Jump to content

Blackberry 8520


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι ήταν λίγο φλου...

 

Δεν το χρειάζομαι για κάτι extreme, απλά να ξέρω πως για τη βασική του χρήση (τηλεφωνήματα, μηνύματα) δεν θα προκύψει κάποιο πρόβλημα!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι ήταν λίγο φλου...

 

Δεν το χρειάζομαι για κάτι extreme, απλά να ξέρω πως για τη βασική του χρήση (τηλεφωνήματα, μηνύματα) δεν θα προκύψει κάποιο πρόβλημα!

 

Είναι ενα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο,σταθερότατο με πολύ καλή σχέση τιμής-απόδοσης, χωρίς όμως να έχει και τις τρομερές δυνατότητες.Τα μειονεκτήματα του κατά τη γνώμη μου έιναι η μέτρια οθόνη,τα μέτρια υλικά κατασκευής και η όχι τόσο καλή κάμερα..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Βέβαια αυτά είναι μειονεκτήματα σε σχέση με τα υπόλοιπα blackberries, γιατί μπορείς να βρεις και χειρότερες ποιοτικά συσκευές άλλης μάρκας στην αγορά με την ίδια τιμή. Από κει και πέρα, ειδικά για μηνύματα είναι ό,τι πρέπει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να βάλει το AppWorld σε 8520? Αν ναι, με ποιο λινκ?

 

Εγώ οχι...έχω προσπαθήσει κάποιες φορές αλλά αν θυμάμαι καλά μόλις φτάνεις στο σημείο της εγκατάστασης βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμο για αυτή τη συσκευή(αν και νομίζω ότι στη λίστα με τις συμβατές υπάρχει το 8520)...Πάντως δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση το ΒΒ μου . Οταν κανω νέα κληση μου εμφανιζει My Number : Unknown Number . Εψαξα να δω που μπορω να βαλω εκει το νουμερο μου αλλα δεν βρηκα τιποτα . Εψαξα να βρω πως μπορει να μην εμφανιζεται αλλα παλι δεν βρηκα τιποτα . Αν εχει καποιος καταφερει κατι ας μου απαντηση !!!
Link to comment
Share on other sites

Options -> Advanced Options -> Sim Card. Εκεί το αλλάζεις.

 

Αν θες να μη φαίνεται, μπες στη λίστα των κλήσεων, πάτα blackberry button -> options -> General Options -> Show "My Number".

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση !! Καταδευτερον οκ το εβαλα το νουμερο στην καρτα SIM και μου το εμφανιζει αλλα εκανα και το δευτερο και ακομα μου το εμφανιζει το νουμερο πρεπει να κανω και τιποτα αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Θες να μη φαίνεται όταν καλείς; Τότε αλλάζεις στο ίδιο μενού το "Restrict my identity". Αν βάλεις always, κρύβει το νούμερό σου όταν καλείς, never = το δείχνει, network determined = όπως το έχει ρυθμίσει ο πάροχος.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Θες να μη φαίνεται όταν καλείς; Τότε αλλάζεις στο ίδιο μενού το "Restrict my identity". Αν βάλεις always, κρύβει το νούμερό σου όταν καλείς, never = το δείχνει, network determined = όπως το έχει ρυθμίσει ο πάροχος.

 

Οταν κανω κληση ή οταν δεχομαι μια εισερχομενη στην οθονη μου εμφανιζεται και ο αριθμος μου . Αυτο θελω να εξαφανισω και οχι την αποκρυψη αριθμου ....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με OS5 και δεν φεύγει με τίποτα.. Αν θες, δοκίμασε να πας Call Options (Πας στις κλήσεις & επιλέγεις options πατώντας το πλήκτρο ΒΒ), General Options, Show "My number" -> No
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με OS5 και δεν φεύγει με τίποτα.. Αν θες, δοκίμασε να πας Call Options (Πας στις κλήσεις & επιλέγεις options πατώντας το πλήκτρο ΒΒ), General Options, Show "My number" -> No

 

Μην παιδευεστε αδικα. Εναι γνωστο θεμα αυτο. Το ειχα και εγω στο 9700 και σε πιο παλαια blackberry

 

