλλά και android. Δες και εδώ http://samsungi8320.freeforums.org/portal.php

Link to comment
Share on other sites

αν βρω vodafone θα το δοκιμασω... τωρα να πειραξω λογισμικο χωρις να γινετε unlock δεν ειναι της ωρας !

 

και καλά θα κάνεις!θα συ έλεγα απλά να δείς με βονταφον γιατί μάλλον αυτό θα φταίει...

Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι και να βαλω και sim με pin και χωρις . ουτε μου βγαζει να βαλω pin ... ουτε network lock ουτε τιποτα...

λες και δεν δεχετε τιποτα... χαλασμενο? τι φαση?

Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι και να βαλω και sim με pin και χωρις . ουτε μου βγαζει να βαλω pin ... ουτε network lock ουτε τιποτα...

λες και δεν δεχετε τιποτα... χαλασμενο? τι φαση?

 

δεν ξέρω...μάλλον χαλασμένο φίλε μου..δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά,μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος..

έχει ένα φιλαράκι το κινητό και θέλει να βγάλει αυτό το άθλιο vodafone 360 και τους άπειρους περιορισμούς που έχει το τηλέφωνο σε σχέσει με αυτό.

τι μπορεί να κάνει? υπάρχει κάποια λύση?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος..

έχει ένα φιλαράκι το κινητό και θέλει να βγάλει αυτό το άθλιο vodafone 360 και τους άπειρους περιορισμούς που έχει το τηλέφωνο σε σχέσει με αυτό.

τι μπορεί να κάνει? υπάρχει κάποια λύση?

 

τσέκαρε εδώ κ έχει μπόλικα...ψάξε το ...http://samsungi8320.freeforums.org/portal.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα σας!μολις πηρα στα χερια μου ενα vodafone 360.μου το εδωσε ενας θειος μου!θελω να περασω το λογισμικο android φυσικα καθως για το μενου τις vodafone πρεπει να γινω συνδρομητρια τις vodafone οπου δεν θελω και γενικα υποστηριζω το android .αλλα δεν εχω ιδεα απο φλασαρισματα και τετοια!!!γνωριζεται αν μπορω να το παω σε καποιο καταστημα να μου το μετατρεψουν?και αν ναι σε πιο?:D
Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνώμη μου κράτα το όπως είναι με το λειτουργικό σύστημα που έχει. Μην επηρεάζεσαι από τα όσα μπορεί να έχεις διαβάσει. Η καλύτερη λειτουργία του τηλεφώνου είναι με το λειτουργικό σύστημα που κυκλοφόρησε. Αν το πειράξεις κάποια στιγμή θα θυμηθείς τα λόγια μου.......... Είμαι κάπως απόλυτος αλλά απλά σου λέω την άποψή μου. Εσύ αποφασίζεις.........
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσα!απλα εχω δοκιμασει τα παντα και δεν μπορω ουτε στο vodafone shop να γραφτω!πηρα και αριθμο vodafone και τιποτα!ειναι σαν να εχω μια νεκρη συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια η υπηρεσία. Θα συμβιβαστείς με το ότι έχεις ένα πολύ καλό τηλέφωνο αλλά με μηδέν υποστήριξη. Τό χω ψάξει πολύ το θέμα. Το έχω 3+ χρόνια. Κάποια άλλη στιγμή αν θες μπορώ να σου γράψω μερικά πράγματα ή αν θες στείλε μου μύνημα τι απορίες έχεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω/μεταφέρω τις επαφές του τηλεφώνου σε άλλο(android) τηλέφωνο?
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω (λόγω του ότι έχω ακόμα το Samsung Η1 και δεν έχω ασχοληθεί με Android τηλέφωνο) αλλά εγώ θα ξεκίναγα κάπως έτσι , πήγαινε μέσω του New Pc Studio στην κατηγορία "Widget" και επέλεξε "Τηλεφωνικός Κατάλογος" , κάνε "Συγχρονισμό επαφών" (αν δεν έχεις κάνει) και μετά "Εξαγωγή σε υπολογιστή" όπου επιλέγεις τον τύπο αρχείου που πιθανόν ταιριάζει σε αυτόν που μπορείς να εισάγεις στο Android τηλέφωνο και λογικά θα κάνεις δουλειά. :whistle:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω (λόγω του ότι έχω ακόμα το Samsung Η1 και δεν έχω ασχοληθεί με Android τηλέφωνο) αλλά εγώ θα ξεκίναγα κάπως έτσι , πήγαινε μέσω του New Pc Studio στην κατηγορία "Widget" και επέλεξε "Τηλεφωνικός Κατάλογος" , κάνε "Συγχρονισμό επαφών" (αν δεν έχεις κάνει) και μετά "Εξαγωγή σε υπολογιστή" όπου επιλέγεις τον τύπο αρχείου που πιθανόν ταιριάζει σε αυτόν που μπορείς να εισάγεις στο Android τηλέφωνο και λογικά θα κάνεις δουλειά. :whistle:

 

κάποιο link για το new pc studio? έχω φάει τον κόσμο κ δεν βρίσκω να το κατεβάσω..

χίλια ευχαριστώ για την απάντηση btw! :D:D

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδέσεις στο computer σου το H1 σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις εγκατάσταση του προγράμματος από το κινητό στο computer !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κάποιος τις ρυθμίσεις internet της Cosmote για το Samsung Vodafone 360 M1.Έστειλα το μήνυμα INTERNET στο 1333, αλλά μου λέει ότι δεν μπορούν να μου στείλουν τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...