Jump to content

Το πιο όμορφο κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα αρεσει στο Νικο αυτο που θα πω αλλα δε πειραζει!!!

 

SE Xperia S!!!!!!!!!!!:love::love::love::love::love:

Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο!!

 

ο αλκης παιδια εχει ερωτευτει..ας τον ξεκολλησει καποιος...οταν παρει την συσκευη θα τους παρατησει ολους:lol::lol:

βγηκε η τιμη του στο πλαισιο και ειναι 599..τρεχατε:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ο αλκης παιδια εχει ερωτευτει..ας τον ξεκολλησει καποιος...οταν παρει την συσκευη θα τους παρατησει ολους:lol::lol:

βγηκε η τιμη του στο πλαισιο και ειναι 599..τρεχατε:)

 

:lol::lol:

1ον: Για το πλαισιο δεν σχολιαζω! Μπορεις να δεις στο αλλο νημα στην αρχικη την αποψη μου!:X:X

2ον: Ειναι φοβερο κινητο ρε Γιωργο σχεδιαστικα! Οποιος το σχεδιασε πρεπει να ειχε μεγαλη εμπνευση εκεινη τη μερα!! (Οταν την παρω θα κλειστω στο σπιτι και δεν θα μιλαω σε κανεναν!!! Απλα θα την κοιταω!!:p)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ομορφο και το πιο κομψο για μενα ειναι το Nokia 8810

 

http://desmond.imageshack.us/Himg85/scaled.php?server=85&filename=nokia8810.jpg&res=medium

 

Μπορει πλεον τη σημερινη εποχη να μην στεκεται, σε θεμα χαρακτηριστικων, αλλα το ασημενιο χρωμα του, το μικρο (απολυτο) μεγεθος και το slide καπακι που κρυβει το πληκτρολογιο ειναι ολα τα λεφτα.

 

Ακομα και τωρα αν καποιος το αφησει διπλα σε μηλα, βατομουρα και ανδροιδοι δεν υπαρχει περιπτωση να μην κεντρησει το ενδιαφερον.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ομορφο και το πιο κομψο για μενα ειναι το Nokia 8810

 

http://desmond.imageshack.us/Himg85/scaled.php?server=85&filename=nokia8810.jpg&res=medium

 

Μπορει πλεον τη σημερινη εποχη να μην στεκεται, σε θεμα χαρακτηριστικων, αλλα το ασημενιο χρωμα του, το μικρο (απολυτο) μεγεθος και το slide καπακι που κρυβει το πληκτρολογιο ειναι ολα τα λεφτα.

 

Ακομα και τωρα αν καποιος το αφησει διπλα σε μηλα, βατομουρα και ανδροιδοι δεν υπαρχει περιπτωση να μην κεντρησει το ενδιαφερον.

Συμφωνω, παιζει να ειναι και το ομορφοτερο ολων των εποχων!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ομορφο και το πιο κομψο για μενα ειναι το Nokia 8810

 

http://desmond.imageshack.us/Himg85/scaled.php?server=85&filename=nokia8810.jpg&res=medium

 

Μπορει πλεον τη σημερινη εποχη να μην στεκεται, σε θεμα χαρακτηριστικων, αλλα το ασημενιο χρωμα του, το μικρο (απολυτο) μεγεθος και το slide καπακι που κρυβει το πληκτρολογιο ειναι ολα τα λεφτα.

 

Ακομα και τωρα αν καποιος το αφησει διπλα σε μηλα, βατομουρα και ανδροιδοι δεν υπαρχει περιπτωση να μην κεντρησει το ενδιαφερον.

 

οχι.. νοκια 8850 σαν προσοψη, νοκια 8910 σαν συνολο... ειδικα το 8910 ειναι το πιο αντιπρωσοπευτικο δειγμα της σειρας 8.. ...8910 απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ομορφο και το πιο κομψο για μενα ειναι το Nokia 8810

 

http://desmond.imageshack.us/Himg85/scaled.php?server=85&filename=nokia8810.jpg&res=medium

 

Μπορει πλεον τη σημερινη εποχη να μην στεκεται, σε θεμα χαρακτηριστικων, αλλα το ασημενιο χρωμα του, το μικρο (απολυτο) μεγεθος και το slide καπακι που κρυβει το πληκτρολογιο ειναι ολα τα λεφτα.

 

Ακομα και τωρα αν καποιος το αφησει διπλα σε μηλα, βατομουρα και ανδροιδοι δεν υπαρχει περιπτωση να μην κεντρησει το ενδιαφερον.

 

Οταν ειχε βγει ηταν απλα awesomeness.

