Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ official I8320BUJC1 firmware ή αν ακυρώνετε η εγγύηση τώρα που φοράω το Crystal.tar με το overclock ? Γίνετε μέσω του pcstudio να γυρίσω πίσω?

 

Για Official SAMSUNG firmware δες εδώ:

 

Φίλε μου "greg1612" γιά την αναβάθμιση σε Η1 ή Μ1 μέσω NPS δοκίμασε στα παρακάτω:

 

(1). Samsung Vodafone 360 H1 (GT-i8320)

 

Γιά το Samsung Vodafone 360 H1 (GT-i8320) δοκίμασε εδώ την τελευταία επίσημη έκδοση της VODAFONE:

(Έκδοση: New_PC_Studio_1.4.1.AC1_3_VODAFONE.exe)

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/software.do?phone_model=GT-I8320&sw_type=SW

ή

Γιά το Samsung Vodafone 360 H1 (GT-i8320) δοκίμασε εδώ την τελευταία επίσημη έκδοση της SAMSUNG:

(Έκδοση: New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe)

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/newPCStudio.do

ή εδώ:

(Έκδοση: New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe)

http://www.x-drivers.com/catalog/flash/mobile_phones/companies/samsung/models/pc_studio/17877.html

 

(2). Samsung Vodafone 360 M1 (GT-i6410)

 

Γιά το Samsung Vodafone 360 M1 (GT-i6410) δοκίμασε εδώ την τελευταία επίσημη έκδοση της VODAFONE:

(Έκδοση: New_PC_Studio_1.4.1.AC1_3_VODAFONE.exe)

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/software.do?phone_model=GT-I6410&sw_type=SW

ή

Γιά το Samsung Vodafone 360 M1 (GT-i6410) δοκίμασε εδώ την τελευταία επίσημη έκδοση της SAMSUNG:

(Έκδοση: New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe)

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/newPCStudio.do

ή εδώ:

(Έκδοση: New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe)

http://www.x-drivers.com/catalog/flash/mobile_phones/companies/samsung/models/pc_studio/17877.html

 

Υ.Γ. Επίσης υπάρχει και μιά ακόμη Beta έκδοση του NPS γιά τα SAMSUNG VODAFONE 360 H1 - H2 - M1 με την οποία έκανα εγώ αναβάθμιση στο H1 μου και ουσιαστικά είναι η τελευταία. Είναι η έκδοση:

(Samsung New PC Studio Version: 1.5.1.10064_2_BetaA1_Vodafone.exe)

η οποία όμως απ'ότι παρατήρησα και έψαξα μέχρι τώρα δεν υπάρχει στο Internet. Γιά αυτήν την συγκεκριμένη αναφέρω εδώ πως την βρήκα και έκανα αναβάθμιση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3317238#post3317238

Επειδή όμως δεν έχω λογαριασμό στο rapidshare και το συγκεκριμένο NPS είναι 169 MB, ενώ όλο το DVD με όλα τα έξτρα καλούδια είναι τεράστιο (περίπου 4GB), θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να το ανεβάσω από κανένα internet cafe μιάς και εγώ δεν έχω γρήγορη γραμμή ADSL γιατί έχω internet μέσω ασύρματου δικτύου που μου παραχωρεί ένας καλός μου γείτονας. Πάντως πριν λίγες ημέρες που εγώ έκανα αναβάθμιση με αυτό το Beta NPS έλυσα όλα μου τα προβλήματα. Βάζοντας λοιπόν την τελευταία firmware:

Phone: i8320BUJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VODIJ6

και μετά από ιδιαίτερα εξαντλητική χρήση σε όλους τους τομείς του κινητού μου το αποτέλεσμα μέχρι και αυτή τη στιγμή είναι κορυφαίο. Προβλήματα 0.:D

 

Επίσης αν θέλετε να κάνετε αναβάθμιση με Flash-άρισμα δείτε τον παρακάτω σύνδεσμο που ανάρτησε ο φίλος "SiliconDreamsGR" ο οποίος είναι ένας από τους "guru" γιά τα Samsung Η1 & Μ1 εδώ μέσα.:up:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3180112#post3180112

 

.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολα αυτά τα λίνκ είναι για το NPS. Δεν ρωτησα αυτό αλλά thx για τον κόπο σου.

