Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,σήμερα πήγα να ανεβάσω μια φωτογραφία σε ενα σαιτ που χρειαζόταν και δεν μπορούσα ,μου έβγαζε C:\FakePath

Δοκίμασα με διαφόρους broswer αλλά τίποτα και οσο και αν έψαξα λύση δεν βρήκα .

Ειμαι με windows 7 64bit professional .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εχει δοκιμασει κανενας το παγωμα του σκληρου του με το προγραμμα freeze ; που ανοιγεις τον υπολογιστη με αυτο το προγραμμα και μετα οταν τον κλεισεις και να τον ξανα ανοιξεις επαναφερεται στην αρχικη του κατασταση; και διαγραφεται οτι εχεις εγκαταστησει ; και ετσι δεν κολλας ιους; . λενε οτι παρομοιο προγραμμα χρησιμοποιουνε τα ιντερνετ καφε αληθευει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου.Όταν πάω να κλείσω τον υπολογιστή από έναρξη/τερματισμός λειτουργίας στην αρχή δείχνει ότι κλείνει και μετά από δευτερόλεπτα μου ξανά ανοίγει.Τι λέτε να φταίει;

 

Edit:Ούτε από το κουμπί του υπολογιστή κλείνει,ξανά ανοίγει μόνο του λες και κάνει επανεκκίνηση.

Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Τα 7αρια μέχρι πότε θα έχουν υποστήριξη από την Microsoft?

 

Mεχρι πέρυσι ; https://support.microsoft.com/el-gr/lifecycle/search?sort=PN&alpha=Windows%207%20Home%20Premium&Filter=FilterNO

Link to comment
Share on other sites

Τα 7αρια μέχρι πότε θα έχουν υποστήριξη από την Microsoft?

 

 

Μεχρι το 2020

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το 2020

 

Η Ημερομηνία λήξης εκτεταμένης υποστήριξης είναι αυτη που λες.Εγω έβαλα την κυρίως υποστηριξη.Τι διαφορες έχουν ;Ξερει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η Ημερομηνία λήξης εκτεταμένης υποστήριξης είναι αυτη που λες.Εγω έβαλα την κυρίως υποστηριξη.Τι διαφορες έχουν ;Ξερει καποιος;

 

Στη φαση του extended support βγαινουν κανονικα security updates, λειτουργει το Knowledge Base οπως και το paid support. Επισης οσοι ειναι σε προγραμμα με Software Assurance (κυριως εταιριες) θα υπαρχει support, αναλογα παντα με το συμβολαιο. :)

 

Απο το 2020 λοιπον και μετα θα σταματησουν οριστικα οι ενημερωσεις οπως και η υποστηριξη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδες αντιμετωπιζω ενα προβλημα στον υπολογιστη..σταματαει στο λογοτυπο των windows 7 και γραφει απο κατω εκκινηση των windows αλλα δε προχωραει στην επιφανεια εργασιας....να δωσω και μια σημαντικη πληροφορια αν μπορειτε να με βοηθησετε εχω

asus p7p55d le motherboard

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Όταν αποθηκεύω ένα έγγραφο ή "κατεβάζω" κάτι από ιντερνέτ...τα έχω βάλει να αποθηκεύονται στην επιφάνεια εργασίας.

όμως δεν εμφανίζονται αμέσως.

Πρέπει πρώτα να κάνω στην επιφαν.εργασιας δεξί κλικ-> ανανέωση και μετά εμφανίζονται.

Αυτό δεν γινόταν πριν λίγες μέρες.

Πως το επαναφέρω ώστε όταν αποθηκεύω κάτι να εμφανίζεται κατευθείαν στην επιφάνεια;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
παιδες αντιμετωπιζω ενα προβλημα στον υπολογιστη..σταματαει στο λογοτυπο των windows 7 και γραφει απο κατω εκκινηση των windows αλλα δε προχωραει στην επιφανεια εργασιας....να δωσω και μια σημαντικη πληροφορια αν μπορειτε να με βοηθησετε εχω

asus p7p55d le motherboard

 

dokimase na 3anaperasis ta windows apo tin arxi

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει η καρτα ηχου γιατι?οι drivers?apo που θα τουσ κατεβασω?

βαλε μια εφαρμογη που βρισκει τις συσκευες και ανανεωνει τους drivers

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια εφαρμογη που βρισκει τις συσκευες και ανανεωνει τους drivers

 

Mετά απο 8 χρόνια;

 