Μακραν το πιο ωραιο κινητο που εχει φτιαχτει.

It feels a little bit fake συγκριτικα με 8850, αλλα αν λαβουμε υποψιν οτι απο αυτο ξεκινησαν ολα, δικαιως ειναι το νουμερο 1 στη λιστα...

Edited by Eminem
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχε βγει ηταν απλα awesomeness.

Μακραν το πιο ωραιο κινητο που εχει φτιαχτει.

It feels a little bit fake συγκριτικα με 8850, αλλα αν λαβουμε υποψιν οτι απο αυτο ξεκινησαν ολα, δικαιως ειναι το νουμερο 1 στη λιστα...

 

συμφωνω, αλλα η αποκορυφωση ηταν το 8910.. η σειρα 8800 (αν εξερεσουμε το arte carbon) εχει ριξει τα στανταρτ κατα πολυ.. ειδικα το sirocco μοιαζει με lg των 100ε...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, αλλα η αποκορυφωση ηταν το 8910.. η σειρα 8800 (αν εξερεσουμε το arte carbon) εχει ριξει τα στανταρτ κατα πολυ.. ειδικα το sirocco μοιαζει με lg των 100ε...

 

Οταν πρωτοβγηκε το 8910 θυμαμαι οτι ηταν απιστευτο σαν σχεδιο, απλα μου ειχε φανει αρκετα πιο χοντρο απο το 8850 που χρησιμοποιουσα.

Ειναι κριμα παντως που δεν εχει βγει διαδοχος του 8800 :(

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοβγηκε το 8910 θυμαμαι οτι ηταν απιστευτο σαν σχεδιο, απλα μου ειχε φανει αρκετα πιο χοντρο απο το 8850 που χρησιμοποιουσα.

Ειναι κριμα παντως που δεν εχει βγει διαδοχος του 8800 :(

 

Δυστυχως μια σειρά που πήγε στα αζήτητα...καθώς δεν νομίζω οτι θα δούμε ξανα σειρά 8***.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοβγηκε το 8910 θυμαμαι οτι ηταν απιστευτο σαν σχεδιο, απλα μου ειχε φανει αρκετα πιο χοντρο απο το 8850 που χρησιμοποιουσα.

Ειναι κριμα παντως που δεν εχει βγει διαδοχος του 8800 :(

 

κριμα που δεν συνεχιστηκε... και το Νοκια Ορο που βγηκε, ειναι ενα απλο μοντελο με καλυτερα υλικα.. τπτ ιδιαιτερο σε σχεδιαση.. τωρα εχω βαλει στο ματι ν αποκτησω το 8800 arte carbon :cool: αν το βρω πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν οι καιροι...Πραγματικα νοσταλγω εποχες 2000 που το κινητο απλα ηταν ενα κινητο και ο σχεδιασμος του ηταν πολυ βασικο χαρακτηριστικο. :( Οι εποχες που ειχα κινητα σαν το 8850, για μενα, ηταν οι καλυτερες...
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν οι καιροι...Πραγματικα νοσταλγω εποχες 2000 που το κινητο απλα ηταν ενα κινητο και ο σχεδιασμος του ηταν πολυ βασικο χαρακτηριστικο. :( Οι εποχες που ειχα κινητα σαν το 8850, για μενα, ηταν οι καλυτερες...

 

συμφωνω... και αργοτερα, 2004 2005 βγηκαν κινητα με προσωπικο design οπως το SX1 και το 7610.. αλλα εποχες 8810, 8850, 8910 μαλλον εφυγαν ανεπιστρεπτη :(

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω... και αργοτερα, 2004 2005 βγηκαν κινητα με προσωπικο design οπως το SX1 και το 7610.. αλλα εποχες 8810, 8850, 8910 μαλλον εφυγαν ανεπιστρεπτη :(

 

Πω! Ναι, εχεις τοσο δικιο! Και το 7650(2002-2003) μου καλουλι ηταν :D κ το 7610 πολυ ομορφο κινητο! anyways, πανε πια αυτα...Τωρα μαλλον χρειαζομαστε τοπικ για το πιο ασχημο κινητο :rolleyes:

Ή για το πιο "ουδετερο", μιας κ ολα ειναι κλωνοι πλεον με μεγαλες οθονες κ τιποτα αλλο :mad:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Πω! Ναι, εχεις τοσο δικιο! Και το 7650(2002-2003) μου καλουλι ηταν :D κ το 7610 πολυ ομορφο κινητο! anyways, πανε πια αυτα...Τωρα μαλλον χρειαζομαστε τοπικ για το πιο ασχημο κινητο :rolleyes:

