Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν...ανέβασα μερικές εικόνες (Wallpapers) σε jpg format 480χ800 για να ομορφήνουμε λίγο το κην. μας :D

 

Όποιος θέλει κατεβάζει απο εδώ: http://rapidshare.com/files/388733724/242w_480x800.rar

Ο κωδικός γοα το RAR είναι: samsung

Περιέχει 242 εικόνες!

 

και εδώ ένα δήγμα:

http://img62.imageshack.us/img62/3254/digma.jpg

:happy::happy:

 

Είσαι θεός....έφυγε με την μια το download...:P Ωστόσο δν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ακόμη στο κινητό μου αφού δν δέχεται στην κύρια οθόνη μου wallpappers :cry:

Edited by nervous
Ξεχείλωσε η σελίδα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι τελευταίο παιδιά.....Βρήκα σε site το npc 1.5.0. το έχει κατεβάσει κανείς? κάνει καθόλου δουλειά για updates etc η είναι τσάμπα χρόνος? εξάλλου αναφέρονται κάτι για ser numbers άρα φαντάζομαι ότι δν είναι και επίσημη 'εκδοση! βοηθήστε με λιγάκι αν είναι να βρω τρόπο αναβάθμισης του Μ1 μου. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ του 360 (UK) γνωρίζουν το θέμα οτι δέν γίνετε σύνδεση για αναβάθμιση και το γνωρίζει και η samsung οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή και να δοκιμάζεις να συνδεθείς μόνο πρωί. 4-5 προσπάθειες είχα κάνει μεχρι να δώ φώς. Link

Την έκδοση 1.5.0 την έχω κατεβάσει και πέταξα την άλλη. Δουλεύει μια χαρά.

Επίσης κάτι που διάβασα σε επίσημη δήλωση της η VF σκοπεύει να βγάλει δωρεάν πλοήγηση για συσκεύες με gps εφόσον πλέον δεν μπορεί να κάνει αλλιώς γιατι οι υπόλοιπες εταιρείες δεν χρεώνουν την εν λόγω υπηρεσία. (Αμήν κ πότε)

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που διάβασα σε επίσημη δήλωση της η VF σκοπεύει να βγάλει δωρεάν πλοήγηση για συσκεύες με gps εφόσον πλέον δεν μπορεί να κάνει αλλιώς γιατι οι υπόλοιπες εταιρείες δεν χρεώνουν την εν λόγω υπηρεσία. (Αμήν κ πότε)

 

Ένα φως στο τούνελ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, μια εφαρμογή στο μενού του τηλ. (ΣΑΡΩΤΗΣ) τι ακρηβός είναι? κάνει?:confused:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 2 μερες τωρα και ολα καλα εκτος του οτι σημερα δν ερχονται τα μηνυματα με τπτ.οταν λετε οτι αντιμετωπιζετε προβλημα με τα μηνυματα τι ακριβως εννοειτε?

 

Φίλε μου δεν σου έρχονται μόνο μυνήματα, ή κολάει και στην αποστολή sms; Έχεις την αναφορά παράδοσης στο on ή στο off; Το πρόβλημα της συσκευής είναι όταν η αναφορά παράδοσης είναι στο on (δαλαδή να έχεις αναφορά παράδοσης). Τότε εκτός του ότι δεν συνήθως δε λαμβάνει τα μυνήματα, εμένα συγκεκριμένα κολαει και στην αποστολή. Δηλαδή στέλνω μύνημα και ή κολάει σε κατάσταση αποστολής ενώ ο άλλος το έχει λάβει, ή δε το στέλνει καθόλου. Δοκίμασε να βάλεις την αναφορά παράδοσης στο off, κάνε και μια επανεκκίνηση της συσκευής, και το πιο πιθανόν είναι οτι μετά απο κάποια ώρα (συνήθως κανενα μισάωρο) θα σου έρθουν όλα τα μυνήματα μαζεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, μια εφαρμογή στο μενού του τηλ. (ΣΑΡΩΤΗΣ) τι ακρηβός είναι? κάνει?:confused:

 

Σκάνερ. Υποτίθεται βγάζεις φώτο μια επαγγελματική κάρτα κάποιου αντί να γράφεις τα στοιχεία του και την περνάει μέσα αυτόματα. "Σχεδόν" δουλεύει :p

Link to comment
Share on other sites

Σκάνερ. Υποτίθεται βγάζεις φώτο μια επαγγελματική κάρτα κάποιου αντί να γράφεις τα στοιχεία του και την περνάει μέσα αυτόματα. "Σχεδόν" δουλεύει :p

 

χμμμμ πολυ καλο:lol: όπος και το οτι γράφει απο το ράδιοφωνο ;):ninja:

:D

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα και δεν μου κώλυσε, και μάλιστα άνοιξα και τις δυο σελίδες μαζί.

