Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι!! Όπως έχω αναφέρει σε ένα άλλο μου μήνυμα, έχω φλασάρει το κινητό μου με τη C1 έκδοση εδώ και κανα μήνα (ίσως και παραπάνω) και ενώ όλα δολυλευαν τέλεια τώρα τελευταία άρχισε να κολάει τρελά, και τι εννοώ κολάει 1ον πάω να το κλείσω και ενώ το κλείνω αυτο κάνει reboot και ανοίγει με την ώρα να δείχνει 3 και ημερομηνία 2006! 2ον αρχισε να κρασάρει ο opera πάλι ( όχι σε τέτοιο βαθμό όπως όταν είχα πάρει τη συσκευή)

Όποιος έχει κάποια ιδέα τι μπορεί να παίζει ή έχει τα ίδια προβλήματα απο φλασάρισμα ας πει κάτι! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πολυαναμενόμενο Samsung H2 ακυρώθηκε!

http://www.unwiredview.com/2010/07/23/vodafone-cancels-its-360-line-of-handsets-including-the-h2/

http://www.mobileindustryreview.com/2010/07/vodafone-discontinues-bespoke-360-handsets-h2-cancelled.html

:(

 

Επίσης σήμερα κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο η πρώτη ROM για ANDROID 2.1 στο Samsung H1.

Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

Το πολυαναμενόμενο Samsung H2 ακυρώθηκε!

http://www.unwiredview.com/2010/07/23/vodafone-cancels-its-360-line-of-handsets-including-the-h2/

http://www.mobileindustryreview.com/2010/07/vodafone-discontinues-bespoke-360-handsets-h2-cancelled.html

:(

 

Επίσης σήμερα κυκλοφόρησε στο διαδίκτυο η πρώτη ROM για ANDROID 2.1 στο Samsung H1.

Android 2.1?? Αντε...Αντε να δούμε!! Ανυπομονώ για το κρασ-τεστ!:p:lol:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Είναι για testing η rom που βγήκε, δε δουλεύει η κάμερα, δεν κάνει τηλεφωνικές κλήσεις κτλ. Αλλά είναι μια αρχή για να προχωρήσει το project.:p
Link to comment
Share on other sites

Είναι για testing η rom που βγήκε, δε δουλεύει η κάμερα, δεν κάνει τηλεφωνικές κλήσεις κτλ. Αλλά είναι μια αρχή για να προχωρήσει το project.:p

 

να φανταστώ ότι όταν βγει η τελική έκδοση, όσοι την περάσουν, χάνουν εγγύηση και όλα τα σχετικά ως συνήθως;:(

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εκτός κι αν τη βγάλει η Samsung. Εμένα άλλο με απασχολεί. Θα μπορούμε να την έχουμε σε dual boot συνδυασμό με LiMo? Μου αρέσει το interface του LiMo και δε θέλω να το χάσω. Η οθόνη με τις επαφές είναι ότι πιο τέλειο αισθητικά έχω δει σε τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εκτός κι αν τη βγάλει η Samsung. Εμένα άλλο με απασχολεί. Θα μπορούμε να την έχουμε σε dual boot συνδυασμό με LiMo? Μου αρέσει το interface του LiMo και δε θέλω να το χάσω. Η οθόνη με τις επαφές είναι ότι πιο τέλειο αισθητικά έχω δει σε τηλέφωνο.

 

το people εννοείς; πράγματι!και δεν είναι μόνο αυτό βέβαια. η όλη εμφάνιση μετράει πολύ! Ελπίζω να βγάλει κάτι και η samsung. πάντως και το android δεν πάει πίσω. δε θα μας χαλάσει πιστεύω. Αν και το dual boot θα ήταν η καλύτερη λύση. Μακάρι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρα χτες το Optimus της LG που αν και Android 1.6 έχει υποστεί πολύ lifting από την LG ώστε να μοιάζει με 2.1, και από χτες παίζω και με τα 2, η αισθητική του LiMo interface είναι πολύ πιο καλόγουστη. Εκτός από το People, έχει πιο ωραίο κλείδωμα της οθόνης, πιο πολλά 3D visualizations, η οθόνη των apps είναι απείρως πιο εμφανίσιμη.

Επιπλέον είναι αρκετά πιο ανοιχτό σε πράγματα που δεν περιμένεις πχ στα apps και games που έχω εγκαταστήσει από downloads μπορώ να βάλω δικό μου icon ή ακόμα και να επέμβω στον κώδικά τους και να τον αλλάξω όπως θέλω. Στα apps του Android το Android Shop είναι μονόδρομος νομίζω και that's about it.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που ανέφερες για apps, μόνο στο vodafone 360 shop μπορώ να βρω applications ή και από άλλα sites! και αν υπάρχουν και άλλα, έχετε να προτείνετε κανα καλό;
Link to comment
Share on other sites

To http://www.gsmspain.com/ έχει την πιο τεράστια και δραστήρια κοινότητα χρηστών που έχω βρει. Xτες ο Gominolo20 (χρήστης από το GSMSpain και τεράστια μορφή της H1 κοινότητας :lol: ) ανέβασε ένα Mega Pack 1.58 GB που ουσιαστικά έχει τα πάντα από όση δουλειά έχει κάνει αυτός και ο Moisesfco (o απόλυτος guru του H1) και όσα games & apps έχει συγκεντρώσει κατά καιρούς ο Hermoso69.

