Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω το μ1 εχω μακαρι να γινει κατι

 

Πιστεύω, κάτι θα γίνει κάποια στιγμή ΚΑΙ επίσημα...μιάς και η Google με το Adroid, με Linux ασχολήτε! (μακάρι να ασχοληθούν και με εμάς):happy:

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω, κάτι θα γίνει κάποια στιγμή ΚΑΙ επίσημα...μιάς και η Google με το Adroid, με Linux ασχολήτε! (μακάρι να ασχοληθούν και με εμάς):happy:

 

μακάρι, αλλά σε όλα τα φόρουμ που ασχολούνται βλέπω ότι δεν υπάρχουν drivers για τον επεξεργαστη του Μ1 (το Η1 είναι σε καλύτερο δρόμο, έχει μπεί adroid, αλλά δεν δουλεύει ακόμα σαν κινητο δηλαδή μυνήματα, κλήσεις κλπ.)

 

Εδώ το Vodafone360 είναι διαθέσιμο απο Cosmote και από πολλά κινητά, αλλά στο δικό μας κινητό (εγώ Μ1) δεν μπορώ να μπω στο V360, και έχω βάλει και internet, αλλά όταν πάει να συνδεθεί στο V360 σου λέει ότι δεν έχει σύνδεση στο δίκτυο δήλαδη το δύκτιο VODAFONE......... ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!

 

οπότε από vodafone, μην περιμένετε να μας βάλουν adroid .-

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι το κόσμο του Η1/Μ1 .

Έχετε ακουστά ή αν έχετε δοκιμάσει να κάνετε overclock το κινητό σας? Αν όχι, υπάρχει τρόπος. http://samsungi8320.wordpress.com/category/limo-rom/ Έχει δυο εκδόσεις, στα 800Mhz και στα 1000Mhz. Εγώ για την ασφάλεια μου, έβαλα το 800 και έχει απίστευτη διάφορα...:) Όποιος τολμά, ας δοκιμάσει, το έχω εδώ και 2 μέρες, και δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα. Η έκδοση είναι H2Mod.

 

Για το Android info, βρίσκετε στην έκδοση v4 και από αρχές του μίνα, ακούστηκε ότι θα είναι σε πλήρεις λειτουργιά.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι το κόσμο του Η1/Μ1 .

Έχετε ακουστά ή αν έχετε δοκιμάσει να κάνετε overclock το κινητό σας? Αν όχι, υπάρχει τρόπος. http://samsungi8320.wordpress.com/category/limo-rom/ Έχει δυο εκδόσεις, στα 800Mhz και στα 1000Mhz. Εγώ για την ασφάλεια μου, έβαλα το 800 και έχει απίστευτη διάφορα...:) Όποιος τολμά, ας δοκιμάσει, το έχω εδώ και 2 μέρες, και δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα. Η έκδοση είναι H2Mod.

 

Για το Android info, βρίσκετε στην έκδοση v4 και από αρχές του μίνα, ακούστηκε ότι θα είναι σε πλήρεις λειτουργιά.

 

μακαρι..δηλαδη αμα βαλουμε αυτο που εστειλες παει πιο γρηγορα το κινητο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ισχυει και για το Μ1???

 

όχι, το .tar αρχείο ειναι για το Η1 μόνο. Δεν έχει κάτι για Μ1.

Edited by tntslack
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παραθεσεις οδηγιες εγκαταστασης του overclock και τι θα πρεπει να προσεξουμε?

 

Χμμ! ΝΑΙ καλο θα ήταν:D

Όπως, το ποιά Firmware βάζει...Που ακριβώς κάνει Overclocking! :shifty:

ΜΟΝΟ αυτά! :lol::lol::lol::p

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Χμμ! ΝΑΙ καλο θα ήταν:D

Όπως, το ποιά Firmware βάζει...Που ακριβώς κάνει Overclocking! :shifty:

ΜΟΝΟ αυτά! :lol::lol::lol::p

 

Η έκδοση είναι H2Mod, όπως το ανάφερα και πιο πάνω

Λοιπόν, όπως όλα τα αρχεία που υπάρχουν για την αναβάθμιση, έτσι και στο overclock, δεν έχει οδηγίες, είναι το κλασικό .tar αρχείο, που το κάνεις αναβάθμιση μέσο Odin και μόνο το .tar επιλέγεις. Ο πυρήνας του overclock βρίσκετε στο αρχείο μέσα στο .tar με το όνομα zImage.

Υπάρχει τρόπος βασικά, να μεταφέρεις το αρχείο αυτό και να το βάλεις σε άλλο .tar αρχείο αρεσκείας σου, απλός δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

GL :)

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι H2Mod, όπως το ανάφερα και πιο πάνω

Λοιπόν, όπως όλα τα αρχεία που υπάρχουν για την αναβάθμιση, έτσι και στο overclock, δεν έχει οδηγίες, είναι το κλασικό .tar αρχείο, που το κάνεις αναβάθμιση μέσο Odin και μόνο το .tar επιλέγεις. Ο πυρήνας του overclock βρίσκετε στο αρχείο μέσα στο .tar με το όνομα zImage.

Υπάρχει τρόπος βασικά, να μεταφέρεις το αρχείο αυτό και να το βάλεις σε άλλο .tar αρχείο αρεσκείας σου, απλός δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

GL :)

 

ΆΨΟΓΟΣ!!!:D Μόλις βρώ χρόνο...θα το δοκιμάσω και θα ποστάρω εντυπώσεις!! :cool:;)

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με το Odin πείτε μου αν κάνω κάτι λάθος.

Επιλέγω pda open , βαζω το .tar αρχείο εκεί (τα άλλα δεν τα πειράζω δε ξέρω τι είναι) καιVodafone greece.

