Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks! βέβαια δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου για αυτό να ρωτήσω και κατι ακόμα...μπορούμε επίσης όπως στο 5800 στα μηνύματα να γράψουμε με την γραφίδα, χειρόγραφα δλδ?

 

εδώ και 3 μήνες που το έχω δεν έχω γράψει ποτέ μήνυμα με τη γραφίδα.. τα κουμπιά είναι πολύ βολικά με τα δάκτυλα..

Τώρα αμα θέλεις να γράφεις με τη γραφίδα μπορείς μια χαρά χειρόγραφα...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες... μετα απο ασχημη "συμβιωση" με το κινητο εκανα το hard reset που με συμβουλευσατε, και απεδωσε σε μεγαλο βαθμο (ευχαριστω πολυ mantsag1 και nickozzz !!)..παρολ'αυτα, καποια σπαστικα πραγματα εχουν παραμεινει ως ειχαν.. δλδ, το κινητο κανει restart καθε 3 μερες (κι αν δεν κανει, πρεπει να του κανω εγω αναγκαστικά γιατι τρωει κολληματα) αντι για καθε μερα που εκανε πριν,και σημερα μου εκανε και το αλλο το κουλο: το εβγαλα απο την φορτιση (αφου ειχε φορτισει πληρως) και με 10 λεπτα ομιλιας και 2 μηνυματα, η μπαταρια επεσε στις 2 μπαρες, και κολλησε το πληκτρο ενεργοποιησης..δεν ανταποκρινοταν καθολου (ενω ολα τα αλλα λειτουργουσαν κανονικα), και του εβγαλα την μπαταρια για να το κλεισω..επισης το ακουστικο ειναι πλεον εδω κι ενα μηνα πολυ χαμηλο, και δεν "συνηλθε" με τα 2 απανωτα hard reset και τις δυο αναβαθμισεις (καπακια ολα αυτα) που του εκανα...:( και ερωτω : επισκευη στη nokia, η να το παω για ανακυκλωση ?? :O
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να επιλεξω καποιες εικονες απο τα (Θεματα-Ταπετσαρια-Προβολη διαφανειων) κ παω να βαλω εικονες απο διαφορετικους φακελους αλλα δεν μπορω...ας πουμε εχω στον εναν φακελο που επιλεγω ολες τις εικονες...παταω επιλογη σημειωμενων αντικειμενων αλλα μ λεει ποσες εικονες επελεξα(κ τις βαζει) κ παω να βαλω κ τις αλλες εικονες που εχω απο αλλον φακελο κ μου επιλεγει καθε φορα μονο απο εναν φακελο(ενω εγω θελω κ απο τους 2 φακελους)...μονο απο εναν φακελο μπορει ή υπαρχει τροπος να μπορω να επιλεξω εικονες απο πολλους φακελους ξεχωριστα???
Link to comment
Share on other sites

δεν "συνηλθε" με τα 2 απανωτα hard reset και τις δυο αναβαθμισεις (καπακια ολα αυτα) που του εκανα...:( και ερωτω : επισκευη στη nokia, η να το παω για ανακυκλωση ?? :O

Πήγαινέ το στην Nokia να στο κοιτάξουν. Αν μετά από hard reset συνεχίζει τα κολλήματα, δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ. Επίσης, το ότι χαμήλωσε το ακουστικό, είναι κάτι που μόνο σε Nokia shop μπορεί να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

και ερωτω : επισκευη στη nokia, η να το παω για ανακυκλωση ?? :O

 

αφού σου τα κάνει αυτά μετά απο Hard - Reset και μετά απο FORMAT της κάρτας μνήμης (έκανες έτσι?) καλύτερα να το πας σε Nokia Shop...

Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω να μου πειτε τι να κανω με την προβολη διαφανειων....δεν ξερω πως να βαλω στη προβολη διαφανειων εικονες απο διαφορετικους φακελους...οπως ανεφερα κ σε προηγουμενο post θελω να μου πειτε αν γινεται να βαλω εικονες απο διαφορετικους φακελους ή πρεπει ολες τις εικονες μου να τις εχω σε εναν μονο φακελο???περιμενω τις αποψεις σας!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω να μου πειτε τι να κανω με την προβολη διαφανειων....δεν ξερω πως να βαλω στη προβολη διαφανειων εικονες απο διαφορετικους φακελους...οπως ανεφερα κ σε προηγουμενο post θελω να μου πειτε αν γινεται να βαλω εικονες απο διαφορετικους φακελους ή πρεπει ολες τις εικονες μου να τις εχω σε εναν μονο φακελο???περιμενω τις αποψεις σας!!!

 

αν δεν κάνω λάθος στην "έκθεση" - "εικόνες & βίντεο" σου δείχνει όλες τις εικόνες σου ανεξάρτητα σε ποιο φάκελο είναι..!!! :cool:

Αυτό εγώ βέβαια το θεωρώ μειονέκτημα στα ΝΟΚΙΑ...!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω οπως εχω ηδη αναφερει δεν λεω την προβολη διαφανειων απο την εκθεση αλλα απο τις ρυθμισεις που πηγαινεις(Προσωπικο-θεματα-ταπετσαρια-προβολη διαφανειων)..κ τις εικονες που θελω να βαλω τις εχω σε διαφορετικους φακελους κ δεν ξερω πως να βαλω κ απο τους 2 φακελους γιατι μολις βαζω απο τον πρωτο φακελο κ παταω επιλογη σημειωμενων αντικειμενων μ βγαζει μετα ποσες ειναι οι εικονες κ αν παω να βαλω απο τον αλλο φακελο βαζει μονο απο τον τελευταιο που εβαλα...απλα δεν ξερω αν υπαρχει δυνατοτητα να βαλω κ απο τους 2 φακελους η απλα να βαλω ολες τις εικονες που θελω σε εναν φακελο?αυτο θελω να μαθω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο.....ειναι καλο ποιοτικα και λειτουργικα?

 

και κατι ακομη επειδη δεν το πολυ ξερω το μοντελο και θα παω να το δω στην wind ....πληκτρολογιο qwerty ειναι το το πληκτρολογιο που ανοιγει στο πλαι?

Link to comment
Share on other sites

αφού σου τα κάνει αυτά μετά απο Hard - Reset και μετά απο FORMAT της κάρτας μνήμης (έκανες έτσι?) καλύτερα να το πας σε Nokia Shop...

 

εννοοειται οτι εκανα format και στην καρτα μηνμης...και σημερα ειχα παλι προβλημα με την μπαταρια...εφυγα απο το σπιτι με φουλ μπαταρια, μιλησα κανενα 3λεπτο, επεσε στις 2 μπαρες και μετα απο μιση ωρα κοιταζω το κινητο μου και ηταν κλειστο...:blink: ουτε ειδοποιηση δεν εβγαλε...θα το παω στο nokia shop, αλλά, πρωτον πιστευω οτι θα μου το γυρισουν σε κανενα διμηνο, και δευτερον οτι παιζει και να μην ερθει επισκευασμενο.....:(

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καποια προβληματα με την μπαταρια. Περα απο το γεγονος οτι μου κραταει με μετρια χρηση το πολυ 2 μερες (και το κλεινω τα βραδια...) η μπαταρια απο πληρως φορτισμενη η επομενη ακριβως ενδειξη που θα δειξει ειναι 4 απο τα 7 'νταμακια' και αυτο αφου το κλεισω και το ξανανοιξω... Απο τα 4 'νταμακια' και μετα πεφτει κανονικα ο δεικτης τησ μπαταριας....
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω οπως εχω ηδη αναφερει δεν λεω την προβολη διαφανειων απο την εκθεση αλλα απο τις ρυθμισεις που πηγαινεις(Προσωπικο-θεματα-ταπετσαρια-προβολη διαφανειων)..κ τις εικονες που θελω να βαλω τις εχω σε διαφορετικους φακελους κ δεν ξερω πως να βαλω κ απο τους 2 φακελους γιατι μολις βαζω απο τον πρωτο φακελο κ παταω επιλογη σημειωμενων αντικειμενων μ βγαζει μετα ποσες ειναι οι εικονες κ αν παω να βαλω απο τον αλλο φακελο βαζει μονο απο τον τελευταιο που εβαλα...απλα δεν ξερω αν υπαρχει δυνατοτητα να βαλω κ απο τους 2 φακελους η απλα να βαλω ολες τις εικονες που θελω σε εναν φακελο?αυτο θελω να μαθω!

