Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks... για τους τονους..

 

Στα μηνυματα μονο κεφαλαια μας αφηνει να γραφουμε για να εχουμε 160 χαρακτηρες?

 

τώρα που το δοκίμασα, έτσι μοιάζει να γίνεται. Σε Unicode γράφει μόνο μέχρι 70. Στο αυτόματο γράφει μόνο κεφαλαία μέχρι 160.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένας φίλος πήρε το M1 και προσπάθησε να βάλει μια κάρτα cosmote what's up, αλλά η συσκευή κάνει συνεχής επανεκκινήσεις. Φυσικά με τη κάρτα της Vodafone δουλεύει κανονικά.

Είναι κλειδωμένο; Καμιά λύση;

 

οχι δεν νομιζω οτι ειναι κλειδωμενο..

με αλλες καρτες δουλευει?

 

Υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι χάλασμένη η κάρτα Sim cosmote.

 

Δουλεύει κανονικά σε άλλη συσκευή.

 

μια παλαιότερη δημοσίευση από τον blue_ice που το είχε στα χερια του το Η1 από την μέρα της κυκλοφορίας του Η1:

λοιπον εχουμε και λεμε εδω και περιπου 1,5 χρονο εχω αλλαξει γυρο στα 43 κινητα ως αποτελεσμα εχω δει πολλα κινητα τωρα απο εκει και περα το h1 ειναι ενα εξερετικο κινητο .Το h1 το αγορασα στις 3-11-2009 το κινητο το δουλευα με vodafone cu αλλα ειχα το εξεις προβλημα γιατι ημουν απο του πρωτους που αγορζα το h1 και επιπλεον ο πρωτος που το ειχα δοκιμασει με καρτοκινητο (γενικα δεν πρεπει να ειχα κανει πολλα τεστ η vodafone με καρτοκινητα ) δεν μου δουλευε το 360 και ως αποτελεσμα το κινητο ηταν αχρηστο γιατι χωρις το 360 δεν κανει τιποτα οπως δεν δουλευουν οι χαρτες το email και αλλα πολλα πραγματα ηταν σαν να ειχες το iphone χωρις να εχει ιντερνετ !!! κατευθειαν μιλησα με την vodafone και σε 2 μερες ολα ηταν οκ το πηγα στην vodafone στα κεντρικα και μιλησα με εναν υπευθηνο και με αυτον που ειναι ο τεχνικος της vodafone. μια αναβαθμιση μου εκαναν και ολα οκ απλος για λιγες μερες δεν μπορω να βαλω την vodafone συνδεση μου γιατι απλα δεν θα δουλευει το 360 (αν αγορασετε τωρα το κινητο και του βαλετε μια sim με συνδεση vodafone ολα δουλευουν οκ απλα υπαρχει ακομα αυτο το προβλημα με τα καρτοκινητα )και μου ειπαν οτι σε λιγες μερες θα με παρουν τηλ γιανα το ξανα παω και να μου κανουν αναβαθμιση και τοτε θα δουλευει και με καρτοκινητα και με συνδεσης επιπλεον μπορουσα να μην το παω στα κεντρικα και να ερχοταν ενα κουριερ δωρεαν και να μου το επερναν και να μου το εφερνε σε 1 μερα απλα το ηθελα εκεινη την ημερα για αυτο το πηγα στα κεντρικα. Τωρα απο εκει και περα σαν κινητο ειναι ευκολο !! το μενου του ειναι σαν του iphone μπορω να πω ειναι ενα copy του iphone!ειναι γρυγορο αλλα σχεδον σαν το iphone ας πουμε μου εκανε ενα μικρο κολληματακι για 5 δευτερολεπτα και μονο αυτο τιποτα αλλο δεν μου εχει κολληση ποτε τιποτα μονο αυτο τον 5 δευτερολεπτον σε συγκριση με κατι αλλα κινητα πχ satio,omniahd kai n97 δεν ειναι τιποτα !!!τωρα για τα πλαστικα εχω να πω τα καλυτερα το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν φαινετε τοσο ακριβο ειναι λιγο στο ματι λιγο φτηνο μονο αυτο δεν ξερω αν το εχει δει αυτο κανεις αλλα οταν σας περνει καποιος τηλ η σας στελνει sms η mail... το κατω μερος του κινητου φωτιζει και γινεται λευκο και ειναι πολυ ωραιο αυτο!!τωρα γιατο ηχειο ειναι πολυ δυνατο και ποιτικο οχι ομως στερεοφωνικο και ειναι λογικο γιατι μονο ενα εχει. το ηχειο της ομιλιας ειναι δυνατο και καλο!!η καμερα ειναι πολυ καλη οχι ομως ουτε σαν του satio ουτε και του n97 αλλα ειναι πολυ καλη αλλα το βιντεο ειναι απλα εξερετικο ειδικα για τα 5 megapixel!! η οθονη ειναι πολυ καλη αλλα οχι σαν του iphone σε συγκριση με την αφη. Η μπαταρια μου κραταη 2 μερες με ανοιχτο μσν να εχω τραβιξει και φωτο video τα παντα κοινος!!τωρα αν θελετε να με ρωτησετε κατι αλλο πειτε μου !! παρτε και το μσν μου και οποιος θελει να με ρωτηση κατι ασ με κανει add θα του απαντησο!! blue_ice360@hotmail.com