 

Συνοπτικά περιείχε:

- Odin Multi (M1)

- Drivers

- Latest version of Samsung PC Suite, but not that of the Samsung Vodafone

- All Firms, both official and all Modified by Moisesfco

- The CSC finished "K5"

- All Packs Hermoso69 Games & Apps

- Manual step by step in PDF to flash the H1

- H1 Repair Manual (Demont in pieces)

 

Αλλά τους το κατέβασε το MegaUpload και θα το ανεβάσουν αλλού.

Link to comment
Share on other sites

To http://www.gsmspain.com/ έχει την πιο τεράστια και δραστήρια κοινότητα χρηστών που έχω βρει. Xτες ο Gominolo20 (χρήστης από το GSMSpain και τεράστια μορφή της H1 κοινότητας :lol: ) ανέβασε ένα Mega Pack 1.58 GB που ουσιαστικά έχει τα πάντα από όση δουλειά έχει κάνει αυτός και ο Moisesfco (o απόλυτος guru του H1) και όσα games & apps έχει συγκεντρώσει κατά καιρούς ο Hermoso69.

 

Συνοπτικά περιείχε:

- Odin Multi (M1)

- Drivers

- Latest version of Samsung PC Suite, but not that of the Samsung Vodafone

- All Firms, both official and all Modified by Moisesfco

- The CSC finished "K5"

- All Packs Hermoso69 Games & Apps

- Manual step by step in PDF to flash the H1

- H1 Repair Manual (Demont in pieces)

 

Αλλά τους το κατέβασε το MegaUpload και θα το ανεβάσουν αλλού.

 

μάλιστα :blink:

ευχαριστώ φαίνεται ενδιαφέρον. Αν και στα ισπανικά με τα οποία δεν έχω καμία σχέση, αλλά κουτσά στραβά όλο και κάτι βγάζουμε! Εννοείται θα ψάξω και εγώ για τίποτα σχετικό και ό,τι βρω θα το ποστάρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά τους το κατέβασε το MegaUpload και θα το ανεβάσουν αλλού.

φιλε μου στελνεις το link για να το κατεβασω?

 

Βρε giothesuper... :tease:

Link to comment
Share on other sites

To http://www.gsmspain.com/ έχει την πιο τεράστια και δραστήρια κοινότητα χρηστών που έχω βρει. Xτες ο Gominolo20 (χρήστης από το GSMSpain και τεράστια μορφή της H1 κοινότητας :lol: ) ανέβασε ένα Mega Pack 1.58 GB που ουσιαστικά έχει τα πάντα από όση δουλειά έχει κάνει αυτός και ο Moisesfco (o απόλυτος guru του H1) και όσα games & apps έχει συγκεντρώσει κατά καιρούς ο Hermoso69.

 

Συνοπτικά περιείχε:

- Odin Multi (M1)

- Drivers

- Latest version of Samsung PC Suite, but not that of the Samsung Vodafone

- All Firms, both official and all Modified by Moisesfco

- The CSC finished "K5"

- All Packs Hermoso69 Games & Apps

- Manual step by step in PDF to flash the H1

- H1 Repair Manual (Demont in pieces)

 

Αλλά τους το κατέβασε το MegaUpload και θα το ανεβάσουν αλλού.

:D Ωραία πράγματα!!! αν θυμάσαι ιστό ακρυβός...(εννοώ το σημίο αναφοράς - σελίδα) δώσε μας!! να το Download-ιάσουμε κι εμείς!! :p Όταν το ανεβάσουν βέβαια!!

Edited by SiliconDreamsGR

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήκωσαν ένα κανονικό site για το H1. Άντε καλό ψάξιμο και καλό ράψιμο παίδες, και να θυμάστε ότι κάνετε είναι up to your own risk. http://samsung-h1.blogspot.com/ Με τι βοήθεια της translate.google.com :happy:
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε οποτε βρεις το λινκ να μας πεις γιατι κατι χρειαζωμαστε και μεις..:p:)

η γλωσσα αυτου του site ειναι σε ισπανικα??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε οποτε βρεις το λινκ να μας πεις γιατι κατι χρειαζωμαστε και μεις..:p:)

η γλωσσα αυτου του site ειναι σε ισπανικα??

 

Ισπανικά είναι ναι. Ως πληροφορία, αν βάλεις detect language, θα σου βρει ότι γλώσσα και αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

φιλε tntslack οι εφαρμογες σου ειναι πολυ καλες ευχαριστουμε..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φιλε tntslack οι εφαρμογες σου ειναι πολυ καλες ευχαριστουμε..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

φιλε tntslack οι εφαρμογες σου ειναι πολυ καλες ευχαριστουμε..

 

χαχα φίλε δεν είναι δικές μου οι εφαρμογές, απλός τα βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...