Jump to content

Blackberry 8520


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι, αλλα τι εχεις να χασεις? Δοκιμασε το μονος σου για ενα μηνα, το blackberry ειναι χτισμενο πανω στο bis, σε περιμενουμε και στο γκρουπ, pm για περισσοτερα:frog: :lol: οπως και ολους σας.... ακουει alex19_ ? Edited by trexed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πολύ καλά νέα!!!!!!!!!!

Έλυσα και τα 2 προβλήματά μου χάρη στην πολύτιμη βοήθειά σας thief & trexed και σας ευχαριστώ!!

Έγινε το μαγικό!!! Αγόρασα καινούρια SIM και όλα τα μενού εμφανίστηκαν ξαφνικά!! :dance:

Η αναφορά παράδοσης εμφανίστηκε επιτέλους και όλα καλά!!!! Και εμφανίστηκαν και άλλες επιλογές που πριν δεν τις έβλεπα...

Επίσης τα bluetooth λειτούργησαν!!!!!!!!!!! Ευτυχώς thief που μου είπες ότι δεν αρκεί να είναι μόνο ενεργοποιημένα αλλά θα πρέπει να είναι σε διαδικασία pairing... Αλλιώς δεν θα το έβρισκα ποτέ... (Επειδή τα είχα ενεργοποιήσει πρώτη φορά τον Αύγουστο με την προηγούμενη συσκευή μου, είχα ξεχάσει την διαδικασία...) :O

Έχω μία ερωτησούλα άσχετη από τα παραπάνω..

Έχω εγκαταστήσει στο τηλέφωνό μου την εφαρμογή impluslite, Έκδοση 8.6.0 (SHAPE Services) και μπαίνω μέσω του yahoo να κάνω chat με τις επαφές μου αλλά ενώ κάποιοι ξέρω ότι είναι online μια δεδομένη στιγμή (το βλέπω από τον υπολογιστή μου), στο τηλέφωνό μου φαίνονται σαν offline. Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε;;;;; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; Πρέπει να εγκαταστήσω άλλη έκδοση;;;

 

Ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι! Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν! Είδες που είναι μια χαρά το blackberry? :)

 

Για το implus δεν ξέρω να σου πω τι συμβαίνει. Μήπως απλά καθυστερεί να ενημερώσει τη λίστα; Αν οι επαφές που λες μπήκαν μόλις ονλάιν, ίσως χρειάζεται λίγο χρόνο γιατί δεν έχει άμεση ενημέρωση όπως το PC.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έχω και δουλεύω το 8520 και έχω να πω.... Τέλειο!!!!!!!!!!!

Δεν το περίμενα ρε παιδιά αλλά είναι φανταστικό blackberry!!! Και ειδικά εάν σκεφτείς την τιμή του είναι για να βάζεις τα κλάμματα που αγόρασες το 9700 (λέμε τώρα... :lol:) αλλά αnyway είναι απίστευτη καλή αναλογία τιμής με τι αγοράζεις...

Προς το παρόν δεν έχω εντοπίσει κανένα πρόβλημα... ίσα ίσα που έχω μείνει άφωνος...

Από που να αρχίσω?

Πληκτρολόγιο? Ανώτερο του 8900!! Σχεδόν ίσο με του 9700...

Μνήμη? 256ΜΒ!! Όσο του 9700!

WiFi! Άψογο...

Εσωτερική μνήμη?? 2GB!!

 

Για να μην σας ζαλίζω το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους. Νέους & παλιούς των blackberry!!!

 

ΥΓ

Η στεναχώρια μου είναι ότι ίσως τελικά το πουλήσω αφού περιμένω να μου έρθει το 9800...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το πληκτρολογιο του 8520 ειναι καλυτερο απο το 9700.

το 9700 ειναι πιο πολυ γιαυτους που εχουν λεπτα δαχτυλα απο οσο καταλαβα απο μια δοκιμη που το εκανα

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το πληκτρολογιο του 8520 ειναι καλυτερο απο το 9700.

