Jump to content

BlackBerry App World


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

!!! Δεν το εΙχα δει φίλε μου ... :)

Είναι προσωρινό ή μόνιμο; Τό ρωτάω καθώς δεν αναβάθμιζα σε OS6 γι' αυτό το λόγο...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε μπορεί να ξέρει, αφού δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση. Δείχνει να είναι μόνιμο πάντως, αφού και η Vodafone το γνώριζε σε επικοινωνία που είχε χρήστης για να ρωτήσει τι συμβαίνει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό που λέει ο moment_v από πάνω. Κάνε πρώτα σύνδεση του blackberry id με το paypal account χρησιμοποιώντας τον υπολογιστή (θα χρειαστεί να συνδέσεις και το τηλέφωνο).

 

Αυτο πως γινεται ρε παιδια?

Εκανα blackberry id, εχω paypal αλλα δε ξερω πως να τα συνδεσω.

Ολο το πρωι προσπαθω...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια ενδιαφέροντα νέα να σας μεταφέρω.

Εδώ και κάποιες ωρες το App world v.2.0.0.36 στο Bold 9700 με Os5, συνδέεται κανονικά με BIS και δίχως WiFi!

Ζήτησα από ένα φίλο με 9700 και App world. V1.1 να δοκιμάσει και μου επιβεβαίωσε ότι δουλεύει και στο δικό του κανονικότατα!

Λέτε να μας έδωσαν επιτέλους πρόσβαση; Θα επανέλθω με ενημέρωση και αύριο για να σας πω αν εξακολουθεί να λειτουργεί... Μακάρι!

 

Καλησπέρα

Είμαι νέος χρήστης και θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς πώς μπορείς να βρεις την έκδοση στο Αpp world. Εγώ προσπαθώ με ή χωρίς wifi αλλά δεν μπαίνει καθόλου στο app world.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως γινεται ρε παιδια?

Εκανα blackberry id, εχω paypal αλλα δε ξερω πως να τα συνδεσω.

Ολο το πρωι προσπαθω...:(:(:(

 

κατέβασε τη δωρεάν εφαρμογή paypal από το κινητό σου, μέσα από το AppWorld, βάζεις κωδικούς και σε συνδέει.

 

Καλησπέρα

Είμαι νέος χρήστης και θα ήθελα να ρωτήσω καταρχάς πώς μπορείς να βρεις την έκδοση στο Αpp world. Εγώ προσπαθώ με ή χωρίς wifi αλλά δεν μπαίνει καθόλου στο app world.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250321&page=5

Δεύτερο πόστ.

 

 

 

---->Αν πληρώσεις μια εφαρμογή και αλλάξεις συσκευή blackberry, χάνεται η πληρωμή?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε χάνεται. Οι εφαρμογές μένουν στο λογαριασμό του κάθε χρήστη.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε χάνεται. Οι εφαρμογές μένουν στο λογαριασμό του κάθε χρήστη.

 

δυστυχώς δε μου βγάζει επιλογή για να εισάγω τον κωδικό.....

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γίνεται και δεν μπορώ να κάνω login στην υπηρεσία; βάζω στοιχεία και κάνει verification και μετά loading...πολύ loading...και δεν μπαίνει ποτέ...:blink:

πάτησα να κατεβάσω ξανά την εφαρμογή και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"sorry, your device does not meet the system requirements that are needed to support bb app world" τι είναι αυτό το τρελό;

 

υ.γ:ΟΛΑ ΟΚ...ακολούθησα τα βήματα του moment_v και όλα οκ...δεν χρειάζεται να βάλετε payment mode...το μόνο που χρειάζεται είναι συνδεδεμένο το pc με το berry!! :)

Edited by bestfalcon16
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γίνεται και δεν μπορώ να κάνω login στην υπηρεσία; βάζω στοιχεία και κάνει verification και μετά loading...πολύ loading...και δεν μπαίνει ποτέ...:blink:

πάτησα να κατεβάσω ξανά την εφαρμογή και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"sorry, your device does not meet the system requirements that are needed to support bb app world" τι είναι αυτό το τρελό;

 

υ.γ:ΟΛΑ ΟΚ...ακολούθησα τα βήματα του moment_v και όλα οκ...δεν χρειάζεται να βάλετε payment mode...το μόνο που χρειάζεται είναι συνδεδεμένο το pc με το berry!! :)

 

φιλε μου με εξηγεις ακριβως τι εκανες γιατι ειχαμε ακριβως το ιδιο προβλημα ποια ακριβως διαδικασια ακολουθησες??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με εξηγεις ακριβως τι εκανες γιατι ειχαμε ακριβως το ιδιο προβλημα ποια ακριβως διαδικασια ακολουθησες??

 

κάνεις login στο appworld απο το pc σου, συνδέεις το berry με το pc και κάνεις την διαδικασία που σου λέει...να κατεβάσεις ένα plugin δηλαδη και να δηλώσεις το pin σου. στη συνέχεια κάνει verification και όλα οκ...μπορείς να συνδεθείς και απο τη συσκευή σου απ'οπουδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή: το καλύτερο pdf reader application.

 

Στο AppWorld βρήκα τα εξής:

-Documents to go premium (13.89 €)

-Beam reder PDF (9.25 €)

-Replico reder (13.89 €)

 

Το trial του documents to go για pdf δεν το θυμάμαι, έχει περάσει καιρός. (αν το χρησιμοποιεί κανείς, εντυπώσεις ευχρηστίας?)

