Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα, μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο IM για msn, που να μπορει να στελνει και σε appear offline mode? Εχουν αναφερθει καποια, αλλα δεν ξερω αν κανουν αυτο που ζηταω :)

 

το ebuddy μπορει νομιζω

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ebuddy μπορει νομιζω

 

Thanks, θα το ελεγξω :)

Βρηκα και το msn talk, αλλα κατι με χαλαει, μαλλον το οτι πηρε την πρωτοβουλια να βγαλει την φωτο μου και να διαγραψει το status μου :p

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει αντοιστιχη εφαρμογη που να κανει οτι και η addfree android, δηλαδη να μπλοκαρει τις διαφημισεις και τις οποιες συναλλαγες δεδομενων απο τις free apps, που να ΜΗΝ χρειαζετε root? Απο το market κατα προτιμηση..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

υπάρχει κανένας άλλος explorer εκτός του skyfire για να βλέπεις youtube video γιατί ο skyfire τελευταία δεν παίζει τα video...

Link to comment
Share on other sites

Thanks, θα το ελεγξω :)

Βρηκα και το msn talk, αλλα κατι με χαλαει, μαλλον το οτι πηρε την πρωτοβουλια να βγαλει την φωτο μου και να διαγραψει το status μου :p

 

αν σε χαλασε αυτο, τοτε μην δοκιμασεις με καποιο αλλο.... :lol:

 

Το MSN Talk ειναι το καλύτερο, και μάλιστα με δυνατότητες multipresense ;)

 

Οσον αφορα το status σου και την φωτο, 2 λεπτα υποθεση ειναι να τα βαλεις και σε αυτο και να μην ασχοληθεις.

 

Τελος ας πουμε οχι στα διαφορα ebuddy.... τους κωδικους σας μην τους μοιραζετε πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

υπάρχει κανένας άλλος explorer εκτός του skyfire για να βλέπεις youtube video γιατί ο skyfire τελευταία δεν παίζει τα video...

 

Ο Hd Dolphin browser φυσικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο Hd Dolphin browser φυσικά.

 

Θέλω να έχει δυνατότητα να βλέπω όλα τα video όχι μόνο τα convertible για mobile...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

υπάρχει κανένας άλλος explorer εκτός του skyfire για να βλέπεις youtube video γιατί ο skyfire τελευταία δεν παίζει τα video...

 

ο skyfire από ότι κατάλαβα αποχωρεί από την Ελλαδα και από άλλες χώρες φυσικά.

ήδη η windows mobile έκδοση λέει (δεν υποστηρίζεται για την χώρα σας).

τώρα την έκδοση για android την δοκίμασα πριν μερικές εβδομάδες και δεν είχε καποιο προβλημα το youtube.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας,

 

Θα χρειαστώ την βοηθειά σας. Θέλω να αγοράσω την πρώτη μου εφαρμογή αλλα δεν γνωρίζω πώς. Εχω το tapatalk και θέλω να το αναβαθμίσω στην έκδοση pro.

Πως θα γίνει αυτό? πως θα πληρώσω? :O

 

Απο το κίνητο θα την βρώ ή απο τον υπολογιστή και μετά θα την περάσω στο κινητό?

Παρακαλώ οσο πιο αναλυτικά γίνεται...!!!!!!

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας,

 

Θα χρειαστώ την βοηθειά σας. Θέλω να αγοράσω την πρώτη μου εφαρμογή αλλα δεν γνωρίζω πώς. Εχω το tapatalk και θέλω να το αναβαθμίσω στην έκδοση pro.

Πως θα γίνει αυτό? πως θα πληρώσω? :O

 

Απο το κίνητο θα την βρώ ή απο τον υπολογιστή και μετά θα την περάσω στο κινητό?

Παρακαλώ οσο πιο αναλυτικά γίνεται...!!!!!!