ααααααααααα, τώρα κατάλαβα.. το έψαξα και σε εμένα μου βγάζει όλες τις εικόνες που έχω στο κινητό μου.. Π.χ. έχω διάφορες εικόνες στο "my pictures" και διάφορα logo για το κινητό στο φάκελο "logos" και μου τις εμφάνισε όλες..!!!:rolleyes:

 

παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο.....ειναι καλο ποιοτικα και λειτουργικα?

και κατι ακομη επειδη δεν το πολυ ξερω το μοντελο και θα παω να το δω στην wind ....πληκτρολογιο qwerty ειναι το το πληκτρολογιο που ανοιγει στο πλαι?

Qwerty είναιτο πλήρες πληκτρολόγιο οπως περίπου το βλέπεις στον υπολογιστή σου..

κάποια κινητά έχουν hardware πληκτρολόγιο δηλαδή φυσικό πληκτρολόγιο και άλλα όπως το Nokia 5530 το έχουν στην οθόνη μέσω software... Τώρα ποιο βολεύει καλύτερα είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα...

Το κινητό απο ποιότητα είμαι ευχαριστημένος, ακόμα και το καπάκι το οποίο δεν είναι καλό το συνήθισα και το βρίσκω μια χαρά πλέον..

Λειτουργικά νομίζω ότι δεν έχει τα προβλήματα που είχε στη αρχή το Nokia 5800.. Τα πιο πολλά προγράμματα για Symbian 60 μου δουλεύουν μια χαρά...

Γενικά πάντως θα πρέπει πρώτα να κρίνεις αν δε σε πειράζει να μην έχεις 3G και ενσωματωμένο GPS..αν τα θέλεις αυτά τα δύο τότε μονόδρομος το 5800 ή το N97...:)

 

εννοοειται οτι εκανα format και στην καρτα μηνμης...και σημερα ειχα παλι προβλημα με την μπαταρια...εφυγα απο το σπιτι με φουλ μπαταρια, μιλησα κανενα 3λεπτο, επεσε στις 2 μπαρες και μετα απο μιση ωρα κοιταζω το κινητο μου και ηταν κλειστο...:blink: ουτε ειδοποιηση δεν εβγαλε...θα το παω στο nokia shop, αλλά, πρωτον πιστευω οτι θα μου το γυρισουν σε κανενα διμηνο, και δευτερον οτι παιζει και να μην ερθει επισκευασμενο.....:(

Και εγω εχω καποια προβληματα με την μπαταρια. Περα απο το γεγονος οτι μου κραταει με μετρια χρηση το πολυ 2 μερες (και το κλεινω τα βραδια...) η μπαταρια απο πληρως φορτισμενη η επομενη ακριβως ενδειξη που θα δειξει ειναι 4 απο τα 7 'νταμακια' και αυτο αφου το κλεισω και το ξανανοιξω... Απο τα 4 'νταμακια' και μετα πεφτει κανονικα ο δεικτης τησ μπαταριας....

εμένα με αρκετή χρήση σε τηλεφωνήματα και μηνύματα μου κρατάει 3 μέρες τουλάχιστον ΑΛΛΑ με τη φωτεινότητα της οθόνης στο 19%, η οποία στον ήλιο δεν φαίνεται και πολύ καλά αλλά το βράδυ ή σε συννεφιά είναι σούπερ..!!!

