Jump to content

Μουσική στο Μετρό. Σας αρέσει;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sigoura tha ehete hrisimopoieisei to metro.Kai sigoura tha ehete akousei otan den ehei poli thorivo ti mousiki tou ependisi... :p

Sas aresei?? :blink: Emena pantos mou fernei ipnilia... :alien:

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα μία από τα ίδια!!!Πολύ κλασσικούρα ρε παιδί μου!! http://www.langkawi.dk/q128.gif

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

η μουσική σε έναν τέτοιο δημόσιο χώρο δεν μπορεί να είναι 'ανέβα στο τραπέζι μου κούκλα μου γλυκιά...' :D ή κάτι άλλο :p , λόγω του οτι "όλοι" βιάζονται κτλ.Πρέπει να είναι κάτι "ήρεμο" και απαλό, κάτι που ούτε καν να του δίνεισ σημασία :D

Βάζουν μουσική όπως τα σουπερ μαρκετ ένα πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Sta super market toulahiston sto sklaveniti (mono ekei eho akousei mousiki),den vazoune klasiki me violia kai tetoia.Vazoune opos les kati iremo kai apalo alla den ksero pou na to katatakso..
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas ( 9 Φεβ. 2004 , 22:31)

 

Sta super market toulahiston sto sklaveniti (mono ekei eho akousei mousiki),den vazoune klasiki me violia kai tetoia.Vazoune opos

les kati iremo kai apalo alla den ksero pou na to katatakso..

 

ε όπως και να το κάνουμε το μετρό έχει άλλο "πρεστιζ" :p η κλασσική του πάει !!

άλλωστε έχει και στάση Μέγαρο Μουσικής :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas ( 9 Φεβ. 2004 , 22:39)

 

Nai alla ehei kai siggrou-fix...

 

τότε σε κάθε σταθμό και ένα διαφορετικό είδοσ μουσικής :cool: ε?!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βάζουν κλασσική αλλά έχω πετύχει και ελληνικά. Γενικά είναι αδύνατο να πετύχουν τα γούστα (και τη διάθεση! ) όλου αυτού του κόσμου

οπότε νομίζω έχουν βρει την καλύτερη λύση.

KCB
Link to comment
Share on other sites

siga to polu pou kathomaste sto metro! o,ti thelei as exei...

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζουν ένα ράδιο να παίζει με ζωντανή μουσική εκπομπή; Για κάποιον που χρησιμοποιεί το metro καθημερινα υποθέτω ότι είναι βαρετό να ακουει το ίδιο cd κάθε μέρα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

rigasnic

Γιατί δεν βάζουν ένα ράδιο να παίζει με ζωντανή μουσική εκπομπή; Για κάποιον που χρησιμοποιεί το metro καθημερινα υποθέτω ότι είναι βαρετό να ακουει το ίδιο cd κάθε μέρα.

 

Γιατί πολύ φοβάμαι ότι η βελόνα θα "κολλούσε" στην ΕΡΑ 3... :D

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική του Μετρό είναι ό,τι πρέπει για έναν τέτοιο χώρο. Το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν έχω παρατηρήσει να παίζουν το ίδιο κομμάτι δύο φορές (δεν το προσέχω και ιδιαίτερα βέβαια).
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και σε μερικά Τρόλεϋ ή λεωφορεία. Μερικοί οδηγοί βάζουν μουσική, οχι κλασσική, διάφορα. Πιστεύω ότι είναι καλό. Ηρεμείς.
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος David (10 Φεβ. 2004 , 11:54)

 

Το ίδιο γίνεται και σε μερικά Τρόλεϋ ή λεωφορεία. Μερικοί οδηγοί βάζουν μουσική, οχι κλασσική, διάφορα. Πιστεύω ότι είναι καλό. Ηρεμείς.

 

στο τρόλευ η μουσική είναι πολύ καλή :cool: σε κάποια φάση νόμιζα λες κα πηγαίναμε εκδρομή :D :D :p ειδικά σε κάποια στιγμή που έβαλε κότσιρα από ζωντανή ηχογράφηση και τραγουδάει ο κόσμος :D :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly (10 Φεβ. 2004 , 16:33)

 

στο τρόλευ η μουσική είναι πολύ καλή :cool: σε κάποια φάση νόμιζα λες κα πηγαίναμε εκδρομή :D :D :p ειδικά σε κάποια στιγμή που έβαλε κότσιρα από ζωντανή ηχογράφηση και τραγουδάει ο κόσμος :D :p

 

Ο κόσμος μέσα στο τρόλευ?!ΛΟΛ!! http://www.langkawi.dk/t125.gif

Joking!! :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ευγε σε όσους σε τρόλει και λεωφορεία βάζουν μουσική γιατί πρέπει να είναι καθαρά απο δική τους πρωτοβουλεία.

 

Είχα παρακολουθησει ενα ρεπορταζ παλια για εναν οδηγο λεωφορείου που έβαζε μουσική και έκανε ανακοινώσεις από το μικρόφωνο για τις στάσεις. τοτε είχαν πει ότι είναι ο μόνος που το κάνει. χαρας στο κέφι του.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ευγε δε λες τίποτα! Επειδή χρησιμοποιώ πολύ λεωφορεία-τρόλευ έχω να πω πως οι οδηγοί κατά 99% είναι φοβεροί και τραβάνε πολλά.

 

Εχω πετύχει πολλές φορές τρόλευ να παίζει από τα ηχεία Αλεξίου και Χατζηγιάννη και ο οδηγός να ακούει σταθμό με χορευτικά :p

 

Επίσης είναι ένας - να ναι καλά ο άνθρωπος - που μιλάει από το μικρόφωνο και δίνει ευχές στους επιβάτες στις γιορτές :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...