 

Από το thread του XPERIA x10i σου ποστάρω μια παράθεση από τον @Prophet κατά την οποία εξηγεί πως να βλέπουμε τις επι-πληρωμή εφαρμογές στο μάρκετ και πως να αγοράσουμε μια από αυτές. (Λέει κάτι και για root στην αρχή αλλά επειδή μιλάει για το x10 εσένα δεν σε αφορά απλά αγνόησέ το.)

Συγνώμη που δεν είχα τον χρόνο να τροποποιήσω την παράθεση και να σου απαντήσω καλύτερα - ελπίζω να σε βοηθάω κι έτσι!

 

* για τα παρακάτω πρέπει να έχεις root access (οδηγίες) *

 

Κατέβασε και εγκατέστησε αυτό:

 

Market Enabler

 

Τρέξτο, διάλεξε μια χώρα/εταιρία (εγώ χρησιμοποιώ την TIM ιταλίας), κράτα την πατημένη για λίγο και θα σου βγάλει μια επιλογή να την ενεργοποιήσεις.

 

Έτσι θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση για paid εφαρμογές.

 

Για να ενεργοποιήσεις το paid tab πρέπει να ακολουθησεις αυτές τις οδηγίες.

 

Για να βάλεις ελληνική χρεωστική/πιστωτική κάρτα πρέπει να πας από το PC σου στο https://checkout.google.com να την εισάγεις. Από τη συσκευή δεν σε αφήνει να επιλέξεις Ελλάδα.

 

Αφού βάλεις την κάρτα από τον browser σου όμως σε αφήνει να την χρησιμοποιήσεις κανονικά (μιλάμε για τρομερούς ελέγχους :p).

 

Εγώ έχω αγοράσει διάφορα πράγματα έτσι, όπως το Power Widget, το Tapatalk, το WebSharing, κλπ :)

 

Happy buying ;)

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεσαι απαραιτητα ρουτ παντως.
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. όπως βλέπετε το εγκατέστησα από άλλου. ευχαριστώ και πάλι.

 

 

 

Sent from my E10i using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορείτε να μου πείτε (αν υπάρχουν) κάποιες δωρεάν εφαρμογές με τις οποίες μπορώ να ηχογραφώ συνομιλίες; Το ξέρω ότι μπορεί να έχει προαναφερθεί, αλλά αν κάποιου δεν του κάνει κόπο να προτείνει κάποιες θα τον ευχαριστούσα πολύ. :O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορείτε να μου πείτε (αν υπάρχουν) κάποιες δωρεάν εφαρμογές με τις οποίες μπορώ να ηχογραφώ συνομιλίες; Το ξέρω ότι μπορεί να έχει προαναφερθεί, αλλά αν κάποιου δεν του κάνει κόπο να προτείνει κάποιες θα τον ευχαριστούσα πολύ. :O

 

Τσεκαρε το Voice Recorder.:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το Voice Recorder.:)

 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά εννοώ ηχογράφηση τηλεφωνικής συνομιλίας. Να ηχογραφεί και εμένα και τον συνομιλητή μου. Μάλλον δεν ήμουν σαφής...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το θεμα του msn που ειχα ρωτησει παραπανω, εβγαλα ακρη διοτι κυκλοφορησε ο slick ο οποιος ειναι ο καλυτερος για τα γουστα μου απο εποχες symbian και winmob. Δοκιμαστε τον!

Τωρα ψαχνω αν υπαρχει τροπος να μετονομασει κανεις μια εφαρμογη, πχ. το slick να το κανω να μου εμφανιζεται ως messenger λ.γ. Με καποια αλλη εφαρμογη λογικα γινεται?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποια εφαρμογη που να κανει ενα widget ή/και εφαρμογη αορατα στην home screen. Δηλαδη να τα τοποθετω καπου σε καποια απο τις οθονες, να υπαρχουν εκει, να μην εμφανιζεται εικονιδιο αλλα αν πατησει επανω καποιος που ξερει την θεση του να ανοιγει η εφαρμογη.