Τη δόνηση και τους ήχους τους έχω κανονικά και επίσης το βράδυ δεν το σβήνω ποτέ...!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε mantsag1 έχω την εντύπωση πως αν δν το κλείσεις κρατάει ποιο πολύ!για την μπαταριά λέω:cool:.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε mantsag1 έχω την εντύπωση πως αν δν το κλείσεις κρατάει ποιο πολύ!για την μπαταριά λέω:cool:.

 

απο το 1997 δεν έχω σβήσει σχεδόν ποτέ το κινητό μου...!!!!:sick:

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου διαρκει το πολυ 2 μερες με συχνη χρηση!!!κ το κλεινω καθε βραδυ!!!!

 

 

εγω αλλο σου εξηγω mantsag1 οτι παω απο(Ρυθμισεις-Προσωπικο-Θεματα-ταπετσαρια-προβολη διαφανειων)...απο εκει σου λεω να δοκιμασεις να δεις αν βαλεις απο 2 φακελους εικονες γιατι εγω που κανω το εξης:ανοιγω το φακελο επιλεγω τις εικονες που θελω και μετα παταω επιλογες κ παταω επιλογη σημειωμενων αντικειμενων κ μετα μ λεει τις εικονες που επελεξα κ μολις παω να ξαναμπω να επιλεξω απο τον αλλο φακελο μου βαζει τις εικονες του τελευταιου φακελου..κ ρωταω εγω να βαλω οσες εικονες θελω σε εναν μονο φακελο?ή μπορω να τα καταφερω αλλιως!!!μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι εκανες κ σου εδειξε ολες τις εικονες???

 

 

 

-- Από Ομάδα Διαχείρισης --

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ολα καλα με το 5530 το αγορασα αλλα με τις photo ειναι χαλια σε σχεση με αλλα κινητα 3.2

Τη να πω μασ τα χαλασε σε αυτο το modelo η nokia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ολα καλα με το 5530 το αγορασα αλλα με τις photo ειναι χαλια σε σχεση με αλλα κινητα 3.2

Τη να πω μασ τα χαλασε σε αυτο το modelo η nokia

Το Symbian 60 έχει άλλες χάρες!!!!:cool:

Νομίζω τα πιο πολλά άτομα που γνωρίζουν τι είναι το Symbian δεν αγοράζουν κινητά για τις φωτογραφικές τους ικανότητες...

 

ποσο το πηρες και απο που geovil? και γνωριζεις αν ειναι παρα-εισαγωγης?

 

Τα παρα-εισαγωγής βγάζουν χειρότερες φωτογραφίες? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια....σκεφτομαι να παρω καινουργιο κινητο και ειμαι αναμεσα στο πολυ ωραιο Nokia 5530 και στο LG gt 505...Βασικα ο μονος λογος που σκεφτουμουν το LG ηταν επειδη εχει 5αρα καμερα...και διαβασα οτι το νοκια δεν εχει πολυ καλες φωτο....ισχυει αυτο?>>>?

Α και μπορειτε να με πειτε αν υπαρχουν καποια προβληματα με το νοκια???

Το συγκεκριμενο κινητο μονο κολληματα εχει.αλλα καλυτερα ανοιξε ενα θεμα στους διαξιφισμους..για περισσοτερες γνωμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο μονο κολληματα εχει.αλλα καλυτερα ανοιξε ενα θεμα στους διαξιφισμους..για περισσοτερες γνωμες.

 

λάθος!!!!:confused:

 

έχει κολλήματα σε εμένα μόνο όταν το "ζορίζω" με το βάζε - βγάζε προγράμματα + πειραματισμούς!!!!:wacko:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

Eγω στις τελευταιες σελιδες μονο "κολληματα" διαβαζω απο κατοχους του κινητου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω στις τελευταιες σελιδες μονο "κολληματα" διαβαζω απο κατοχους του κινητου.

 

λογικό δεν είναι όταν κάποιος ασχολείται πρώτη φορά με Symbian?