Δοκιμάζω τωρα το trial για Beam reader. Ανοίγει τις σελίδες ποιό γρήγορα απ' όλα, χωρίς διπλό κλικ για zoom in/out και χωρίς scroll για εναλλαγή σελίδων.

Το trial του Replico reader, είναι πιο αργό από το Beam, αλλά με scroll, καλύτερο UI και έχει διπλό κλικ για zoom in/out.

 

Τί λετε?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το pdf to go έχω δοκιμάσει σε blackberry. Δουλεύει μια χαρά, αν εξαιρέσεις ότι σε πολύ "γεμάτες" σελίδες έχει μικρές καθυστερήσεις κατά την εμφάνιση του περιεχομένου. Το search λειτουργεί κανονικά και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα ή έλλειψη στην εμφάνιση των pdf.

 

Το repligo που χρησιμοποιούσα παλαιότερα σε win mobile, κατά τη μετατροπή μου "έτρωγε" χρήσιμα δεδομένα από τα pdf (πχ μαθηματικούς τύπους ή ειδικούς χαρακτήρες) και δεν το ξαναχρησιμοποίησα. Για κείμενο είναι οκ όμως.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ψαχνω τις παρακατω εφαρμογες:

 

- εναν google rss reader

- εφαρμογη για τον καιρο (να δειχνει πληροφοριες στην home screen)

- εναν account manager (διαχειρηση εσοδων-εξοδων)

 

θα προτιμουσα να ειναι free

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για google rss reader γιατί δε χρησιμοποιείς τον online σαν bookmark στο τηλέφωνό σου; Αλλιώς δες το Viigo, υποστηρίζει import.

 

Εφαρμογή για τον καιρό δες το beweather free. Δυστυχώς στη home screen οι πληροφορίες θα φαίνονται μόνο ως εικονίδιο, για περισσότερα χρειάζεσαι τη full έκδοση. Για έσοδα - έξοδα δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, αλλά κάποια στιγμή έβαλα το Expensify και μου άρεσε γενικώς.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για google rss reader γιατί δε χρησιμοποιείς τον online σαν bookmark στο τηλέφωνό σου; Αλλιώς δες το Viigo, υποστηρίζει import.

 

Εφαρμογή για τον καιρό δες το beweather free. Δυστυχώς στη home screen οι πληροφορίες θα φαίνονται μόνο ως εικονίδιο, για περισσότερα χρειάζεσαι τη full έκδοση. Για έσοδα - έξοδα δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, αλλά κάποια στιγμή έβαλα το Expensify και μου άρεσε γενικώς.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ, θα τις δοκιμασω

 

κατι αλλο,

εαν εχω αναπαντητη κληση που δεν την ειδα, υπαρχει τροπος ειδοποιησης (με το led ισως);

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ, θα τις δοκιμασω

 

κατι αλλο,

εαν εχω αναπαντητη κληση που δεν την ειδα, υπαρχει τροπος ειδοποιησης (με το led ισως);

 

Nαι, αναβοσβήνει κόκκινο το led.

Για να παραμετροποιήσεις το led για sms/mms/email/social κτλ, η καλύτερη εφαρμογή είναι το bebuzz

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το App world για να τρέξει απαιτείται να έχεις BIS αλλιώς δεν φορτώνει καθόλου?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

απαιτείται συνδρομή BIS για το appworld. δε νομίζω οτι τρέχει διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα δε συνδέεται απο το πρωί...γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ανακοίνωσε επίσημα η RIM στην Βαρκελώνη. 'Αρα πρέπει πλέον να παίζει απροβλημάτιστα.
Link to comment
Share on other sites

όλα οκ... δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα...

υπάρχει κάποια εφαρμογή για τα τηλέφωνα μας σαν και αυτές που προσφέρουν στο iphone; όπως το ηλεκτρονικό Βήμα;

χρησιμοποιεί κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Edited by bestfalcon16
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να ξεπαράσω το στάδιο της εγγραφής. Επιλέγω το "Create a BlackBerry ID", αποδέχομαι τους όρους και μετά Loading και... τίποτα....

Any ideas???

PIN:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μέσω υπολογιστή να κάνεις log in/register; Θα σου ζητήσει να συνδέσεις το τηλέφωνο και μετά θα είναι οκ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μετά από ερώτημα στο blackberryhelp απο το twitter που απαντήσανε να κάνω register για blackberry id απο το http://www.blackberry.com/blackberryid

ολα οκ, από εκεί δέχθηκε την εγγραφή

δεν μου ζήτησε όμως κάπου να συνδέσω τη συσκευή στον υπολογιστή και όταν πάω απο το appworld να κάνω σύνδεση, δείχνει ότι περνάει το στάδιο authentication αλλά μετά loading και μένει εκεί.

 

τι μπορεί να παίζει ξέρει κανείς??

ευχαριστώ

PIN: 2098D774
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε την συσκευή στο pc και μετά πήγαινε στο blackberry app world μέσω pc έκει θα αναγνωρίστεί η συσκευή σου και ακολουθείς οδηγίες... Είναι ο μόνος τρόπος....Θα σε βγάλει λίγο πριν το τέλος της διαδικασίας για Paypal account, αν δεν έχεις επιλέγεις την τελευταία επιλογή...Done..μετά μπαίνεις κανονικά το ΒΒ...have fun
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...