Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου στέλνουν κάτι ιστοσελίδες ( site ) με 3 παιχνίδια να κατεβασω , και χωρίς να κάνω τιποτα μετά από λιγω δεν έχω κάρτα στο κινητό .

Προφανώς έχεις εγγραφεί σε κάποια υπηρεσία ενημέρωσης και με κάθε μήνυμα που σου στέλνουν σε χρεώνουν.

Το πρόβλημά σου δεν έχει να κάνει με το κινητό. Δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με κάποιο τρόπο με την εταιρία που στέλνει τα μηνύματα ώστε να διαγραφείς από τη λίστα τους.

 

 

Παιδιά επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα games θα ήθελα να μου δώσετε ένα Link για να κατεβάσω free games για το nokia 5800.Eπίσης θα ήθελα άν ξέρετε αν υπάρχει το tekken 3 ή 4 για το κινητό.Το θέλω πολύ.Ευχαριστώ:)

Που βρίσκεις, πως τα εγκαθηστάς κλπ...

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

 

Για τα παιχνίδια υπάρχει αντιστοιχο θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219842

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση . Στο 5800 δεν εκανα τίποτα τέτοιο , απλώς είχα πάρη ένα nokia n95 να το αλλάξω κάποια πράγματα και είχα βάλει την δική μου κάρτα και ίσως η κάρτα μπλόκαρε από εκείνο το κινητό, γιατί την επόμενη μέρα από ότι νομίζω άρχισαν να μου στέλνουν τέτοια μηνύματα .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει firmware 2.0 για το 5800. Θα υπάρξει firmware v20.xx.xxx για το Ν97. Βγήκε καινούργιο firmware για το 5800 πριν λίγες εβδομάδες, το ν31.0.008.

 

ναι, το γνωριζω αυτο... αμα δεις μερικες σελιδες πισω υπαρχει ενα λινκ που λεει για ν2.0 και για το 5800 εκτος απο Ν97, που αναμενεται τον οκτωβρη... για αυτο μιλαω.. αν εχουμε κανα νεο για το αν οντως ισχυει οτι θα ειναι και για το 5800 κ τι βελτιωσεις θα εχει...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το BT δεν ξέρει κανένας τίποτα ε? Μάλλον θα πρέπει να το πάω πίσω.

 

Μια άλλη ερώτηση τώρα. Πέρασα το python 1.9.7 για να περάσω κάποια προγράμματα που το απαιτούσαν και από τότε εκτός απ'το ότι έχει γίνει πιο αργό το τηλέφωνο, μπαίνω στην διαχείρηση εφαρμογών και δεν με αφήνει να κάνω απεγκατάση τίποτα. Βγάζει ένα μήνυμα ''Μνήμη Πλήρης''. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εγκαταστησει το Nokia Pc Suite σε υπολογιστη (Windows μονο...) μπορεις να κανεις απεγκατασταση εφαρμογων μεσω του υπολογιστη (Nokia Application Installer) για να απελευθερωσεις χωρο-μνημη στο κινητο αν αυτο ειναι το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια τι κανετε?

πολυ σπανιο κινητο τελικα δεν μπορω να το βρω μεταχειρο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos....Εκλεισα το κινητο,το εβαλα ν φορτιζει και συνεχεια εδειχνε το ΝΟΚΙΑ με τα χερια,εκλεινε και κ ξανα ανοιγε και μολις το αποσυνδεσα απτο φορτιστη,πατας τ κουμπι να ανοιξει,δειχνει παλι τα χερια και κλεινει...εβγαλα μπαταριες,sim τιποτα...δεν ανοιγει..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βγάλεις την κάρτα μνήμης και να το ανοίξεις?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Mήπως γνωρίζετε που αποθηκεύονται οι Λίστες Αναπαραγωγής που φτιάχνουμε από το κινητό;

 

Αν πάω Στοιχεία Λίστας Αναπαρ. δεν εμφανίζει την τοποθεσία ενώ αν έχουμε φτιάξει τη λίστα από το pc (.m3u) τη δείχνει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω την Παρασκευη και ακομα το ψαχνω. Εχει πολλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα αλλα ειναι γενικα καλο κινητο. Αυτο που μου τη σπαει περισσοτερο ομως, ειναι οτι δεν μπορεις να αποθηκευσεις ξεχωριστα κομματια, αλλα στα βρισκει ολα και αντε να διαλεξεις μεσα στο χαμο τα νεα κομματια που εχεις προσθεσει. Βασικο μειον, τοσο πολυ, που σκεφτομαι να το δωσω και να γυρισω πισω στο παλιο μου 6500. Εκει τουλαχιστον καθε καινουρια κομματια τα εβαζα σε ενα φακελο και τα ειχα προχειρα. Εδω υπαρχει τετοια επιλογη? Το εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει τιποτα. Για να βρω τα καινουρια κομματια που βαζω στην καρτα μνημης, πρεπει να τα ψαξω ενα ενα μεσα στο χαμο και αν δεν εχουν και καλο taging την πατησα για τα καλα... Αν ειναι ετσι τα πραγματα, αντι για ευκολια ειναι μαρτυριο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το BT δεν ξέρει κανένας τίποτα ε? Μάλλον θα πρέπει να το πάω πίσω.