 

μολις με πηραν τηλ απο την vodafone και μου ειπαν οτι σε 2 μερες θα μου στειλουν ενα sms με καποιες ρυθμισεις και μετα θα δουλευει και σε καρτοκινητο και σε συνδεση!!!! τελος και αυτο το προβλημα!! το πηρε κανενας αλλος???
Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα...Ειμαι και εγω κατοχος του Samsung Μ1 εδω και 2 μηνες περιπου...Ευτυχως δεν αντιμετωπιζω προβλημα με τα μηνυματα και ουτε με την μπαταρια..Εχω καρτοκινητο της Vodafone και οπως και στους περισσοτερους οι εφαρμογες του 360 ειναι αχρηστες...Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω Update με το Pc Studio στο κινητο εφοσον δεν μου αναγνωριζει καμια συσκευη..Φταιει που εχω WIN7 Ultimate Edition?Υπαρχει εκδοση σε τετοιο λογισμικο?Και επισης δεν μπορω να στειλω αρχεια Mp3,καπου σε κατι προηγουμενα Post διαβασα το ιδιο προβλημα και η λυση ηταν Update στο κινητο.Και μενα μου βγαζει 3 επιλογες στα αρχεια και οχι 4..Α..και αν εχουμε καποιο νεοτερο για Wallpaper...Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα...Ειμαι και εγω κατοχος του Samsung Μ1 εδω και 2 μηνες περιπου...Ευτυχως δεν αντιμετωπιζω προβλημα με τα μηνυματα και ουτε με την μπαταρια..Εχω καρτοκινητο της Vodafone και οπως και στους περισσοτερους οι εφαρμογες του 360 ειναι αχρηστες...Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω Update με το Pc Studio στο κινητο εφοσον δεν μου αναγνωριζει καμια συσκευη..Φταιει που εχω WIN7 Ultimate Edition?Υπαρχει εκδοση σε τετοιο λογισμικο?Και επισης δεν μπορω να στειλω αρχεια Mp3,καπου σε κατι προηγουμενα Post διαβασα το ιδιο προβλημα και η λυση ηταν Update στο κινητο.Και μενα μου βγαζει 3 επιλογες στα αρχεια και οχι 4..Α..και αν εχουμε καποιο νεοτερο για Wallpaper...Ευχαριστω!

 

στο site δεν λέει πως το PC Studio υποστηρίζει windows 7 αλλά δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα άμα το κατεβάσεις και το κάνεις install.

 

-> Download PC Studio

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

στο site δεν λέει πως το PC Studio υποστηρίζει windows 7 αλλά δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα άμα το κατεβάσεις και το κάνεις install.

 

-> Download PC Studio

 

 

Φιλε καταφερα και αναγνωρισα την συσκευη στα WIN7 με ενα τροπο το οποιο το βρηκα σε ενα Forum και τον παραθετω απο κατω:

 

The attached file contains x64 drivers to use for NPC in Vista x64 and Windows7 x64.

