Jump to content

Live Internet TV


fikast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σημειωσω οτι δεν ειναι και τοσο Live...Χτες που δοκιμαζα το star,αλλο εδειχνε στο κινητο και αλλο στην τηλεοραση...

 

Εμένα ήταν το ίδιο απλώς υπήρχε καθυστέρηση περίπου ενός λεπτού από αυτό που έβλεπα στην τηλεόραση...μήπως συνέβη το ίδιο και σε εσένα ;;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακούστε τώρα και αυτό το κουλό...χτες έβαλα τις τελευταίες διευθύνσεις που δίνουν τα παιδιά παραπάνω για star και Axeloos...κάνω σύνδεση wifi γίνεται φόρτωση σφαίρα μπαίνει κανονικά...τέλεια ευκρίνεια όλα καλά...βγαίνω και ξαναμπαίνω 2-3 φορές όλα καλά....και ξαφνικά θέλοντας να ξαναμπώ για τελευταία φορά...κολλάει στο φόρτωση 0%...από εκεί και έπειτα κάνει συνεχώς το ίδιο και στα 2 κανάλια....

Τι στο καλό φταίει τέλος πάντων ;;;:mad:

 

Εγώ που το ξαναπροσπάθησα στο i8910 και πάλι τίποτα. Επίσης στο "Σύνδ. συνεχούς ροής" υπάρχουν περί τα 150 αρχεία με το ίδιο όνομα "ContentList.txt". Τι παίζει; να τα σβήσω;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τώρα και αυτό το κουλό...χτες έβαλα τις τελευταίες διευθύνσεις που δίνουν τα παιδιά παραπάνω για star και Axeloos...κάνω σύνδεση wifi γίνεται φόρτωση σφαίρα μπαίνει κανονικά...τέλεια ευκρίνεια όλα καλά...βγαίνω και ξαναμπαίνω 2-3 φορές όλα καλά....και ξαφνικά θέλοντας να ξαναμπώ για τελευταία φορά...κολλάει στο φόρτωση 0%...από εκεί και έπειτα κάνει συνεχώς το ίδιο και στα 2 κανάλια....

Τι στο καλό φταίει τέλος πάντων ;;;:mad:

Οντως οποτε γουσταρουν λειτουργουν!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το Ν97 και εβαλα να δοκιμασω τα καναλια και τα ραδιοφωνα στο κινητο ομως υπαρχει ενα προβλημα. Δεν ακουγεται ηχος. Στα καναλια δειχνει μονο εικονα και στα ραδιοφωνα λεει οτι κανει μεταδωση ομως δεν ακουγεται τιποτα. Μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε με τα TV streaming!

 

Για να καταλάβετε τι "παίζει" πρέπει πρώτα να αντιληφθήτε την ουσία του πράγματος δηλαδή πως κάποιοι στο internet για κάποιο λόγο streamαρουν κανάλια από όλο το κόσμο, για συνήθως ιδιοτελείς σκοπούς.

 

Τις περισσότερες φορές οι συνδέσεις είναι βραχύβιες με διάρκεια μερικών ημερών και μετά "αδικαιολογητα" χάνονται! Άλλες φορές δεν λειτουργεί ο ήχος, ή άλλες φορές δε σου επιτρέπεται να παρακολουθήσεις περισσότερο από μερικά λεπτά.

 

Τα παραπάνω είναι πολύ φυσιολογικά καθώς στην συντρηπτική τους πλειοψηφία οι συνδέσεις έχουν σκοπό την έμμεση διαφήμηση κάποιων που σπονσοράρουν τις ιστοσελίδες στις οποίες φιλοξενούνται. Άλλωστε οι συνδέσεις που βάζουμε στα τηλέφωνά μας δεν είναι τίποτε άλλο τις περισσσότερες φορές από streaming snatch (κρυμμένες διευθύνσεις ροής πίσω από ιστοσελίδες) που υπόκεινται στους παραπάνω περιορισμούς.

 

Κάποιες ελάχιστες ελεύθερες από χρήστες ροές, είναι απόλυτα φυσιολογικό να σβήνουν μετά από λίγο καιρό.

 

Γι'αυτό χαρείτε τις όσο υπάρχουν ζωντανές!!

 

Υ.Γ.

Το πρόβλημα με την καθυστέρηση της ροής σε σχέση με το ζωντανό πρόγραμμα οφείλεται στην ύπαρξη προσωρινής μνήμης που οι σέρβερ χρησιμοποιούν προκειμένου να φορτώνουν δεδομένα με σκοπό να τα στείλουν ταυτόχρονα σε πολλούς χρήστες χωρίς να υπάρχουν διακοπές/καθυστερήσεις στην συνεχόμενη αναπαραγωγή. Αν η αναπαραγωγή ήταν ταυτόχρονη τότε δεν θα έβλεπε κανείς (με τις υπάρχουσες συνδέσεις ιnternet)

 

Υ.Γ.

Υπάρχει πάντως τρόπος να βλέπετε το δικό σας κανάλι (που τρέχει στον υπολογιστή σας που έχει κάρτα TV και ιnternet) στο τηλέφωνό σας οπουδήποτε στον κόσμο. Αλλά αυτό ανήκει σε άλλο thread ....!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο thread ανήκει?

