Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα firmwares και τα εργαλεια ειναι εδω http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsunglinuxi8320.htm

Β2 και Β3.

 

για το Β2 θα χρειαστειτε αυτο το Flash Tool που λεει (i8320.exe)

για να βαλετε το Β3 θα χρειαστειτε αυτο το Flash Tool (i6410) http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsunglinuxi6410.htm

 

η διαδιακασια περιγραφεται εδω http://www.limo-os.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=6

και συγκεκριμενα στην 7η σελιδα.

απλα για το Η1 εκει που λεει να πατησεις συνδυασμο πληκτρων αυτα ειναι τα "καμερα+ενταση ηχου+power button"

 

γενικα ειναι πολυ απλη διαδικασια, ουτε καν back up δε χρειαζεται αλλα βεβαια το κανετε με δικη σας ευθυνη :p

 

@tzouv, αυτη η εκδοση ειναι της Samsung, δεν ειναι παραμετροποιημενη, απλα τους "ξεφυγε καπως" και μπορουμε να τη βαλουμε πριν κυκλοφορισει, αν κυκλοφορισει.

houston i have a problem...

κατ αρχας για να το ξεκινησω σε download mode παταω κουμπι καμερας + κουμπι volume up

+ power button.. Κανω κατι λαθος; Το κινητο ξεκιναει κανονικα χωρις να εχω καποια ενδειξη οτι ειναι σε download mode η οτιδηποτε..

 

Για να βαλω την Β7 το flashαρισμα το κανω με το i6410 η με το i8320;;

Μολις το συνδεω επιλεγω pcstudio, κ τα flash programs μου το εμφανιζουν στην COM16.... βαζω τα απαραιτητα αρχεια, start, κ μετα ολη την ωρα μου λεει "[ 0 ] open COM16"....

κ δεν κανει τπτ αλλο...

 

καμια βοηθεια;;

 

EDIT: τελικα με το volume down μπαινει σε download mode κ οντως το δειχνει στην οθονη. Θα σας πω αποτελεσματα

 

EDIT2: κ γω με την Β7 δεν μπορω να στειλω μηνυματα. Θα βαλω την Β3 που εχω κατεβασμενη κ αν αντιμετωπησω κ κει καποιο προβλημα θα βαλω την 2 που απ οτι διαβαζω ειναι καλη..

Πανευκολο το φλασαρισμα τελικα, αρκει να βρεις τον σωστο συνδιασμο για να μπει σε download mode το τηλεφωνο.

Κ δεν διαγραφεται τπτ... Ουτε καν ρυθμισεις! τελειο!

Edited by Ilias1908

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

επανεκκινηση κανατε; επιλεξατε Vodafone Greece στο tool;

εγω στελνω και λαμβανω μηνυματα, το δοκιμασα...

 

τικαρατε και ξετικαρατε εκ νεου την αναλογη ρυθμιση για αποθηκευση αντιγραφου στις ρυθμισεις μηνυματων μηπως ξεμπλοκαρει;

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

μετατροπη βίντεο για να παιζει με καλη ποιοτητα στο κινητο (οπως οι demo ταινίες που ειχε μεσα) με ποιο προγραμμα κανετε?

Και ποιο φορμά (mp4, avi, 3gp) και σε τι αναλυση και bitrate προτείνετε να γινονται?

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν μπορουμε, κ πως, να αλλαξουμε τον προεπιλεγμενο ηχο για ειδοποιησεις, οπως πχ γενεθλια κλπ στο ημερολογιο;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί

 

αυτό, *#35767# πρέπει να ξεκλειδώνει το blutetooth για αποστολή αρχείων.

 

1)αυτο που το γραφεις;

2)δηλαδη παιδια για να καταλαβω οταν κανεις update ουτε τηλεφωνα χανονται ουτε apps που εχεις εγκατεστημενα;

3)πως στα κομματια παιρνεις backup τα τηλεφωνα και γιατι δεν υπαρχει μια αναθεματισμενη επιλογη "αντιγραφη στη sim";

Link to comment
Share on other sites

Χτες λοιπόν ήρθε sms απο την Voda για νέο fw. Ξέρουμε τί φτιάχνει αυτό ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω και εγω ενα Samsung M1, το προβλημα που εχω εκτος των γνωστων ειναι οτι δεν μπορω να κανω αναβαθμηση μεσω του PC STUDIO και αυτο γιατι οταν ξεκιναει η διαδικασια μου πεταει συνεχως οτι η μπαταρια δεν ειναι πληρως φορτισμενη!(αν και το ειχα φορτησει πληρως προηγουμενως). Ξερει κανεις πως μπορω να κανω την αναβαθμηση? Εχω καρτοσυμβολαιο της vf και επομενως δεν εχω την υπηρεσια 360 αν εχει καποια σχεση και αυτη τη στηγμη εχω βαλει μια καρτα whats up. Επισης, πως γινεται το hard reset? Μηπως αυτο θα βοηθησει?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω και εγω ενα Samsung M1, το προβλημα που εχω εκτος των γνωστων ειναι οτι δεν μπορω να κανω αναβαθμηση μεσω του PC STUDIO και αυτο γιατι οταν ξεκιναει η διαδικασια μου πεταει συνεχως οτι η μπαταρια δεν ειναι πληρως φορτισμενη!(αν και το ειχα φορτησει πληρως προηγουμενως). Ξερει κανεις πως μπορω να κανω την αναβαθμηση? Εχω καρτοσυμβολαιο της vf και επομενως δεν εχω την υπηρεσια 360 αν εχει καποια σχεση και αυτη τη στηγμη εχω βαλει μια καρτα whats up. Επισης, πως γινεται το hard reset? Μηπως αυτο θα βοηθησει?