Για να προλάβω κιόλας κάποιους το γνωστό http://samsung-firmware.webs.com δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο εμενα.εχω το εξης προβλημα.εχω το Η1 και πηγα να το flashαρω αλλα σε καποια στιγμη οταν φτασει στο 99% οπως φαινεται στην "φωτο 2" κολαει για λιγο και στη συνεχεια προχωραει δειχνοντας το παρακατω μυνημα "φωτο 3"

μωλις τελειωσει και γραψει "ok pass" το τηλ.κανει restart κανονικα και μενει στην οθονη στην" φωτο 4".

οποιος μπορει να βοηθησει γιατι δεν μπορω να βρω τι φταιει.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο. Έκανα μόλις το τελευταίο φλασάρισμα με το ίδιο ταρ (νομιζω) που έχεις αλλα άλλο bin απο κάτω. Το γνωστό εργοστασιακό BUJC1.

 

Αυτό είναι και το τελεύταιο μου πόστ παιδιά σε αυτή την ενότητα. Επιστρέφω απο βδομάδα στην ενότητα Symbian που γνωρίζω καλά :D (με το που πιάσω το Ν8 στα χέρια μου.)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !:dance::happy::dance:

Link to comment
Share on other sites

μεγια το κινητο φιλαρακο μου...αμα εχει καποιος απορια ομως γραψε επειδη ξερεις πολλα...εγω προσωπικα θα παω προς android...δεν μου φενονται καλα ουτε τα synbian...αληθεια κανα νεο απο android?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! καλη χρονια!

 

εκανα μια μα@#$α ....δημιουργησα λογαριασμο στο 360 για να δω τους χαρτες κ διεγραψα ολες μου τις επαφες....:blink::blink:

υπαρχει γυρισμος?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! καλη χρονια!

 

εκανα μια μα@#$α ....δημιουργησα λογαριασμο στο 360 για να δω τους χαρτες κ διεγραψα ολες μου τις επαφες....:blink::blink:

υπαρχει γυρισμος?????

 

Καλη χρονιά κ σε εσένα. Αν δεν είχες backup με το new pc studio τοτε φοβαμαι πως όχι..

Εκτός και αν είχες και άλλο λογαριασμό 360 με τις επαφες εκεί συχρονισμένες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! καλη χρονια!

 

εκανα μια μα@#$α ....δημιουργησα λογαριασμο στο 360 για να δω τους χαρτες κ διεγραψα ολες μου τις επαφες....:blink::blink:

υπαρχει γυρισμος?????

 

Εξαρτάται από το πως τις διεγραψες. Μέσα στην ιστοσελίδα του 360 στο People και στις Ομάδες υπάρχει Ομάδα επαφών που ονομάζεται Διαγράφηκε. Ανοιγοντας την σου εμφανίζει σε σελίδες τις επαφές που διέγραψες και δίνει την δυνατότητα επιλέγοντας τες, δυστυχώς μια μια τις επαφές (όχι τις σελίδες), να κάνεις επαναφορά τους. Τώρα αν επέλεξες λάθος επιλογές συγχρονισμού και διεγράφηκαν χωρίς να εμφανίζεται αυτή η ομάδα, λυπάμαι, αλλά ατύχησες.