 

 

 

Όταν μεταφέρω πράγματα στην εξωτερική μνήμη τα πα καλά. με 7mb/s...

1mb/sec μόνο? Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση από την πρώτη στιγμή ήταν η γρήγορη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Επίσης πολύ γρήγορη και η μεταφορά από την συσκευή στην κάρτα! Περίεργο που πάει τόσο αργά σε εσάς! Εκτός και αν τα αρχεία που μεταφέρατε ήταν κάτω από 10 kb!

 

Τα αποτελέσματα του HDTune:

http://i45.tinypic.com/qps193.png

Edited by Dimitris013
Επισύναψη φωτογραφίας
Link to comment
Share on other sites

1mb/sec μόνο? Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση από την πρώτη στιγμή ήταν η γρήγορη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Επίσης πολύ γρήγορη και η μεταφορά από την συσκευή στην κάρτα! Περίεργο που πάει τόσο αργά σε εσάς! Εκτός και αν τα αρχεία που μεταφέρατε ήταν κάτω από 10 kb!

 

Να τώρα μεταφέρω μια ταινία 1.7 gb ξεκίνησε από 20mb/s και σιγά σιγά πέφτει που έχει φτάσει στα 6mb/s τώρα. Αλλά βελτιώθηκε από 'τι πριν. Έκανα και ανασυγκρότηση :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να παρω το Η1 να ρωτησω 2-3 πραγματα?

Φωτο και βιντεο ειναι ικανοποιητικα? Διαβαζω για 5 mp φωτο και hd βιντεο αλλα ειναι ικανοποιητικα γιατι και αλλα εχουν 5αρες καμερες αλλα τραβανε ψιλο χαλια.Εχει και φλας για εγγραφη βιντεο?

Απο μπαταρια πως τα παει? Στο Η1 κολλανε τα sms αν ειναι ενεργη η αναφορα παραδοσης ή στο Μ1? Αρα οσοι εχετε το προβλημα στελνετε sms χωρις αναφορα ή υπαρχει καποιος αλλος τροπος για αναφορα?

 

Φίλε καλησπέρα,

εγώ χρησιμοποιώ τη φωτογραφική μόνο μέρα και όταν θέλω να βγάλω panoramic κάδρο. Έχει σχετική ρύθμιση το H1. Σε αυτές συνθήκες μέρας με ικανοποιεί το αποτέλεσμα και κυρίως μου λύνει τα χέρια επειδή η 7άρα μου η φωτογραφική δεν κάνει panoramic λήψη. Ως προς την εγγραφή video σε HD νομίζω ότι είναι όλα τα λεφτά. Συναγωνίζεται άνετα την κανονική μου βιντεοκάμερα (μάρκας SONY) και με γλυτώνει από το να κουβαλάω και τα ένα εκατομμύριο καλώδια της κάμερας κάθε weekend.

Link to comment
Share on other sites

Πώς και δεν το εντόπησα;;;:confused: Περίεργο:lol:

Αν ενδιαφέρει αρκετούς...μάζεψα αρκετα Wallpaper σε 640χ800 (για εμάς) ας μηλήσει..να τα κάνω upload σε Rapishare:happy:

 

φιλε αν μπορεις καντα upload σε Rapishare..

640χ800 ομως? μηπως εννοεις 480Χ800 που ειναι η αναλυση της οθονης?

 

Παντως σκεφτομαι οτι δεδομενου του οτι η ωρα κρυβει το κατω μερος της εικονας στα 480Χ800, αν παρουμε εικονες 480Χ640 και προσθεσουμε ενα κομματι 480Χ160 απο κατω π.χ. σε ασπρο χρωμα, θα φαινεται η εικονα μας χωρις να την κρυβει το ρολοι... αν με πιάνετε...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν μπορεις καντα upload σε Rapishare..

640χ800 ομως? μηπως εννοεις 480Χ800 που ειναι η αναλυση της οθονης?

 

Παντως σκεφτομαι οτι δεδομενου του οτι η ωρα κρυβει το κατω μερος της εικονας στα 480Χ800, αν παρουμε εικονες 480Χ640 και προσθεσουμε ενα κομματι 480Χ160 απο κατω π.χ. σε ασπρο χρωμα, θα φαινεται η εικονα μας χωρις να την κρυβει το ρολοι... αν με πιάνετε...

 

Γιατί ρε, μια χαρά είναι και έτσι, απλός θα ήταν καλύτερα αν έβγαζαν ένα καινούριο firmware έτσι ώστε να μπορούμε να πειράζουμε και την ώρα, να βάζουμε πχ αναλογικό :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι....για να χαιρώμαστε την οθονάρα μας :D

Μάζεψα καμια 200 ακομα....θα ανεβάσω! ;)

 

υ.γ: ΝΑΙ, ήθελα να πω... 480x800 !