 

- Install Latest NPC from Samsung. ( or Google " New_PC_Studio_1.2.1.IH2 " )

- During installation, you may get several errors that the drivers cant be installed; just ignore them and continue to finish installation.

- Download and unrar the attached file(folder) and exit NPC if it is running.

- Now, go to Control Panel-System-Device Manager

- Double Click to Samsung Mobile Modem device and choose update driver and show the path of attached folder.

- After that, you may see another device appears as unknown device in the device manager.

- Double click to Unknown device in the device manager and choose update driver and show path of attached folder.

- Thats it. Now the new pc studio should recognize your device from usb pc suite mode in x64 operating system environment. Just connect your Jet in pc suite mode and run NPC !

 

Hope this helps !

 

Το θεμα μου τωρα ειναι οτι δεν κανει ενημερωση....Μολις ξεκιναει να κανει την ενημερωση μου βγαζει ενα σφαλμα-->Ενημερωση Συσκευης.."Αυτη την στιγμη δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του κινητου σας τηλεφωνου.Επανεκινηστε κ επανασυνδεστε το κινητο σας τηλεφωνο και δοκιμαστε ξανα να πραγματοποιησετε αναβαθμιση...Το εχω κανει και 100 φορες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και γω κάτοχος του Samsung H1! Γενικά όχι πολλά προβλήματα με το κινητό. Ίσως λίγο απογοητευμένος με το wifi που τρώει κολλήματα σε άσχετες στιγμές. Άλλες φορές φορτώνει σελίδες άλλες όχι... Βασικά έχω δύο απορίες και αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει. Έκανα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για το wap της Wind. Συνδέομαι κανονικά αλλά έχω τα εξής δύο προβλήματα :

 

1. Κάποιες ελληνικές σελίδες πχ το in.gr, μου τις εμφανίζει αλαμπουρνέζικα και δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Παρόλα αυτά αν συνδεθείς με wifi οι σελίδες αυτές εμφανίζονται κανονικά. Είναι θέμα της wind; Ξέρει κανείς πως λύνεται ή να απευθυνθώ προς τα εκεί;

 

2. Διάφορες java εφαρμογές όπως το mini opera και το ebuddy λειτουργούν κανονικά στο H1 με wifi. Αλλά όταν πάω να συνδεθώ μέσω gprs (ή 3g) μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση και να κοιτάξω τις ρυθμίσεις δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και γω κάτοχος του Samsung H1! Γενικά όχι πολλά προβλήματα με το κινητό. Ίσως λίγο απογοητευμένος με το wifi που τρώει κολλήματα σε άσχετες στιγμές. Άλλες φορές φορτώνει σελίδες άλλες όχι... Βασικά έχω δύο απορίες και αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει. Έκανα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για το wap της Wind. Συνδέομαι κανονικά αλλά έχω τα εξής δύο προβλήματα :

 

1. Κάποιες ελληνικές σελίδες πχ το in.gr, μου τις εμφανίζει αλαμπουρνέζικα και δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Παρόλα αυτά αν συνδεθείς με wifi οι σελίδες αυτές εμφανίζονται κανονικά. Είναι θέμα της wind; Ξέρει κανείς πως λύνεται ή να απευθυνθώ προς τα εκεί;

 

2. Διάφορες java εφαρμογές όπως το mini opera και το ebuddy λειτουργούν κανονικά στο H1 με wifi. Αλλά όταν πάω να συνδεθώ μέσω gprs (ή 3g) μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση και να κοιτάξω τις ρυθμίσεις δικτύου...

 

 

Μπορείς να μου πεις πως έκανες χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για το wap της Wind γιατί εμένα από το κατάστημα της wind μου είπαν πως δεν μπορούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως έκανες χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για το wap της Wind γιατί εμένα από το κατάστημα της wind μου είπαν πως δεν μπορούσαν.

