Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ανοιχτές εφαρμογές δεν μου δείχνει κάποια άλλη εφαρμογή.Πως μπορώ να δώ τί άλλο τρέχει από κάτω.

Πέρνα την εφαρμογή Best Taskman, η οποία έχει επιλογή να σου δείξει τι διεργασίες τρέχουν γενικά στο κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

eft μην το ψάχνεις, έχει πολύ μικρή μνήμη ραμ το κινητό για να ανοίξει σελίδες. Και μενα τα ίδια κάνει. Πλέον όλες οι σελίδες ακόμα και τα μπλόγκ απαιτούν αρκετή ελεύθερη ραμ. Μια μικρή λύση είναι να ανοίγεις τις σελίδες σε mobile view τουλάχιστον όσες το υποστηρίζουν, η να κόψεις το φόρτωμα εικόνων
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιώ τον όπερα mobile και όταν πάω να ανοίξω δύο ή και παραπάνω καρτέλες μου βγάζει το μήνυμα "Ανεπαρκής μνήμη κλείστε κάποιες εφαρμογές". Η ελεύθερη μνήμη του τηλεφώνου είναι 6,3μβ για να ελευθερώσω μνήμη πρέπει να κάνω hard format??

 

βαλε τον οπερα μινι 6.1 και δεν θα εχεις κανενα θεμα με μνημη. Και στο 5800 και στο Ν8 αυτον εχω και ειναι τελειο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι;:p

Πριν καιρό που λέγα οτι θα δώσουν αναβάθμιση για το κινητό μας, τελικά θα δοθεί ή ακυρώθηκε; :what:

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηγα τελικα στο nokia care το κινητο για το προβλημα που ειχα αναφερει πιο πριν και ενω μου ειχαν πει πως αν παροθσιασει ξανα προβλημα θα το κανουν αντικατασταση αυτη δεν το κανανε... να το παρω ή να ζητησω αντικατασταση???το κινητο το ειχα παει εντος εγκυησης αλλα τωρα ελλειξε.... τι μου προτεινεται?

:(

Edited by vaggos400
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πηγα να φλασαρω το 5800 με το jaf ενω πανε ολα καλα στο τελος εκει που λεει pooling phone γραφει phone dont found και βγαζει ενα πινακακι που λεει

phone dint respond if the phone is not started yet please wait

for the phone to start and connect to usb

then press yes to continue.if phone not responding press no

και το τηλεφωνο ειναι νεκρο πηγα να το επαναφερω με τον φοινικα αλλα τιποτα.υπαρχει λυση η παει το τηλεφωνο για φουντο?

Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής

 

Ριξε μια ματια εδω μπας και βγαλεις ακρη.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο αλλα τζιφος

 

αν εκανες τα βηματα σωστα και δεν εφτιαξε, πηγαινε το στο service της Νοκια, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο εσυ.

 

δες ποσα θα σου ζητησουν και αν αξιζει προχωρα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σημερα βγηκε το update για το νοκια μας ειναι η v.60.0.003

 

Ευχαριστω για την ενημερωση.

Ειχα πλεον πιστεψει οτι θα βγει τον αλλο αιωνα!

Τωρα το περναω και βλεπουμε τι εχουν αλλαξει....

 

 

------------------------------

O browser εχει αλλαξει αλλα το πληκτρολογιο εχει μεινει το παλιο(παλι με Opera mini θα ειμαστε δλδ).

Αν δει καποιος κατι αλλο ας συμπληρωσει..

Edited by cyberwolvie
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και τα παιδιά πριν Nokia 5800 Firmware Update v60

 

What’s new with v60:

 

  • Nokia Maps v3.06
  • Supports for IDNs and other languages like Arabic and Chinese
  • Symbian Anna Browser v7 is the new browser for 5800
  • Improvements on overall web browsing experience and phone’s performance

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μολις μου την εμφανισε στην αναζητηση ΟΤΑ , κατεβηκε και τωρα γινετε εγκατασταση......
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα την βγάζει...
Υπάρχουν 10 κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που κατανοούν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το κατανοούν.
Link to comment
Share on other sites

Από το techie-buzz.com:

 

The new firmware update (v60) is a pretty major one, and brings a host of new and some much-needed changes. First and foremost, the browser has been updated to the same version as the one found in Symbian Anna based phones. The new browser is much more fast and stable compared to the previous version, which frankly was totally unusable. The overall performance of the system and stability has also improved. The lock screen has also been updated, and users now need to Swipe the screen to unlock the phone.