Εχει ξαναναφερθεί πως υπάρχει πρόβλημα και συχνά αποσυνδέεται.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα καπου ειχα διαβασει οτι οταν εχεις μια εισερχομενη κληση υπαρχει η δυνατοτητα απλα να κουνησεις η να βαλεις το κινητο στο αυτι και να απαντησεις ..ισχυει κατι τετοιο ? και δευτερον συνηθισμενος απο το 6500 θελω να ρωτησω αν υπαρχει η δινατοτητα δημιουργιας φακελων για να ειναι τακτοποιημενα ολα στο κινητο ? ευχαριστω εκ τον προτερων για της απαντησης ...
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω την Παρασκευη και ακομα το ψαχνω. Εχει πολλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα αλλα ειναι γενικα καλο κινητο. Αυτο που μου τη σπαει περισσοτερο ομως, ειναι οτι δεν μπορεις να αποθηκευσεις ξεχωριστα κομματια, αλλα στα βρισκει ολα και αντε να διαλεξεις μεσα στο χαμο τα νεα κομματια που εχεις προσθεσει. Βασικο μειον, τοσο πολυ, που σκεφτομαι να το δωσω και να γυρισω πισω στο παλιο μου 6500. Εκει τουλαχιστον καθε καινουρια κομματια τα εβαζα σε ενα φακελο και τα ειχα προχειρα. Εδω υπαρχει τετοια επιλογη? Το εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει τιποτα. Για να βρω τα καινουρια κομματια που βαζω στην καρτα μνημης, πρεπει να τα ψαξω ενα ενα μεσα στο χαμο και αν δεν εχουν και καλο taging την πατησα για τα καλα... Αν ειναι ετσι τα πραγματα, αντι για ευκολια ειναι μαρτυριο...

 

Πριν περάσεις τα τραγούδια μέσα στο κινητό, θα φτιάξεις Λίστα Αναπαραγωγής (.m3u) με το Winamp. Mετά θα προσθέσεις τα τραγούδια μαζί με τη λίστα κ θα τα βρίσκεις από τη λίστα... Δυστυχώς δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω την Παρασκευη και ακομα το ψαχνω. {...} Για να βρω τα καινουρια κομματια που βαζω στην καρτα μνημης, πρεπει να τα ψαξω ενα ενα μεσα στο χαμο και αν δεν εχουν και καλο taging την πατησα για τα καλα... Αν ειναι ετσι τα πραγματα, αντι για ευκολια ειναι μαρτυριο...

 

---------------------------------------------------

 

παιδια καλημερα καπου ειχα διαβασει οτι οταν εχεις μια εισερχομενη κληση υπαρχει η δυνατοτητα απλα να κουνησεις η να βαλεις το κινητο στο αυτι και να απαντησεις ..ισχυει κατι τετοιο ? και δευτερον συνηθισμενος απο το 6500 θελω να ρωτησω αν υπαρχει η δινατοτητα δημιουργιας φακελων για να ειναι τακτοποιημενα ολα στο κινητο ? ευχαριστω εκ τον προτερων για της απαντησης ...

Όχι δεν ισχύει.

Αυτό που ισχύει είναι όταν σε παίρνουν τηλέφωνο γυρνώντας το κινητό ανάποδα (με την οθόνη να κοιτά προς τα κάτω) κάνει σίγαση.

Δημιουργία φακέλων γίνεται μέσω της Διαχείρισης αρχείων.

Η Έκθεση δεν είναι σαν αυτή των Series 40.

Γενικά υπάρχει διαφορετική φιλοσοφία του λειτουργικού του 5800 από αυτό του 6500.

 

 

 

Καλορίζικο και στους δύο σας!

Επιβάλλεται να ρίξετε μια ματιά στο S60 5th Edition Platform FAQ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βγάλεις την κάρτα μνήμης και να το ανοίξεις?

 

Eτσι ανοιξε....τι φταιει ομως??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και έγω πρόσφατα το 5800 και μπορώ να πω ότι τα "σπάει"! Κάθε μέρα ανακαλύπτω κολπάκια που κάνουν την συμβίωση μου με το κινητό και τις λειτουργίες του πιο γρήγορη και πιο αποτελεσματική.

 

Μία ερώτηση έχω μόνο: Δεν έχω βρει κάποιο τρόπο για να επιλέγω γρήγορα πολλαπλά αρχεία. Ώστε να μην χρειάζεται να πατάω συνέχεια Επιλογές-> Επιλογή/Εξαίρεση -> Επιλογή. Πολύ πιθανόν να είναι κάτι οφθαλμοφανές. Γνωρίζει κάποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ανοιξε....τι φταιει ομως??

