Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα (οχι να σε πλυγόσω:p) το ανοίγει το contra αν και είναι βαρύ σαιτ!!

 

Ανοίγει κανονικά με τα flashάκια του και τα gifάκια του. :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το δοκίμασα και με των δύο ειδών κάρτες. Με την παλιά που έχω που δε γράφει 3G και με μια άλλη που έχω πάλι Vodafone απο μια δέυτερη σύνδεση που έχω η οποία είναι 3G και αρκετά καινούρια. Και με τις δύο τα ίδια προβλήματα είχα με τα SMS. Και στο τηλέφωνο που ρώτησα στην τεχνική υποστήριξη της VODAFONE να παίζει ρόλο η κάρτα SIM μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση τέτοια...

 

Και εγώ που επικοινωνησα με Vodafone, αυτό υσχυρίζωνται, οτι δεν φτέει η Sim! οπότε γυρνάμε πάλι στην περίπτωση του Limo! (εμένα βέβαια μου είπαν να το στήλω στο service) ίσος λέει να είναι θέμα Hardware!! Θέμα GSM? και τηλ πώς περνει κανονικότατα??? :blink::wacko:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν θέμα GSM δε θα δούλευε η αναφορά με *# :tease:

Όντος!!! :blink: και τους είπα οτι εχω κάνει αναβάθμηση :lol::lol::lol:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είπαν να στο στείλουμε για Service, αλλά στη δική μου περίπτωση η συσκευή έχει αλλάχτεί ήδη μια φορά στην εγγύηση για αυτό το λόγο. Και με τη δέυτερη τα ίδια... Οπότε τι συμπέρασμα να βγάλει κανείς;;
Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα μέχρι τώρα...είναι θέμα του Limo!! (και διαγραφή των μνμ αν πάω να κάνω ..όταν το έχει πιάσει..:mad: και εκεί κολάει!):mad: Ας προσευχηθούμε στην επόμενη αναβάθμηση!:(

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...παραθέτω και δημόσια τον τρόπο που έκανα εγώ Flash μέσω του Tool i6410 και οχι με το NewPcStudio!

Καταρχάς, οτι κάνετε το κάνετε με δική σας εφθύνη (όπως το έκανα κι εγώ άλοστε:D) εγώ το έκανα σε ενα H1

Οι ενδιαφερώμενοι λοιπόν.....

και επιδή δέν ξέρω καλά αν μπορώ βάλω Link's δικά μου με τα Firmware απο Rapidshare.

 

1. μπείτε σε αυτό το Site και γύνετε μέλος (με 1 e-mail) και κατεβάστε το firmware που σας ενδυαφέρει! http://samsung-firmware.webs.com

στην ίδια σελίδα, και λίγο πιο κάτω απο τα Firmware έχει 1 Tool για το φλασάρισμα (το i6410) κατεβάστε κι αυτο.

2. Φωρτήστε πλήρος το κην.

3. Ξε-ζιπάρετε την έκδοση που θέλετε σε έναν φάκελο

4. Ξε-ζιπάρετε και τρέξτε την εφαρμογή i6410

5. Επιλέξτε (απο δεξιά) και φορτόστε το αρχείο BIN στο PHONE

6. Επιλέξτε (απο δεξιά) και φορτόστε το αρχείο για το PDA

7. επιλέξτε (κάτω αριστερά) Vodafone-Greece

7.2 (εγώ έβαλα αυτές τις επιλογές) βάλτε κι εσείς αυτές

8. Σβίστε το κην. και κρατήστε μετά πατημένα τα κουμπιά ΦΩΝΗ(ΚΑΤΩ)+ΚΑΜΕΡΑ+POWER (το τηλ θα ανάψη και θα σας γράφει DOWNLOAD)

9. Συνδέστε το τηλ στο USB, και στο πρόγραμα i6410 πατήστε START

8. περιμέντε....και...ΟΚ!!!

 

Εδώ είναι και η εικόνα απο το Odin (i6410)

http://img215.imageshack.us/img215/4190/odinjm.jpg

Ελπίζω να βοήθησα...:rolleyes::happy:

 

γεια σου φιλε μου. σε ευχαριστω πολυ πανω απο ολα αλλα εχω προβλημα, κανω ακριβως οτι μου λες και δεν γινετε τπτ.το μονο που μ κανει ειναι να πατησω την επιλογη pc studio στο κινητο, τοτε το εντοπιζει το κινητο και οταν παταω start κολλαει στο 0%. Μηπως μπορεισ να με βοηθησεις????

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα παιδια αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Εγκατεστισα μολις το pc studio 1.5.παω να κανω αναβαθμηση στο κινητο του καινουργιου fim. και μου λεει οτι δεν απετειτε αναβαθμηση.ξερει κανεισ τι γινετε,και τι μπορω να κανω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου. σε ευχαριστω πολυ πανω απο ολα αλλα εχω προβλημα, κανω ακριβως οτι μου λες και δεν γινετε τπτ.το μονο που μ κανει ειναι να πατησω την επιλογη pc studio στο κινητο, τοτε το εντοπιζει το κινητο και οταν παταω start κολλαει στο 0%. Μηπως μπορεισ να με βοηθησεις????