 

Α ναι άστα να πάνε και γω πήγα σε κατάστημα και πήρα και στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται με αυτό το κινητό. Και ψάχτηκα λίγο μόνος μου,έκανα και κάποιες δοκιμές και όλα καλά

 

Καθορισμός ονόματος : WIND GPRS

Όνομα Πρόσβασης : gwap.b-online.gr

Tύπος ελέγχου ονόματος : Κανονικό

Όνομα χρήστη : wap

Κωδικός πρόσβασης : wap

Πρωτόκολλο : HTTP

Aρχική διέυθ. web : http://portal.wind.com.gr

Διεύθ.διακ.μεσολαβ : 192.168.200.10

Θύρα : 9401

 

Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα. Απλά μάλλον πρέπει να φτιάξουμε και άλλο ένα προφιλ για τις εφαρμογές java απ ότι καταλαβαίνω για να μπορούμε να μπούμε με τον mini opera πχ

Edited by angelmarios87
Link to comment
Share on other sites

Α ναι άστα να πάνε και γω πήγα σε κατάστημα και πήρα και στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται με αυτό το κινητό. Και ψάχτηκα λίγο μόνος μου,έκανα και κάποιες δοκιμές και όλα καλά

 

Καθορισμός ονόματος : WIND GPRS

Όνομα Πρόσβασης : gwap.b-online.gr

Tύπος ελέγχου ονόματος : Κανονικό

Όνομα χρήστη : wap

Κωδικός πρόσβασης : wap

Πρωτόκολλο : HTTP

Aρχική διέυθ. web : http://portal.wind.com.gr

Διεύθ.διακ.μεσολαβ : 192.168.200.10

Θύρα : 9401

 

Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα. Απλά μάλλον πρέπει να φτιάξουμε και άλλο ένα προφιλ για τις εφαρμογές java απ ότι καταλαβαίνω για να μπορούμε να μπούμε με τον mini opera πχ

 

Ευχαριστώ ρε μάγκα με έσωσες. Το πρόβλημα που αναφέρεις για τον mini opera ισχύει, αν το έχει λύσει κάποιος ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε μάγκα με έσωσες. Το πρόβλημα που αναφέρεις για τον mini opera ισχύει, αν το έχει λύσει κάποιος ας μας πει.

 

Δεν κάνει τίποτα. Βρήκα και την λύση στο πρόβλημα με τις java εφαρμογές.

Φτιάχνεις ένα καινούριο προφίλ αντίστοιχο με το WIND GPRS. Το ονομάζεις WIND INTERNET και βάζεις σαν όνομα πρόσβασης : gint.b-online.gr. Τα υπόλοιπα τα αφήνεις κενά. Και χρησιμοποιείς αυτό για κάθε εφαρμογή java που έχεις στο κινητό.

 

Και μετά από πειράματα καινούρια διαπίστωσα ότι το προφίλ WIND INTERNET είναι αυτό που πρέπει να χρησιμοποιείς για όλες τις εφαρμογές. Ακόμα και τον browser που έχει προεγκατεστημένο το Η1. Το WIND GPRS απ'ότι κατάλαβα χρησιμοποιεί ρυθμίσεις wap (και γι αυτό είχα πρόβλημα με το encoding σε κάποια ελληνικά σάιτ). Τώρα την ακριβή διαφορά μεταξύ των δύο δεν την ξέρω. Πάντως λύθηκαν και τα δύο προβλήματα μου. Απλά το γράφω σε περίπτωση που κάποιος θα συναντήσει το ίδιο πράγμα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να σβήσεις μαζικά όλες τις κλήσεις και όχι μια μια ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

2. Διάφορες java εφαρμογές όπως το mini opera και το ebuddy λειτουργούν κανονικά στο H1 με wifi. Αλλά όταν πάω να συνδεθώ μέσω gprs (ή 3g) μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση και να κοιτάξω τις ρυθμίσεις δικτύου...

 

Γενικά πάντως πηγαίνοντας σε Το Υλικό μου -> Πσιχνίδια και εφαρ. και από την αντίστοιχη εφαρμογή (πχ. Οπερα Μίνι) επιλέγεις επεξεργασία (από το κλειδί και το κατσαβίδι δεξιά).

Από το προφίλ παιχνιδιού, επιλέγεις ποια σύνδεση να προτιμάει για την σύνδεση.