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!

στις 3-4 προηγουμενες σελιδες εχουμε γραψει πως διορθωνεται αυτο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3075996#post3075996

Link to comment
Share on other sites

στις 3-4 προηγουμενες σελιδες εχουμε γραψει πως διορθωνεται αυτο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3075996#post3075996

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! Με τοσες πολλες σελιδες χαθηκα... Εκανα το update τελικα αλλα δεν παρατηρησα καμια διαφορα! Ειναι το ιδιο αργο και ακομα δεν διορθωθηκε το προβλημα με την αλλαγη του smstone με ενα της επιλογης μου:( Ξερει κανενας τι υποτιθεται οτι αλλαζει αυτο το update στο M1?

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

παω να βαλω την Β7 αλλα μου πεταει το σφαλμα:

 

ERROR [ Device 0 ] e - Checking platform failed.

ERROR [ Device 0 ] e - usb is disconnected!!

 

δοκιμασα κ με τα 2 tools... καμια ιδεα;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! Με τοσες πολλες σελιδες χαθηκα... Εκανα το update τελικα αλλα δεν παρατηρησα καμια διαφορα! Ειναι το ιδιο αργο και ακομα δεν διορθωθηκε το προβλημα με την αλλαγη του smstone με ενα της επιλογης μου:( Ξερει κανενας τι υποτιθεται οτι αλλαζει αυτο το update στο M1?

δοκιμασες τις αναβαθμισεις που εχουμε προτεινει εδω; περα απο τις επισημες απο το pc studio;

παω να βαλω την Β7 αλλα μου πεταει το σφαλμα:

 

ERROR [ Device 0 ] e - Checking platform failed.

ERROR [ Device 0 ] e - usb is disconnected!!

 

δοκιμασα κ με τα 2 tools... καμια ιδεα;

εβγαλες-εβαλες μπαταρια και ξανα; restart το pc;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες τις αναβαθμισεις που εχουμε προτεινει εδω; περα απο τις επισημες απο το pc studio;

 

εβγαλες-εβαλες μπαταρια και ξανα; restart το pc;

εβαζα firmware για αλλη συσκευη γι αυτο μου το εβγαζε αυτο το μηνυμα... (ειμαι βοδι το ξερω!!)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εβαζα firmware για αλλη συσκευη γι αυτο μου το εβγαζε αυτο το μηνυμα... (ειμαι βοδι το ξερω!!)

:p :p.....

Link to comment
Share on other sites

μετατροπη βίντεο για να παιζει με καλη ποιοτητα στο κινητο (οπως οι demo ταινίες που ειχε μεσα) με ποιο προγραμμα κανετε?

Και ποιο φορμά (mp4, avi, 3gp) και σε τι αναλυση και bitrate προτείνετε να γινονται?

 

anybody knows something?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

anybody knows something?

αν δε βαριεσαι δοκιμασε το avidemux, ειναι λιγο περιεργο στο UI του αλλα εχει πολυ καλα αποτελεσματα, γρηγορα και δωρεαν.

 

τωρα απο φορμα οποιο σε βολεψει, δε νομιζω οτι υπαρχει λογος κουρασης αφου θα παιζουν στο κινητο, στα γρηγορα θα ελεγα mp4 παντως. επισης αναλυση αν σκεφτεις οτι η οθονη ειναι 800x480, πρεπει να βρεις μια αναλογια. και σε bitrate αναλογα το αρχικο αρχειο, θα ελεγα εστω 1000kbps. επισης τα frames ειναι σημαντικα, θελει 29-30 για να φαινεται ακαρεδιαστο.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα καποιο απλο προγραμμα.. παλιοτερα ειχα δοκιμασει το imToo..

Τα 800x480 δεν ειναι και τοσο καλη αναλογια, δεν ταιριαζει ευκολα με τις υπαρχουσες..

τα 1000kbps τα σηκώνει ανετα το κινητο?

