Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνω στη σελίδα αυτή από το κινητό,πληκτρολογώ το όνομα της εφαρμογής αλλά δεν μου το βρίσκει.Σίγουρα αυτό βοηθάει?Εγώ θα ήθελα κάτι που να βγάζει ολόκληρη την εικόνα σε μια οθόνη.

 

Σου εβαλα ακριβως το λινκ. Αν και τωρα που ξαναδιαβαζω τι ζητας μαλλον δεν σου κανει, σορυ. Αυτο ειναι για να μην κανει crop το wallpaper και να το εχεις ολο σε καλη αναλυση (αλλα ειναι κλασικα σε ολες τις οθονες). Γραψε λαθος. Αν και ειναι πολυ χρησιμο για οποιον ψαχνει κατι τετοιο...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με λιγα λογια εχεις γκομενα και δεν θες να το παρει χαμπαρι η κοπελα σου ή η γυναικα σου

απλα τα πραγματα

easy filter

απο το market και free

 

καμιά εφαρμογή που να κρύβει το notification της κλήσης απο το status bar?

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα το Tasker.

φαινεται πολυ καλο

μηπως το εχει περασει κανεις αλλο και μπορει να με βοηθησει να το ρυθμισω

 

θελω οταν φευγω απο το σπιτι να κλεινει bluetooth και wifi

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στη σελίδα αυτή από το κινητό,πληκτρολογώ το όνομα της εφαρμογής αλλά δεν μου το βρίσκει.Σίγουρα αυτό βοηθάει?Εγώ θα ήθελα κάτι που να βγάζει ολόκληρη την εικόνα σε μια οθόνη.

το multiple wallpaper χρειαζεσαι, ειναι live, οποτε αν δεν εχεις 2.1 στο κινητο σου δε μπορεις να το βαλεις. για ψαξτο. σε αφηνει να βαζεις σε καθε οθονη διαφορετικο wall, στην περιπτωση σου θα βαζεις το ιδιο και θα εχεις παντου αυτο που θες στη διασταση της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει το wildfire αν δεν κάνω λάθος, το οποίο δεν υποστηρίζει live wallpapers. Βρήκα την εφαρμογή wallpaper plus, η οποία όμως είναι paid, αλλά κάνει ακριβώς τη δουλειά που θέλει η φιλη μας!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καμιά εφαρμογή που να κρύβει το notification της κλήσης απο το status bar?

 

το easy filter το κανει κι αυτο

αν θες μπορεις να επιλεξεις να μην βγαζει ουτε ειδοποιηση στο status bar

με λιγα λογια "κοβει" εντελως την κληση

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω το easy filter στο market,μηπως ειναι paid;κατι ακομα,υπαρχει εφαρμογη που να σου βγαζει τα update για τα προγραμματα που εχουμε περασμενα;
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω το easy filter στο market,μηπως ειναι paid;κατι ακομα,υπαρχει εφαρμογη που να σου βγαζει τα update για τα προγραμματα που εχουμε περασμενα;

 

είναι το [Call & SMS Filter], θα δεις μετά την εγκατάσταση το όνομα του προγράμματος. Πάντως και αυτό στο status bar βγάζει ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μια ερωτηση:

 

Θελω μια εφαρμογη που να μπλοκαρει τις εισερχομενες απο καποιες επαφες...

Περα απο αυτο θελω οταν μου στελνουν μνμ αυτες οι επαφες,αυτο να μην λαμβανεται κανονικα,αλλα να αποθηκευεται αλλου(πχ σημειωσεις) και να checkaρω εγω αν εχει ερθει καποιο μνμ,χωρις ειδοποιησεις και βλακιες...

 

Θα μου πειτε,τωρα οτι κατι τετοιο δεν ειναι και πολυ χρησιμο...

Και ομως,σε καποιες περιπτωσεις ειναι must

 

;)

 

Εκτός από το Call & SMS Filter (δεν το έχω δοκιμάσει είναι η αλήθεια), υπάρχει και το Horizon, δουλεύει άριστα, είναι αρκετά πρακτικό αλλά δεν είναι free (~5€).

 

Κρύβει κλήσεις/μυνήματα, τα οποία μπορείς να τα διαβάσεις και να στείλεις/απαντήσεις μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα. Μπορείς να ρυθμίσεις αν θα βγάζει notification όταν σου έρχονται καινούριοα μυνήματα, καθώς και το τι κείμενο και εικονίδιο θα έχουν αυτά! Επίσης έχει ένα πανέξυπνο σύστημα απόκρυψης... το πρόγραμμα δεν φαίνεται πουθενά! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα θέλεις στην today screen ώστε να το καλύπτει... κάπως έτσι:

 

Ρυθμίζεις π.χ. το πρόγραμμα αυτό να είναι ξέρωγω το ημερολόγιο. Σου εμφανίζει το εικονίδιο του ημερολογίου στην today screen, αν το πατήσεις απλά ανοίγει κανονικά το ημερολόγιο. Αν όμως το πατήσεις και μέσα σε ένα δευτερόλεπτο κουνήσεις πέρα-δώθε το κινητό σου απότομα βγάζει prompt για password και μπαίνει κανονικά στο horizon!