 

Nokia 5800 owners who have already installed the firmware update reported a faster Gallery app as well. The firmware update also includes Nokia Maps (v3.06 Build 637), along with Qt 4.07(3). The Nokia Store bundled in this firmware carries the version number 1.16. Other notable changes in the new firmware include more free RAM, and increased volume while playing back music. The update does remove emoticons support from the messaging app though.

 

πηγή

--------

 

...και να φανταστειτε δεν εχει διαρρευσει ακομα το πληρες changelog.

 

αποψη μου, ακομα τα μισα να ισχυουν μιλαμε για εκπληκτικο update και φοβερη ενδειξη "αγαπης" της Νοκια στην καλυτερη touch συσκευη της , σχεδον 3 χρονια μετα την κυκλοφορια της!!

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

- Δυστυχώς ΔΕΝ έχει ενσωματωθεί η τελευταία έκδοση των χαρτών. Παραμένει η παλιά 3,04

- O browser είναι ολικά νέος ακόμα και στο interface του. Ταχύς και δείχνει πως φορτώνει πιο άνετα "βαριές" σελίδες. Για όσους θα ψάξουν και δε θα βρίσκουν την εκκαθάριση cache/cookies κλπ, θα τη βρουν στις ρυθμίσεις του browser.

- Το Ovi store δεν είναι το νέο, οπότε θα χρειαστεί μπαίνοντας την πρώτη φορά να αναβαθμίσετε.

- Το ovi contacts έχει πλέον αφαιρεθεί.

- Το εφέ με το ξεκλείδωμα οθόνης κατά την άποψή μου είναι αδιάφορο, έχω συνηθίσει να κλειδώνω/ξεκλειδώνω απ το πλαϊνό κουμπί

- Κανένα προεγκατεστημένο πακέτο Qt

 

...

 

Σημείωση: ίσως να εννοούν ενσωμάτωση των χαρτών 3.06 εννοώντας πως βρίσκουμε την εφαρμογή στο "Ενημέρωση Λογισμικού". Από κει την κατεβάζουμε και την εγκαθιστούμε χωρίς να σβήσουμε τους χάρτες μας (αν ζητηθεί).

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα την βγάζει...

 

απο που κατεβαζετε την αναβαθμιση?γιατι το nokia software update δεν μου την βγαζει

Καλημέρα σας.

Εγώ την πέρασα Over the air. Δείτε μήπως σας την εμφανίζει και σ' εσάς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Εγώ την πέρασα Over the air. Δείτε μήπως σας την εμφανίζει και σ' εσάς.

 

και εγω με OTA

 

αλλα με τηλεφωνικη οδηγια στην κοπελα μου (της το εχω δωσει).

πρεπει να το δω απο κοντα καποια στιγμη να δω τις αλλαγες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χθες απο ειδα μετα απο την ενημερωση πηγα στους χαρτες και ειδα οτι ειναι εκδοση 3,06 δεν γνωριζω ομως αν ειναι μετα την αναβαθμιση γιατι πριν μια βδομαδα ειχα κανει update τους χαρτες...
Link to comment
Share on other sites

Mου βγάζει ενημέρωση λειτουργικού με ονομα 60.. είναι γύρω στα 8 mb την κατεβάζει, με βγάζει ενημέρωση η μπάρα δεν προχωράει καθόλου και κάνει επανεκίνηση (OTA) στο πισι δεν μου την βγάζει καν:cry:

edit: δείτε :yahoo:

αντε να γίνει διαθέσιμη και για ελλάδα :drool:

Edited by anastas95
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...