25 καρε δεν αρκουν για καλη κινηση?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Εχω το samsung Μ1. Το προβλημα ειναι οτι κολλησε ενω εστελνα μηνυμα με αποτελεσμα να πρεπει να το κλεισω και να το ξανα ανοιξω. Και τωρα οταν το ανοιγω μενει στην αρχικη οθονη του vodafon 360 καθως "φορτωνει". Ειδα ενα μηνυμα στο forum απο καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα. Επειδη μου το εκαναν δωρο και δεν εχω την εγγυηση ξερει καποιος ποσο κοστιζει να το φτιαξω??
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με αναβαθμιση του κινητου επειδη δεν εχω ξανακανει.....

 

1. το κινητο πρεπει να ειναι κλειστο?

2. να εχει μεσα την καρτα σιμ?

3. και φυσικα να εχω κανει back up τα αρχεια μου

4. υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω???

 

θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια,ευχαριστω!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με αναβαθμιση του κινητου επειδη δεν εχω ξανακανει.....

 

1. το κινητο πρεπει να ειναι κλειστο?

2. να εχει μεσα την καρτα σιμ?

3. και φυσικα να εχω κανει back up τα αρχεια μου

4. υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω???

 

θα εκτιμουσα την οποια βοηθεια,ευχαριστω!

Αν εννοείς για flasharisma:

Όσον αφορά το Η1....

1. ναι, γιατί πρέπει να πατήσεις τον συνδυασμό πλήκτρων vol down + cam + switch on.

2. δεν είναι απαραίτητο

3. δεν διαγράφετε τίποτα κατά την διαδικασία αλλα για καλό και για κακό κάνε backup

4. καλό είναι να έχει φορτισμένη μπαταρία το κίνητό.

 

Αν εννοείς μέσω PC STUDIO:

 

1. όχι δεν πρέπει να είναι κλειστό το κινητό

2. δεν είναι απαραίτητο

3. έμενα έσβησαν κατά την αναβάθμιση

4. πρέπει να είναι φουλ η μπαταρία για να ξεκινήσει η αναβάθμιση

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα καποιο απλο προγραμμα.. παλιοτερα ειχα δοκιμασει το imToo..

Τα 800x480 δεν ειναι και τοσο καλη αναλογια, δεν ταιριαζει ευκολα με τις υπαρχουσες..

τα 1000kbps τα σηκώνει ανετα το κινητο?

25 καρε δεν αρκουν για καλη κινηση?

τα σηκωνει τα 1000 ναι.

αν τρεξεις ενα με 25 καρε θα καταλαβεις τι εννοω, δεν ειναι στρωτο. οχι οτι δεν το βλεπεις, ουτε καν..εχω δει 2 ταινιες με 25 αλλα με 30 ειναι αψογο!

Link to comment
Share on other sites

τα σηκωνει τα 1000 ναι.

αν τρεξεις ενα με 25 καρε θα καταλαβεις τι εννοω, δεν ειναι στρωτο. οχι οτι δεν το βλεπεις, ουτε καν..εχω δει 2 ταινιες με 25 αλλα με 30 ειναι αψογο!

 

ενα λογικο μεθεθος αρχειου για ταινια μιαμιση ωρας, ποσο ειναι?

μήπως ειναι καλυτερα να ριχνουμε μια ταινια των 700ΜΒ χωρις καμια αλλαγη?

 

 

πριν που κοιταξα το info απο τις demo ταινιες (mp4) που ειχε μεσα το Η1 ειδα οτι ειναι συμπιεσμενα με AVC, δηλαδη HD αλγοριθμο, γι αυτο αν και μικρα τα αρχεια εχουν σχετικα καλη ποιοτητα. Αρα μαλλον αυτη ειναι η πιο καλή λυση...

Το bitrate που ειχε δεν το θυμαμαι αλλα νομιζω ηταν πανω απο 1000...

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

ενα λογικο μεθεθος αρχειου για ταινια μιαμιση ωρας, ποσο ειναι?

μήπως ειναι καλυτερα να ριχνουμε μια ταινια των 700ΜΒ χωρις καμια αλλαγη?

 

 

πριν που κοιταξα το info απο τις demo ταινιες (mp4) που ειχε μεσα το Η1 ειδα οτι ειναι συμπιεσμενα με AVC, δηλαδη HD αλγοριθμο, γι αυτο αν και μικρα τα αρχεια εχουν σχετικα καλη ποιοτητα. Αρα μαλλον αυτη ειναι η πιο καλή λυση...

Το bitrate που ειχε δεν το θυμαμαι αλλα νομιζω ηταν πανω απο 1000...

εγω τις περναω ετσι οπως τις κατεβαζω γιατι βαριεμαι. απλα 1-2 φορες δεν επαιζε ο ηχος και επειδη εχω παρα πολλες ταινιες σε HD κοιταξα για καποιο προγραμμα. επισης οι ταινιες που κατεβαζουμε συνηθως ειναι γυρω στα 25fps που χανει πολυ στο κινητο, κανει καρε, αν και οχι ενοχλητικα τα βλεπεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...