 

Εννοείται Καλή Χρονιά και από μένα. Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by patilikias
Προσθήκη.
Link to comment
Share on other sites

Καλά το τηλ και γενικά το ΛιΜο πολύ μούφα. Ευτυχώς που δεν το πλήρωσα το τηλ αλλιώς θα έκλαιγα. Λυπάμαι όλους αυτούς που το πήραν στα 450 ευρώ όταν είχε πρωτοβγεί και τώρα το βρίσκεις στα 200 και το Ν900 όταν είχε πρωτοβγεί κόστιζε 550 και τώρα 420. Τυχαίο; Είναι κρίμα να αγοράζεις τηλ με λειτουργικό και να περιορίζεσαι σε τζαβα εφαρμογές. Είχα κάνει και παλιότερα ένα παρ'όμοιο ποστ. Αν δεν βγει κάτι σε φλασάρισμα σε ντροιντ ή έστω σε meego, παρεπιπτώντος έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το Ν900 οπότε θεωρητικά το τηλ μπορεί να κάνει παπάδες με την κατάλληλη υποστήριξη, τότε το τηλ θα το χρησιμοποιώ ως καμεραphone. Πάντως μετά από 8 μήνες δεν είδα να γίνεται τπτ. Και αυτοί που ασχολούνταν σιγα σιγα τα παρατάνε και γυρίζουν σε άλλες πλατφορμες. Ακόμα ακομα δεν βρίσκω τον λόγο να το κάνει κάποιος OC, για πιο λόγο, για να ανοίγει τζαβα εφαρμογές; Κακά τα ψέματα, αν δεν μεταπηδήσει σε ντροιντ το κινητακι μας πάει για πέταμα. Έχω βαρεθεί τα μπαγκς και τα κρασαρίσματα του οπερα. Αχ βρε παλιό μου Ν95 8gb. Που'σαι να με δεις με τι εχω μπλέξει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το Η1 και θελω να μεταφερω τισ επαφες από τη μνήμη του τηλεφωνου στην σιμ για να αλλαξω συσκευη.μηπως γνωριζει κανεις πως να το κανω;;; το ψαχνω και δε μπορω να βρω κατι

ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται αυτο...εκτος αν ειχες μονο τις επαφες τις σιμ στο κινητο το h1...μονο τις sim κρατιονται

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 6 μέρες, κυκλοφόρισε η νέα έκδοση Android v0.3 απο το Ισπανικό Forum για το Η1!

Έκδοση για όλες της γλώσσες!!

Με ημερ/ία 11-01-2011

Τσεκάρετέ το! δέν πρόλαβα ακόμα να διαβάσω κατά πόσο δουλέβει!! ;)

 

Download: ΕΔΩ

Θέμα: ΕΔΩ

 

Άντε να δούμε!!! :happy::D

 

Όπιος δέν μπορεί να βρεί τις Limo Rom για το H1, Υπάρχει η τελευτέα έκδοση C1 ΕΔΩ ;):happy:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 6 μέρες, κυκλοφόρισε η νέα έκδοση Android v0.3 απο το Ισπανικό Forum για το Η1!

Έκδοση για όλες της γλώσσες!!

Με ημερ/ία 11-01-2011

Τσεκάρετέ το! δέν πρόλαβα ακόμα να διαβάσω κατά πόσο δουλέβει!! ;)

 

Download: ΕΔΩ

Θέμα: ΕΔΩ

 

Άντε να δούμε!!! :happy::D

 

Ποιος γενναίος θα επιχειρήσει να το εγκαταστήσει πρώτος να μας πει τα αποτελέσματα?

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος γενναίος θα επιχειρήσει να το εγκαταστήσει πρώτος να μας πει τα αποτελέσματα?

Εγώ πάντος.....Το επιχύρισα....Κόλησα λιγο....και το παλέβω!!

Αναμήνατε στης οθόνες σας!!

 

Και ΝΑΙ.....Τα κατάφερα!!! :D:D:p Έβαλα το H1Droid Πλάι-πλάι με το Limo!

Θα ανεβάσω και φοτό!!!! αναμήνατε!!!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

σου δίνει την δυνατότητα dual boot; δηλαδή το Limo με ότι έχεις μέσα (επαφές κλπ) δεν χάνεται;

Απ' ότι λένε...και απ' οτι βλέπω.....ΟΧΙ!!!:happy: Δουλέβει ξεχοριστά! Δέν ζβίνει τίποτε!