Ελεος βρε παιδιά ,κοιτάχτε και λίγο σε τι απαντάτε!!!!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια χαιρετε,αντιμετοπιζω ενα προβλημα,εχω windows 7 στο λαπτοπ sony vaio εκει που ειμουνα κανονικα στο διαδυκτιο ξαφνικα χανω την συνδεση και οταν προσπαθησα να διορθοσω του προβλημα με αυτοματο τροπο μου βγαζει το μηνυμα "η δυνατοτητα ασυρματου δικτυου ειναι απενεργοποιημενη"και επειτα "ο προσαρμογεας κεν ειναι συνδεδεμενος".Εχει καποιος καμμια ιδεα πως να λυσω το προβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με καποιον τροπο (συνδιασμο κουμπιων Fn+ ) εκανες disable την καρτα σου. Απο το network center πηγαινε στις καρτες δικτυου σου και ξανακαντο enable.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε Windows 7 πριν από λίγες μέρες σταμάτησε να λειτουργεί το OneDrive τοπικά. Δηλαδή ότι αρχείο βάζω στο PC δεν συγχρονίζει στο OneDrive. Ότι διαγράψω όμως διαγράφεται και ότι βάλω online το βλέπω μετά τοπικά. Δοκίμασα και έβγαλα όλα τα αρχεία που δεν ανέβαιναν αλλά και παλι δεν κάνει upload. Το να τα ξανασυχρονίσω κτλ είναι σαν τελευταία λύση γιατί είναι 200GB.

 

Κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξεθαβουμε το θεμα....

Αγορα μια smart tv...την εχω συνδεσει μεσω wifi,απο το κινητο μπορω και συνδεομαι....Θελω να προβαλω την οθονη του laptop στην tv .

Παω να κανω πρσθηκη συσκευης και δεν την βρισκει....

Το λειτουργικο ειναι win 7

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Google: Εντόπισε σοβαρή «τρύπα» στα Windows 7 και τον Chrome!

 

Μία πολύ σοβαρή «τρύπα» λογισμικού εντόπισε πρόσφατα η Google τόσο στα Windows 7 όσο και στον Chrome browser. Η Microsoft ετοιμάζει «μπάλωμα».

 

Η Google ανακάλυψε σοβαρό κενό ασφαλείας στο λειτουργικό σύστημα Windows 7 και προειδοποίησε τους χρήστες του συστήματος (οι οποίοι παραμένουν ακόμη αρκετοί σε όλο τον κόσμο) ότι ο υπολογιστής τους κινδυνεύει να παραβιαστεί από χάκερ. Η Microsoft, που ενημερώθηκε σχετικά, ανέφερε ότι εργάζεται για την αντιμετώπιση του προβλήματος.

 

Οι hackers εκμεταλλεύονται την «τρύπα» στα Windows 7, σε συνδυασμό με ένα ξεχωριστό σφάλμα που η Google βρήκε επίσης στον Chrome, το δικό της πρόγραμμα διαδικτυακής πλοήγησης. Η εταιρεία κυκλοφόρησε ήδη μια ενημέρωση ασφαλείας για να κλείσει την «backdoor».

 

Το πρόβλημα στα Windows βρίσκεται σε τμήματα του λειτουργικού συστήματος που σταματούν τα δεδομένα ενός προγράμματος να αλληλεπιδρούν με οτιδήποτε άλλο έξω από αυτή την εφαρμογή. Η Google ανέφερε πως έχει ενδείξεις ότι κακόβουλοι hackers βρήκαν τρόπο να εκμεταλλεύονται ένα άγνωστο έως τώρα σφάλμα στο Chrome, ώστε μέσω αυτού να μεταπηδούν σε άλλες εφαρμογές και τελικά να παραβιάζουν τον υπολογιστή του ανυποψίαστου χρήστη.

 

Η Google κάλεσε τους χρήστες να ενημερώσουν τον Chrome τους, ώστε να «κατεβάσουν» και το «μπάλωμα» που έχει κάνει η εταιρεία για να κλείσει το κενό ασφαλείας. «Είναι σοβαρό, ενημερώστε άμεσα τον Chrome, χωρίς χάσιμο χρόνου», έγραψε στο Twitter ο μηχανικός της Google Τζάστιν Σου, σύμφωνα με το BBC. Μετά την ενημέρωση, ο χρήστης πρέπει να κλείσει τον Chrome και να τον εκκινήσει ξανά για να εφαρμοστεί η ενημέρωση ασφαλείας.

 

«Μέχρι σήμερα έχουμε παρατηρήσει ενεργή εκμετάλλευση (σ.σ. του κενού ασφαλείας) μόνο εναντίον συστημάτων Windows 7 32-bit» ανέφερε η εταιρεία.

 

Μια λύση για τον χρήστη, προκειμένου να έχει το κεφάλι του ήσυχο, είναι να αναβαθμίσει το λειτουργικό του στην τελευταία έκδοση Windows 10.

 

Η Microsoft δεν έχει δώσει ημερομηνία πότε θα κυκλοφορήσει το δικό της «patch» για το πρόβλημα στα Windows 7, αλλά διαβεβαίωσε ότι θα είναι «το συντομότερο δυνατό». Εκατομμύρια υπολογιστές χρησιμοποιούν ακόμη τα Windows 7, παρόλο που έχουν πια ηλικία σχεδόν δέκα ετών. Αρκετοί χρήστες συνεχίζουν να τα θεωρούν το καλύτερο λειτουργικό σύστημα που έβγαλε ποτέ η Microsoft και αρνούνται να τα εγκαταλείψουν.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...