Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας παρακαλώ μήπως ξέρει κανένας καμιά αντίστοιχη εφαρμογή του icontact από WM για Android γιατί με είχε βολέψει πάρα πολύ.

 

Ευχαριστο..

George.

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη σιγουρα κι'αλλα παιδια θα θελησουν βοηθεια, παρακολουθησε οδηγιες σε βιντεο και καντο συγχρονως στο κινητο σου.

εδω εισαι :

 

Δεν δείχνει πως γίνονται οι ρυθμίσεις για να μπορείς να συνδεθείς...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις. Κατεβάζεις από την επίσημη σελίδα του προγράμματος (teamviewer.com) τo ομόνυμο πρόγραμμα και το τρέχεις στον υπολογιστή που θέλεις να ελέγξεις (έχει επιλογή αν θέλεις να το εγκαταστήσεις μόνιμα ή αν θέλεις να το τρέξεις μια φορά). Aν το εγκαταστήσεις το id παραμένει πάντα το ίδιο και μπορείς να έχεις και ένα στανταρ κωδικό πρόσβασης, αν το τρέξεις απλά σου δίνει ένα one time use ID και κωδικό όπου τα σημειώνεις κάπου και τα εισάγεις μετά στο κινητό σου για να χειριστείς τον υπολογιστή σου ενώ είσαι έξω για καφέ.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εμενα δε με ενδιαφερει να δω τα αρνητικα και τα θετικα .

με ενδιαφερει οτι στη περιπτωση του wifi video call το ενα ειναι αστερι ενω το αλλο ειναι για πεταμα. ειναι λογικο αυτο?

 

tango videocall στο μαρκετ

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

App που να κανει fully uninstall χωρις να αφηνει καταλοιπα υπαρχει?

 

καταρχάς το optimus λέει τπτ για τα λεφτά του;

κατά δεύτερον όταν λες τα κατάλοιπα τους φακέλους στην sdcard λες, αυτούς πρέπει να τους σβήσεις χειροκίνητα

άμα ο χώρος είναι το πρόβλημα σου δεν παίζουνε ρόλο γιατί δεν είναι στην εσωτερική μνήμη.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς το optimus λέει τπτ για τα λεφτά του;

κατά δεύτερον όταν λες τα κατάλοιπα τους φακέλους στην sdcard λες, αυτούς πρέπει να τους σβήσεις χειροκίνητα

άμα ο χώρος είναι το πρόβλημα σου δεν παίζουνε ρόλο γιατί δεν είναι στην εσωτερική μνήμη.

Ναι υποτιθεται κατεβασα το app remover που καποιος ειχε γραψει οτι κανει καθαρο uninstall αλλα στην sd αφηνει τους φακελους.Οποτε θα χρησιμοποιω το build in uninstall η το titanium.

 

Φυσικα και λεει δεν εχει τυχαιo το ρεκορ πωλησεων στον 1ο μηνα αναμεσα στα κινητα της LG.Πριν ειχα το wildfire....αυτο ειναι πιο γρηγορο (φοραει τον καινουριο 600αρι CPU της Qualcomm) με πιο μαλακη υφη στο touch,froyo με το καλημερα,λιγο χειροτερη καμερα,ιδια μπαταρια,απειρως καλυτερη αναλυση οθονης γιατι στο wildfire ειναι το αδυνατο του σημειο,μεγαλυτερη οθονη και καποια αλλα build in καλουδια στο UI της LG που για μενα το κανουν το πιο πρακτικο android που εχω δουλεψει & σε σχεση με το Desire που ειχα παλαιοτερα.Bασικα ειναι η πρωτη σοβαρη android συσκευη απο την LG.

http://pocketnow.com/html/portal/news/0000012967/OptimusOneBench.jpg

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη που να μας δειχνει την ταχθτητα κατεβασματος του wifi η και του 3g ;

Επισης καποια που να βαζεις τους κωδικους του rapidshare και τα λινκς και να κατεβαζει?

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη που να μας δειχνει την ταχθτητα κατεβασματος του wifi η και του 3g ;

 

Κατέβασε το Speed Test από το market.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει καμια εφαρμογή για να φαινεται το wallpaper oλόκληρο στην οθόνη του wildfire?

 

δεν ειναι θεμα του wildfire αυτο.και σε ενα χ10 mini που ειχα και σε ενα samsung android φιλου το ιδιο γινεται.επειδη το αντροιντ εχει τουλαχιστον 3 οθονες παντα μοιραζει το wallpaper σε ολες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχετε το beautifull widgets, έχετε δει τις τελευταίες μέρες κάποιο θέμα με το accurate weather? Όταν επιλέγω αυτό αντί του google να μου δίνει πρόβλεψη, και μετά πάω να βάλω Αθήνα για επιλογή location στα settings κολλάει εκεί και δεν βγάζει αποτέλεσμα...
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχετε το beautifull widgets, έχετε δει τις τελευταίες μέρες κάποιο θέμα με το accurate weather? Όταν επιλέγω αυτό αντί του google να μου δίνει πρόβλεψη, και μετά πάω να βάλω Αθήνα για επιλογή location στα settings κολλάει εκεί και δεν βγάζει αποτέλεσμα...