 

Αν θέλεις να το δοκιμάσεις, υπάρχει και ...δωρεάν στα γνωστά μέρη :p Αν και είναι κατ'εμέ από τις εφαρμογές που αν είσαι rooted και έχεις πρόσβαση στο αμερικάνικο market αξίζει να τα σκάσεις.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Call & SMS Filter (δεν το έχω δοκιμάσει είναι η αλήθεια), υπάρχει και το Horizon, δουλεύει άριστα, είναι αρκετά πρακτικό αλλά δεν είναι free (~5€).

 

Κρύβει κλήσεις/μυνήματα, τα οποία μπορείς να τα διαβάσεις και να στείλεις/απαντήσεις μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα. Μπορείς να ρυθμίσεις αν θα βγάζει notification όταν σου έρχονται καινούριοα μυνήματα, καθώς και το τι κείμενο και εικονίδιο θα έχουν αυτά! Επίσης έχει ένα πανέξυπνο σύστημα απόκρυψης... το πρόγραμμα δεν φαίνεται πουθενά! Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα θέλεις στην today screen ώστε να το καλύπτει... κάπως έτσι:

 

Ρυθμίζεις π.χ. το πρόγραμμα αυτό να είναι ξέρωγω το ημερολόγιο. Σου εμφανίζει το εικονίδιο του ημερολογίου στην today screen, αν το πατήσεις απλά ανοίγει κανονικά το ημερολόγιο. Αν όμως το πατήσεις και μέσα σε ένα δευτερόλεπτο κουνήσεις πέρα-δώθε το κινητό σου απότομα βγάζει prompt για password και μπαίνει κανονικά στο horizon!

 

Αν θέλεις να το δοκιμάσεις, υπάρχει και ...δωρεάν στα γνωστά μέρη :p Αν και είναι κατ'εμέ από τις εφαρμογές που αν είσαι rooted και έχεις πρόσβαση στο αμερικάνικο market αξίζει να τα σκάσεις.

 

Τωρα το λετε ρε παιδια οτι υπαρχει τετοιο προγραμμα που επιασε η γυναικα μου τα sms απο το προσωπο?? Πιο νωρις δεν μπορουσατε?? :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, ποιο θεωρειτε καλυτερο προγραμμα για msn? εχω δοκιμασει το hι msn kai msn talk αλλα γενικα εχουν προβληματα

 

Msn droid

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει αν Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να περαστούν και να συγχρονίζονται οι σημειώσεις από το Outlook στο desire hd :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το λετε ρε παιδια οτι υπαρχει τετοιο προγραμμα που επιασε η γυναικα μου τα sms απο το προσωπο?? Πιο νωρις δεν μπορουσατε?? :)

καλα να παθεις βασικα.

σορρυ για το οφφ τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, ποιο θεωρειτε καλυτερο προγραμμα για msn? εχω δοκιμασει το hι msn kai msn talk αλλα γενικα εχουν προβληματα

 

Εγώ αγόρασα το beejive.. νομίζω το καλύτερο και το μόνο που υποστηρίζει μεταφορά αρχείων. Και σπασμένο να το βάλεις, μετά από λίγο καιρό θα σπάσει το licence. 6-7 ευράκια είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το poweramp είναι trial και όταν λήξει πετάει συνέχεια ένα μήνυμα για αγορά της εφαρμογής.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγουμε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχει το wildfire αν δεν κάνω λάθος, το οποίο δεν υποστηρίζει live wallpapers. Βρήκα την εφαρμογή wallpaper plus, η οποία όμως είναι paid, αλλά κάνει ακριβώς τη δουλειά που θέλει η φιλη μας!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Για τέτοιες εφαρμογές που είναι επί πληρωμή πληρώνεις μία φορά μόνο ή κάθε μήνα?

 

Ειναι κατάλληλη για 2.1 έκδοση καταρχας?

Επίσης,πως θα κατεβασω αυτη την εφαμοργή?Δεν βλέπω πουθενα να λεει download.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά και όχι κάθε μήνα...

 

Edit: Πρέπει να έχεις κάνει root και να έχεις περάσει το market enabler, η από τη σελίδα του developer (αν εχει)

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

είναι το [Call & SMS Filter], θα δεις μετά την εγκατάσταση το όνομα του προγράμματος. Πάντως και αυτό στο status bar βγάζει ειδοποίηση.

Μια καλη εφαρμογη καιρου με widget να δειχνει θερμοκρασια και το εικονιδιο του καιρου?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι για να κάνεις folders στα desktops.

Για να ταξινομήσω τις εφαρμογές που είναι στο μενού μέσα ποιο κάνει βρε παιδιά??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...