Λυθηκε πριν 3 ημερες που εγκατεστησα το πιο νεο beta λειτουργικο για το 9700 (5.0.0.656) και τωρα αν πας στο my number και βαλεις no, δεν εμφανιζεται ο αριθμος

 

Περιμενετε ενα πιο νεο λειτουργικο για το 8520 και πιστευω θα λυθει

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω και εγω με τη σειρα μου.απεκτησα χθες το bb 8520 και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα περιπλοκο οσον αφορα τις ρυθμισεις του.εχω καποιες ερωτησεις να κανω αν μπορειτε να με βοηθησετε! (εαν ξαναγραφω για πραγματα που εχουν λυθει στο παρελθον απλα παραπεμψτε με :D:D) λοιπον :

1) πως μπορω να ρυθμισω το hotmail μου στο κινητο?? (παω μεσω του setup wizard και οταν ξεκιναω το email setup μου λεει "i want to use a work email account with a blackberry enterprise server" μη δινοντας μου αλλη επιλογη εκτος απο το next!!!τι μπορω να κανω??

2)facebook + windows live messenger απλα δεν μπαινουν!το facebook μου λεει "could not connect because a data service is not availiable,please try again later" ,και το messenger " service not enabled for this handheld"...:(:(:(:(:(

pleeease help!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε και καλωσήρθες! Από τα γραφόμενά σου καταλαβαίνω ότι πήρες μεν το κινητό, αλλά δεν έχεις ενεργοποιήσει πακέτο BIS στη συνδρομή σου, που είναι απαραίτητο για να λειτουργεί πλήρως ένα blackberry. Κοίτα στον οδηγή για γενικές πληροφορίες σχετικά με το blackberry και για ό,τι προκύψει, τα ξαναλέμε :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εδω και καιρο διαβαζω σχετικα με τα blackberry στο forum. Εχω αποκτησει μια προσωπικη αποψη και σημερα θα παω να παρω το 8520 απο την vodafone. Απο οτι εχω καταλαβει αυτό θα εχει και software μεσα της vodafone σωστα? το τηλεφωνο θα ειναι κλειδωμενο?δλδ τι εννοω εχω ηδη μια συνδεση wind και σκεφτομαι να βαλω το BIS στην wind μετα θα παιζει στο 8520 της vodafone η καρτα sim της wind? ή θα δουλευει αποκλειστικά με vodafone sim?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Microsoft..SIT WELL!!!! xixix:p
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύει με όποια sim βάζεις, απλά στην εκκίνηση θα βλέπεις λογότυπο Vodafone.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Παρήγγειλα με την αδερφή μου 2 Blackberries και πήρα το 8520. Πανέμορφο κινητό, το περιμένω την δευτέρα.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το πίσω καπάκι γρατσουνιέται πολύ εύκολα; Δε θέλω να του βάλω θήκη και δε βρίσκω στην Ελλάδα zagg shield.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Παρήγγειλα με την αδερφή μου 2 Blackberries και πήρα το 8520. Πανέμορφο κινητό, το περιμένω την δευτέρα.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το πίσω καπάκι γρατσουνιέται πολύ εύκολα; Δε θέλω να του βάλω θήκη και δε βρίσκω στην Ελλάδα zagg shield.

 

Ναι, γρατσουνιέται πολύ εύκολα...

22165330
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αυτές οι γρατσουνιές θα με κυνηγάν πάντοτε και παντού.

Τέλος πάντων, θα βολευτώ στην αρχή με το holster της αδερφής μου και θα παραγγείλω zagg.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω κ 2 ημερες το bb8520.Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευη και απο τις δυνατοτητες που εχει. Εγκατεστησα το OS5 χωρις προβληματα και ολα καλα...Θα ηθελα να ρωτησω ομως το εξης, υπαρχει δυνατοτητα στα mail και sta sms να εμφανιζονται σε φακελους, οπως εισερχομενα, απεστλμενα, εξερχομενα?? κ μπορει επισης να κλειδωνουν με καποιο τροπο να μην ανοιγουν δλδ?για πονηρα ματια χαχαχα
Microsoft..SIT WELL!!!! xixix:p
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ ακόμα 1 ερώτηση?

 

Αν δεν έχω το BIS μπορώ να χρησιμοποιήσω τα PIN messages? και αν ναι πως γίνεται η χρέωση ?

 

ευχαριστώ!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...