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μπήκα και γω στην παρέα σας αγοράζοντας το Η1. Μια ερώτηση: εάν βάλω την πιο πρόσφατη αναβάθμιση, θα υπάρχει επιφάνεια εργασίας όπου θα μπορώ να βάλω και wallpaper;)? Επίσης θα μπορώ να στέλνω με bluetooth:wacko:?

Τέλος, προσπαθώ 2 μέρες να κάνω upgrade μέσω NPS και δεν τα καταφέρνει (δεν είναι δυνατή η σύνδεση κλπ κλπ). Τώρα προσπαθώ και με το 1.5 αλλά τα ίδια, χλωμό το βλέπω. Υπάρχει κάποια λύση μέσω αυτών ή φλασάρισμα, όπως διάβασα? Αυτό εμπεριέχει κάποιο κίνδυνο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά:clap:, Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μπήκα και γω στην παρέα σας αγοράζοντας το Η1. Μια ερώτηση: εάν βάλω την πιο πρόσφατη αναβάθμιση, θα υπάρχει επιφάνεια εργασίας όπου θα μπορώ να βάλω και wallpaper;)? Επίσης θα μπορώ να στέλνω με bluetooth:wacko:?

Τέλος, προσπαθώ 2 μέρες να κάνω upgrade μέσω NPS και δεν τα καταφέρνει (δεν είναι δυνατή η σύνδεση κλπ κλπ). Τώρα προσπαθώ και με το 1.5 αλλά τα ίδια, χλωμό το βλέπω. Υπάρχει κάποια λύση μέσω αυτών ή φλασάρισμα, όπως διάβασα? Αυτό εμπεριέχει κάποιο κίνδυνο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά:clap:, Αλέξανδρος

 

Για τις ερωτήσεις είναι όλα ΝΑΙ. Για να κάνεις αναβάθμισει, σου συνιστώ να ξυπνήσεις στης 4-5 το πρωί και να το κανείς.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν μπορεις καντα upload σε Rapishare..

640χ800 ομως? μηπως εννοεις 480Χ800 που ειναι η αναλυση της οθονης?

 

Παντως σκεφτομαι οτι δεδομενου του οτι η ωρα κρυβει το κατω μερος της εικονας στα 480Χ800, αν παρουμε εικονες 480Χ640 και προσθεσουμε ενα κομματι 480Χ160 απο κατω π.χ. σε ασπρο χρωμα, θα φαινεται η εικονα μας χωρις να την κρυβει το ρολοι... αν με πιάνετε...

 

Στις περισότερες πάντος, φένετε μια χαρά, και η εικόνα, και το ρολόι!! σπάνια θα έχουμε προβλημα! :happy:

 

Αναφορικά: διάβασα στο σαιτ με τα Firmware μια συζήτηση με τον διαχηρηστη, για το θέμα τις εγγύησης, και αναφέρει πως...δοκιμασμένα η Vodafone δέν έχει προβλημα γιατί οι Firmware αυτές δέν είναι Custom αλλά απο την ίδια την Samsung! δεν ξέρω..:confused:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το flashάρισμα βγάζει αυτομάτως τη συσκευή εκτός εγγύησης.

Προσπάθησε καλύτερα από NPS.

Και εγώ δυσκολεύτηκα γιατί μου έβγαζε συνέχεια ότι ο server είναι busy.

Τη 12η-13η φορά που προσπάθησα, τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητώ φίλε μου,

αλλά αυτό το γράφει ένα site άγνωστης αντικειμενικά προέλευσης,

ούτε το επίσημο site της Vodafone, ούτε το επίσημο site της Samsung.

 

πριν λίγο κατάφερα να κάνω το 1ο (640χ800) για τις οθόνες μας!!

 

Ρε Silicon είσαι Θεός πραγματικά. :lol:

Είχα σκεφτεί και γω να μπω να τα πειράξω και διαρκώς βαριόμουνα.

Τώρα μου άναψες φωτιές. Τρέχω να δοκιμάσω! :respect:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν όμως στο service (χτυπάω ξύλο) να δουν την χαριτωμενιά που θα έχουμε κάνει με τα firmwares;

Κάτι ακόμη παιδιά, όταν κάνατε αναβάθμιση (με NPS) πόση ώρα περίπου πήρε; Σβήστηκε κανένα αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Με το NPS δε σβήνει τίποτα πάντως.

Τώρα το τί βλέπει το service δεν το ξέρω. Αν όντως είναι τα ολόιδια firmware της Samsung ίσως και να μη φαίνεται.

Λογικό μου ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν όμως στο service (χτυπάω ξύλο) να δουν την χαριτωμενιά που θα έχουμε κάνει με τα firmwares;

Κάτι ακόμη παιδιά, όταν κάνατε αναβάθμιση (με NPS) πόση ώρα περίπου πήρε; Σβήστηκε κανένα αρχείο;

 

Ναι μπορούν! αν δεν έχεις το σωστό firmware δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...