 

Γεία και σε εσένα φίλε μου! Μίπως δέν μου τα λές καλά; Γίνετε να είναι ζβιζτό το τηλ, και πατώντας (Κάτω φωνή+Κάμερα+Power) να σου λέει να ανοίξεις το PC Studio; :blink::wacko:

 

Καλισπερα παιδια αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Εγκατεστισα μολις το pc studio 1.5.παω να κανω αναβαθμηση στο κινητο του καινουργιου fim. και μου λεει οτι δεν απετειτε αναβαθμηση.ξερει κανεισ τι γινετε,και τι μπορω να κανω?ευχαριστω!

 

Αφού συνδέθυκες και στον Server.....άναψε κανένα κεράκι!! :lol::p (χωρίς παρεξύγηση!!) αλλά όλοι αυτό το πρόβλημα έχουμε;)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι όσοι δοκίμασαν το contra χωρίς πρόβλημα το έκαναν μέσω wifi ας δοκιμάσουν μέσω δικτύου κινητής να μου πουν αν παίζει το ίδιο... ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Γεία και σε εσένα φίλε μου! Μίπως δέν μου τα λές καλά; Γίνετε να είναι ζβιζτό το τηλ, και πατώντας (Κάτω φωνή+Κάμερα+Power) να σου λέει να ανοίξεις το PC Studio; :blink::wacko:

 

αυτο γινετε μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο. οταν κανω (Κάτω φωνή+Κάμερα+Power) δεν ανταποκρινεται καθολου απλα μου βγαζει λογοτιπο της samsung και κολαει μεχρι να βγαλω την μπαταρια. τι μπορει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

greg από κλειστό που θα είναι θα πατήσεις μαζί κάτω φωνή+κάμερα+Power για να σε βάλει στην οθόνη που θα λέει downloading!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο γινετε μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο. οταν κανω (Κάτω φωνή+Κάμερα+Power) δεν ανταποκρινεται καθολου απλα μου βγαζει λογοτιπο της samsung και κολαει μεχρι να βγαλω την μπαταρια. τι μπορει να φταιει
αντί για το κουμπί της κάμερας νομίζω πως θέλει το κουμπί της αναζήτησης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο ρε παιδιά...

 

Turn off the device. And then, press the Volume Down key, the Camera key and

the PWR key simultaneously to turn on your device in download mode. (PWR key

should be pressed slightly later than the other keys)

 

In Greece:

 

Σβήστε τη συσκευή. Και στη συνέχεια, πατήστε το πλήκτρο τόμος κάτω, το πλήκτρο κάμερας και

το PWR κλειδί ταυτόχρονα να ανάψετε τη συσκευή σας σε download mode. (Πλήκτρο PWR

Θα πρέπει να πιεστεί λίγο αργότερα από τα άλλα πλήκτρα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....μπορεί να ακουστεί λίγο χαζό αλλά κατέβασα ένα άλλο πρόγραμμα το Kies της samsung για το Omnia || και το πρόγραμμα έκανε Updates και κατά την διάρκεια ενημέρωσης έβλεπα και αρχεία του Nps...όταν συνδέω το M1 μου την διαβάζει αλλά κάπου κολλάει στο σύνδεση συσκευής...πάντως τα άλλα προγράμματα ενημερώνονται κανονικά απο την samsung Μόνο το Nps έχει πρόβλημα....με κάποιους drivers ίσως κάτσει καμιά τέτοια περίπτωση :S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι όσοι δοκίμασαν το contra χωρίς πρόβλημα το έκαναν μέσω wifi ας δοκιμάσουν μέσω δικτύου κινητής να μου πουν αν παίζει το ίδιο... ευχαριστώ :)

 

Mε Internet Profile->Connection Preferences->Vodafone Connections/Vf live!

παίζει επίσης κανονικά, και τα flash, όλα OK. :mobile:

Link to comment
Share on other sites

Mε Internet Profile->Connection Preferences->Vodafone Connections/Vf live!

παίζει επίσης κανονικά, και τα flash, όλα OK. :mobile:

 

Δεν χρειάζεται να αλλάζεται ρυθμίσεις κάθε φορά, όποτε δεν έχει wifi μπαίνει αυτόματα μέσο Vodafone Life, ενεργοποιείτε το GPRS ;)

Link to comment
Share on other sites

Mε Internet Profile->Connection Preferences->Vodafone Connections/Vf live!

παίζει επίσης κανονικά, και τα flash, όλα OK. :mobile:

 

 

Τι να πω.... αν μπω σε άλλα θέματα με βάζει κανονικά.....με το κεντρικό θέμα (όποιο και αν έχουν) με πετάει στα apps.... θα έχουν μαλώσει μάλλον...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω τις επαφες μου στο Η1 μεσω του PC Studio 1.4 απο τα backup που εχω παρει...