Δεν ξερω αν το περιγραφω σωστα, αλλα οποιος ειχε winmo και spb shell παλιοτερα θα καταλαβει τι εννοω, invisible link λεγοταν :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το θεμα του msn που ειχα ρωτησει παραπανω, εβγαλα ακρη διοτι κυκλοφορησε ο slick ο οποιος ειναι ο καλυτερος για τα γουστα μου απο εποχες symbian και winmob. Δοκιμαστε τον!

Τωρα ψαχνω αν υπαρχει τροπος να μετονομασει κανεις μια εφαρμογη, πχ. το slick να το κανω να μου εμφανιζεται ως messenger λ.γ. Με καποια αλλη εφαρμογη λογικα γινεται?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποια εφαρμογη που να κανει ενα widget ή/και εφαρμογη αορατα στην home screen. Δηλαδη να τα τοποθετω καπου σε καποια απο τις οθονες, να υπαρχουν εκει, να μην εμφανιζεται εικονιδιο αλλα αν πατησει επανω καποιος που ξερει την θεση του να ανοιγει η εφαρμογη.

Δεν ξερω αν το περιγραφω σωστα, αλλα οποιος ειχε winmo και spb shell παλιοτερα θα καταλαβει τι εννοω, invisible link λεγοταν :)

omg..lonely cat games for android!! ooh shit! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Θέλει δουλειά ακόμη:

http://www.appbrain.com/app/com.lonelycatgames.Slick

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ηθελα να ρωτησω εάν υπάρχει εφαρμογή να στέλνει αρχεία word, excel, pdf, και εικόνες για εκτύπωση μέσω BLUETOOTH

Όχι μεσω wifi γιατι απο οσο ξέρω πρεπει να υπαρχει rooter με ιντερνετ.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τώρα αφού την βάλω στην μνήμη SD μετά πώς το κάνω load...

κατεβασε ενα file manager απο το market, οπως το astro.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε ενα file manager απο το market, οπως το astro.

 

είχα ήδη..το πέρασα τελικά ευχαριστώ.

να ρωτήσω από το music junk μου έβγαλε μνμα ότι άλλαξε ο server και περί copyrights..συνεχίζω κανονικά και δεν υπάρχει πρόβλημα στο search & στο download σωστά ?

ψάχνω μια εφαρμογή για κομμένα mp3 και να τοποθετούνται αυτόματα στο media ringtones... (είχα βρει μία αλλά επειδή έκανα απεγκατάσταση δεν θυμάμαι ...)

όσες δοκιμασα και πέρασα δημιουργούν δικό τους φάκελο στην sd και τοποθετούν το αρχείο αυτόματα μέσα στον φάκελο του προγράμματος με ότιναναι name.

έτσι εγώ αναγκαστικά τα κάνω copy και τα περνάω στο media ringtones notifications και γενικά όπου χρειάζομαι...

κάτι να μπένει αυτόματα στο media/ringtones... ??

και πχ όταν κατέβασα u2 - vertigo και μπήκε αυτόματα στην sd είχε name OGAOSNCaknsainiiqjrwjqjqpsjaojdsja-afsqaskanmskf κάτι τέτοια με αποτέλεσμα να μην ξέρω ποιό κομμάτι είναι στα ringtones... !!

help

σόρρυ για το πρήξιμο αλλά το htc μου έχει μαρτυρήσει ΣΗΜΕΡΑ ... ΧΑΟΧΑΟ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να κάνει clean και να σβήνει οτι περιττό αρχείο υπάρχει απο εφαρμογές που εχουν απεγκατασταθεί?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

 

-Ενα αλλο που ψαχνω, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για εσοδα/εξοδα. Δοκιμασα αρκετες, αλλα δεν με ευχαριστησε καμια. Ειναι και πολλες και χανεις την μπαλα. Υπαρχει καμια να μου προτεινετε; Κατι κορυφαιο βεβαια.

 

Το Financisto είναι με διαφορά το καλύτερο....Θα το βρείς στο market :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...