Κλεινω το κινητό και το ανοίγω με πατημένο volume down,start,camera και ανοίγει σε downloading mode.

Μετα το start έχω το το εξής μήνυμα¨ERROR [ Device 0 ] e - usb is disconnected!! Ενω το κινητό έιναι συνδεδεμένο φυσικά.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με το Odin πείτε μου αν κάνω κάτι λάθος.

Επιλέγω pda open , βαζω το .tar αρχείο εκεί (τα άλλα δεν τα πειράζω δε ξέρω τι είναι) καιVodafone greece.

Κλεινω το κινητό και το ανοίγω με πατημένο volume down,start,camera και ανοίγει σε downloading mode.

Μετα το start έχω το το εξής μήνυμα¨ERROR [ Device 0 ] e - usb is disconnected!! Ενω το κινητό έιναι συνδεδεμένο φυσικά.

Έχεις επιλέξει την σωστή πόρτα ?

Πήγαινε έναρξη , πίνακας ελένχου , σύστημα , υλικό , διαχείριση συσκευών , Θύρες ( COM & LPT ) και δες σε ποια com είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο .

Βάλε την com στο πρόγραμμα και θα είσαι εντάξει .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα (odin) απο μόνο του αναγνωρίζει την COΜ με το που συνδέσεις το κινητό. Δεν την δηλώνεις χειροκίνητα. Αν δεν την βρεί δεν ξεκινάει.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα (odin) απο μόνο του αναγνωρίζει την COΜ με το που συνδέσεις το κινητό. Δεν την δηλώνεις χειροκίνητα. Αν δεν την βρεί δεν ξεκινάει.

 

Πια έκδοση χρησιμοποιείς? Την i6410 OdinMulti 091023?

Link to comment
Share on other sites

Multi_091002 , ειχε λίνκ στο σάιτ που τη βρήκα συγκεκριμένα για το Η1

 

http://www.mediafire.com/?fkudymdqxnd

 

Κατέβασε αυτό και ξανά δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?fkudymdqxnd

 

Κατέβασε αυτό και ξανά δοκίμασε.

 

tntslack :respect::up:

 

 

Εβαλα την έκδοση 1ghz , οι εφαρμογες ανοιγουν ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ χαχα. Τα εικονιδια απο την αλλη γινανε απαισια... Είναι ετσι κιτρινα ξεβαμμενα και στην 800ghz εκδοση?

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει την σωστή πόρτα ?

Πήγαινε έναρξη , πίνακας ελένχου , σύστημα , υλικό , διαχείριση συσκευών , Θύρες ( COM & LPT ) και δες σε ποια com είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο .

Βάλε την com στο πρόγραμμα και θα είσαι εντάξει .

 

Φιλικά

 

Εμενα μου βγαζει [ 0 ] open COM4

 

και μενω εκει...λιγη βοηθεια?:O

 

--

ακυρο το βρηκα!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει [ 0 ] open COM4

 

και μενω εκει...λιγη βοηθεια?:O

 

Κατέβασε την έκδοση που μου έκανε λινκ πιο πάνω ο tntslack. Αν έχεις ήδη αυτή τοτε δε ξερω τι φταίει.

 

Κλείνεις το κινητο και το ανοίγεις με τα 3 πλήκτρα πατημένα (camera,volume down,power) και μετά το συνδέεις με usb. Επιλεγεις το .tar στο pda και START, Αυτα , τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

tntslack :respect::up:

 

 

Εβαλα την έκδοση 1ghz , οι εφαρμογες ανοιγουν ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ χαχα. Τα εικονιδια απο την αλλη γινανε απαισια... Είναι ετσι κιτρινα ξεβαμμενα και στην 800ghz εκδοση?

 

ναι έτσι είναι δυστυχώς. αλλά αν βάλεις το αρχείο zImage σε άλλο tar αρχείο τις αρεσκείας σου, πιστεύω θα δουλέψει, ακόμα δεν βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω Crystal.tar αρχείο με το zImage απο την 800αρα εκδοση , οπότε έχω ταχύτητα με ωραία εικονίδια :D

 

Big thx to tntslack

 

 

PS.: Όποιος θέλει να κάνει το ίδιο απλά θα χρειαστεί το Powerarchiver για να ανοίξει το αρχείο 800mzh ή 1ghz , να πιάσει το το zImage απο εκεί και να το πετάξει μέσα στο .tar της αρεσκείας του. Χωρίς να κάνει εξαγωγή τίποτα , απλά με το ποντίκι drug&drop.

Τα υπόλοιπα με το odin τα ξέρετε.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω Crystal.tar αρχείο με το zImage απο την 800αρα εκδοση , οπότε έχω ταχύτητα με ωραία εικονίδια :D

 

Big thx to tntslack

 

 

PS.: Όποιος θέλει να κάνει το ίδιο απλά θα χρειαστεί το Powerarchiver για να ανοίξει το αρχείο 800mzh ή 1ghz , να πιάσει το το zImage απο εκεί και να το πετάξει μέσα στο .tar της αρεσκείας του. Χωρίς να κάνει εξαγωγή τίποτα , απλά με το ποντίκι drug&drop.

Τα υπόλοιπα με το odin τα ξέρετε.

 

Ωραίος φίλε! :) Μου γλίτωσες τον χρόνο :D Εγώ λέω να βάλω σε Android tar που έχει και το background όπως του Android.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε.. δλδ εκείνο στο site ειναι απλά εμφάνιση android? Δεν είναι αλλαγή OS?

 

Στο σιτε που είδες, είναι για εμφάνιση μόνο και μόνο, το Android το κάνουν αλλού :)

http://gitorious.org/h1droid/

Ασχολείται και ο moisesfco και άλλα παιδιά, από το http://www.limofans.com/ (Κινέζοι)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...