Στο λαπτοπ βγαζει σφαλμα λαθους μολις που ξεκιναει ο συγχρονισμος, στο desktop με το που παταω συγχρονισμο παγωνει εκει το παραθυρακι των επαφων, ενω το υπολοιπο προγραμμα οχι, αλλα βεβαια δεν γινεται τιποτα...

τι κακο ειναι αυτο?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτο το PC STUDIO είναι ίσως το χειρότερο πρόγραμμα που θα μπορούσε να φτιαχτεί... Χάθηκε να το βελιτώσουν λίγο; Κολλάει, δεν σε αφήνει να κανεις αναβαθμίσεις, ταλαιπωρία σκέτη...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο ρε παιδιά...

 

Turn off the device. And then, press the Volume Down key, the Camera key and

the PWR key simultaneously to turn on your device in download mode. (PWR key

should be pressed slightly later than the other keys)

 

In Greece:

 

Σβήστε τη συσκευή. Και στη συνέχεια, πατήστε το πλήκτρο τόμος κάτω, το πλήκτρο κάμερας και

το PWR κλειδί ταυτόχρονα να ανάψετε τη συσκευή σας σε download mode. (Πλήκτρο PWR

Θα πρέπει να πιεστεί λίγο αργότερα από τα άλλα πλήκτρα)

 

:up::up::bow: YES!!!

 

αυτο γινετε μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο. οταν κανω (Κάτω φωνή+Κάμερα+Power) δεν ανταποκρινεται καθολου απλα μου βγαζει λογοτιπο της samsung και κολαει μεχρι να βγαλω την μπαταρια. τι μπορει να φταιει

 

Αν διαβάσεις πιό προσεχτικά της οδηγίες που έχω ποστάρει, θα δείς ότι λέει σε κάπια στιγμή πως κλύνουμε το τηλ. και μετά (κλυστό) το συνδέουμε στο USB

 

Τελικά αυτο το PC STUDIO είναι ίσως το χειρότερο πρόγραμμα που θα μπορούσε να φτιαχτεί... Χάθηκε να το βελιτώσουν λίγο; Κολλάει, δεν σε αφήνει να κανεις αναβαθμίσεις, ταλαιπωρία σκέτη...

 

πού να δείτε όταν είχε πρότο εμφανηστεί το (αν θυμάμε τώρα καλά) V200 τις Samsung (ασυμί Flip-top), εκεί να δείτε Software..........!!!! και σύνδεση....ώρε μάνα καημένη!!! (τι πάω και θυμάμε τωρα):p αλλά ας μην την κατηγορώ γιατί έχω πάρει και μια TV samsung....:blink:

 

Και έτσι για να ξεχνάμε τον πόνο μας:lol::p πάρτε και άλλο ένα σετ-άκι απο Wallpapers 480x800! Τις ανέβασα όμως λίγο αργά εχθές και βαρέθυκα να φτυάξω Preview. Είναι καλές όμως!;)

 

κατεβάζεται απο εδώ:

http://rapidshare.com/files/389761200/Wallpaper-480x800-SD.rar

Κωδικός: sd

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι για να ξεχνάμε τον πόνο μας:lol::p πάρτε και άλλο ένα σετ-άκι απο Wallpapers 480x800! Τις ανέβασα όμως λίγο αργά εχθές και βαρέθυκα να φτυάξω Preview. Είναι καλές όμως!;)

 

κατεβάζεται απο εδώ:

http://rapidshare.com/files/389761200/Wallpaper-480x800-SD.rar

Κωδικός: sd

 

Δουλεύεις μέχρι αργά τη νύχτα :D Να σε καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω παρει το samsung m1 και προσπαθω να στειλω ηχους με bluetooth και δεν μπορω ξερει κανεις πως γινεται. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύεις μέχρι αργά τη νύχτα. Να σε καλά!

 

Υπερορίες!

αφού μπορώ και δεν στυχήζει...

 

καλημερα παιδια εχω παρει το samsung m1 και προσπαθω να στειλω ηχους με bluetooth και δεν μπορω ξερει κανεις πως γινεται. ευχαριστω

 

Καλημέρα φίλε μου!! καλώς ήρθες στο Club!! Αν δέν κάνεις αναβάθμιση.....δέν θα τα καταφέρεις!! (εκτός και άν, όταν επιλέξεις τον ήχω που θές σου βγάζει κάτω στις επιλογές..1 βελάκι):worry:

 

Και κάτι ΙΔΙΚΟ!! (γιατί δουλέβουμε και πρωινά....κρίση βλέπετε):lol::lol::p

 

Fire Wallpapers 480x800

 

Preview:

http://img192.imageshack.us/img192/3395/240x320.jpg

Όποιος θέλει, κατεβάζει απο εδώ:

http://rapidshare.com/files/389895010/Fire_w_480x800.rar

Κωδικός: sd

 

;):happy:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...