Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το better cut ειναι πολυ κοντα σε αυτο που ζητας,δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται επ ακριβως,αλλα γενικα κανεις μια συνομευση οπως τη θες,εχει παρα πολλες δυνατοτητες.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το best profiles??.Να μπορώ να τα ενεργοποιώ αυτόματα(schedule),και μέσα στην λίστα να υπάρχει και απόρριψη κάποιων επαφών??(ομάδων)??

 

 

Δες το timerrific και το locale,αλλα δεν ξερω αν κανουν και απορριψη κλησεων.αν οχι,υπαρχει και μια ελληνικη εφαρμογη για τετοιες δουλεις,αν δεις στο θεμα "android aναπτυξη εφαρμογων",λεει για αυτο ο ιδιος ο δημιουργος του.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Edited by mcde
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως μπορώ να έχω λέξεις στην home screen οι οποίες να ανοίγουν εφαρμογές.

πχ. αντί για το εικονίδιο του τηλεφώνου, να λέει ΤΗΛ. να το πατάς και να σε πάει στο

τηλέφωνο?

ειτε το bettercut που ειπε ο Βαγγελης, ειτε το folder organizer που προτιμω(δε μπορω να θυμηθω αν μπορεις να βαλεις οτι λεξη θες). επισης το desktop visualizer που νομιζω ειναι το πιο ευχρηστο απο ολα και στην τελευταια εκδοση του ο launcher pro plus. απλα θα επιλεγεις ενα διαφανες εικονιδιο και δε θα δειχνει τιποτα. να βαλε αυτο που ανεβασα :p

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις εφαρμογές προφίλ που κυκλοφορούν είναι ότι δεν μπορείς να έχεις δόνηση στις ειδοποιήσεις, αν δεν έχεις επιλέξει δόνηση και για τις κλήσεις.

Παράδειγμα, αν στις κλήσεις έχεις επιλέξει δόνηση+ήχος, στα μηνύματα θα έχει μόνο ήχο αναγκαστικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Hancent SMS δεν έχει drafts folder? Έκαναν τέτοια γκάφα και δεν έβαλαν αυτό? :blink:

 

Εγώ πάντως μια φορά που χρειάστηκε να αποθηκεύσω κάτι σαν draft δεν το βρήκα στο handcent SMS αλλά στην default εφαρμογή της συσκευής μου (Desire). Θεωρώ ότι είναι η μεγαλύτερη παράλειψη της εφαρμογής εκτός βέβαια αν υπάρχει κάπου και δεν το βρήκα ούτε εγώ όπως και εσύ…

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω υπενθυμιστή για λήψη φαρμάκων όχι reminder απλό αλλά να μπορείς να του βάζεις πχ πολλά αντίστροφα χρονόμετρα για διαφορετικά είδη φαρμάκων. Πχ η αντιβίωση είναι ανα 8ωρο το χάπι για χοληστερίνη ανα 24ωρο. να χτυπάει και μετα να κάνει και επανεκίνηση.

 

Εχει κανείς κάτι υπόψιν του όσα έψαξα στο market και στο appbrain με keyword pill δεν μου παίζουν μάλλον λόγω ίσως ανάλυσης του HTC wildfire.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Hancent SMS δεν έχει drafts folder? Έκαναν τέτοια γκάφα και δεν έβαλαν αυτό? :blink:

 

folder δεν έχει, αλλά αν αφήσεις ένα μήνυμα στη μέση μπαίνει σε draft status και μπορείς μετά να το συνεχίσεις πηγαίνοντας στη συζήτηση από την οποία βγήκες...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

folder δεν έχει, αλλά αν αφήσεις ένα μήνυμα στη μέση μπαίνει σε draft status και μπορείς μετά να το συνεχίσεις πηγαίνοντας στη συζήτηση από την οποία βγήκες...

