Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μάρκετ πρέπει να έχει πρόβλημα εδώ και 2-3 μέρες...καθυστερεί υπερβολικά να ξεκινήσει το download, σε σημείο που όλοι σχεδόν οι δοκιμαστές της cyanogen 6.0.0. νόμιζαν ότι είναι bug της ROM..:O

τελικά μετά από ώρα κατεβαίνουν, αλλά φουλ recovery αναμένεται...:)

 

Έχεις δίκιο .Το είχα παρατηρήσει και εγώ που έχω τη κανονική froyo rom.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το βλέπω στο android market αυτο

 

TVme λέγεται η εφαρμογή.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=24180

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν τις δείχνει όλες. Αν φύγεις από μια εφαρμογή με το back key από ότι φαίνεται διαγράφεται από την λίστα των ενεργών εφαρμογών - πρέπει να είναι θέμα του πως δουλεύει το android αυτό.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Smart Bar για να κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές πλέον.

Μολις κατεβασα κ εγω το smart bar αλλα δεν μου το ανοιγει σε Ν1 ... παιζει να φταιει το froyo ??

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί σου το βγάζει, εμένα κατέβασε αμέσως το apk.

Οι πρώτες μου εντυπώσεις πάντως δεν είναι και οι καλύτερες. Αρκετά "βαριά" εφαρμογή, θέλει πολλή δουλειά μέχρι την κανονική της έκδοση. ΟΚ, έχει πολλές επιλογές, βάζεις Add-Ons,κλπ, αλλά άμα κάνει τόση ώρα να φορτώσει η σελίδα..

 

Τελικά τον κατέβασα και εγώ όχι όμως από το link του FireFox που έδινες (το αρχείο που κατέβαινε δεν είχε κατάληξη .apk αλλά .install) αλλά από το androidcentral. Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εκνευριστικά αργός, ίσως αργότερα να βελτιωθεί.

Unistall και εγώ!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβασα κ εγω το smart bar αλλα δεν μου το ανοιγει σε Ν1 ... παιζει να φταιει το froyo ??

 

είναι πολύ πιθανό, το froyo έχει "σπάσει" πολλές εφαρμογές αυτού του τύπου... εγώ είμαι ακόμα με 1.6 :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχετε βρει κανένα πρόγραμμα για προγνώσεις καιρού που να μπορούμε να βάλουμε δικές μας πηγές; Σε wm για παράδειγμα, στην εφαρμογή spb weather υπήρχε η δυνατότητα να βάλουμε ως πηγή το http://www.meteo.gr και να έχουμε έγκυρες προγνώσεις για πολλές περιοχές της Ελλάδας.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε android η κάποια εφαρμογή που να μπορεί να τροποποιηθεί;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για καποια εφαρμογη που να εχει widget ημερολογιου αλλα να μου εμφανιζει ολοκληρο τον μηνα. Οπως ειναι δηλαδη η μαμισια εφαρμογη Ημερολογιο αλλα με widget.

Εχω δοκιμασει καποιες αλλα δεν εμφανιζουν ολοκληρο τον μηνα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για καποια εφαρμογη που να εχει widget ημερολογιου αλλα να μου εμφανιζει ολοκληρο τον μηνα. Οπως ειναι δηλαδη η μαμισια εφαρμογη Ημερολογιο αλλα με widget.

 

Εχω δοκιμασει καποιες αλλα δεν εμφανιζουν ολοκληρο τον μηνα...

S2 calendar λεγεται και θα την βρεις στο μαρκετ

 

 

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογή από το

market που να μπορώ να

βλέπω τις επαφές με όλα

τα τηλέφωνα που υπάρχουν

αποθηκευμένα σε κάθε όνομα

και πατώντας επάνω να μπορώ

να καλέσω υπάρχει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

ποια ειναι βρε παιδια η εφαρμογη σαν το market που βλεπουμε και μπορουμε να κατεβασουμε applications?