το 9700 ειναι πιο πολυ γιαυτους που εχουν λεπτα δαχτυλα απο οσο καταλαβα απο μια δοκιμη που το εκανα

 

Δεν ήθελα να το παραδεχτώ άλλα έχεις δίκιο.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα υποκειμενικό αυτό που λέτε... Γενικά τα πληκτρολόγια των Bold πάντως θεωρούνται τα πιο πρακτικά..
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι! Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν! Είδες που είναι μια χαρά το blackberry? :)

 

Για το implus δεν ξέρω να σου πω τι συμβαίνει. Μήπως απλά καθυστερεί να ενημερώσει τη λίστα; Αν οι επαφές που λες μπήκαν μόλις ονλάιν, ίσως χρειάζεται λίγο χρόνο γιατί δεν έχει άμεση ενημέρωση όπως το PC.

 

Ναι όλα καλά!! Τώρα το έχω συνηθίσει κιόλας και είναι super!!!

Κι αφού έλυσα και τα προβλήματα που είχα είναι ακόμα πιο super!!¨

Θα ήθελα να κάνω λίγο πιο συγκεκριμένη την απορία μου... Μέσω του IM+ που έχω εγκαταστήσει στο τηλέφωνό μου φαίνονται μεν οι επαφές που έχω στο YAHOO MAIL μου αλλά δεν φαίνονται ότι είναι online όταν αυτοί είναι. Μόνο 2 επαφές που τις έχω και ως "friend" στο YAHOO MESSENGER φαίνονται ότι είναι online εκείνη την ώρα... Και δεν φαίνεται να είναι θέμα συγχρονισμού γιατί το έχω δοκιμάσει και αυτό βγαίνοντας από την εφαρμογή και μπαίνοντας πάλι μετά από λίγο. Μήπως λοιπόν αυτό το πρόγραμμα εντοπίζει μόνο το YAHOO MESSENGER; Εγώ θα ήθελα να κάνω chat μέσω του blackberry μου ΜΟΝΟ μέσω των επαφών του YAHOO MAIL μου και ΟΧΙ μέσω του YAHOO MESSENGER. Υπάρχει λοιπόν αυτή η δυνατότητα; Πρέπει να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα; Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση; :O

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειναι αληθεια οτι η μπαταρια του κραταει παρα πολλες μερες οπως το διαφημιζουν;

 

Εγώ πάντως τώρα είμαι στην δεύτερη ημέρα και είναι πάνω από την μέση...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τώρα είμαι στην δεύτερη ημέρα και είναι πάνω από την μέση...

 

ενταξει δεν εννοουσα 2 και 3 μερες που ειναι συνηθισμενο και σε αλλα τηλεφωνα, αλλα διαφημιζουν κατι για 1020 ωρες αναμονης, μαλλον ψεμα ε;

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν εννοουσα 2 και 3 μερες που ειναι συνηθισμενο και σε αλλα τηλεφωνα, αλλα διαφημιζουν κατι για 1020 ωρες αναμονης, μαλλον ψεμα ε;

 

1020/24=42 ημέρες ....θέλεις και απάντηση?? :lol::D

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

1020/24=42 ημέρες ....θέλεις και απάντηση?? :lol::D

 

κι ομως ετσι αναφερουν στα φυλλαδια Γερμανος κ.λ.π. (σα δε ντρεπονται!)

 

και κατι ακομα:

δεν εχει 3G αρα για serfing δεν κανει ε; (εκτος wifi εννοω)

Link to comment
Share on other sites

κι ομως ετσι αναφερουν στα φυλλαδια Γερμανος κ.λ.π. (σα δε ντρεπονται!)

 

και κατι ακομα:

δεν εχει 3G αρα για serfing δεν κανει ε; (εκτος wifi εννοω)

 

Πως δεν κάνει? Έχει EDGE που είναι παραπλήσιο του 3G....Άσε που πιάνει ποιο "παντού" απ΄ότι το 3G.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω σημαντική διαφορά σήματος στο "surfing" μεταξύ του 8520 και 9700...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειναι αληθεια οτι η μπαταρια του κραταει παρα πολλες μερες οπως το διαφημιζουν;

 

Εμένα πάντως μου κρατάει 3 ημέρες (4 στην καλύτερη περίπτωση).