Ή για το πιο "ουδετερο", μιας κ ολα ειναι κλωνοι πλεον με μεγαλες οθονες κ τιποτα αλλο :mad:

 

καλουλι?!? οταν το πρωτοαντικρισα νομιζα πως ηταν συσκευη εξωγηινης προελευσης ή καποιο πειραμα της ΝΑΣΑ σε συνεργασια με την IBM :p ..ετη μπροστα απο την εποχη του!! ..σημερα υπαρχουν απειροελαχιστες εξαιρεσεις, οπως Ν8! αλλα την προσωπικοτητα στο design σημερα θα την βρουμε στις φτηνες συσκευες! οχι στις ακριβες.. οπως το Huawei U8300 ή το Alcatel OT-808 ;)

Link to comment
Share on other sites

καλουλι?!? οταν το πρωτοαντικρισα νομιζα πως ηταν συσκευη εξωγηινης προελευσης ή καποιο πειραμα της ΝΑΣΑ σε συνεργασια με την IBM :p ..ετη μπροστα απο την εποχη του!!

 

oντως εξωγηινο design το 7650

τοσο φουτουριστικο και ταυτοχρονα τοσο σοβαρο

 

ετη φωτος μπροστα (minority report :) )

 

και εγω οταν το πρωτοειδα, καπως ετσι αντεδρασα, οπως περιγραφεις και εσυ.

αυτο το εχω ξανακανει με το 7110 πιο παλια ακομη και σε λιγοτερο βαθμο (μιας και πλεον ειμαστε πιο "ξυπνιοι") με το Ν9.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

oντως εξωγηινο design το 7650

τοσο φουτουριστικο και ταυτοχρονα τοσο σοβαρο

 

ετη φωτος μπροστα (minority report :) )

 

και εγω οταν το πρωτοειδα, καπως ετσι αντεδρασα, οπως περιγραφεις και εσυ.

αυτο το εχω ξανακανει με το 7110 πιο παλια ακομη και σε λιγοτερο βαθμο (μιας και πλεον ειμαστε πιο "ξυπνιοι") με το Ν9.

 

πονεμενη ιστορια το Ν9 ..πανεμορφο, με αριστη ποιοτητα υλικων και με πρωτοποριακο UI! οταν πρωτοειδα βιντεο για το πως λειτουργει εμεινα με ανοιχτο το στομα! αλλα η μαμα Νοκια μας το χαλασε και που να ρθουν οι developers να φτιαξουν ενα αξιοπρεπη store.. το μονο με τετοιους συνδιασμους που ειχε την δυνατοτητα να ξεπερασει την 'ιδεα' iPhone..

Link to comment
Share on other sites

Το 7650 ηταν πραγματικα ομορφο κινητο, σε επιπεδο λειτουργικοτητας αλλα και σχεδιασμου, το οποιο επιασα στα χερια μου στις 2/1/2003 :) Απο τοτε και για τα επομενα χρονια, τo symbian 60 ηταν μονοδρομος για μενα.Αν κ εκανα παραχωρηση για το 8800 και μπηκε στο δρομο μου και το qtek 9000(ακομα το χω στο γραφειο μου αυτο το κντ),το symbian 60 υπηρξε τελειο software για τοσα πολλα χρονια...

Το θεωρω πολυ πρωτοπορειακο design για την εποχη του, αλλα το λογισμικο του μου προκαλεσε ενα πολιτισμικο σοκ :)

Θα το τοποθετουσα στην ιδια κατηγορια με το καταπληκτικο 7110 οπως προαναφερθηκε...Πολυ ομορφος σχεδιασμος με μοναδικες, για την εποχη, λειτουργιες...

Edited by Eminem
Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

oντως εξωγηινο design το 7650

τοσο φουτουριστικο και ταυτοχρονα τοσο σοβαρο

 

ετη φωτος μπροστα (minority report :) )

 

και εγω οταν το πρωτοειδα, καπως ετσι αντεδρασα, οπως περιγραφεις και εσυ.

αυτο το εχω ξανακανει με το 7110 πιο παλια ακομη και σε λιγοτερο βαθμο (μιας και πλεον ειμαστε πιο "ξυπνιοι") με το Ν9.

 

Φοβερό κινητό για την εποχή του το 7650.

Μεγάλο ίσως όμως είχε όντως αίσθηση σοβαρού,πολυτελής.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Arc s

iPhone 4

Sony Xperia s

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια ερωτευτηκα τα Lumia 800 και N9!

 

+1 και για εμενα ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει μεχρι τωρα.

 

Α, και αυτο. :lol:

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...