Από το Άδεια στο Πρόσβαση στο δίκτυο και στο από κάτω, μπορείς να επιλέξεις το Ερώτηση μια φορά σε κάθε σύνδ. για να μην βγάζει συνέχεια μηνύματα για να επιτρέψεις την σύνδεση.

 

Και κάτι άλλο ευχάριστο. Δουλεύει το mgmaps για το GPS και μάλιστα χωρίς σύνδεση σε δίκτυο.

 

Για την εγκατάσταση μπορείτε να πάτε στο http://wap.mgmaps.com/ και να κατεβάσετε απο την έκδοση Generic το unsigned jad (το signed δεν έκανε εγκατάσταση).

 

Δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά το καλό είναι ότι επιτέλους μπορούμε να δούμε το στίγμα μας. :)

Edited by panosaoua
Link to comment
Share on other sites

2 αποριες:

πως βαζουμε τονο οταν γραφουμε κατι?

τι αναλυση πρεπει να εχουν οι φωτογραφιες επαφων?

 

anybody who knows??

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

anybody who knows??

 

Για το πρώτο σου είπα κάποια στιγμή νωρίτερα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3142721#post3142721

Για τον τόνο, κρατάς πατημένο το γράμμα και εμφανίζονται και οι τονισμένες του εκδοχές.

 

Για τις φωτό δεν έτυχε να το χρησιμοποιήσω ακόμη και δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ναι sorry ξεχαστηκα. το ειχα δοκιμασει προχτες..

Ευχαριστω και παλι!!!

 

Για το δευτερο ας απαντησει οποιος το ξερει:

Οι εικονες των επαφων τι μεγεθος ειναι???

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω αυτο το κινητο....αλλα δεν θα το δουλεψω με vodafone.απ οτι εχω διαβασει ξεκλειδωνει..μπορει καποιος σιγουρος ή που το εχει ξεκλειδωσει να μου το επιβεβαιωσει?

επισης, ξερει κανεις πως μπορω να περασω τα ελληνικο os στο κινητο? γινεται μεσω της ενημερωσης ή πρεπει να το περασω χειροκινητα με καποιο τροπο?

τελος,το gps με ενδιαφερει...πως τα παει με αυτο?

υπαρχει καποιο προγραμμα καθοδηγησης που να δουλευει καλα ή μονο χαρτες ειναι διαθεσιμοι?

ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα με αρκετή προσοχή τα περισσοτερα post, χθες πηρα κι εγω το Η1, θεωρώ ότι είναι ενα πολυ καλο και τιμιο κινητο, για αυτα που προσφερει. το λογισμικο ειναι σχετικα νεο και θελει λιγο παιδεμα, οπως και το linux αλλωστε.

Διάβασα πιο πριν οτι δεν κανει το ενα δεν κανει το αλλο, δηλ. το iphone μηπως τα εκανε; εγω το ειχα παρει απο τους πρωτους, το πουλησα σε 3 μηνες, μονο design, ασε που στις Η.Π.Α. έχει 250-250 δολ. κι εδω το πουλάνε 500-600 ευρω. οποτε τα 477 ευρο μια χαρα ειναι για το Η1.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

για να λέμε και του στραβού το δίκιο μια χαρά δεν είναι, είναι πανάκριβο και ειδικά απο τη στιγμή που για να σου είναι χρησιμο πρέπει να έχεις συμβόλαιο Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

μιας και θηξατε την τιμη του,ναι οντως...και στην αγγλια ειναι πολυ φτηνο παιδες...και απο το ebay uk ακομα μπορειτε να το βρειτε στις 200λιρες....