Βέβαια μπαίνω αρκετά συχνά σε εφαρμογές και internet οπότε αυτό παίζει μεγάλο ρόλο...

Ο χρόνος αναμονής είναι ΕΩΣ 408 ώρες και ο χρόνος ομιλίας είναι ΕΩΣ 4 ώρες και 30 λεπτά (αυτά αναφέρονται στην σελίδα του "ΠΛΑΙΣΙΟ").

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες αυτό http://www.gsmarena.com/blackberry_curve_8530-3592.php θα δουλέψει Ελλάδα?

Ρωτάω γιατί στα δίκτυα έχει 2G Network CDMA 800 / 1900 & 3G Network CDMA2000 1xEV-DO

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο. Το διάβασα αργότερα του post :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

κουφή ερώτηση έχω ένα blackberry 8520 και όταν το γυρνάω σε γλωσσά γραφης ελληνικά και πάω να πληκτρολογήσω για να κάνω κλήση αναγνωρίζει τον αριθμό 7 ως αριθμό 1 (και βεβαία το 1 ως 1)καμιά βοήθεια μήπως ?

φανταστικοί users

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, φιλη το εχει αλλα ειναι κλειδωμενο στο δικτυο της etisalat (dubai) .

Ξερετε πως μπορει να ξεκλειδωσει ωστε να δεχεται Ελληνικη καρτα η καποιον που μπορει να κανει αυτη την δουλεια στην Θεσ/νικη?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Edit: Κατι τετοιο http://cgi.ebay.co.uk/UNLOCK-Code-UAE-ETISALAT-Blackberry-CURVE-8520-8900-/260563462268?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3caacae87c θα κανει δουλεια?

Edited by alexx
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες λύσεις λειτουργούν, φρόντισε απλά να είναι αξιόπιστος ο χρήστης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν και τα δικά σας trackpads έχουν κάποια δυνατότητα κίνησης μέσα στην θέση όπου είναι τοποθετημένα, δηλαδή αν "Κολυμπάει" ελαφρώς η συσκευή του trackpad εντός της θέσης όπου βρίσκεται. Ρωτάω από περιέργεια μίας που το δικό μου ελάχιστα αλλά αισθητά πέραν του πατήματος προς τα μέσα κουνιέται λίγο γύρω από την θέση του.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@bb_chris

το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου, σκαρτο αν ειναι 1/3 του χιλιοστου το "κολυμπι" και πρεπει να το κοιτας απο κοντα για να το παρατηρησεις. Πρακτικα δεν σημαινει τιποτα, πιστευω οτι επιτηδες ειναι ετσι φτιαγμένο γιατι αν ηταν σταθερο θα υπηρχε μεγαλυτερη τριβη και καθολου "αισθηση" δεν θα δουλευε τοσο καλα. Το αποτελεσμα μετράει η αποκριση του ειναι αμεση και ομαλή.

Link to comment
Share on other sites

1)

 

 

Δηλαδή παρόλο που έχει Wi-Fi δε θα μπορώ να συνδεθώ σε ένα οποιοδήποτε hotspot και να χρησιμοποιήσω κανονικά όλες τις υπηρεσίες του ιντερνετ όπως θα έκανα με ένα οποιοδήποτε άλλο κινητό?

 

 

 

 

Γεια σε ολους. Είμαι κάτοχος HTC touch pro 2 απο το οποίο είμαι και ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενη αλλα θέλω μια αλλαγή, χωρις να ξοδέψω πολλα χρηματα.

σκέφτομαι σοβαρα την αγορά του bb 8520 για 270 ευρω απο την Cosmote.

Μπορει καποιος να εξηγησει τι ακριβως συμβαίνει με το wi-fi και το BIS?

Συγνώμη αν οι ερωτήσεις είναι χαζες αλλα δεν εχω καμια απολυτως σχέση με τα bb

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Καλή Χρονιά:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...