 

Mάλλον εννοείς το AppBrain. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

S2 calendar λεγεται και θα την βρεις στο μαρκετ

 

 

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω, ακριβως ο,τι χρειαζομουν!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο θρεντ του Λετζεντ, το ποσταρω κι εδω:

 

Καλησπερα. Πηρα το Legend για τη γυναικα μου και αφου δεν μπορω πια να της το κλεψω (:)) προσπαθω να το σεταρω. Το προβλημα ειναι οτι εχω Magic με 1.5 και το Legend εχει 2.1, γεγονος που σημαινει οτι υπαρχει ασυμβατοτητα σε μερικα market apps. Καλα για το ui δεν μιλαω, μερα με νυχτα η διαφορα και καποιες στιγμες χανομαι.

 

Θα ηθελα, λοιπον, να ρωτησω: προσπαθω να της βρω ενα contact manager ή phone book manager τελος παντων που να παιζει στα ελληνικα. Εγω εχω το aContacts και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, αλλα στο 2.1 δεν παιζει μπαλα. Κοιταξα το Phonebook 2.0, ομως δεν εχει ελληνικα. Α, δεν εχει και favorites. Υπαρχει καμια ιδεα απο τους συμφορουμιτες για παρομοια εφαρμογη;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαλέγεις lang = en και country = GR τι σου βγάζει στο about handcent icon;

Εμένα το morelocale όταν βάζω Αγγλικό μενού και Ελληνική γλώσσα δεν μου βγάζει καθόλου ελληνικά στο πληκτρολόγιο (το κινητό είναι αγορασμένο στο εξωτερικό). Μπλεγμένη κατάσταση.

 

 

 

Μου έχει δώσει ήδη τα αρχεία να τα μεταφράσω αλλά λόγω έλλειψης χρόνου το έχω αναβάλλει. Μπορείς να συνεχίσεις εσύ αν θες. Έχω κάνει περίπου το μισό (600 γραμμές).

 

Αφού δεν είχατε σκοπό να το μεταφράσετε γιατί δε μου δώσατε τα αρχεία όταν το ζήτησα?

 

Ευτυχώς, πριν μερικές μέρες επικοινώνησε μαζί μου ο developer και μου τα έστειλε.

Ήδη έχω τελειώσει τη μετάφραση, και αυτή τη στιγμή έχω την beta έκδοση με ελληνικά στη συσκευή μου.

Πολύ σύντομα λοιπόν αναμένεται να κυκλοφορήσει και στο market.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ποιος θεωρειτε οτι ειναι ο καλυτερος launcher?

 

Εμένα με βολεύει πάρα πολύ ο ADW!Με έχει βολέψει περισσότερο από όλους τους άλλους!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ποιος θεωρειτε οτι ειναι ο καλυτερος launcher?

κατα γενικη ομολογια ή ADW ή Launcher Pro. διαλεγεις και παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

κατα γενικη ομολογια ή ADW ή Launcher Pro. διαλεγεις και παιρνεις.

 

ναι αλλα εννοω ποιο ειναι καλυτερο η ποιες ειναι οι διαφορες τους

Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο με την ερώτηση για τους Launcher, δοκίμασα πριν λίγο το GMote (χρησιμοποιείς το κινητό σου για να χειριστείς media και ταινίες στο pc και επίσης δουλεύει και ως touchpad) και οι εντυπώσεις ήταν κάτι παρά πάνω από καλές. Αξίζει μια δοκιμή νομίζω!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο με την ερώτηση για τους Launcher, δοκίμασα πριν λίγο το GMote (χρησιμοποιείς το κινητό σου για να χειριστείς media και ταινίες στο pc και επίσης δουλεύει και ως touchpad) και οι εντυπώσεις ήταν κάτι παρά πάνω από καλές. Αξίζει μια δοκιμή νομίζω!

 

Φοβερή εφαρμογή ε; έχει server και για linux :D

 

παιδια καλησπερα ποιος θεωρειτε οτι ειναι ο καλυτερος launcher?

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον ADW Launcher και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος :)

 

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=100x100&chl=http://cyrket.com/qr/108496

Edited by PropheT
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...