Αλλά...άν κλήσεις το τηλ. για να ξανα μπέις στο Android πρέπει να κάνεις Boot με το ODIN! :wacko::p

Βέβαια υπάρχει κι άλλος τρόπος... το Flash-άρισμα που το εγκαθιστά μόνιμα (αυτό δεν το δοκίμασα μιάς και απο ότι διάβασα, δεν λητουργούν ακόμα, Wifi, Bluetooth, και κάτι άλλο)!

 

Χμμμ! κόλησα αλού τώρα :S Στο άναμμα,μου εμφανήζει την κάρτα SIM (άσπρη μεγάλη) μετράει απο κάτω....και κολάει εκεί!! αλλά σε αυτό φταίω εγώ, μιάς και την πρώτη φορά που προσπάθησα να περάσω το Android

νόμιζα πως έσβησε το Limo, και κατάβασα πρόχηρα μια C1 που βρήκα κάπου και το ξανά Flash-αρα!! :S

Edited by SiliconDreamsGR
προθύκη!

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

boot με το ODIN; έχει δουλειά ακόμα δηλαδή έ; Πώς το βλέπεις; Αξίζει να το δοκιμάσω κ εγώ;

Θα στο πρότηνα...μιας και δέν επιρεάζει τίποτε!! αφού θα γίνει με σωστά βήματα πλέον! Θα σου εξηγίσω πώς, μήν κάνεις καμιά βλακία όπως εγώ! :lol::lol::p

Μαγκιά ο τρόπος αυτός!!! ;) (είναι το μόνο κην. με 2 λυτουργικά) :P

Edited by SiliconDreamsGR
+

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου στείλεις μερικά βήματα συνοπτικά για να το κάνω σωστά είσαι θεός!

Με έψησες άσχημα! Θα το δοκιμάσω το βράδυ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου στείλεις μερικά βήματα συνοπτικά για να το κάνω σωστά είσαι θεός!

Με έψησες άσχημα! Θα το δοκιμάσω το βράδυ! :D

Τα βήματα είναι τα εξής: (λίγο προσοχή θέλει) τίποτε άλλο ;)

 

1. Θα πρέπει να έχεις μια εξωτερική Ram με ελέυθερο χόρο 250mb σε αυτήν

2. Τον ελεύθερο αυτό χόρο να τον φορμάρεις σε Format Linux (δηλ. ext3)

3. Εκεί μέσα θα Ξέ-ζηπάρεις το λητουργικό Android

4. Φορτώνεις το Odin, και ξεκινάς το Android

 

;):D

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

:p:p:lol: γεια σου gio-Super-Super!

Η έκδοση είναι η 0.3 απο το πορτογαλέζικο site!

Απο εχθες....δουλέβει Τζάμι! (τεστάρω την μπαταρία τώρα) ;)

Άν προλάβω σήμερα....θα βγάλω φωτό και θα ανεβάσω!! ;):happy:

 

ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Μ1 Η ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΑΚΙ Μ???

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

 

σκέφτομαι να το επιχειρήσω για το H1 μου, αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να υπάρχει ξεχωριστή κάρτα μνήμης στο κινητό για να γίνει η "δουλειά"?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!

Όποιος θέλει να δοκημάσει το παραπάνω Flash σε Android Froyo 2.2, ας το κάνει ΜΟΝΟ με δική του ευθήνη!!!

 

- Βρήσκομαι σε δοκιμαστικό ακομα στάδιο....και έχουν παρατηρηθεί τα παρακάτω...

 

1. Υπερβολική θερμοκρασία της μπαταρίας κατά την φώρτηση!:blink:

2. Διάρκεια ζωής μπαταρίας...3 ώρες!! :confused::worry:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

SiliconDreamsGR φτιαξε μας αδερφε κ πες μας κανα καλο νεο οτι δουλευει καλα κ οτι θες!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...