Jump to content

Internet Για Φοιτητή - Θεσσαλονίκη


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια! Θα ειμαι φοιτητης φέτος θεσσαλονίκη κ ήθελα να μου προτείνετε λύσεις για το Internet. Εταιρειες-πακέτα κτλ

Σταθερό δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Θελω γρήγορο αξιοπιστο ιντερνετ με ταχύτητες 6mbs και πανω.Ή και 2 να ναι, αλλα να τα πιανει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Θα ειμαι φοιτητης φέτος θεσσαλονίκη κ ήθελα να μου προτείνετε λύσεις για το Internet. Εταιρειες-πακέτα κτλ

Σταθερό δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Θελω γρήγορο αξιοπιστο ιντερνετ με ταχύτητες 6mbs και πανω.Ή και 2 να ναι, αλλα να τα πιανει.

Ευχαριστώ!

 

 

απο την μια δεν θες σταθερο, απο την αλλη θες αξιοπιστο και γρηγορο ιντερνετ... εεεμμμ πως θα γινει αυτο αφου δεν θες σταθερο? :confused:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο φιλος εννοει πως δεν θελει το πακετο να περιεχει εκτος απο ιντερνετ και χρονο ομιλιας οπως πχ το conn-x talk.

Αλλα οπως αναφερθηκε δεν γινεται χωρις να εχεις συνδεση σταθερου τηλεφωνου.

 

Αφου εισαι φοιτητης χρησιμοποιησε το πργραμμα δiοδος που παρεχει ιντερνετ σε φοιτητες με χαμηλοτερες χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο φιλος εννοει πως δεν θελει το πακετο να περιεχει εκτος απο ιντερνετ και χρονο ομιλιας οπως πχ το conn-x talk.

Αλλα οπως αναφερθηκε δεν γινεται χωρις να εχεις συνδεση σταθερου τηλεφωνου.

 

Αφου εισαι φοιτητης χρησιμοποιησε το πργραμμα δiοδος που παρεχει ιντερνετ σε φοιτητες με χαμηλοτερες χρεωσεις.

Ακριβως, ναι δεν θα χρησιμοποιω το σταθερο απλα θα υπάρχει αναγκαστικά.

 

Ναι με το πρόγραμμα διοδος λογικα θα το κάνω...

 

Τι προτείνετε? Να βάλω ote-conn-x σιγουρα πράγματα?

 

Αλλιως ποιοι εναλλακτικοι είναι καλοι στην Θεσσαλονίκη?

 

Μηπως εχει κατι καλο η vodafone ωστε να εχω κ εκπτωση με το λογαριασμο του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω την 8αρα συνδεση του conn-x. Kαμια φορα στα δυο χρονια που το εχω δεν παρατηρησα καποιο προβλημα.

 

Νομιζω σαν ταχυτητα 8 Mbps ειναι καλα. Τωρα δεν γνωριζω οι υπολοιποι παροχοι αν παρουσιαζουν προβληματα η οχι εγω με τον οτε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω την 8αρα συνδεση του conn-x. Kαμια φορα στα δυο χρονια που το εχω δεν παρατηρησα καποιο προβλημα.

 

Νομιζω σαν ταχυτητα 8 Mbps ειναι καλα. Τωρα δεν γνωριζω οι υπολοιποι παροχοι αν παρουσιαζουν προβληματα η οχι εγω με τον οτε ποτε.

Ναι κ εγω για τα 8mbs προσανατολίζομαι... Στο φοιτητικο βγαινει 16 ευρω.

Επισης τι αλλο πληρωνω? το πάγιο γραμμης του οτέ?

ΔΛδ περιπου 30 ευρω το μήνα θα βγαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εγω για τα 8mbs προσανατολίζομαι... Στο φοιτητικο βγαινει 16 ευρω.

Επισης τι αλλο πληρωνω? το πάγιο γραμμης του οτέ?

ΔΛδ περιπου 30 ευρω το μήνα θα βγαίνει?

 

Ναι εκτος απο τα 16 ευρω πληρωνεις και το παγιο.

Αν θυμαμαι καλα βγαινει 29.5 ευρω υο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άριστη θα είναι η σύνδεση σου με τον ΟΤΕ. Το μόνο ίσως μειονέκτημα είναι ότι είναι από τα φοιτητικά τα οποία περνάνε την κίνηση μέσω κάποιου κόμβου του πανεπιστημίου, δηλαδή δε θα είναι καθαρό ΟΤΕ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια ο αδερφος μου φευγει φοιτητης σε λιγο καιρο και θα μενει στην Τουμπα στην Λαμπρακη. ειμαι αναμεσα σε forthnet και hol ποια απο τις 2 για εκεινη την περιοχη? θα ηθελα να ρωτησω εαν η hol εχει καποιο πακετο σαν το forthnet adsl economy που εχει 24 mbit στα 14.75 με απλη χρονοχρεωση στις κλησεις. δεν ενδιαφερομαι για δωρεαν κλησεις αλλα μονο για ιντερνετ. να πω οτι δεν δικαιουται φοιτητικο ιντερνετ γιατι θα ειναι στα Δελτα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στη προσφορά της forthnet, είναι για 6 μήνες μόνο. Μετά το πάγιο διαμορφώνεται στα €24,90.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στη προσφορά της forthnet, είναι για 6 μήνες μόνο. Μετά το πάγιο διαμορφώνεται στα €24,90.
το ξερω φιλε μου το ειδα σε ευχαριστω πολυ. Καλημερα:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...