Το ξέρω αυτό αλλά τι γίνεται όταν ξεκινάω νέο μήνυμα, το ακυρώνω και δεν έχω βάλει παραλήπτη ή ο παραλήπτης είναι άσχετος με τους προηγούμενους? Βασικά ασχολούμαι με το Handcent γιατί στέλνει Ελληνικά με 160 χαρακτήρες. Κατά τα άλλα δεν θα έλεγα ότι με ενδιαφέρει σαν εφαρμογή. Δεν υπάρχει τρόπος η αρχική εφαρμογή μηνυμάτων να μην ξεκινά νέο μήνυμα μετά τους 70 χαρακτήρες?

 

Πέραν αυτού, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουν ενσωματώσει βασικά χαρακτηριστικά στην εν λόγω εφαρμογή όπως κατηγοριοποίηση μηνυμάτων κατά σταλθέντα, εισερχόμενα, πρόχειρα κλπ. Τόσο δύσκολο είναι να κάνουν τα αυτονόητα???

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτος απο το ipmart υπαρχει κανενα αλλο forum η site με εφαρμογες και θεματα? ειμαι νεος στο android γι αυτο ρωταω:rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτος απο το ipmart υπαρχει κανενα αλλο forum η site με εφαρμογες και θεματα? ειμαι νεος στο android γι αυτο ρωταω:rolleyes:

xda και modaco

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκτος απο το ipmart υπαρχει κανενα αλλο forum η site με εφαρμογες και θεματα? ειμαι νεος στο android γι αυτο ρωταω:rolleyes:

 

εκτος απο τα παραπανω αν θες μπες και εδω

mobilism. org

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Άν αλλάξω την κάρτα μνήμης με μια μεγαλύτερη (microSD) στο κινητό, αντιγράφοντας τα πάντα από την παλιά στην καινούρια, τα προγράμμτα που έχω θα παίζουν κανονικά; Μήπως πρέπει να την κλωνοποιήσω με κάποιο τρόπο; Έχω το Samsung I5800. Η κάρτα που έχω είναι 4GB και λέω να πάρω μια 8 ή ίσως και 16GB.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Άν αλλάξω την κάρτα μνήμης με μια μεγαλύτερη (microSD) στο κινητό, αντιγράφοντας τα πάντα από την παλιά στην καινούρια, τα προγράμμτα που έχω θα παίζουν κανονικά; Μήπως πρέπει να την κλωνοποιήσω με κάποιο τρόπο; Έχω το Samsung I5800. Η κάρτα που έχω είναι 4GB και λέω να πάρω μια 8 ή ίσως και 16GB.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό καθώς έχω κάνει και partition στην κάρτα...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

κάποιο πρόγραμμα από το μαρκετ

που να μικραίνουν τα γράμματα

του ρολογιού στο htc sense της

αρχικής οθόνης υπάρχει? . επίσης

έχω κατεβασει το snow storm και

δεν μπορώ να κατεβάσω το καιρό της

πόλης μου να τον βάλω στην αρχική

οθόνη .καμιά ιδέα για το πωςς λειτουργει ?

σίγουρα κάνω κάποιο λάθος αλλά ποιο είναι ?

επιλέγω την περιόχή μου και όταν πάει να

κατεβάσει το καιρό μου γράφει failed

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Άν αλλάξω την κάρτα μνήμης με μια μεγαλύτερη (microSD) στο κινητό, αντιγράφοντας τα πάντα από την παλιά στην καινούρια, τα προγράμμτα που έχω θα παίζουν κανονικά; Μήπως πρέπει να την κλωνοποιήσω με κάποιο τρόπο; Έχω το Samsung I5800. Η κάρτα που έχω είναι 4GB και λέω να πάρω μια 8 ή ίσως και 16GB.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά στο θέμα του htc wildfire στα τελευταία μηνύματα, έχει αναφερθεί ότι γίνεται κανονικά. Φαντάζομαι αν αντιγράψετε όλα τα αρχεία (να εμφανίσετε/αντιγράψετε και τα κρυφά που πιθανώς θα υπάρχουν), δε θα υπάρξει πρόβλημα :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δυο πολύ ενδιαφέρουσες εφαρμογές που βρηκα στις τελευταίες κυκλοφορίες του market.

 

TuneIn Radio Δωρεαν: Προκειται για Internet radio και περιέχει όλους του γωστους ελληνικούς σταθμούς.