 

εγώ αυτό χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μια ερωτηση:

 

Θελω μια εφαρμογη που να μπλοκαρει τις εισερχομενες απο καποιες επαφες...

Περα απο αυτο θελω οταν μου στελνουν μνμ αυτες οι επαφες,αυτο να μην λαμβανεται κανονικα,αλλα να αποθηκευεται αλλου(πχ σημειωσεις) και να checkaρω εγω αν εχει ερθει καποιο μνμ,χωρις ειδοποιησεις και βλακιες...

 

Θα μου πειτε,τωρα οτι κατι τετοιο δεν ειναι και πολυ χρησιμο...

Και ομως,σε καποιες περιπτωσεις ειναι must

 

;)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μια ερωτηση:

 

Θελω μια εφαρμογη που να μπλοκαρει τις εισερχομενες απο καποιες επαφες...

 

Μr Number Call Block

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μια ερωτηση:

 

Θελω μια εφαρμογη που να μπλοκαρει τις εισερχομενες απο καποιες επαφες...

Περα απο αυτο θελω οταν μου στελνουν μνμ αυτες οι επαφες,αυτο να μην λαμβανεται κανονικα,αλλα να αποθηκευεται αλλου(πχ σημειωσεις) και να checkaρω εγω αν εχει ερθει καποιο μνμ,χωρις ειδοποιησεις και βλακιες...

 

Θα μου πειτε,τωρα οτι κατι τετοιο δεν ειναι και πολυ χρησιμο...

Και ομως,σε καποιες περιπτωσεις ειναι must

 

;)

 

με λιγα λογια εχεις γκομενα και δεν θες να το παρει χαμπαρι η κοπελα σου ή η γυναικα σου

απλα τα πραγματα

easy filter

απο το market και free

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια εχεις γκομενα και δεν θες να το παρει χαμπαρι η κοπελα σου ή η γυναικα σου

απλα τα πραγματα

easy filter

απο το market και free

 

Χαχαχα.Εισαι καχυποπτος μαλλον :lol:

 

Το προγραμμα ειναι το κατι αλλο!Thx

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν ορίζω ένα wallpaper δεν μου το εμφανιζει ολοκληρο κ φαινεται μονο το μισο κατι που ειναι αντιαισθητικο
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.Εισαι καχυποπτος μαλλον :lol:

 

Το προγραμμα ειναι το κατι αλλο!Thx

 

δοκίμασε να λες λιγότερα ψέματα αλλιώς θα χρειαστείς αρκετές εφαρμογές εντός και εκτός κινητού

Το θέμα είναι ότι όταν ορίζω ένα wallpaper δεν μου το εμφανιζει ολοκληρο κ φαινεται μονο το μισο κατι που ειναι αντιαισθητικο

υπάρχει στο μάρκετ λύση σίγουρα την είχα βρει ποιο παλιά όταν είχα το wildfire αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ

δεν είναι και τόσο αντιαισθητικό, μην υπερβάλλεις ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

WallpaperSS (wallpaper Set and Save) λεγεται η εφαρμογη που ψαχνετε :)

 

ΠΑρεμπιπτοντως υπαρχει καποιο προγραμμα που να του οριζω εναν φακελο με 10 πχ apk μεσα και αυτο να τα εγκαθιστα αυτοματα? Δεν εχει παρει το ματι μου κατι, αλλα μου φαινεται περιεργο να μην εχει βγει...

Σορυ για το συνεχομενο ποστ, ας γινει merged :)

Edited by mcde

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

WallpaperSS (wallpaper Set and Save) λεγεται η εφαρμογη που ψαχνετε :)

 

ΠΑρεμπιπτοντως υπαρχει καποιο προγραμμα που να του οριζω εναν φακελο με 10 πχ apk μεσα και αυτο να τα εγκαθιστα αυτοματα? Δεν εχει παρει το ματι μου κατι, αλλα μου φαινεται περιεργο να μην εχει βγει...

Σορυ για το συνεχομενο ποστ, ας γινει merged :)

 

 

Δεν βρίσκω τέτοια εφαρμογή στο μάρκετ....:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τέτοια εφαρμογή στο μάρκετ....:(

 

Για δες εδω. http://www.androlib.com/android.application.com-android-wallpapersetandsave-jzt.aspx δεν θυμαμαι ομως αν ειναι paid...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στη σελίδα αυτή από το κινητό,πληκτρολογώ το όνομα της εφαρμογής αλλά δεν μου το βρίσκει.Σίγουρα αυτό βοηθάει?Εγώ θα ήθελα κάτι που να βγάζει ολόκληρη την εικόνα σε μια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...