 

Και εγώ όταν με το καλό ασχοληθώ με Android θα μου φανούν όλα βουνό και σίγουρα θα μου κολλάει όποιο κινητό Android καταφέρω να πάρω κτλ κτλ!!!!

 

 

 

 

Οκ, σόρυ για το "ξεκ_λ_νω", έπρεπε να γραψω ζορίζω..!!!

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο κλασικο κολλημα ειναι : οταν τρεχεις μια εφαρμογη, μετα την κλεινεις και μετα κλειδωνεις το κινητο αμα το ξεκλειδωσεις φαινεται σε καποιο τυχαιο καθε φορα σημειο μια μικρη καρτελα με το ονομα της εφαρμογης που μολις εκλεισες. Παρολο που η εφαρμογη εννοειται πως εχει κλεισει ( το τσεκαρω με το task manager) !

 

Αυτη ειναι η τριτη συσκευη Nokia Symbian που αγοραζω και απο οτι βλεπω τα κλασικα κολληματακια του Symbian δεν φευγουν οσες εκδοσεις και αναβαθμισεις και αν βγουν...

Link to comment
Share on other sites

Το αλλο κλασικο κολλημα ειναι : οταν τρεχεις μια εφαρμογη, μετα την κλεινεις και μετα κλειδωνεις το κινητο αμα το ξεκλειδωσεις φαινεται σε καποιο τυχαιο καθε φορα σημειο μια μικρη καρτελα με το ονομα της εφαρμογης που μολις εκλεισες. Παρολο που η εφαρμογη εννοειται πως εχει κλεισει ( το τσεκαρω με το task manager) !

 

Αυτη ειναι η τριτη συσκευη Nokia Symbian που αγοραζω και απο οτι βλεπω τα κλασικα κολληματακια του Symbian δεν φευγουν οσες εκδοσεις και αναβαθμισεις και αν βγουν...

 

δεν σημαίνει όμως ότι αυτή η εφαρμογή συνεχίζει να τρέχει!!! :happy:

 

όσο για το Symbian 60, έχει κάποια κλασικά λαθάκια τα οποία δεν αλλάζουν με τίποτα!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

λογικό δεν είναι όταν κάποιος ασχολείται πρώτη φορά με Symbian?

 

Και εγώ όταν με το καλό ασχοληθώ με Android θα μου φανούν όλα βουνό και σίγουρα θα μου κολλάει όποιο κινητό Android καταφέρω να πάρω κτλ κτλ!!!!

 

δεν συμφωνω φιλε mantsag...δεν του ειχα βαλει τιποτα και ειχα τοσα προβληματα..που να του εβαζα κιολας εφαρμογες...ενταξει, στο symbian ειμαι ασχετος, αλλα δεν ειμαι πρωταρης χρηστης κινητου...εχω αλλαξει παρα παρα πολλα κινητα και γενικα ειμαι απαιτητικος απο την εκαστοτε συσκευη μου, και εχω να πω οτι εαν δεν ειχε κολληματα πραγματικα το 5530 θα ηταν η καλυτερη μακραν συσκευη σε αυτα τα λεφτα, αλλα τα bugs του symbian το κανουν πολυ "δυσχρηστο" ορισμενες φορες, αντικειμενικα..

 

 

Το αλλο κλασικο κολλημα ειναι : οταν τρεχεις μια εφαρμογη, μετα την κλεινεις και μετα κλειδωνεις το κινητο αμα το ξεκλειδωσεις φαινεται σε καποιο τυχαιο καθε φορα σημειο μια μικρη καρτελα με το ονομα της εφαρμογης που μολις εκλεισες. Παρολο που η εφαρμογη εννοειται πως εχει κλεισει ( το τσεκαρω με το task manager) !

 

φανταζομαι, δεν χρειαζεται να αναφερω οτι συμβαινει και στο δικο μου :shifty::O:blink: αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο (οσων αφορα την δικη μου συσκευη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...