vodafone κλεφτες...!μακρυα!!!

~~~μπορει να ειναι και που στην ελλαδα ξεχνααααααααμε να ριξουμε τις τιμες...

αλλα καααααααααποια στιγμη θα πεσει μια και καλη....παντα ετσι δεν γινεται?

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα με αρκετή προσοχή τα περισσοτερα post, χθες πηρα κι εγω το Η1, θεωρώ ότι είναι ενα πολυ καλο και τιμιο κινητο, για αυτα που προσφερει. το λογισμικο ειναι σχετικα νεο και θελει λιγο παιδεμα, οπως και το linux αλλωστε.

 

Συμφωνώ απόλυτα, νομίζω ότι το hardware είναι best value for money.

Το software είναι πολύ καλό και οι αναβαθμίσεις του λογισμικού το κάνουν κάθε φορά καλύτερο. Εκεί που έχει ακόμα πολύ δρόμο είναι τα Apps καθώς δεν υπάρχουν ακόμα πολλοί developers που ασχολούνται με Limo.

Αρχή είναι όμως. :music:

Link to comment
Share on other sites

Το mgmaps λειτουργεί πολύ καλά όπως είπε ένας φίλος στην προηγούμενη σελίδα. Έχει πολύ καλή ανταπόκριση. Έχει καταφέρει όμως κανένας να το λειτουργήσει offline? Κατέβασα τον χάρτη της Αθήνας πχ, σε .map. Και με το gMapMaker το έβαλα στο κινητό. Το θέμα είναι ότι στις επιλογές στο Η1 για να κάνεις browse τον φάκελο με τις εικόνες του χάρτη δεν μπορεί να μπεις στα directories του κινητού. Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελανουν!!!

 

Σημερα ΜΕΙΩΣΑΝ τις τιμες:

 

Η1 στα 249 ευρω!!!

Μ1 στα 199 ευρώ!!!

 

Ξεπούλημα...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Το mgmaps λειτουργεί πολύ καλά όπως είπε ένας φίλος στην προηγούμενη σελίδα. Έχει πολύ καλή ανταπόκριση. Έχει καταφέρει όμως κανένας να το λειτουργήσει offline? Κατέβασα τον χάρτη της Αθήνας πχ, σε .map. Και με το gMapMaker το έβαλα στο κινητό. Το θέμα είναι ότι στις επιλογές στο Η1 για να κάνεις browse τον φάκελο με τις εικόνες του χάρτη δεν μπορεί να μπεις στα directories του κινητού. Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Ναι έχω το ίδιο θέμα. Ταλαιπωρούμαι από χθες με το we-travel για το οποίο τα παιδιά από το section των LG έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και έχει έτοιμη ελληνική χαρτογράφηση.

Με τα πολλά κατάφερα να το κάνω εγκατάσταση αλλά υπάρχει θέμα με τις Άδειες για τις εφαρμογές, αντίστοιχο αν κατάλαβα καλά με αυτό που αναφέρεις για το mgmaps.

Στο "Ανάγνωση δεδομένων χρήστη" και "Καταγραφή δεδομένων χρήστη" έχει μόνο τις επιλογές "Ερώτηση κάθε φορά" και "Να μην επιτρέπεται".

Ετσι όμως δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή γιατί ζητάει συνέχεια την άδειά σου.

 

Κάτι παίζεται με signed jad αλλά δεν βρίσκω άκρη. Θα το ψάξω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι οσον αφορα την ποιοτητα φωτογραφιων του H1; γιατι ειναι ετσι χαλια; το δευτερο μου κινητο (που το εχω 3 χρονια) ειναι ενα sony ericson k800 και με τα 3.2 mp που εχει βγαζω φοβερες φωτογραφιες σε συνθηκες κανονικου φωτισμου τουλαχιστον. με αυτο ενω εχει 5mp οι φωτογραφιες βγαινουν καπως "φτωχες" ισως λαθος φωτισμενες δε μπορω να καταλαβω ακριβως παντως χειροτερες απο του k800. εχω πειραξει οτι ρυθμισεις μπορω αλλα δεν βγαζω ακρη. εχει κανενας καμια ιδεα; και σε εσας ετσι ειναι;

 

οσον αφορα το mgmaps αυτο που καταλαβα ειναι οτι βρισκει το στιγμα σου στο χαρτη ετσι; εγω εχω εδω και καιρο κατεβασει απο το shop μια εφαρμογη που λεγεται "where am I" και το κανει αυτο αυτη τη παραπανω κανει;

 

τελος εχει χρησιμοποιησει κανενας το "athens traffic"; εκτος οτι μου εμφανιζει μονο για καλλιθεα πειραια μου φαινεται οτι βγαζει ολο τα ιδια σα να με δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...