 

Για παράδειγμα θέλω να βλέπω τι παίζει ο dreambox (όπου έχω τη nova) στο κινητό ενώ βρίσκομαι στη μαδαγασκάρη(!) :D που στον υπολογιστή μου το κάνω μέσω vlc player ανοίγοντας απλά ένα m3u αρχείο με τη διέυθυνση streaming του dreambox...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τοο star και τον alpha.ο alpha δεν δουλευει καθολου και το star δουλευει αλλα με καθυστερηση 1 λεπτου περιπου.παλι καλα που δουλευει ομως:)
Link to comment
Share on other sites

mms://206.222.31.146/antgh3 ---->ant1

mms://206.222.31.146/et1gr1 ----> et1

mms://206.222.31.146/m3galive?sid=D42ABD7D-7E0A-4E15-9236-F8EC225A6314-11-24943 ----> mega

mms://206.222.31.146/alphalive?MSWMExt=.asf ------->alpha (νεο url)

mms://206.222.31.146/n3tlive3?MSWMExt=.asf ------>Net

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο thread ανήκει?

 

Για παράδειγμα θέλω να βλέπω τι παίζει ο dreambox (όπου έχω τη nova) στο κινητό ενώ βρίσκομαι στη μαδαγασκάρη(!) :D που στον υπολογιστή μου το κάνω μέσω vlc player ανοίγοντας απλά ένα m3u αρχείο με τη διέυθυνση streaming του dreambox...

 

Προφανώς δεν ανήκει στο παρόν thread! :rolleyes:

 

[start off topic] Αφού πάντως γνωρίζεις πως μπορείς να δεις στον υπολογιστή σου μια ροή από τον dreambox σου μέσω vlc, τότε "ανοίγοντας" μια θύρα στον firewall του router, και ορίζοντάς την ώς θύρα επικοινωνίας του έξω κόσμου με την θύρα του dreambox streaming , και με την χρήση του DynDNS για να δώσεις ένα σταθερό όνομα στην μεταβαλόμενη IP σου τότε θα μπορείς βλέπεις ότι θέλεις!!!

Ψάξε λίγο αν θες και θα βρεις και πληροφορίες σχετικά με webbased εφαρμογών ή gui που σου δίνουν και δυνατότητα ελέγχου και αλλαγής των καναλιών!!!

[End off topic]

Link to comment
Share on other sites

εγω με το το orb το καταφερα .κανε google kαι θα το βρεις

 

Υπάρχει ένα ζήτημα με τον τρόπο που γίνεται αυτό δηλαδή το γεγονός πως ως ενδιάμεσος μεταξύ του τηλεφώνου σου και του PC σου είναι ένας server της orb που έχει (ούτως ή άλλως) ανάλογα και με τις ρυθμίσεις που του έχεις κάνει, θέαση και πιθανώς πρόσβαση (χωρίς την εξουσιοδότησή σου) στα στοιχεία και τους πόρους του υπολογιστή σου!!!!

 

Αν δε σε πειράζει κάτι τέτοιο πάντως το orb είναι μια χαρά!

 

Υ.Γ.

Και μέσω orb υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση που ανάλογα με τη σύνδεση θα είναι από 10 έως 20 sec μεταξύ ζωντανού και μετδιδόμενου περιεχομένου!

Link to comment
Share on other sites

Aλλαζουν συνεχως τα url μαλλον, παντως ενα καναλι δειχνει παντα το

AxeloosTV

mms://live.onestreaming.com/axeloostv?MSWM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εκανα την διαδικασια κατα γραμμα(δεν εχω το 5800 αλλα το 5530) κ παω στη διαχειρηση αρχειων κ παταω στο αρχειο (συνδεσμος.ram) κ μου λεει απαιτηται συνδεση παταω ναι αλλα παντα σε ολα τα καναλια συνδεση αδυνατη...κ το δοκιμασα με ανοικτο το wi-fi αλλα τιποτα!!!ξερει κανεις τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την διαδικασια κατα γραμμα(δεν εχω το 5800 αλλα το 5530) κ παω στη διαχειρηση αρχειων κ παταω στο αρχειο (συνδεσμος.ram) κ μου λεει απαιτηται συνδεση παταω ναι αλλα παντα σε ολα τα καναλια συνδεση αδυνατη...κ το δοκιμασα με ανοικτο το wi-fi αλλα τιποτα!!!ξερει κανεις τι να κανω?

 

Τα links ειναι dead φιλε μου... μερικα παιδια βεβαια υποστηριζουν οτι δουλευουν αλλα οχι ολες τις ωρες τις ημερας ή αλλαζουν links... ψαξε στο ιντερνετ για νεα links και ενημερωσε μας και εμας!:google:

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο σχετικο forum για live tv αλλα απο οτι ειδα δεν λειτουργει κανενα link...εχει καταφερει να δει κανεις απο τα link αυτα???σε κανεναν δεν δουλεψαν....εχει κανεις καμια ιδεα για να βλεπουμε tv???
Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος ειναι αυτος που εχουμε πει απλα πρεπει να βρισκουμε συνεχεια νεα links για συνεχεια "πεθαινουν"!:cool:
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο forum του live tv αλλα κανεις δεν εχει καταφερει να δει...αλλος τροπος υπαρχει??εκανα τη διαδικασια αλλα κ εγω δεν μπορεσα να δω τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω μολις τωρα δοκιμασα και ειδα οτι παιζουν ετ1. νετ. ματζικ και αχελωος. Αυτο γινεται γιατι στις ωρες αιχμης δεν παιζουν τα καναλια και μερικα δεν παιζουν καθολου γιατι αλλαζουν τα url.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...