Καλά γραφικά και σωστό μενού.

 

Η δεύτερη αφορά την δυνατότητα χρήσης blue tooth gps σε android συσκευές.

Λέγεται Bluetooth GPS Mouse και κοστίζει 1,99 ευρώ στην πλήρη έκδοση. Θα πρέπει να έχετε market enabler για να την εγκαταστησετε.

 

Πολύ χρήσιμη σε όσους διαθέτουν ΒΤ gps αφού αποδεδειγμανα οι συσκευές αυτές που αν και είναι σε μέγεθος μπρελοκ διαθέτουν πολύ καλύτερο τσιπακι από αυτά που έχουν ενσωματομενα τα κινητά μας.

Εκτός αυτού, με την χρήση του έχουμε μεγάλη οικονομία στην μπαταρία και δεν κουραζουμε τον επεξεργαστη του κινητού μας.

Χρησιμοποιώ ένα τέτοιο για να δίνω σήμα στο iPad σε κάποιες ειδικές περιπτώσεις.

Το έχω αγοράσει 15 ευρώ από e-bay και είναι φοβερό.

Το κρεμάς από τον καθρέπτη του αυτοκινήτου και συνδέεται άμεσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αλλιως δε γινεται να συνδεθει το ΒΤ gps δηλαδη; ετσι απλα με pairing; γιατι το σκεφτομουν κι εγω για κατι που το χρειαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

αλλιως δε γινεται να συνδεθει το ΒΤ gps δηλαδη; ετσι απλα με pairing; γιατι το σκεφτομουν κι εγω για κατι που το χρειαζομαι.

 

Όχι στα android δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα γιατί μόλις ανοίγεις κάποιο προγραμμα πλοήγησης βλέπει μόνο το εσωτερικό gps.

Μόνο τα WM έχουν την δυνατότητα αυτή γιατί όλα τα προγράμματα πλοήγησης έχουν δυνατότητα επιλογής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι στα android δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα γιατί μόλις ανοίγεις κάποιο προγραμμα πλοήγησης βλέπει μόνο το εσωτερικό gps.

Μόνο τα WM έχουν την δυνατότητα αυτή γιατί όλα τα προγράμματα πλοήγησης έχουν δυνατότητα επιλογής.

μου κανει εντυπωση, παλι καλα που το ειπες γιατι θα ψαχνομουν!

Link to comment
Share on other sites

Δυο πολύ ενδιαφέρουσες εφαρμογές που βρηκα στις τελευταίες κυκλοφορίες του market.

 

TuneIn Radio Δωρεαν: Προκειται για Internet radio και περιέχει όλους του γωστους ελληνικούς σταθμούς.

Καλά γραφικά και σωστό μενού.

 

Δοκιμάστε και το Wunder Radio, που δεν είναι τζάμπα μεν, αλλά περιέχει περισσότερους σταθμούς, γιατί δεν έχει μόνο αυτούς του Radio Time... Ωραίο interface επίσης.

 

http://www.jeyo.com/radio_android.asp

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για Win και Linux?? Good.. Μέχρι προχθές που έψαχνα ήταν μόνο για Mac.. Θα το τσεκάρω κάποια στιγμή αλλά τι νόημα έχει αφού ούτως ή άλλως θα πρέπει να σηκωθώ για να απαντήσω!! :lol: :lol:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει εξαιρετικά :).

 

(Βέβαια μου είναι σχεδόν άχρηστο, καθώς όταν είμαι στον υπολογιστή έχω πάντα το κινητό κάπου μπροστά μου, αλλά δεν παύει να είναι ωραία ιδέα και εφαρμογή ;)).

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει εξαιρετικά :).

 

(Βέβαια μου είναι σχεδόν άχρηστο, καθώς όταν είμαι στον υπολογιστή έχω πάντα το κινητό κάπου μπροστά μου, αλλά δεν παύει να είναι ωραία ιδέα και εφαρμογή ;)).

Εκτός κι αν πρέπει να έχεις στο αθόρυβο το κινητό σου;);)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...