Κάνε μορφοποίηση της κάρτας μνήμης.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ.

 

 

Αγόρασα και έγω πρόσφατα το 5800 και μπορώ να πω ότι τα "σπάει"! Κάθε μέρα ανακαλύπτω κολπάκια που κάνουν την συμβίωση μου με το κινητό και τις λειτουργίες του πιο γρήγορη και πιο αποτελεσματική.

 

Μία ερώτηση έχω μόνο: Δεν έχω βρει κάποιο τρόπο για να επιλέγω γρήγορα πολλαπλά αρχεία. Ώστε να μην χρειάζεται να πατάω συνέχεια Επιλογές-> Επιλογή/Εξαίρεση -> Επιλογή. Πολύ πιθανόν να είναι κάτι οφθαλμοφανές. Γνωρίζει κάποιος?

Καλορίζικο.

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά.

Είτε θα κάνεις αυτό που λες, είτε έχοντας επιλέξει ένα τουλάχιστον αρχείο με αυτό τον τρόπο, στο αμέσως επόμενο θα κάνεις διπλό ταπ και αυτόματα θα εμφανίζεται ένα μενού με ελάχιστες επιλογές όπου μέσα σε αυτές θα είναι και το Επιλογή/Εξαίρεση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδες!καποιες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι δεν εχω σημα.και μετα απο δευτερολεπτα που με ξαναπαιρνουν ερχετε το κλασσικο μηνυμα της κοσμοτε πως ειχα μια κληση και τοτε μπορουν να με παρουν κανονικα.δηλαδη πως να το πω.ειναι σαν να εχω κλειστο το κινητο για δευτερολεπτα και μετα αυτοματα δεχετε κλησεις και ποιανει σημα.καμοια βοηθεια η καποιος που εχει παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ανοιξε....τι φταιει ομως??

Κάνε αυτό που σου είπε ο Itchrist86 και αν δεις να στο ξανακάνει τότε καλύτερα αγόρασε άλλη κάρτα μνήμης. Υποθέτω ότι έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης που είχε μέσα στο κουτί.

μια βοηθεια παιδες!καποιες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι δεν εχω σημα.και μετα απο δευτερολεπτα που με ξαναπαιρνουν ερχετε το κλασσικο μηνυμα της κοσμοτε πως ειχα μια κληση και τοτε μπορουν να με παρουν κανονικα.δηλαδη πως να το πω.ειναι σαν να εχω κλειστο το κινητο για δευτερολεπτα και μετα αυτοματα δεχετε κλησεις και ποιανει σημα.καμοια βοηθεια η καποιος που εχει παρομοιο προβλημα?

Το έχεις βάλει να είναι σε 3G ή σε GSM? Μήπως εκεί που βρίσκεσαι δεν έχει καλή κάλυψη η Cosmote και γι' αυτό συμβαίνει?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε 3g δεν το εχω πειραξει!οχι η καλυψη μια χαρα ειναι Αθηνα μενω!και το θεμα ειναι πως εχει γινει σε διαφορα σημεια.χθες στην τσαντα μου το ειχα και καλα δεν εποιανε και μετα απο δευετερολεπτα στο ιδιο σημειο εποιασε!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου είπε ο Itchrist86 και αν δεις να στο ξανακάνει τότε καλύτερα αγόρασε άλλη κάρτα μνήμης. Υποθέτω ότι έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης που είχε μέσα στο κουτί.

 

 

Nαι εχω αυτην που ειχε μεσα..να της κανω δηλαδη format λετε ε?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σε 3g δεν το εχω πειραξει!οχι η καλυψη μια χαρα ειναι Αθηνα μενω!και το θεμα ειναι πως εχει γινει σε διαφορα σημεια.χθες στην τσαντα μου το ειχα και καλα δεν εποιανε και μετα απο δευετερολεπτα στο ιδιο σημειο εποιασε!

Μήπως είναι παλιά η κάρτα sim και στο κάνει? Δεν είχα ποτέ θέμα με το σήμα στο 5800 (εγώ έχω Wind). Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Nαι εχω αυτην που ειχε μεσα..να της κανω δηλαδη format λετε ε?

Ναι κάνε φορμάτ για αρχή και αν στο παρουσιάσει ξανά τότε πάρε μια καινούργια κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα τωρα στο gsm να δω αν θα παρουσιασει προβλημα.η καρτα δεν νομιζω να ειναι πολυ παλια.2-3 χρονια να την εχω .το νουμερο το εχω πολλα χρονια αλλα ειχα βγαλει καρτα με το ιδιο νουμερο πριν 2-3 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Γινετε η οθονη του 5800 να γινει σαν του 5530 ?

Δηλαδη να φενονται τα μνματα ,το facebook ,το ραδιο κτλπ ?

Ι καπως αλλιος εκτος απο το μαμα..? αν καποιος εχει διαφορετικα ,αν δεν του ειναι κοπος ας σικωσει καμια photo να δουμε..

Ευχαριστω ^^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...